Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

mracek
4. pro 2006

Dobrý den... 😅
Jsem velice ráda že tyto stránky existují, protože se mě tohle téma také týká...Jsem po druhém ivf a jsem 13 dnů po transferu emryí...Zítra to bude 14 dnů a já mám trošku strach že budeme s manželem moc sklamaný...Chtěla bych se zeptat jestli jste měli nějaké příznaky než jste si udělali po 14 dnech test a byl pozitivní...??....Konečně jsem se dočkala že těch 14 dnů budu mít za sebou ale na druhou stranu z toho mám obrovský strach...Děkuji moc za odpověd...Zděnka 😉

culinka
4. pro 2006

mracek,

neboj,podla mna ak si nezacala krvacat urcite si tehotna,drzim palce. 🙂

mracek
4. pro 2006

A není to tím že beru utrogestan 3krát 2 deně a k tomu ještě estrofem...???...Vaječníky mě totiž bolí jako kdybych měla dostat menstruaci...Je teda pravda že když jsem na tom byla poprvé menstruaci jsem dosatla hned po týdnu ...Ale to jsem nebrala estrofem...Mám z toho srach...a ani nevím jestli si mám zítra ten test udělaj jestli nebude lepší kdybych třeba ještě pár dní počkala...Jinak děkuji za odpověď... 😉

culinka
4. pro 2006

mracek,

ja by som si test urobila,ale hovorim za seba.A neviem ci je to tym,ze beries utrogestan,alebo estrofem,ja som len v stadiu stimulacie,mna toto krute cakanie este len caka. 😒
V com ste vy mali problem?

mracek
4. pro 2006

Já bych si ho udělala klidně hned ale bojím se že je ještě brzo...Když jsem byla na ivf poprvé tak jsem ho vůbec nebrala ale te´d jsme šli na transfer až po dvou měsících po punkci vajíček protože jsem měla hiperstimulaci...také se divím že estrofem musím stále brát protože když jsem se dívala do příbalového letáku tak tam psali že se nesmí používat v době těhotenství....kolik dní jsi po transferu...??...já jsem docela ráda že to čekání už mám za sebou ale když se to nepovede tak to zase budu mít před sebou...Je to strašné...Myslím že je problém v tom že já nemývám menstruaci...Leda po utrogestanu...To bude asi ten problém proč nám nejde otěhotnět jinak jsme úplně v pořádku...

aaandrejka
4. pro 2006

mracek, test si urcite uz mozes urobit 🙂 verim, ze na nom budu // ;) ja som si robila test 14 dni po OPU a 10 dni po ET, ukazali sa mi sice velmi slabucke, ale predsa len dve ciarky... az som rozmyslala, ci tam su skutocne obe... jedine, co ma na hcg vplyv, je pregnyl, ktory sa picha pred opu a ten z krvi vyprcha za 10-15 dni, takze tebe uz urcite vyprchal ;) kup si citlivy test (citlivost

mracek
4. pro 2006

Já mám takový strach že se to nedá ani popsat...Pregnyl určitě ze mě vyprchal...těhotenský test má obyčejný jenom proužek ale v Prontalu v Praze jsem si koupila ten od nich mám si ho udělat až 10.12....

mracek
4. pro 2006

Ale určitě si udělám ještě jeden ale nevím jestli se do toho pustím dneska nebo až zítra ráno...Moc se mi do toho nechce...

lucianka
4. pro 2006

Ahoj holky, mám na vás čistě teoretickou otázku. Je mi jasné, že mi nikdo nedokážete odpovědět přesně, ale stačí +/- 😀 Chápu, že u každého je to jiné (to už jsem se tady dočetla), že jsou různé druhy umělého a každé ženě se ordinuje něco jiného atd.

Zajímalo by mě, jak dlouho trvá celá ta "peripetie" (vyšetření, stimulace atd. atd.) než dojde k samotnému oplodnění?

