Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

ika_ba
19. únor 2007

ahoj sikulka, tak uz viem kvoli komu som presla od valkyho k durechovej 🙂
ja som bola objednana, a stalo sa mi, ze ma zobral aj 2 hodiny po termine, a pritom ma kvantum ludi predbehlo, zurila som, a to som si vsimla, ze sa u ostatnych lekarov nestava, a pritom ja som v ordinacii dlho nebola
uz sa mi stalo, ze sa bola za mna prihovarat aj pani z recepcie, pytat sa, ked som si predstavila, ako zuria moje kolegyne v praci, kde som tak dlho, tak som bola blizko infarktu, u durechovej sa mi to zatial nestalo
a valky mi spravil aj to, ze som bola objednana na 7:30, 8 hodin a jeho nikde, tak vtedy poprosili inu lekarku, aby ma zobrala

rozarka73
19. únor 2007

🙂 ika aj ja som bola prehadzovana 1x od Valkyho vselikde,prave preto ma to tento druhykrat uz nebavilo!!!!urcite je to odbornik, ale asi aj dalsi, co tam robia.raz ma tam nastvala sestricka, pichala mi prvu davku gonalu a skoro polovicka davky sa jej vysmykla a ostriekala mi brucho. taka som bola nahnevana, stane sa ja viem, ale tam su mililitre velmi dolezite, sama som si to lepsie pichala. 🙂

helka1
19. únor 2007

Ika_ba mne to v Iscare tiez velmi vadilo, ked som do BA cestovala cez 300 km a na Dr este cakala pravidelne 2-3 hodiny po tom, co som bola objednana a cestovat spat 300 km domov 😠 . A to som chodila k Dr Tazb....
U Dr Durechovej sa mi to nestavalo, verim, ze si si vybrala dobre 😉

ika_ba
19. únor 2007

mate pravdu, valky je dobry, ale viete si predstavit, ako som bola nervozna, ked dsom tam dosla na 9, bolo 11 hodin a ja som nevedela, ci ma zoberie? a v praci som mala vystriedat kolegynu, ktora mala ist k zubarke, a ked ste videli, ze vsetkych beru okrem vas?
durechova ma zatial nechala cakat max. 10 minut, co sa moze stat, ked si clovek uvedomi, ze sa obcas u nej chcema aj vykecat, a minule som vlastne u nej cakala v ordinacii, lebo zase mi nemal kto zobrat krv
helka a odkial si, ze musis tak vela cestovat? to vas obdivujem, ze to zvladate

sikulka
19. únor 2007

ika, jasne to ja som ten VIP 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎
ale aj ja niekedy cakam, ale to chapem, ved ked maju operacku, k omu pacientky, neda sa mikdy presne predpokladat presny cas vykonania vykonov....

helka1
19. únor 2007

ika_ba cestovat uz nemusim, uz som tehulka 🙂 a dochadzala som do BA z Popradu 😒 . Nakoniec som nebola uspesna v Iscare, ale v inom centre.
Mna tam nechavali cakat vela razy, nestalo sa to len 1-2 razy, ale viac krat a vela razy sa mi stalo, ze po mne prisli pacientky a vosli do ordinacie predo mnou 😠

ika_ba
19. únor 2007

vies sikulka, keby boli na operacke to je ine, ale ja som bola objednana, prisla som 10 - 15 minut pred casom, a videla som jak valky vola ine pacientke a ja som isla aj 2 hodiny po termine, uz som sa chcela niekedy aj spytat, na kedy boli objednane

barca28
19. únor 2007

Holky prosím vás jak je to s tím zavedením embrya?Může se zkusit třeba poprvé jen jedno?A kdyby dvě,jaká je pravděpodobnost,že se chytnou obě?Samozřejmě by jsme byli šťastní i kdyby vyšli dvě,ale přeci jenom,kdyby byla šance s tím jedním,tak by jsme to rádi zkusili.

aaandrejka
20. únor 2007

barca, vacsia sanca je pri zavedeni dvoch, v centre, kam som chodila ja, su taketo statistiky (u zien do 35 rokov):
1 embryo: 30-40%
2 embrya 50-60% (z tych uspesnych sa v 30% chytia obe embrya, vo zvysnych sa chyti len jedno)

takze ak zasadne nie si proti dvojcatam, rozhodne ti odporucam dat si vlozit dve ;)

misa1
20. únor 2007

ahoj aandrejka co nemozes spat?

