Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
15. bře 2007

ahojte umelinky 🙂
prave som sa vratila z Avionu-sodoma gomora ludi 😀 😀 😀
kde ste vsetky? 😉

ika_ba
15. bře 2007

ahoj sikulka,
no asi sa vsetci chystaju spinkat
ja sa do avionu nechystam, lebo som predpokladala, ze to tam tak dopadne, inac tam bude moj oblieny obchod h&m, doteraz som chodila do brna, a asi aj budem, my tam mame rodinku
pekny vecer

sikulka
15. bře 2007

ahojky ika 🙂 🙂 🙂
aj ja rada nakupujem v h&m,ale ked to porovnam s wiednou ,tu na SK nic moc teda....
bola som pozriet aj v marks&spencer,no maju dost slaby vyber,ale lepsie veci ako v h&m,c&a oproti wiedni tiez nic moc a peek&clop. je celkom o.k.,aj ked som ho cely uz nestihala...
aspon som sa presla....
😀

ika_ba
15. bře 2007

sikulka , radsej som ti napisala mail, predsa je toto len stranka na umele oplodnenie

veva55
16. bře 2007

Ika, ja som v Gynfive, bola som tam sice este len 2x, ale ani raz sme necakali ani minutu. Tak dufam, ze to takto pojde aj nadalej.

evitam
16. bře 2007

Miska,kde si?

skorom
16. bře 2007

cafte tety..ja som uz "za vodou",ale chystam sa na darovanie..chcem vas poprosit,ak by niekomu ostal puregon 600,tak kupim 🙂drzim vsetkym palceky.!! 😵

lia
16. bře 2007

ahojte 🙂 ,
my sme cakali aj teraz 😠 .ja uz som to cakala,ale bola som tam s manzelom,tak uz som myslela,ze jej vyvali dvere,preco nas objednava na 10.hod.ked nas zoberie dovnutra 10:35 😠 .a nikto ani nebol vnutri 😖
musela som ho ukludnit,ze aj tak nam to nepomoze,skor nam este mozu uskodit ked bude nahnevany 😖 .

sikulka
16. bře 2007

ahojte 🙂
idem pozistovat ci sa najde nejaka umelinka so skusenostami s KETkom?? 😉
skorom no si uzasna ze ides podstupit taku torturu na darovanie,velka ucta k TEBE 🙂 ides darovat nejakej znamej ci anonymne? 😵

lia
16. bře 2007

kde ides hladat sikul?? 🙂

sikulka
16. bře 2007

no tuuuuuu..... 🙂 mudrlantka jedna... 😀 😀 😀

lia
16. bře 2007

tak najdi aj mne kolegynku s takym protokolom ako mam ja 😀
tak len smatraj,smatralka 😀

veva55
16. bře 2007

Lia, a ty ku komu chodis?

lia
16. bře 2007

k dr.Behunovej,ty??

veva55
16. bře 2007

Ja chodim k Drabekovi, ako Pipka.

barbora80
16. bře 2007

sikulka, ja som absolvovala KETko. Môžem ti nejako pomôcť? 😉

lia
16. bře 2007

u vas je aky problem??

veva55
16. bře 2007

Lia, to bola otazka na mna?
Ak ano, tak u nas je problem v manzelovych spermiach. A u vas?

lia
16. bře 2007

ano vevi,teba som sa pytala.
barbor,napisala som sikule,o chvilu je hadam tu.isla niekoho hladat 😀

sikulka
16. bře 2007

lius,ze niekoho hladat: bola som nacerpat,ci lepsie povedane ziskat pracovne napady....... 😀 😀 😀
barborka, chcem sa hlavne opytat ci si spominas na vysku sliznice v den transferu a vobec chcela by som zistit sance rozmrazenia.
KOlko dnove,ci bunkove emryjka Ti rozmrazovali a kolko sa ich podarilo uspesne rozmrazit? 😉

