Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

kacenka.p
autor
13. říj 2006

Ahoj sikulka. Me tez bolely prsa hned druhy den po transferu. Pak o tyden pozdeji prestaly bolet a i se zmensily, pak zase zacaly atd.Je to dle doktorky vykyvem hormonu. A to ze zacnou bolet tak brzy neni tehotenstvim, ale hormonamy - Utrogest.Ten ma na vine i dalsi jine priznaky "tehotenstvi".Skutecne az do testu je velmi tezko rict, zda jsi ci nejsi tehotna.Bohuzel. Taky jsem byla strasne netrpeliva. Ale uspisit se to neda a ty dva tydny musi kazda z nas vytrpet, vyckat.Preji hodne stesti a za tyden dve carecky.
P.S. pro Janesm - odpoved na tvou otazku najdes v teto diskuzi, kdyz si ji celou prectes. Hodne holek vcetne me tu popisuje prubeh sveho umeleho oplodneni. Drzim palecky a uspech hned na prvni pokus!

anielik
13. říj 2006

Ahoj Sikulka, 🙂

ja som na tej PNke nejaka nedockava vsak? 😉 Myslela som, ze uz budes mat dobre spravy a prejdes k nam mamulkam 😉 Tak este tyzden budem musiet vydrzat 😀 Ale asi si viac nedockava ako ja 🙂

Mna prsia boleli az po tyzdni, ale nedavala som tomu velky vyznam, vsetko som pripisovala utrogestanu ☹ A aj test, co som si robila rano pred krvou vysiel len na veeeeeeelmi slabucke // tak som ani nedufala, ze to vyslo. Ja som bola akurat unavenejsia, pomaly som chodila spavat uz o 9tej.
Neboj vsetko bude OK, Drzkam palceky. 🙂

V pondelok som bola na AFP testoch a dnes alebo v pondelok budu vysledky, a idem aj do poradne 🙂 konecne sa zase pofotime 🙂)) potom pridam aj fotecky do albumu 😉
Pa a krasne cakanie bez stresu 😉

sikulka
13. říj 2006

dudu zlatko ,ako si dopadla dnes v centre? 🙂 dufam,ze 13 Ta urobila stastnou... 😉

dudu
13. říj 2006

ahoj sikulka, tak nie 13-tka stastie nepriniesla, nic sa nedeje tehukla niesom 😢 😢 😢 😢 dufam, ze aspon tebe sa to podari, drzim palceky.

sikulka
13. říj 2006

ahojcek dudu,
cely den som na teba myslela a zelala si aby Ti to vyslo... 😨
Nepoveadali,ze HCG moze stupnut?Ja si myslim,ze este ani z krvi Ti to nemusia v tomto rannom stadiu pripadneho tehotenstva zistit.
Zelam Ti z celeho srdiecka vela vela vela pozitivnej energie a sil prekonavat toto nase cakanie. 😉
drzkaj sa,myslim na Teba. 🙂 pa.a urob si pekny vecer aspon pri telke,ked manzelik nie je doma,aby si nebola sama. 😉

janesm
13. říj 2006

happykaty - Díky moc ještě jsem nestihla všechny příspěvky pročíst ale snažím se na stránky mrknu,díky moc.Příští týden se budu objednávat a pak se uvidí.Laparku a vyšetření mě dělaly v Brně v sanatoriu Helios,kde mám i svoji doktorku tak se s ní domluvím a uvidím.Veškeré novinky dám vědět...Holky díky moc za podporu!!!! 🙂

culinka
16. říj 2006

Ahojky babenky,

Sikulka:tak ako to vypada??uz nieco vies?moc drzim palceky. 🙂

kacka79
16. říj 2006

Holcinky, vsem Vam drzim palecky!!! My jsme se zacali snazit teprve ted, ale rikala jsem si kdyz to nepujde do roka, jdu na umele opl. taky

janesm
18. říj 2006

kacka79 Ať Vám to snažení výjde a brzy se Ti zakulatí bříško,dej vědět každou novinku.Právě dnes jsem se objednala do poradny IVF,za týden se dozvím co mě čeká.Doufám že se konečně po 4 letech snažení dočkáme miminka.

happykaty
18. říj 2006

janesm: Držím palečky, jsme na tom podobně, taky doufám, že už se konečně dočkáme. Už mám za sebou 2 návštěvy na klinice...snad to půjde dobře 😉

janesm
18. říj 2006

happykaty - díky za podporu za týden ve středu se jdu domluvit na IVF tak jsu zvědavá.Musíme doufat!!!!! 😅

bambulka2
19. říj 2006

Ahoj Sikulka,

ako sa mas? Aky je svet maly, boli sme spolu na trasfere. Ako sa citis nejake priznaky? U mna v podstate ziadne, takze asi to nevyslo, vsak uvidime zajtra. Drzim ti palce.

sikulka
19. říj 2006

ahoj bambulka,
to je teda nahoda. 🙂
bola si so mnou aj na izbe ?
ja sa citim tak,ze neviem na com som. Od utorka trocha spinim,ale lieky berem nadalej.Zajtra sa teda vidime?ja idem na 7 na krv.Drzim palceky nam obom 🙂

bambulka2
19. říj 2006

Sikulka,

ano lezali sme na jednej izbe. Ja som bola na transfer a ta tretia babena na odber a liezol nam na nervy ten sterilizator, pamatas?. Tak zajtra ti drzim palceky, ja pojdem asi neskor. Tak daj vediet ako si dopadla.

