Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
8. zář 2006

kacenka,ditka velmi vam drzim palceky...mna tato tema priznam sa nazaciatku pozizivne naladila, tesila som sa s kacenkou,bola som v ocakavani spolu s nou a verim ze to vyjde tak ako aj ditke 🙂
teraz po vasim zlych pocitoch sa zacinam obavat aj ja aky vysledok prinesie IVF mne,teraz v sept. ci oktobri,co nie je bohvieco za naladu.
Preto holky hlavu hore,hlavne klud a pozitivne myslienky...a hlavne vela odpocinku na lozku ako vsetky "uz mamicky ci skoro mamicky po UM" odporucaju.
nic nie je horsie ako zle predtuchy a stres z toho vyplyvajuci. 😨
Jednoducho to vyjde a hotovo! 🙂
Drzte sa ... 😉

kacenka.p
autor
8. zář 2006

Ahoj holcicky.
Chtela bych neco napsat pro Ditku, Sikulku a ostatni.
Ditka, to co popisujes jsou preci pozitivni znameni, ze jsi nejspis tehotna. Dokavad nemas velke bolesti ci krece a k tomu nezacnes krvacet, je vsechno v poradku. V centru mi to ted dukladne vysvetlovali. Ty bolesti muzou pochazet jeste od stimulace, nejspis mas jeste zvetsene vajecniky a ted se vraci do puvodni velikosti a to proste muze bolet. Nebo se pripravuje deloha, treba uz v ni mas zahnizdene obe embryjka a to muze zpusobovat tez bolesti,pichani a stahy. Ditka a Sikulka, to, ze to me nevyslo a ze to vypada jak to vypada - stale velmi silne krvacim a to i s krevnimi srazeninami - neznamena, ze to nevyjde vam!!!Naopak. Moc vam drzim pesticky a chci videt tu mrchu Osud jak se aspon ve vasem pripade pekne otaci a snazi!!!
Ditka mate zamrazena embrya pro pripadne sourozence? My ano, ale nevim nevim, jestli je kdy vyuzijeme.
Bohuzel nejsem ten nejpozitivnejsi priklad pro vas, ale chci abyste si verily, abyste na sebe davaly pozor a co nejdriv mi sem prisly napsat, ze vam to vyslo a budete maminy. Urcite ty nejuzasnejsi na svete.
Hodne stesti vam vsem!

P.S. Znate serial Vlak detstvi a nadeje? Pani Ruzickova pronesla uzasne Motto: NA TRAGEDIE JSEM JA PES!!!! 😉

danii
8. zář 2006

kacenka, tak velmi ma to mrzi, tak mi je to luto. Ale som rada, vyzera to, ze si na tom uz o nieco lepsie 😉 a neboj, aj v tvojom pripade sa ten kruty osud raz zmeni a usmeje sa na teba stastie 😉
tie mrazacky urcite vyuzi.

lauriem
8. zář 2006

Kačenko, moc mě to mrzí, ale uvidíš, bude líp. Není všem dnům konec 😉

kacenka.p
autor
8. zář 2006

Lauriem ja vim. Uz dokonce je lip - tedy psychicky. A posilam ti za tvou podpuru pusu jako husu. 😎

mixka
8. zář 2006

ako dlho trva krvacanie po neuspesnom uo ??? nie je potom rozhadzany cely cyklus??? myslim, po tych hormonoch...

mixka
8. zář 2006

a este jedna amaterska otazka, kolko oplodnenych vajiciek sa dava dnu??? myslim, na jeden pokus.

lauriem
8. zář 2006

Kači, díky za pusu 😀 To jsem fakt nečekala 😎

kacenka.p
autor
8. zář 2006

Mixka na prvni otazku zatim neumim odpovedet. Ale nejake stopy to urcite zanecha. A druha otazka- obvykle se vraci 2. Maximalne tri.

mixka
8. zář 2006

a ten pocet ci 2 alebo 3 sa rozhodnes ty, ci lekar doporuci alebo to zavisi aj poctu odobratych vajicok??? mozno divne otazky, ale ja som enem laik 😀

kveta
8. zář 2006

Kacenka, ahoj.

