Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

fiaka
21. únor 2007

od poslednej mrchy za 28 dni.to L jednoducho ušl ☹ o. 🙂 .aj ja sa šetrim som stále skoro doma, dokonca ani nešoferujem. 😒 .štve ma to že som sa bola po transfere vycikat.ale co narobiš.život ide dalej. 😀 každi den počitam kolko chyba do testu. 🙂

rozarka73
21. únor 2007

baby pisali, ze urcite sa tie embryjka nedaju vycikat, tak sa nestresuj!!!! 😅 neboj, budeme po trnave kocikovat, vsak sme si to slubili.ta tretia, co bola s nami, nepoznas ju z trnavy???boze zrovna som bola na pokeci u snaziliek, bolieva ma hlava a zaludok, tak som si namyslala, ze by to mohol byt priznak, ale asi nie 😒 , neviem, nic zvlastneho na sebe nepozorujem, a tak velmi by som chcela. ja uz druhy den po transfere som soferovala 180km, ja tava, snad som to neprehnala 😢

rozarka73
21. únor 2007

🙂fialka idem na kavicku dole do kuchyne, ale pridem 😅

fiaka
21. únor 2007

to si ma ukludnila,že sa nedaju vycikat. 🙂 vcera som bola chvilu vonku, nudila som sa,tak som sa objednala veštici.od nudy.mala som trochu obavy
ale zvedavost bola silnejsia. 🙂 .povedala že ,ked mam doma dceru,tak by som mala mat teraz syna. 🙂 🙂 🙂 .hovorila aj nieco o minulosti co bola pravda .. uvidime ci bude mat pravdu aj v buducnosti.tu babu co bola s nami nepoznam,ale ked ju stretneme urcite ju spozname.ked som bola tehot.prvý krat nemala som žiadne priznaky.ked mi povedali.že som tehot.neverila som .

rozarka73
21. únor 2007

ahoj, uz som tu 😉 , aj ty si ma ukludnila, ze nemusim mat ziadne priznaky 😅, mne ten utrogestan ide uz na nervy, ja si ho nedavam kazdych 8 hodin presne,davam si aj calibrum baby plan, nech maju deticky vitaminky.ako sa ma tvoja dcerka. aj ja chodim k vestcom, zrovna som to tu predvcerom rozoberala, mne predpovedal jeden z nitry, mozno si o nom uz pocula THOMAS, ze budem mat jeden potrat a potom dievca a chlapca.za ten potrat dufam mozem ratat 1.IVF co myslis???? 😒

fiaka
21. únor 2007

ozvem sa za chvilu,prišla mamina,asi za 15 min.urcite sa vratim.

aaandrejka
21. únor 2007

fialka,
rozhodne nestresuj 🙂 a necakaj menstruaciu v case, ako ma prist zvycajne..tymi hormonmi pri stimulacii sa ti cely cyklus rozhadze, dokonca sa neda ani pocitat za normalny cyklus, preto aj ked otehotnies, si nepocitas tehotenstvo od prveho dna PM, ale od datumu oplodnenia (a prvy den PM beries, ako keby bol 14 dni predtym)... babatka si urcite nevycikala, to sa vazne nemusis obavat 🙂
ja som tiez nemala iadne priznaky, dokonca som aj soferovala (aj po transfere, sli sme domov 120 km hodinu a pol po transfere), na druhy den som sadila kvietky do skalky.. neboj nic, ked maju byt z tvojich deticiek zdrave a silne osobnosti, tak im normalne pohyb vobec neuskodi 🙂

fiaka
21. únor 2007

tak už som tu.nasi byvaju vedla nas,tak ma prisla pozriet co robim a ako sa mam. 🙂 ja utrogestan vobec neberiem pravidelne.rano na obed vecer,ale nie po 8 hod.aj mne povedala ze som mala potrat, tak som si nahovarala ze to bolo 1. IVF: myslim ,ze to tak moze byt.mne sa ta teoria tiež páči.THOMasa nepoznam ani som o nom nepočula.

