Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
27. únor 2007

evita, 8 folikov som mala aj ja, 7 sa oplodnilo, takze sme sli do predlzenej kultivacie (ta sa pri takomto pocte uz odporuca, zvysuje aj sance na otehotnenie), ja som mala odber v pondelok, transfer v piatok, do piatku ostali 4 embrya, 2 + 2 na mrazenie

a mozno ti ich tam najdu aj viac, sikulka ma pravdu, niektore sa mozu aj skryvat 🙂 ale vazne! 🙂

sikulka
27. únor 2007

ahojky andrejka 😉 😉 😉 😉
viem ze si mala 4 dennu kultivaciu.Mne ostal jeden mrazacik ,ktory bol zamrazeny na 4. den a ma 16 buniek.
Nepamas si kolkobunkove Tebe vkladali po 4 dennej PK? 😵
Ako inac sa mas? 😉

barca28
27. únor 2007

Holky můžete mi někdo říct,co je to za metodu kdy se má embryo lépe uchytit?Je to nějaké narušení,ale nevím čeho.Možná jsem si to někde špatně přečetla,nevím.

evitam
27. únor 2007

Šikulka,stimulovala som krátkym protokolom od 2.dňa cyklu(predtým som mesiac brala antikoncepciu kôli cyste).A stimulovala som Merionalom 75 a Puregonom 100,potom po 6.dňoch cetrotide 2 dni a teraz v pondelok a v utorok všetky tri odrazu,akurátne puregon už len 50j.Dnes o pár minút pichám 2-nás.dávku pregnylu.A šlus. 😉
Ten ICSI vám kedy doporučili?Už pri odbere?
Neviem holky,tá úspešnosť v našom prípade bude tak či tak malá,lebo mám na maternici 2,5cm myóm.Takže moc si kôli tomu od toho sľubovať nemôžeme... ☹

sikulka
27. únor 2007

evita, ano ,my by sme bez ICSI nic nedokazali-teda spermijky by zrejme ani nepresli cez zonu pelucida(obal vajicka)....
Ten puregon jedna inj. je 50 jednotiek? Ty si brala aj Merional aj Puregon naraz? Lebo ja som mala tiez kratky protokol s antagonistami,ale brala som len Merional,zrejme si mala iny HP,preto tak rozhodli.Nevies ci si mala nejake vykyvy v HP?
A ten myom nech Ta netrapi, viem ze je tu na stranke kopec zien ,co malo myom pred otehu a su uz maminky,albo niekde v poslednom trimestri.....Hlavku horem baba sa dockame.... 😉

helka1
27. únor 2007

Barca, asi mas na mysli asistovany zonalny hatching, v skratke AH, kde sa narusi obal embryja, to sa vsak odporuca, ked je obal embryjka tuhsi 😉

evitam
27. únor 2007

Ano Merional 75j a Puregon 100j som týždeň brala naraz.Potom dva dni iba jednu injekciu cetrotide-to hlavne preto,lebo doktorka mi cez sestričku odkázala pichať cetrotide+merional+puregon,a sestrička mi nechala odkaz,nech pichám iba cetritide-skrátka uviazla komunikácia,tak posledné dva dni sme to zameškané doháňali.Ale podľa dr.ten usg v pondelok vyšiel aj na ten problém celkom ok,tak uvidíme. 😉
Tú poslednú injekciu som bravúrne zdolala pred chvíľou sama,akurát som si na zadku trafila prvý krát nej.žilku,tak som "mierne" tiekla.Druhá injekcia prebehla fajn.Takže v pohode.Mimochodom,uvažujem o kariére ošetrovateľky 😀 😀 😀
A či som mala nejaké výkyvy v profile? Ani srnky netušia.Mne nikto nič nehovoril. A možno aj preto,lebo stimuláciu mi nenavrhovala moja doktorka,ale nej.doktor,ktorý mal zrovna v tú sobotu službu.Takže fakt neviem.
Ten myóm ma inak dosť znepokojuje,lebo vraj uberá ešte o 50% z úspešnosti všetkých vás ostatných.Takže budem radšej iba pozorovateľom z povzdálí a nebudem sa vzrušovať...
Inak Sikulka si suprová,že mi takto dodávaš optimizmu.Ďakujem. 😉 😉 😉
Majte sa krásne a krásne sny o bocianoch!!! 😉

sikulka
27. únor 2007

evitka si odvazlivec,ked si to bravurne zvladla sama!
Ja som si vzdy chodila nechat pichat,lebo som bojko a navyse pohodlnaaaa.... 😀
Drzkaj sa,uz nic nerob( nedvihaj tazke veci,nenamahaj sa),aby Ti foliky nepoprakali......ja som uz aj den pred OPU ostala pre istotu doma,tak budes aspon v dusevnej rovnovahe.
Prajem krasne sny....... 🙂 🙂 🙂 😵

misa1
28. únor 2007

dobre ranko nastavajuce mamicky.mne odobrali 10 vajicok a oplodnilo sa 8 pomocou icsi,lebo sme mali slaby spermiogram.potom som tam volala na 4 den a len 3 sa rychlejsie bukovali.tich 5 pomenej.na druhy den ked sme prisli na transfer tak ostali len dve a tie mi vlozili.tu to robia tak ze ked je oplodnenych do 4 vajicok tak sa ide na transfer na treti den poodbere.kedze sme ich mali viacej tak sme isli az na piaty.odobereli mi v pondelok a az v sobotu som isla na transfer.teraz beriem utrgestan 3 krat denne po 2.a povedal aby som si kupila calibrum baby plan.