Děkuju moc a všem tady držím pěstičky, aby vše dopadlo co nejdřív dobře. 😉

aaandrejka
4. pro 2006

ahojte,

mracek, test si uz mozes urobit 🙂 kludne🙂 tie, ktore som ti napisala ja, nie su nutne z ranneho mocu, ja som si robila popoludni... cakat do 10.12. mi pripada velmi dlhe 🙂 to by som sa zblaznila🙂

lucianka, zavisi to od mnohych faktorov... ja napriklad nemam vajickovody, ale mam pravidelnu menstuaciu, takze u mna nebola potrebna ziadna liecba (upraca cyklu a pod..)... orvykrat sme v centre boli 23.8. a transfer sa konal 3.11., takze cca tri mesiace...

co sa tyka stimulacie, je tam viac roznych protokolov, lekar sa rozhodne najma podla skusenosti a podla hormonalnych vysledkov... existuje dlhy a kratky protokol, aj tych je via druhov.. potom na kazdy protokol su ine lieky, obvykle si mozes vybrat z viacerych druhov (zlozenie prakticky rovnake, jedna sa skor o pohodlnost a znacku - napr. puregon je najdrahsi, ale dostavas k nemu aj pero, takze si injekcie mozes pichat sama doma...)

mne vyslo ivf na 1. x a chytili sa obe embrya, aj ked som chcla radsje len jedno 🙂

mracek
4. pro 2006

Ahojky Lucianko... 🙂
Podle toho jestli to už máš schválené odpojištovni jestli ne tak to trvá zhruba měsíc až dva potom / než to schválí/.. hormonální léčba ta trvá zhruba 8-14 dní no a potom se jde na punkci vaječníků a transfer je podlet oho jestli si zplatíš prodlouženou kultivaci jestli ano tak potom to je pět dnů od punkce vajíček...ale u každého je to trošičku jiné... 😉

mracek
4. pro 2006

Udělám si ho až zítra ráno zatím na to nemám odvahu...Snad tam ty dvě čárky budou jinak se snad zblázním.Ale moc tomu nevěřím....Do 10 bych asi nevydržela stejně by mě to donutilo si ho udělat...

lucianka
4. pro 2006

Holky, díky moc. Já jsem si právě představovala, že to trvá tak třeba půl roku až rok... 🙂 3 měsíce je fajn doba.
Zatím se mě to netýká, ale znáte to - člověk nikdy neví. A nedávno jsme se o tom bavily s kamarádkou a tak jsem se jen chtěla ujistit, jak je to doopravdy. 😉

mracek
4. pro 2006

Je lepší když se podíváš na www.pronatal.cz...To je jediná stránka o které vím

mracek
4. pro 2006
stuka
4. pro 2006

ahoj lucianka, co sa tyka mna prvykrat sme boli v centre v januari hned nas vysetrili manzelovi spermiogram a mne bezne gyn. vysetrenie + sono. Mala som uz za sebou dve mimomaternicove teh. a laparoskopiu takze diagnoza bola jasna - nepriechodne vajickovody...napisali nam hned aj ziadost do poistovne a o mesiac sme mali zavolat ci nam ju schvalia. Medzitym sme absolvovali geneticke testy.ziadost bola schvalena a na rad sme sa dostali v juni. pred stimulaciou my este skontrolovali vajecniky. stimulacia(menopurom a cetrotide) zacala na druhy den po menstruacii. u mna trvala 10 dni na 12 my odobrali vajicka a na 14 den bol embryotransfer . zo 4 vajicok sa nam oplodnili 2 ktore my vlozili. o 14 dni sme sli na test bol pozitivny 🙂 jedno vajicko sa uhniezdilo . par dni na to som zacala krvacat tak ma hospitalizovali s hematomom a hyperstimulacnym syndromom. v nem. som si polezala mesiac a potom este 3 tyzdne lebo som znovu zacala krvacat. Teraz som v 26 tyzdni a dufam ze uz bude vsetko v poriaku.
Aj ja vsetkym drzim palce nech vsetko dobre dopadne..

aaandrejka
4. pro 2006

stuka, super, gratulujem, vyslo ti to na prvykrat? v ktorom centre si bola? mne to tiez vyslo na prvykrat, az na to, ze sa uchytili obe... mam z toho velke obavy, ale snad uz len nejako bude....
mala si 4 vajicka a potom hyperstimulak? to je zvlastne, myslela som, ze zeny mozu mat hyperstimulak len vteyd, ked maju viac vajicok....