fiaka
21. únor 2007

ja viem ,ze ten ciklus je naruseny,ale pri prvom tehot. som do 5. mes. v obdobi men. každy raz zakr.lekar mi vtedy odporucil setrenie a polihovanie.

rozarka73
21. únor 2007

umelinky uz som tu, pisala som maily o106 sestre, mame atd. 😅 , boze dnes som si spomenula, ze svokra ma 60rokov, co jej mam kupit???/dilema dna, oslavujem az v nedelu, dovtedy sa nieco vymysli.
ja som dostala po prvom IVF 😅 mrchu normalne a dalsie mesiace tiez,nemala som vobec rozhadzany cyklus, to je individualne 😒 , mna dnes hrozne boli hlava, to mavam, ked mam dostat menzes ☹

fiaka
21. únor 2007

pi vela tekutin, najlepšia je obyčajna voda.s narod.svokry mam problem aj ja.moja si potrpi na kvalit.hrnce a rozne doplnky do kuchyne.budem rozmyšlat
a ked pride nieco na um dam vediet. 😀 .kamoška čaka každym dnom babo tak idem na navštevu ,aby som stihla ešte pohladkat 🙂 bruško. 🙂 drž sa ,zatial odchádzam večer sa určite ozvem pa.zelam vsetkym pekny den 🙂 🙂 🙂

rozarka73
21. únor 2007

fialka ahoj, bola som tiez vonku, ale je otrasne zima, dnes ma od rana boli hlava a mam pocit, ze dostanem mrchu ☹ , tak som zufala,ale to by som ju dostala velmi skoro, snad to este pominie, ty si ako na tom dnes???brusko si chytala dostatocne dlho????nech sa aj na teba take nalepi!!!!ozvi sa potom 😅
andrejka aj ja uz stresujem, ale to citim, ze mam dostat, ved je to kazdy mesiac taky pocit!!!!!uz si namyslam hovadiny, necham to tak......... 😖

helka1
21. únor 2007

ahojky, rozarka aj mna od rana strasne boli hlava ☹ , asi to bude nejakym blbym tlakom ci co. Navyse obe sme tehulky, aspon kym sa ti to nepotvrdi opacne, tak lieky brat nemozeme 😒

Sikul uzivala som prednison, aj ja som bola na imune v Prahe Podoli a aj mne tam zistili zvysenu imunitu voci spermiam a naordinovali prednison. Vtedy som este chodievala do Iscare a tam velmi prednison neuznavali, brala som ho na vlastnu zodpovednost. Ked som presla do ceskeho CAR-u tak som ho mala automaticky pri kazdej stimulacii. Akurat, ze ja som z neho nemala ziadne vedlajsie ucinky.

rozarka73
21. únor 2007

helka, tak sme dve bolehlavky, 🙂 hned mi je lepsie, ale fakt mam pocit, ze na mna ide mrcha, uz som to hovorila aj drahemu, nech potom nie je az taky sklamany ☹ ,ale stale je tam este nadej, ta umiera, az po teste, kamoska krvacala 3 mesiace a bola predsa tehulka,dnes ma krasneho syna, tak aj na mna sa hadam uz kkonecne nejake stasticko nalepi 😕 😅
a ty sa helka ako citis tehulka????dvojicky to musis byt velmi stastna, bratranec ma tiez dvojvajecne kocky, jedna blond s rovnymi vlasmi a druhu kuceravu a ciernu, su krasne, tak nech sa ti aj tvoje zadaria 😅 😉

misa1
21. únor 2007

ahojte nebolel vas po zakroku zaludok?mna uz vajecniky len trochu ale zaludok dost a mam zastavene vetry.to je strasne a brucho ako bublinu,len vyfucat

aaandrejka
21. únor 2007

rozarka, ja som mala cca 2 tyzdne po transfere taky pocit, ze uz na mna mrcha aj prisla... hcodila som ako zmyslov zbavena na wc snad kazdu polhodinu kontorlovat, ci sa mi to len mari, alebo ci je to fakt... tento pocit som mala cca 10 dni a pocas tych 10 dni nervy uplne v kybli... 🙂

rozarka73
21. únor 2007

neboj vyfucis za par dni, hlavne si nedavaj nic co nafukuje napr.hrachovu ako som to spravila ja 😉

misa1
21. únor 2007

dufam ze do soboty to bude,lebo este k tomu plny mechur a neviem neviem.