misa1
28. únor 2007

pichala som si tri merionaly denne 8 dni,po piatych dnoch plus jeden cetrotide do brucha,a na ten 8 den vecer choragon do zadku a uz len som cakala na odber.rychly proces 😀

evitam
28. únor 2007

Sikulka fakt myslíš,že by mohli popraskať? Mám taký blbý priehľadný a dosť veľký výtok,tak teraz fakt neviem,čo to má byť...Dúfam,že mi tam aj niečo do zajtra aj zostane... 😒
Pracujem inak v kancli,takže manuálne sa nenarobím.Tak fajn,dnes sa tu budem iba povaľovať... 😉
Poobede sa ešte tu ukážem.Musím aspoň predstierať,že niečo robím... 😀

sikulka
28. únor 2007

evitka,nie nie, nechcela som Ta nastrasit 😵
Folikulky ti nepopraskaju,pretoze mas v sebe pragnyl a to znamena,ze Ti nacasovali ovulaciu tak,aby neprisla skor ako 34-36 hodin po jeho pichnuti.
Len som Ti chcela poradit,aby si nahodou nesla behat,co asi nehrozi u nas stimulantkach,ze?! 😀 😀 😀 ono na to aby folik praskol nestaci fyzicka namaha,ale aj chemicka reakcia v tele,aby uvolnila vajicko z folikulu a ta nehrozi,kedze mas v sebe Pregnyl,len sa nebojkaj,ked mas robotu v kancli tak je to v pohodke..... 😵 🙂

sikulka
28. únor 2007

a este som chcela k tomu vytoku: aj ja som ho mala a vraj je to reakcia po tych vsetkych hormonov,co mas v sebe...... 😔

lia
28. únor 2007

ahojte,
ked sa pichaju uz injekcie,musim byt PN ci nie??neviete kolko dni sa musi na PN-ke po zakroku??

milacikova
28. únor 2007

Lia, ja osobne nepoznam kocku ktora by bola pocas stimulacie doma, ale urcite ked to nebudes zvladat fyzicky a chces mozes byt na PN, a po zakroku (odbere vajicok) som bola doma jeden den a klasicky potom do prace ale zase plati podla toho ako sa citis, aku narocnu pracu mas(po fyzickej stranke) i ked v procese ivf je dolezita velmi i psychicky stranka. Ale aby som strucne odpovedala na tvoju otazku : "nie je podmienkou ostatvat na PN"

sikulka
28. únor 2007

rozarka, fialka ako ste dnes dopadli na testoch ?😉
dufam,ze sa oslavuje vo velkom..... 😵

ika_ba
28. únor 2007

ahoj evitam,
chcela som ti napisat, aby si si kupila calibrum baby plane, obsahuje to kyselinu listovu a tento sa doporucuje pocas prveho trimestra aj pred otehotnenim, ja som sa pytala durechovej na kyselinu listovu a ona mi povedala, ze budem potom uzivat prave calibrum baby plane

aaandrejka
28. únor 2007

lia, na N nemusis byt vobec, zalezi len od teba 🙂 pri stimulacii, pokial sa citis dobre, je uplne zbytocne ist na PN 🙂

rozarka, fialka, cakame vase vysledky, verime, ze pozitivne! 🙂

a ja mam jednu spravu: dnes sme boli aj na morfologickom usg a potom aj na 3d a obaja lekari potvrdili, ze mame brsuku Lenku 🙂

mayka
28. únor 2007

Dievcata,
citam ze mavate problemy s vytokom pri uzivani hormonov. Aj ja som mavala tieto problemy a kamoska mi poradila aby som si kupila v lekarni LActobacily od Swiss logical. Su sice drahsie ale mne to fakt pomohlo . Davam si kazdy den po jednej. Za pokus to stoji. Skuste mrknut na:

http://www.swissnatural.sk/harmonizacia.html

Majte sa.