stuka
4. pro 2006

andrejka my sme boli v iscare v bratislave avyslo nam to na prvy krat kde ste boli vy?
neboj zvladnes aj dvojcatka 🙂 ja som sa tesila ze mozno sa nam chytia obe embryjka..
a kolko si mala ty vajicok? ja som bola prekvapena ked my povedali ze su len styri vajicka lebo vsade som citala ze byva tak zo desat aj viac..
ten hyperstimulak bol len prveho stupna ale aj tak som mala dost velke bolesti brucha. ani sa necudujem vajecniky mali 8 cm co normalne maju len 2-3cm...
v ktorom si teraz tyzdni?

aaandrejka
4. pro 2006

stuka, my sme boli v gyncare v kosiciach, tiez na prvykrat.. moje vajecniky mali minuly tyzden 6 cm, ale dr povedal, ze po tych hormonalnych utokoch je to normalne, ze tam nevidi ziaden hypersitmulak... ja som pri dost vysokych davkach puregonu (250iu denne) mala 8 vajicok...

aaandrejka
4. pro 2006

teraz som v 8, teda, zacinam 8. (opu 30.10., et 3.11.)

janesm
4. pro 2006

aaandrejka jak se cítíš je vše vpořádku???? 🙂 Chtěla jsem se zeptat nechala jsi nějaké embrijko zamrazit??? dělají to automaticky u každého???Držím pěstičky!!!!já jdu zítra na krev a odpoledne se uvidí jak dále,pa 🙂

aaandrejka
5. pro 2006

ahoj janesm, drzim ti prsty na krvi, daj vediet, ako si dopadla

citim sa inac celkom ok, akurat mi obcas byva nevolno, ale nie velmi, len taka slabost chvilkova na mna pride..ale som doma, takze to az tak nevadi...

mne odobrali 8 vajicok, oplodnilo sa 7, po predlzenej kultivacii ostali 4, z toho 2 mi zaviedli a 2 zamrazili...

to mrazenie sa nerobi automaticky, vo vacsine centier sa za to priplaca (u nas 3000sk = mrazenie na dva roky), takze sa nas predtym opytali, ci ich chceme mrazit

mracek
5. pro 2006

Já jsem měla poprvé 8 ebrií a umřelo jich šest a teď na podruhé mi vyndaly 54 vajíček z toho 26 oocytů a 8 embryí...Zavedli mi jich 2...Takže jsem ráda že delší dobu nebudeme muset píchat hormony jinak poprvé jsem měla memopur a na podruhé puregon pen...A u toho jsem měla hyperstimulaci bylo to hrozný myslela jsem si že mi prasknou vaječníky než jsem šla na punkci...

eliss
5. pro 2006

Ahojky, tak jsme včera byli na prvním pohovoru v centru. manžel má velice špatný spermiogram já taky nejsem úplně v pořádku takže pro nás je cesta jen ICSI jestli to píši dobře. Začala jsem dnes brát prášky, v únoru si půjdu pro injekce a v březnu mi provedou ten zákrok, docela se bojím nevím co od toho mohu čekat.

lucianka
5. pro 2006

HOlky, díky za odpovědi. 🙂

mracek
5. pro 2006

Ahojky holky... 🙂
tak jsem si dělala testík a objevily se mi tam dvě čárky.... 😀

culinka
5. pro 2006

jeeeej mracik,gratulujeeeem,drs sa,aj malicke. 🙂

mracek
5. pro 2006

Děkuji moc...Stále tomu nemohu uvěřit a pořád na ten test koukám...Vůbec jsem stím nepočítala...A dokonce jsem si plánovala jak budu už uklízet a nakupovat na Vánoce...Místo toho radši budu v posteli...Snad budou dvě moc bychom si dvojčata z manželem přáli...Já jsem taky z dvojčat a moje kamarádka má 2 leté dvojčata z umělého tak jsem jí hodně pomáhala když se narodili..Docela to jde kyž v tom máš systém...Moc se na ně těším... 😅 ...Jendoufám že budou dvě.. 😀

aaandrejka
5. pro 2006

mracek, gratulujem! ak si nekrvacala, ani nespinila, je vysoko pravdepodobne, ze budu dve... ja som bola dnes na ultrazvuku a obom uz biju srdiecka a maju sa k svetu 🙂

culinka
5. pro 2006

aaandrejka,

tak to je super,moooc drzim palce,nech je vsetko tak ako ma byt. 🙂 🙂 🙂