Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

libeth
23. čer 2007

neviem ria, a myslim, ze takych je ozaj malo. Umele oplodnenie pre vacsinu z nas nieje ziadna zabava a sranda. Sme zeny, ktore uz preto, aby zostali tehotne urobili vsetko a stale to nejde. Je to nasa posledna sanca. Ja by som to preto nerobila. Vdacna, budem aj za to jedno. Ale mozno sa taka najde. 😒 Este som sa s takou nestretla. 😕

ria713
23. čer 2007

libeth ja viem ze je to pre take co nemozu mat deti ale aj tak by som si priale minim dvojicky

fone
23. čer 2007

TAky se pridavam k nazoru, ze delat takovou vec jen kvuli dvojcatkum je vic nez podivne...Clovek si totiz pred tim ani neuvedomi, jak velka zatez IVF je..Alespon tedy pro me byla-nejdriv prekonat kazdodenni pichani, pote silene bolesti kvuli zvetsenym vajecnikum, odber vajicek, strach z hyperstimulaku, velikansky davky hormonu, po kterych je zle,a to vse jeste znamena v tom lepsim pripade jen 50% sanci na otehotneni, ovsem 30% riziko nasledneho potratu....to by snad riskoval jen kvuli tomy, aby se narodili dvajcatka jen absolutni blazen....

fone
23. čer 2007

A samozrejme to taky neco stoji...

majuska81
23. čer 2007

Čaute, nechápem Ťa Ria, ja by som tiež urobila hocičo, len aby som už mala aspoň 1. A to už hocijakým spôsobom. 😔 Tí, ktorí nevedia, čo to je mať takéto problémy, ani si nevedia predstaviť, čo to znamená, že môžu mať bábo. Je to ako s telesným postihnutím. My si ani neuvedomujeme, že chodíme napr., ale vozičkár by urobil hocičo, len nech raz sa postaví na nohy...... 😒

marcciik
23. čer 2007

Ahoj majuska neboj dá se to přežít též jsem nedočkavý tip a vždycky mě to hrozně zlomí a říkam si že už do toho v životě nepujdu ale pak se pořádně vybrečím a řeknu si že to za to stojí a jednou se to určitě povede 🙂 samozřejmě že čím dýl to trvá tím víc to bolí a mě každý nezdařený pokus bere spousty energie a sil nejhorší je že už to ničí i manžela a nebolí nic víc než vidět jeho oči plný slz o to víc bojuju ale neboj ty to ani nemusíš poznat a věřím že se to podaří na poprvé 😀 hrozně moc ti držím palečky!!!
Ria já tě taky nechápu samotné IVF je tak nepříjemné a náročné na psychiku že kdybych nemusela nikdy bych ho nepodstoupila ale když není vyhnutí ☹ tak doufej že až to budeš chtít tohle všechno se ti obloukem vyhne 😉

alicag
23. čer 2007

ria to, čo ti napisala majuška je naozaj velka pravda a hlavne ak už nemaš inu možnosť tak vyčerpaš všetky.lebo pre vlastneho potomka spraviš všetko a aj nemožne.pozdravujem všetky snažilky 😉 😉 😀 😀 😀 😀

majuska81
24. čer 2007

Dobré ránko baby!!! Po pesimistickej sobote tu máme nádhernú nedelu. My sme u6 posnazilkovali 😀 A vy???? 😀 😀

ria713
24. čer 2007

no otehotniet someste neskusala ale je mozne ze ani ja nebudem vediet otehotniet po tolkych prechladnutiach zo spodu.maminka mi vzdy hovori ze ja tazko otehotniem a neviem kto pisal ze je to financne narocne.no podla mna to nie je az tak narocne.tie peniaze su na vec ktoru budem mat cely zivot

majuska81
24. čer 2007

Ahoj Ria, kolko mas rokov???? Preco by si chcela az tak velmi tie dvojicky??? Zaujimal by ma dovod. To by si bola ochotna podstupit to riziko??? 😕

libeth
24. čer 2007

Ria - nieje to financne narocne? Ak by mi to naozaj vyslo na prvy krat, tak mas pravdu staci si odpustit jednu dovolenku. Ale co tie co to nevide ani na ten treti, ktory este hradi poistovna, potom co? Pre mna, priemerne zarabajucu, studujucu a dochadzajucu jak do prace tak do centra, je to narocne.