sara1
19. říj 2006

Asi moja otázka vyznie dosť hlúpo, ale chcela som sa opýtať, či ten embryotransfer bolí. Nechcem sa vyhnúť bolesti, to nie. Nie som padavka. Dala som sa na to s vedomím, že prežijem aj nemožné. Ale pýtam sa to preto, lebo lekár mi povedal, že mi to môžu urobiť aj v narkóze. Tak som sa nad tým zamyslela. Chcela by som byť pri tom, aj keď na druhej strane zastávam názor, že ak mám lekára znervózňovať svojím jajkaním, či tá naróka nie je lepšia. Bude mať pri tom kľud a možno to urobí lepšie.

bambulka2
19. říj 2006

Sara1,
neboj sa neboli je to trosku neprijemne, ale cele to trva 2-3 min. Ja som sa tiez bala, ale nic to nie je. A pekne mozes vidiet na UTZ kde mas vlozene emryjka, nam dokonca dali aj fotecku z UTZ.

sara1
19. říj 2006

bambulka2, ďakujem. Vieš pýtala som sa to preto,lebo pri HSG ma bolel každý pohyb.Ja sa aj na bežnej gynekologickej prehliadke tak stiahnem, že sa lekár musí chudák zapotiť. A stále mi hovorí " Uvoľnite sa". Len pre zasmiatie - minule pri prehliadke zobral na mňa tie veľké zrkadlá, ale po niekoľkých pokusoch povedal, že na mňa musí použiť tie detské (najmenšie). Bolo mi to trápne, stále sa pri tom skúšam uvoľniť ale nejak mi to nejde. Ale ukľudnila si ma, asi pri tom budem mylieť na Dalajlámu a snáď to pôjde ako po masle.

culinka
20. říj 2006

sikulka:

Tak ako?som strasne zvedava,a drziiiim palce moooooc. 🙂

misa1
20. říj 2006

ahojte kolko ste brali merionalov?

lili1
20. říj 2006

Ahoj Miška ja som mala 75 j merionalu 12 apuliek

lili1
20. říj 2006

Ahojte baby , ja som bola teraz na Ivf po 7x a vyšlo to konečne 🙂 . Dnes som 23 deň po IVf v na budúci týždeň idem na prvý ultrazvuk dúfam že to bude ok 🙂

lili1
20. říj 2006

Ahoj aaandrejka 🙂 Ja som brala merional 75 j , mala som 3 vajička oplodnili 3 a vložili 2 , folikulou som mala 6. Predtým som brala Puregon a Gonal. 🙂

anielik
20. říj 2006

Sikulka, tak ako...dufam ze vsetko OK a len sa vytesujete s manzelikom 😉
Drzim palceky.

sikulka
20. říj 2006

ahojte 🙂
anielik ano,pravdepodobne som tehotna.
Som radsej opatrna do UZV.Dnes bol 15 den po ETe a HCG bola 29,5.
Dufam,ze to staci,hovorili ze nad 10 je gravidita.
Povedali,ze niektore maju aj menej a v pohode sa plod udrzi,tak dufam,ze citi ze ho velmi chceme a bude pekne rast drobec jeden. 🙂 Ake hcg si mala Ty? 😉

anielik
20. říj 2006

Jej straaaaaaaaaaaaaaaaaasne gratulujem 😀

Velmi sa s vami tesim. Ja neviem ake som mala HCG, v tom osiali som sa neopytala 🙂
Neboj ono vie ze ste ho chceli velmi a bude s vami bojovat az do konca ! Krasne si to uzivaj a teraz oddychuj a tato nech sa o Vas stara 😀

a ziadne pravdepodobne si tehotne, predsa ti povedali ze hej, nie na polovicu!

sikulka
20. říj 2006

dakujem anielik,mas pravdu v centre mi gratulovali k tehu,to len ja som vyzvedala 😵
sa velmi tesimmmm,ale nic nechem zakriknut.
NOHY mam hore,a len oddychujem. 😉
drzte sa aj Vy. 🙂

anielik
20. říj 2006

Neboj aj ja som si trosku zvykala...ale prejde par dni a budes chodit ako slniecko a najradsej by si si to napisala na celo 😀

inak ak sa necitis zle alebo nespinis, rob vsetko ako normalne okrem tazkych veci.

Budeme sa drzkat, mame uz velikanske brusko 🙂)) o mesiac budeme pozaret ako sme narastli 🙂))

ivat
23. říj 2006

Ahoj sikulka, velmi gratulujem 🙂 😉 teraz uz len oddychuj a mysli na babatko 😉
Mna to tiez onedlho caka, uz si picham gonal a v stretu idem na kontrolu, tak pravdepodobne buduci tyzden 🙂 verim ze to vyjde, drz nam prosim palce.
Prajem pekny dnik vam vsetkym 🙂

culinka
23. říj 2006

sikulka

jeeeej,moooc gratulujem.drzkaj sa.aku metodu ste podstupili?IVF,ci ICSI? 🙂

dudu
23. říj 2006

sikulka ahojcek, taaaaaaak gratulujem, ze vam to vyslo. 😀
iked sa musim priznat, ze ti zavidim ☹ 😉