barbora80
16. bře 2007

Sikulka, fiiiha, ty mas teda otazky 😀 Budes musiet asi hladat aj dalsiu umelinku z KETka, lebo ja neviem odpovedat na tieto tvoje otazky, ale... Mala som zmrazemych 9 embryi. Boli rozdelene po tri do troch slamiek. Den pred transferom mi rozmrazili 3 emryjka a povedali, ze vsetky tri su OK. V den transferu mi povedali, ze jedno embryjko sa prestalo dalej vyvijat, tak mi vlozili zvysne dve a z tych dvoch sa jedno ujalo 😀 Pred transferom mi spravila doktorka sono, ale vobec mi nepovedala aku mam vysku sliznice. Viem, ze pri KET-ku je mensia uspesnost ako pri IVF, ale vidis, mne sa zrovna KETko podarilo 😉
Asi som ti moc nepomohla.

sikulka
16. bře 2007

baroborik ale pomohla, pretoze si mi vlozila obrovsku nadej ze to ide aj cez KETko!!!!! 🙂 🙂 😉 😵
zo srdiecka blahozelam k tvojmu malemu zazraku...uz je nebodaj aj na svete? 😵
MY mame sice zamrazene len 1 embryjcatko, preto sa tak bojim.....
KOlko dni Ti uch kultivovali,teda po kolkyh dnoch od ETu ich zamrazili?

barbora80
16. bře 2007

Sikulka ja som este len na zaciatku 7tt 🙂 A ty ides kedy na KET-ko. Mozno sa budeme zagulatovat spolu 😉
Ja som bola 15.12. na odbere a 17.12. na transfere. Vobec netusim, ze ci mi ich hned toho 17.12. zmrazili, ale asi ano.

sikulka
16. bře 2007

s tym zagulatenim by to bolo super...... 😉
ja idem na KET 21.3., teraz v stredu.
Na odbere som bola 13.1. a 17.1.ho zamrazili, teda po 4 dnoch.
Kedy si pred transferom volala ci sa rozmrazili? 1 den pred tym? 😵

barbora80
16. bře 2007

hej den predtym volali oni mne. Neviem kam chodis, ale asi to bude vsade rovnake. Tiez beries Utrogestan a Estrofem?

sikulka
16. bře 2007

hej berem to iste. chodim do Iscare,ale vsade maju rovnaky postup ako vidim....Ty si bola kde? 😉

barbora80
16. bře 2007

ja som bola v Gyn-five. Ja beriem Utrogestan aj Estrofem dalej do konca 3 mesiaca. Uz sa neviem dockat kedy to bude 🙂 3 x denne si "to" zavadzat a potom ked to vyteka, tak mam pocit ci som nedostala menzes a utekam sa kontrolovat 😕 Pockaj to aj teba caka 😀

sikulka
16. bře 2007

barborik poznam ten "mokry pocit"....my sme mali uz 2x IVF.Aj tebe nevysiel 1.pokus ked si isla na KEt? ☹
Idem na obedik,ale vratim sa.... 😵

barbora80
16. bře 2007

Sikulka dobru chut k obediku 🙂 Prvy pokus IVF nevysiel ☹ Pri KET-ku som si povedala, ze to nikomu nepoviem, lebo pri prvom pokuse to vedeli vsetci a potom ked to nevyslo tak ma lutovali a to bolo hrozne. Uz ked som sa ukludnila, tak mi niekto napisal alebo zavolal ako mu je to luto, a ja som opat spustila vodopad slz. Tak som si povedala ze o druhom pokuse bude vediet len minimum ludi. Ved potom aj ten zvysok vyvaloval oci, ked som im povedala ze som tehotna 😀

sikulka
16. bře 2007

no barborik o tej lutosti viem tiez svoje a plne s tebou suhlasim.Tiez sme to povedali rodine, ktora vobec taketo nieco nechape, ved sa ani v podstate necudujem a potom to bolo hrozne....
kiez by mi to vyslo,som stastna ako blcha..... 😵