marcciik
24. čer 2007

Ahojky baby souhlasím s libeth je to naročné nás už to ted vyšlo na 60.000 a ted musíme dalších 38.000 došetřit tak nevím jestli bych to dělala jen kvuli dvojčátkum

majuska81
24. čer 2007

Babusky, ked to poistovna schvali, kolko treba priemerne doplacat na lieky pri IVF???? 😕

Libeth, dneska aj my sme mali návstevu-svagra s tehotnou kamarátkou-lekárkou- , ktorá len tak pohla ramenami, ze to budeme mat luxus v centre, a bude to raz-dva. Niekomu je tak lahko povedat také mudre reci..... 😠

fone
24. čer 2007

Rio, ty jsi asi z pekne zazobane rodiny, co?!Promin, ze to jsem tak drza, ale tvuj vyrok je na me teda uz trosku moc...To je snad jen vtip, co tu pises, ne?Dokazes si presdtavit, ze das za jeden pokus 30.000 a podari se to treba az na sesty pokus?Tak pokud tobe tohle nepripada fin. narocne, tak fakt uz nevim...

marcciik
25. čer 2007

Ahojky majuska já jsem přibližně platila kolem 6.000 kč ale zaleží jakou máš pojištovnu já mám VZP.
Fone to chce klid ona je ria ještě asi moc mladá nebo moc naivní a nezná hodnotu peněz jinak si to nedovedu představit 🙂 rio nic ve zlém ale tohle asi pobouřilo víc holek 😉

fone
25. čer 2007

Marciiiku, mas pravdu, ja premyslela o tom, jak muze nekdo neco takovyho napsat a nenapadlo me nic jineho, nez ze je asi hodne mladoucka...a ke vsemu nema vubec sajnu o IVF a vsech jeho utrapach🙂.

denka28
26. čer 2007

ej ej ria ria, su chvile, kedy by sme mali drzat jazyk za zubami alebo radsej ruky pod stolom a nie na klavesnici, u teba ta chvila bola:
24. jún 2007 o 09:50
🙄

mirusch
26. čer 2007

Ahojte babenky. Som tu prvykrat, az tak vela sajny zatial nemam, ale potrebujem podporu. Neviem, kde inde ju hladat, kedze moji priatelia ochotu maju, ale nevedia sa vcitit do pocitov snazilky, ktora sa rozhoduje, ci ist na IVF alebo nie. Mam 3 mesiace na rozmyslenie. Babo velmi chceme, ale mam z celeho toho procesu strach. U nas pripada do uvahy iba ICSI. Zijeme v Nemecku a kedze je moj manzel uz nad vekovou hranicou, poistovna nam nehradi ani halier. ☹ Hm, ale to by sa este nejako zvladlo, manzel spatkuje preto, lebo sa o mna hrozne boji, po tom, co nam porozpravali v centre, dostal sok. Aka vysoka je sanca dostat hyperstimulacny syndrom? Da sa to fakt ustriehnut?
Dik uz vopred.

libeth
26. čer 2007

mirush - tu na konikovi, najdes podporu vzdy. Na akukolvek otazku, mozes sa vykecat, je nas mnoho, co mame problem. A myslim, ze kazdej z nas vela dalo to, ze ma pristup ako k informaciam tak aj v podpore. Hyperstimulacny - ja neviem, riziko to je, ale si pod dohladom, takze k tomu zavaznemu by prist nemalo. 😕 A baby daktore to mali, a dokonca aj mimina vydrzali a teraz tehulkuju. Je to neprijemne urcite, ale co vsetko by sme preto nespravili, ze?

efiku
26. čer 2007

libeth čo všetko obnáša ten hyperstimulák ja akurát zajtra začínam prve injek.decapeptyl,puregon,menopur mam dlhy protokol dik pa

mirusch
26. čer 2007

libeth - dakujem. Mna najviac strasi prave hyperstimulacny syndrom a odber vajicok. A moj manzel, ktory to zrejme bude znasat horsie ako ja 😀 Podporu budem potrebovat, pretoze, ako sa poznam, sa isto rozhodnem pre. Aby som si potom nemusela do konca zivota vycitat, ze som aspon neskusila.

efiku-co obnasa hyperstimulak...toz zacne sa ti tvorit nadmerny pocet vajicok, moze sa ti nahromadit voda v bruchu (nafukne sa ti brucho )a plucach a zahusti sa ti tym padom krv, cize riziko trombozy. Ziadna sranda, ale aj mne v centre vraveli, ze kontroluju kazde 3 dni, tak aby zasiahli, keby nieco a znizili davky.