rozarka73
20. únor 2007

miska ahoj dobre ranko, 🙂 😎 ako sa dnes citis po odbere, bolia ta vajecniky riadne, ze???? ☹ neboj, vsetko raz prejde, dnes budes vediet kolko mas embryii, tak daj vediet, som zvedava a hlavne drzim palce aj na nohach, nech ich je vela. 😀 😅

aaandrejka
20. únor 2007

misa, ja vstavam stale okolo 6.30 (niekedy som aj skor vstavala, ale teraz si doprajem), decka musim budit, aby sli do skoly, prirpavit ranajky a tak 🙂

rozarka, aj teba boleli vajecniky po odbere? to je divne, lebo ja som necitila nic ani pri stimulacii ani po odbere a to som mala mierny hyperstimulak, ktory sa prejavil az po odbere 🙂

rozarka73
20. únor 2007

ahojjjjjjjj 😉 mna boleli vajecniky nenormalne asi 4 dni, som nemohla ani chodit, smiat sa!!!tiez som mala oba razy hyperstimulak, ale taky slabsi!!!ako ta z neho liecili??? 😅

aaandrejka
20. únor 2007

mne len povedal lekar uz po transfere, ze mam hyperstimulak mierny, co znamenalo megavelke vajecniky, povedal ,ze ma mozno budu boliet, ale ze oni sa dostanu za prve 4 mesiace tehotenstva do normalu 🙂 a tak aj bolo, nic som nebrala, brucho som mala uz od zaciatku paradne velke 🙂

misa1
20. únor 2007

ahojte tak mali sme 10 vajicok,a oplodnenych mame 8.uz sa nam mrazia a v sobotu ideme vkladat.tie vajcia bolia riadne a brusisko mam ako balon.

aaandrejka
20. únor 2007

misa, oni sa nemrazia teraz, oni sa teraz ultivuju v miske..t.j. kazde vajicko je v osobitnej miske, dali k nemu cast spermii a cca pol dna po odbere doslo k oplodneniu... teraz sa embrya kultivuju v specianom prostredi v miskach (ci skumavkach) presne tak, ako by sa oplodnene vajicko vyvijalo v tvojom vajickovode... ak chces, pozri sa tuto:
http://www.gest.cz/ivf/vyv-rad-emb.php?pg=2

je tu krasne odfotene, ako sa take embyo vyvija 🙂

fiaka
20. únor 2007

caute baby,som tu nova a chcem sa s vami podelit o problemi,ktore nas spajaju.som po ket a cakam na den,kedy si budem robit konecne tehot.test. 🙂

helka1
20. únor 2007

misa, aaandrejka ma pravdu, mrazit sa este nemrazia, len sa zatial kultivuju.

rozarka73 pri hyperstimulaku odporucaju vela pit, minimalne 4 litre tekutiny denne, pri vyssom stupni hyperstimulacneho syndromu Dr zvyknu davat infuzie.

aaandrejka, ako sa mas ? Male uz kopka ?

fiaka
20. únor 2007

helka1 drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.v ktorom tyzdni si? 🙂

fiaka
20. únor 2007

cau rozarka73,konecne som sa zaregistrovala,boli sme spolu na KET.ako sa citis? 🙂 to cakanie na test je neskutocne dlhe.mam zmiesane pocity,dufam ze embrijká sa udomácnili.pá ozvi sa.

aaandrejka
20. únor 2007

helka, ano, babatko uz kope, zacalo koncom 17 tyzdna a je take aktivne, ze sa normalne budim v noci, ako citim take tie rybie spliechnutia v bruchu 🙂 dufam, ze si tieto noce sichty vycerpa, kym bude v brusku a na svete uz bude v noci spinkat ;)

ty uz vies, co budete mat? ja este nie, o tyzden ideme na moroflogicky usg, tak sa snad dozvieme ;) a kam si chodila, ked si zmenila centurm? ja som chodila do gyncare v kosiciach, vyslo nam to na prvykrat 🙂

helka1
20. únor 2007

fiaka, pri mojom mene mas udaj v ktorom tt som 🙂 , ked prejdes myskou po ikonke, tak sa o prispievatelke dozvedies viac 😉

aaandrejka ja si na kopkanie musim pockat, ale snad uz nie dlho 😀 , ked spominas ten morfologicky utz, ten je aky a kde sa nachadza ? Mozno si pamatas, ja som chodila do FN v Olomouci , ale mne to vyslo az na 6-ty krat 😖 . Ale chystam sa na 3D do KE, tak tam nam snad povedia co cakame, kedze cakame dvojicky.