Naše manželstvo je bez potomka a dlho som sa s tým vyrovnávala, ale teraz Ti môžem povedať, že život bez dieťaťa má tiež svoje čaro. 🙂 Po dlhom čakaní vo vákuu, keď som len čakala na dva prúžky, som začala zase žiť: vzdelávať sa, nové koníčky, psík... A je to fajn. Takže neboj sa, jednoducho budete žiť inak ako ostatní, ale rovnako pekne. A ešte niečo, veľmi sa mi osvedčilo prestať si klásť otázku: prečo práve ja...? To bol prvý krok od sebaľutovania k pokojnému životu. Držím Ti palčeky.

lauriem
8. zář 2006

Kveto, kačenka to určitě ještě neodepsala, viď?
Ale jsi dobrá, žes to zvládla 🙂

danii
8. zář 2006

kacenka ma este nejake tie mrazacky, ktore urcite este vyuzije 😉 🙂

caira
8. zář 2006

Holky vsem vam tu drzim desne moc palecky at vam vsechny sny o miminku vyjdou. My se jeste o miminko nesnazime..mozna i proto, ze mam strach, ze by to neslo, v minulosti jsem byla lecena na chlamydiie a bylo mi receno, ze muzou zpusovovat neplodnost, takze nekde uvnitr me porad hryze pochybnost, co kdyz to budu zrovna ja, miminko bych si moc prala, ale mam strach, ze kdyz se zacneme ted snazit a nepujde to, "zbori" mi to sny..a to jeste nechci riskovat..takze jeste tak rok pockam...Vsechny vas moc obdivuju za vasi odvahu a preji vam moc moc stesti, nevzdavejte se, jak kacenka rekla, osud je mrcha a musi se pokorit...

mixka
8. zář 2006

caira, neviem sice kolko mas rockov, ale cim dlhsie budes cakat, tym sa sanca bude zmensovat... ja by som sa nebala a isla do toho, ak naozaj mimi chces. lebo raz sa pred realitu budes musiet postavit, tak naco to oddalovat

ditka
8. zář 2006

Moc vám všem děkuji za vaši podporu,vůbec jsem nečekala ,že odezva bude tak rychlá.Je to skvělý ještě jednou vám všem děkuji.Kačenko strašně moc mě mrzí jak vám to dopadlo a samozdřejmě by mě zajímalo jestli do toho půjdete znovu.
Jestli se to nepovede nám,tak my musíme vše obsolvovat znovu,protože vajíčka mi rostla pomalu a měla jsem jich málo.Z každé kontroly,kterou jsem absolvovala před odběrem jsem byla zdeptaná,protože mě pokaždé něčím vyděsily(právě,že jich bylo málo a rostly pomalu)Museli mi zvyšovat dávky Puregonu,abych nakonec vypotila čtyři vajíčka(byla jsem za ně moc ráda-pořád to vypadalo pouze na dvě vhodné) ,oplodnili se pouze dvě a ty mám teď v bříšku a čekám jak to dopadne.Ten váš příběh mi dal opravdu zabrat,celou dobu se teď chodím na záchod kontrolovat a ty bolesti nevím jestli mám teď z tý psychiky-jsem úplně rozhozená a raději jenom ležím a čtu si.Mám dotaz po kolikátém dnu od transferu jste začala krvácet?bylo to v době periody,nebo dříve?A co vy Sikulko,kolik už jste dní po transferu?Nebo vám už se zadařilo???

harry
8. zář 2006

kacenka.p,dlho som tu nebola, tak som si až teraz prečítala, čo sa deje. Ak ťa to ukľudní, tak aj ja som krvácala, a to som iba zakašľala, tiež som bola hneď v centre, asi taký istý poszup ako u teba a tiež mi brali krv. Ak máš nejakú hladinu HCG a ak ti stúpa, tak je fajn. Tiež kým som to nevedela, tak som plakala a bolo mi zle. Všetko ma bolelo, podbruško, kríže a myslela som si, že nastalo to najhoršie. Bola som na pokraji zrútenia ale dopadlo to dobre, takže nevešaj ešte hlavu na klinec. Síce ťa človek nepozná osobe ale má ťa rád a dopraje ti len to najlepšie. A verím, že každá jedna, ktorá tu je, ti praje to nejlepšie. Viem, že všetko sú to príznaky toho najhoršieho, ale napr. u mňa to dopadlo dobre, tak ver, že aj u teba to nemusí znamenať koniec. Možno sa len jedno z nich neujalo a muselo nejako odísť. Ale ešte sa nevzdávaj, aj keď viem, že to nie je pre teba prvý krát. Snaž sa.
Moc ti držím palčeky, aby to bolo tak ako u mňa. Veľmi si to želám.