patina
26. čer 2007

Ahoj mirusch, chápu tě a znám tvoje pocity. Také jsem se IVF hrozně bála a neustále jsem to odkládala. Dokonce jsem zkoušela inseminace, i když jsem si sama myslela, že to bude k ničemu. A taky bylo. Po hormonech při inseminaci mi tedy moc dobře nebylo, po fyzické i psychické stránce. Udělaly se mi cysty, dost jsem přibrala. Nakonec na IVF stejně došlo. Při prvním IVF dávají nižší dávky hormonů, já jsem měla nizké FSH, proto i navzdory mému vysokému věku jsem je dostala také. Bylo mi výborně, sportovala jsem až do transferu embryií. Žádný hyperstimulační syndrom, i po narkoze jsem byla ok (byla to moje 1). Také žádná velká úroda folikulů, ale otěhotněla jsem.
Ničeho se neboj, ten strach je horší než vše kolem IVF. A hlavně to neodkládejte. Ať vám to brzy vyjde!

mirusch
26. čer 2007

patina-tak si mi dodala odvahu. Hadam ma tu teda ustriehnu, to centrum tu v Nemecku vyzera ako z buduceho storocia, super vybavene a ludia su velmi mili a ochotni odpovedat na otazky. Musim este 3 mesiace cakat, lebo som bola prave na ockovani proti rubeole, tu im na tom velmi zalezi a zaroven beriem Cyproderm na vyrovnanie hormonov. Ale potom pojde do tuheho. My mame moznost len ICSI, ine by absolutne nemalo zmysel, to nam povedali hned na zaciatku. Tak som hrozne zvedava. 😒

mirusch
26. čer 2007

patina, co znamena u teba vysoky vek? Ja mam 34 a povedali mi, ze na IVF je to najlepsi vek.

majuska81
26. čer 2007

Ahoj mirusch, čítam tvoje príspevky , a prajem Ti to najlepšie. 😉 Píšeš, že máte super vybavené centrum. Tak ešte lepšie. Musíš veriť sebe aj doktorom. A hlavne osudu, že sa to bábätko podarí. Moja mamina ma porodila, keď mala 44. Takže sa nemusíš báť. Iste sa môžu vyskytnúť všelijaké veci, ale na to sú tam lekári....My čakáme tiež na 1. IVF. Asi aj u nás bude ICSI, lebo manžel má veľmi málo zdravých sp. a aj tie sú pomalé. Vôbec nie je mi jedno, že čo ma čaká, ale až tak ho ľúbim, že som ochotná hocičo spraviť, aby sme mali bábätko.pusinka. 🙂 😉

efiku
26. čer 2007

mirusch:tak vidíš to som nevedela len viem že budem chodiť na kontroly asi každy druhy alebo tretí den,mi sme sa dali na ivf a zajtra začínam pichať prve injekcie tak uvidíme mam aj obavy ale som aj zvedava už nemáme na čo čakať roky mi utekajú ☹

efiku
26. čer 2007

majuška čítam že maš taký problem ako mi aj mi sme mali zly sper.a bolo ich dosť patogennych,bral aj profertil ale vysledky boli trošku lepšie ale nie ako čakali aj tak by sa nam nepodarilo prirodzene tak nas dali na IVF tak zajtra ideme na injekcie

majuska81
26. čer 2007

Ahoj Efiku, tak sme na tom fakt podobne. Nám docent v ISCARE dneď povedal, že by to bol zázrak, keby sa nám to podarilo prirodzenou cestou. Ty chodíš kam??? 🙂

majuska81
26. čer 2007

Efiku, ty si z BA??? Musíš do centra každý 3. deň??? Na odber a sono??? My sme z peknej dialky, asi sa nasťahujem ku kamarátom do BA 😀 Aspoň im pekne zničím život. 😠 Boli veľmi zlatí, hňeď ponukli nocľah... 🙂 Ako sa to celé začne??? A koľko trvá príprava do transféru??? Len teraz idem na konzultáciu. 😨

mirusch
26. čer 2007

efiku, to ti nepovedali, co ta moze cakat? Nam to lekarka hned vysvetlila, ze ake su rizika a to este nie sme rozhodnuti, dala nam vsetky papiere, co sa bude potom podpisovat. Ani neviem, ci je lepsie, ked clovek vie alebo ked nevie. Aj ked, ked vie, tak sa moze potom zariadit, keby nieco.
Drzim palce vam, co prave zacinate. Musim povedat, ze ste super, clovek sa hned citi inak, nie tak celkom sam. 😉