sikulka
28. únor 2007

andrejka GRATULUJEM k dievcatku....
Ty uz mas doma aj tak parik,ze?!Tak nech je zdrava,samo aj Ty,nech pekne rastie do 40 tt do krasy... 😵 🙂

aaandrejka
1. bře 2007

sikulka, dakujem 🙂 ano, mam parik, po dcere mam kopec uzasnych dievcenskych veciciek, takze ich vyuzijeme 🙂)

lekar mi inac vcera nasiel dost velky myom na maternici, poriadne ani neviem, co to je, ale vraj sa nemam znepokojovat, prinajhorsom je to vraj dostatocna indikacia na porod cisarskym rezom... no... takze dnes idem zistovat vsetko o myomoch... ak by ste niekto nieco vedeli, budem vam vdacna 🙂

helka1
1. bře 2007

andrejka, mozes mi pisnut do IP, ake si mala pocity z toho morfologickeho a 3D uzt ? Inac , gratulujem k dievcatku 😉

ika_ba
1. bře 2007

ahoj evitam,
napis, ako si dopadla, sme zvedave

evitam
1. bře 2007

Super,Ika,ďakujem že na mňa takto myslíš. 😉
Takže celý deň od samého rána som bola až nevšedne pozitívne naladená,stále som všetko obracala na žart.Žartovala som aj s ansáblom ľudí na operačke.. 😉 Dobre som si tam schrupla,nič ma nebolelo a ani nebolí a pomaly vôbec sa mi nechcelo z tej postele vstávať,hoci som tam ležala 3 hodiny.Boli tam faj holky,z ktorými sa rozšírila debata,takže čas mi utiekol ako voda.
No ale k veci.Vybrali mi 5 kinderiek, aj to len z jedného vaječníka.Na druhom nebol folikul,ako sa zdalo,ale endometrium,takže mi ho v jednom vrze odstánili tiež.Preto som bola tri hodiny napichnutá na kapačke antibiotika.Antibiotikum mi predpísali užívať tiež.Manžel ale vyprodukoval iba dvadsať plavcov,aj to nejakých nekvalitných,tak sa máme do zajtra rozhodnúť,či chceme predimplatačnú genetiku,alebo nie.Máme ale hojné množstvo mrazáčikov,hoci nevieme akej kvality,tak myslíme,že hádam z toho by niečo kvalitnejšie vybrať mohli...Ktovie ešte,koľko sa ich oplodní a či budeme mať vôbec nad čím zvažovať.To sa budem informovať zajtra doobeda a od toho sa odvinie,kedy bude ET... 🙂
Fakt,mám ten utrogestan na zavádzanie,len neviem,či je treba ho užívať v presnom časovom odstupe 3x za 24 hodín,alebo len normálne 3x denne - teda ráno,na obed a večer.
To máme s mužom teraz dilemu,tak mi proooosím poraďte... 😒

ika_ba
1. bře 2007

ahoj evitam,
som rada, ze si spokojna, ja som bola tam tiez spokojna a vidis, ked si na izbe, tak sa da s babami pokecat
s utrogestanom si starosti nerob, ja som presne na cas nekukala, a babo sa chytilo, zajtra si asi budes volat za vysledky, ze? tak sme zvedave, kedy pojdes na transfer
to ti potom este napisem ako tam, tak pa

evitam
1. bře 2007

Zlatko,ale ja potrebujem vedieť,či si ten utrogestan brala ráno,na obed a večer, alebo sa to berie podobne,ako antibiotika,teda v určitom slede...
Zajtra volám,koľko sa ich oplodnilo,tak som zvedavá,čo to bude za zázrak.Hneď večer vám napíšem,ako.No a na transfer by sme mali ísť buď v sobotu al.v nedeľu, alebo ak by robili predimpl.gen.,tak v utorok.Tú PDG asi ale nepodstúpime,je to asi zbytočné,lebo ak sa to má chytiť,chytí sa a taktiež je to aj s vývojom.Ak to bude vadné,odíde samo,alebo sa potom dá robiť amniocentéza,ktorá ukáže na tie abnormality,nie?
Ikuš,napíš,čo s tým utráčom,jo? Bitte... 🙂

barca28
1. bře 2007

Holčiny ještě by mě zajímalo,kdy manžel odevzdá spermíky,ten den když se kona odběr vajíček?A co když zrovna nebudou žádný použitelný?

sikulka
1. bře 2007

evita,utros by sa mal cca s 8 hod. odstupom,aby bol cas v prestavkach na jeho vstrebanie.Ja som ho brala jednoducho rano po prebudeni, na obed a pred spanim... 😵

ika_ba
1. bře 2007

ahoj evitam,
pridavam sa k sikulke, ja som si davala rano po zoudeni, vecer, ked som isla spat a cca v strede dna
barca28, obidvaja pojdete jeden den na odbery, myslim, ze aj spermie sa daju ciastocne upravit, ale v centre by vam mali odporucit, co a ako, a ked budete brat vitaminky, nic nepokazite, to moze ciastocne zlepsit vysledky

aaandrejka
2. bře 2007

barca, ak by naaahodou neboli ziadne pouzitelne, tak sa to, myslim, riesi tak, ze sa zamrazia oocyty... ale nie som si ista...ale nerozmyslaj nad tym, oni urcite z tych spermii nejake pouzitelne vydoluju ;)