sikulka
8. zář 2006

ditka ,
nas to- UM caka teraz v septembri,teda dufam,pretoze na kontrolu pred stimulaciou idem v stredu kedy mi upresnia termin transferu (to kvoli poistovni) ten by mal byt ako je vopred dohodnute a vychadza podla ocakavanej mz 1.10.Tak som v nadeji ze tomu tak bude v ten den,prip. cca +-par dni.. 🙂
SOm z toho sice cela popletena,no na nic ine nedokazem mysliet posledny mesiac len na to baby... 😀
A apropo chceli ste 2 embryjka, ci oni v centre to navrhli?
Dievcata setrite sa a oddychujte...ide vikendik,uzite si hi s milymi v plnej laske a v pohode..
😉

ditka
8. zář 2006

Sikulko,přeji,aby vám to vyšlo co nejdříve a hlavně,aby se vám to podařilo,budu taky držet palečky.Musíte nás informovat jak to probíhá atd.
Harry váš povzbuzující dopis mě moc potěsil a hned se cítím lépe.Kéž byste měla pravdu a dopadlo to dobře i Kacence.
Mě dneska strašně bolí břicho asi tak jako před periodou,budu doufat,že je to normální a nic vážného,že se neděje.Nemám ani pořádně chuť k jídlu.
Prosím vás všechny,kdo s tím máte nějakou zkušenost,aby jste své pocity a průběhy napsaly.Moc vám budu vděčná v okolí nikoho takového nemám a určitě mi to pomůže a doufám,že i všem ostatním. 🙂

pipka
8. zář 2006

od vcera som tu nebola, nejako nestiham... dievcatka, vsetkym vam velmi drzim palceky a cely vikend budem na vas mysliet.Hned ako bude nieco nove, urcite dajte vediet.
My sme to doma preberali a povedali sme si, ze ak by to nevyslo do zimy, po novom roku sa uz urcite rozhybeme a zacneme konat.Akurat som v takom stave, ze som si uz-uz myslela, ze by to mohlo vyjst, take cudne stavy, ale dnes som dostala MS, tak zase nic ☹ nevzdavame sa a ani vy a drzme si navzajom palceky.Raz to urcite vyjs musi.Kto ma pevnu volu, dokaze zazraky! 🙂 🙂 🙂 Pekny vecer a dobru nocku vsetkym.

misa1
11. zář 2006

ahojte ked idem na umele je to jedno kedy sa zacinaju brat injekcie,alebo na nejaky den cyklu.dik

lienka.
11. zář 2006

ahoj ,vsetko musi byt presne naplanovane,lekar ta stale kontroluje ultazvukom.V urcity den ,ked ti lekar povie si zacnes pichat injekcie.

misa1
11. zář 2006

dakujem za odpoved ale aj tak mam v hlave strasne moc otazok a lekari vyzeraju pri tom ako by si ich zatazovala.

sikulka
11. zář 2006

misa 1 pozri si stranku anamneza.cz(preklikaj sa celkom dole z uvodnej strany "dalsi ctete zde" na lecbu neplodnisti a tam si klikni samotnu lecbu neplodnosti- IVF) 🙂 keby som vedela nechat odkaz na stranku.... 😀
Ozaj kedy Ta UM caka a v ktorom centre?lebo mozno sa stretneme 😉
PA.