rozarka73
21. únor 2007

v sobotu do teba este strcia tie otrasne zeleza 😉 a dej sa co sa ma, to budu sestricky aj ten mlady asistent kukat 😀 , bol aj pri tvojom odbere???mne viazal nohy!!!! 😀 😅

misa1
21. únor 2007

ty si bola vo ferticente?tam bol len anesteziolog,sestricka a doktor.preco ti viazali nohy?bolo to take strasne?to pri vkladani ta viazali?

rozarka73
21. únor 2007

nie ja som bola v iscare, neviem preco ma viazali ale len pri odbere, ked mas narkozu, neviem, aby sme sa asi nemykali 🙂 nebolo to vobec strasne, ved som to prespala,len tie bolesti po tom ujujuuuuuuuj 😒

misa1
21. únor 2007

ale myslela som potom to vkladanie a ten mechur,kolko to trva?

rozarka73
21. únor 2007

andrejka ja mam 8 dni po transferi a tiez mi odchadzaju nervy,tak ma ukludnujes, ze ju este nemusim dostat?????je to mozno v tom, ze vsetko intenzivnejsie vnimame, ze??????to by bolo super!!!!!!!! 😀 zlepsila si mi naladu 😅

rozarka73
21. únor 2007

nie pri vkladani uz pohoda, az na ten mechur, to sme uz rozoberali, pri transfere ta neviazu, musis si len uvolnit brucho a byt v pohode 😅

misa1
21. únor 2007

ok tak dik,uz nech je to za mnou a uz len cakat ci to vyslo.pa

fiaka
21. únor 2007

dobry vecer dievčence 🙂 tak ako ?dufam ,že ste mali pekny den.ja celkom ok.bola som v cukrarni na kolaciky 🙂 ,inak bežne do cuk. nechodievam.rozarka73 dnes mame za sebou 8 den 😉 zatia uspesne.dufam ze to tak bude pokracovat.nestresuj!!!

fiaka
21. únor 2007

misa1 to vkladanie je celkom pohoda ale aj ked musiš mat plny mechur neprežen to s pitim.ja som vypila dost vody a =potom som musela chodit odcikavat.aj dr. zo saly ma poslala na wc.samotne vkladanie trva 10 nin.

rozarka73
21. únor 2007

fialka cau,ty si to uzivas 🙂 aj ja pojdem zajtra si vybehnut, taky kremes by bol fajn 😝 nechcem stresovat,ale fakt mam taky pocit v podbrusku, ako ked mam dostat menzes, tiez sa uz vseliako utesujem, ale co ine by to mohlo byt?????som rada, ze ty si v pohode, normalne by som mala dostat v nedelu alebo prve dni bud.tyzdna.ty kam ides na ten test, do iscare??alebo k svojmu gynekologovi???

aaandrejka
22. únor 2007

rozarka, snaz sa na to nemysliet, aj ked viem, ze sa to velmi neda.... ja som dokonca raz bola v meste na nakupe a bola som si 100% ista, ze uz som dostala mrchu, tak som domov dosoferovala s placom... a sla som na wc a nic 🙂 su to hrozne nervy, ale cim viac budes kludna, tym lepsie pre teba aj pre babatko ;)

rozarka73
22. únor 2007

andrejka dobre ranko 🙂 vcera som citala, ze priznakom moze byt bolenie hlavy a aj napinanie v bodbrusku a to som mala vcera cely den 😀 😀 😀 , takze dnes som velmi stastna, tusim sa aj lepsie citim!!!!! 😉 dakkujem za tvoju podporu, dnes idem niekam von,nech na to stale nemyslim, majte sa kocky umelinky,poobede sa ozvem!!!!!! 😎 snad bude pekne