marky4
20. únor 2007

helko tak čtu, že vám to vyšlo až na po 6. Ale hlavní je, že vám to vyšlo. A koukám, že čekáte dvojčátka, který vám to čekání vynahradí.
Já jsem se teď chystala na první IVF, ale bohužel stimulace byla zrušená. Zatím nevím důvod, ale v pondělí jdu k doktorovi, tak jsem zvědavá co mi řekne.

helka1
20. únor 2007

marky oni to zvyknu stopnut, ked telo nereaguje na stimulaciu tak ako by malo, budto reaguje prilis a hrozi hyperstimulak, alebo nie je dobra odozva. Ved v pondelok budes mudrejsia, ale 1 IVF je aj tak take skusobne, doktori nevedia odhadnut davkovanie ani reakciu tela, tak nebud z toho smutna, verim tomu, ze aj ty sa nakoniec dockas 😉 Prajem vsetko dobre !

marky4
20. únor 2007

Heli moc díky, jsi hodná. No uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne. Mám teď bolest v podbříšku, takové tlačení 😒

rozarka73
20. únor 2007

ahoj fialka 🙂 , konecne si tu pri nas. no citim sa ok, ziadne priznaky zatial nemam, tak dufam, ze je to ok 😀 , idem spat, zajtra pokecame.cauko 😉

sikulka
20. únor 2007

caute bambulky 🙂
dnes som absolvovala vsetkymozne a nemozne vysetrenia ohladom tych mojich bolesti vpodbrusko.Zaver: Gynekol. vysetrenia,krv a kultivacia je O.k. Moc je O.k, robili mi sono obliciek-ukazkove(ze co chcem ved mam len 27),chirurg nic nenasiel,no ale ked som povedala ze uzivam prednison po zisteni miernej zvsenej imunity na imuno v Prahe,hned sa nasiel zakopany pes.Toti ide o hormon,co som vedela, a tie vsetky priznaky co mam, su aj popisane ako kontraindikacie v letaku.Lekari mi ho odporucaju hned vysadit,aj sam Dc.Valky mi ho kazal vysadit,no neviem co robit. Imunologia je totiz mlady odbor,vacsina lekarov z inych odvetvi ju zatracuju a co je najhorsie ,nie je fakt preskumany ci zvysuje uspech.Len ja som si po tom 1.IVF dala vysetrit aj to,a samo co moze pomoct tak uzivam.Viem,ze viacerym kockam najma ceskam pomohol,ale neviem co robit.Je pravde ze tie bolesti mam tak cca 2 tyzdne a to je doba od kedy ho uzivam nalacno,co by sa nemalo.Predtym som ho uzivala 2 mesiace za jedlom a bolo po problemoch.Len lekari mi hovorili dnes ze nech necakam od neho uspech,naopak,ze nici vela inych inak v norme hladin ci uz hormonov,alebo organov.Tak neviem.Mate s nim niekto skusenosti.Helka,viem ze Ty si bola v Olomouci,neuzivala si ho? 😉
Zajtra uz zarezavam v robotke,sa tesim,fakt.... 😀 😀 😀

rozarka73
21. únor 2007

🙂ahojte umelinky, dobre ranko!!!!uz je tu aj fialka 😀 ,bola so mnou na prenose, to je ta kocka, co to prehanala s pitim tej vody pred transferom, je zlata 😎
sikulka, ked mas z toho prednisonu take priznaky a necitis sa dobre, tak to vysad, a doporucil ti to aj Valky, tak hadam vie preco. 😉

fiaka
21. únor 2007

dobre ranecko babenky. 🙂 som rada,rozarka73,ze si sa ozvala.registracia mi trvala dlho,lebo som mala depky.z týcch hormonov mi je zle, tlaci ma žaludok.
dnes sa budem šetrit,lebo za normalnych okoklnosti by som mala dostat men. 🙂
dufam,že to tak nebude.inak sa citim ok,ale bolia ma trochu prsia.možno z liekov možno nie. 🙂

rozarka73
21. únor 2007

ahoj fialka, zabudla si si L vo fialke, ale neva.ja sa stale setrim. ty by si uz mala dostat mrchu???to ktory den mavas, ja az buduci tyzden!!!!to by si mala nejako skoro???ved prenos sa robil na 12,13 alebo ja som mala po PGD na tusim 17.den.tak to este predsa dnes nemozes cakat. ci som mimo???? 😕