sikulka
11. zář 2006

Baby este otazocka:Ako je to s preplacanim liekov? Ak si ich pojdem vyzdvihnut do lekarne nasledne po schvaleni poistovne zaplatim automaticky menej? 😝

lussius
11. zář 2006

vsem Vam tu drzim mooooc palecky, byla jsem jednou z vas.. nevzdavejte to, nevite kdy a jakou metodou to dopadne. tak to zkousejte a zkousejte vsemi moznymi cestami co jen muzete 😵

sikulka
11. zář 2006

lussius blahozelam a prajem uz len vsetko aby slo hladko a hlavne zdrave babetko.
teda UM? 😉 ak ano na kolky pokus to vyslo 🙂 🙂

kacenka.p
autor
12. zář 2006

Ahoj holky. Tak se mi vcerejsi den stal opravdu smutnym a plny vzteku a bezmoci. Krevni testy opravdu ukazali, ze tehotna nejsem. Co me ale dorazilo byla zastupujici lekarka, ktera mi sdelila, ze krevni testy ze stredy, o kterych memu manzelovi sdelila, ze jsou naprosto v poradku a jak maji byt, vubec v poradku nebyly a ze jsem mela tak malo hormonu zluteho teliska- progesteronu, ze bych tak a tak nemohla otehotnet. Pry to bez nej nejde... Pak upozornovala stale na to, ze jsem mela velmi silnou hyperstimulaci...Nevim, co tim chtela rict. Vse se nejak vzajemne vylucuje. Na jednu stranu mam ze zluteho teliska dost velkou cystu, ale na druhe strane mam malo progesteronu. Dalsi co me fakt ohromilo bylo, kdyz mi rekla, ze jsem zacala krvacet strasne moc brzo a ze i jeste vcera bych nesmela mit krvaceni... Rikala, ze to perioda neni a ze to nebyl ani potrat.O potrat se jedna az ve chvili, kdy je pevne zjisteno tehotenstvi. Takze nemam periodu, nemela jsem potrat a tak se mi krvaceni asi jen zdalo... No a ve finale jsem se ptala, jak dlouho smim jeste krvacet, abych to mohla povazovat za normalni. Pry az do pristiho tydne. No to si opravdu neumim predstavit. Uz takhle jsem z toho hotova, neb krvacim opravdu dost silen a z predstavy dalsiho tydne je mi na omdleni...Mam pocit, ze neco tady nebylo v poradku. A muj manzel ten pocit velmi intenzivne sdili. S doktorkou jsem se rozloucila s jejim prohlasenim, ze "priste" musime davat pozor na hladinu mych hormonu a reagovat rychleji. A ja se ptam proc az priste? Proc to nemohlo byt hned ted? Copak jsem nejaky pokusny kralik? Chodila jsem preci dost casto na testy, aby se neco takoveho ukazalo, ze proste mam nedostatek hormonu. taky bych to uz nejak drive pocitila. Zena, ktera ma nedostatek progesteronu ma preci neprehlednutelne problemy, ktere ja ovsem nikdy nemela...
Holky verte, ze jsem byla pripravena na dve moznosti. Vyjde - nevyjde. Ale nic mezi tim a uz vubec ne na silny pocit, ze se stala chyba na strane lekare. Mozna to vidime s manzelem moc emocionalne. Ale manzel vcera mluvil nahodou s manazerkou centra a i ona mu potvrdila, ze se ji veci kolem naseho pripadu nezdaji a ze to budou prosetrovat. Na manzela to delalo dojem ze tak a tak nejsou s lekarkou, ktera zastupovala tu moji, spokojeni. Ale tak jako tak, nam to uz moc nepomuze. Vsim si musime projit sami. Ale verte mi, ze jestli bude jen neco naznacovat tomu, ze centrum neco zanedbalo, nebrali me potize vazne ci cokoli podcenili, jen tak to nenechame. Ne jen ze by to znamenalo, ze si zahravaji s mym zdravim fyzickym, ale tez psychickym a v neposledni rade, ale pro nas ted vubec ne podstatna vec, s financemi.
Zrejme budu kontaktovat meho domaciho gynekologa, neb se musi vysvetlit alespon otazky ohledne mych bolesti, krvaceni ( kdyz to tedy neni perioda v podstate nemam ani na krvaceni narok), cysty ve vajecniku a hladiny meho progesteronu.
Tak to je trpky konec meho pribehu.
Preji vsem o moc vic stesti nez potkalo nas a vsechny vas prosim, nepodcenujte jakekoli problemy pri umelem oplodneni. Myslim, ze je lepsi jit 10x zbytecne k doktorovi, nez jednou pozde. Davejte na sebe pozor, opatrujte se a mejte se krasne.
Vase Kacenka

ivushka
12. zář 2006

Ahoj Kacenka, to, co pises, je fakt sila ☹ Ja som mala s centrom ISCARE v Bratislave LEN dobre skusenosti. A vsetky snazilky, ktore som tam za tie 4 pokusy postretala, si to tam velmi chvalili. Chodili tam aj ludia zo zahranicia. Lekari su naozaj profici, nic nenechali na nahodu, ked bolo treba, chodila som na ultrazvuk aj kazdy druhy den, brali mi krv, kontrolovali, upravovali davky hormonov.. A navyse boli velmi ludski, ochotni a pristupovali ku kazdemu cloveku individualne.. Sprijemnovali nam to tam v tych tazkych chvilach uplne ukazkovo.. vratane sestriciek, recepcnych a vsetkych okolo..
Tvoj pribeh zavana skutocne niecim zvlastnym.. Telo je sice "prehormonovane", ale takto by teda podla vsetkeho reagovat nemalo. Ako som uz predtym pisala, ja som mala tiez dost krute bolesti, hyperstimulacny syndrom a pod, ale nic taketo. Lekari to presne vedeli pomenovat, presne vedeli, co s tym.
Niekde si myslim pisala, ze nezijete v Cechach.. Ale vsade je uz snad na vyber viacero centier. Len ak mate este zmrazene embrya v tomto centre, asi budes musiet vyuzit ich sluzby znova - teda, ak sa rozhodnes. So zmrazenymi uz nehrozi tolko bolesti, stimulacia vajicok uz sa vynechava. Tak ci tak musite chvilu pockat, kym sa telo ukludni (my sme museli cakat po prvom pokuse 3 mesiace), tak to skuste presetrit a zabezpecit si inu lekarku. Po tomto vsetkom by bola nadhera, keby sa vam to podarilo.. Ak mas silu, tak to nevzdavaj a skus to znova. A ak citis, ze nevladzes, tak si daj pauzu a kludne sa vyplac a vyzur.. Aj ked niekedy sa zda, ze uz aj slzy sa minuli. Chodte niekam na dovolenku, doprajte si nieco pekne. Ach jo, dobre sa mi to radi.. no viem, ze je to strasne tazke 😨
Strasne drzim palce, aby ste nasli to svoje stasticko!!

ditka
12. zář 2006

Kačenko,je mi to opravdu moc líto jak to vše dopadlo a určitě bych si to asi nenechala líbit a chtěla bych alespoň jasné vyjádření co a proč k tomu muselo dojít,abych to jako laik mohla všechno pochopit a já mohla být přesvědčená,že já jsem pro to udělala maximum.Pro ně je to jen další neuspěšný pokus,"přece se nic neděje,vždyť máte ještě přeci dva pokusy né"?někdy se mi taky zdá,že moje pocity zase tak podstatné nejsou.
Ivuška to taky moc hezky napsala.Kacenko,ale hlavně to nevzdávejte a určitě to zkoušejte dál.Mě strašně moc lidí říká,že na poprvé to vyjde málokomu,že většinou se daří až na podruhé na potřetí.
Ty lidi jako by se mi snažili říct,radši s tím moc nepočítej ať nezažiješ další zklamání,ale copak to jde!!!Mě teda né.Začíná mě o tom přesvědčovat i můj manžel,asi už ho ostatní přesvědčili a mě začíná trošku krotit v tom mém očekávání.Já mám dnes 12den po transferu a začínají to být dny,kdy mám dostat periodu a to čekání je opravdu příšerné.Bolesti břicha mám dost často,ale snažím se přesvědčovat,že to k tomu patří a vše je v normálu.
V pátek jedeme na krev a na testy a dnes je teprve úterý.Jsem moc ráda,že se s tím můžu s někým o to podělit.