Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

ika_ba
29. bře 2007

aha, tak som to pochopila, ja som bola vypisovat ziadost vo februari, ale najviac ma nahnevali, ze to hned neposlali do poistovne, ziadost bola vypisovana 15.2, a do poistovne to doslo 28.2, ,keby som to bola vedela, tak to tam zanesiem sama

jalu
29. bře 2007

Ahojte vsetky!!!
Ja som mala robene pigd teraz v marci - uz som predtym o tom pisala. Mame velmi zly spermiogram - az 85 % patogennost, takze nam to jednoznacne odporucili v Iscare. Bola som prvykrat na IVF, mala som 12 vajicok, 9 bolo dobrych, 7 sa oplodnilo a 6 mi vysetrili - ale boli vsetky zle, takze ku IVF nakoniec nedoslo.

Bola som z toho sokovana a viac som sem ani nepisala. Ale cas je najlepsi lekar, ideme bojovat dalej. Mam tiez vypisanu ziadost a tiez mi povedali, ze tak v auguste najskor. Tak dovtedy sa budeme snazit normalne.
Za pigd sme platili 32 tisic - zalezi tam od poctu vysetrenych embryi, do 5 ks je to 26 tisic.

lia
29. bře 2007

jalu,dufam,ze vam to vyjde uz teraz a bez problemov 😵
co je pgd??kde robia tu toxoplazmu a co sa tym zistuje?? 😅
urobia mi to v gynfive??

helka1
29. bře 2007

Aurra, Ika mate postu, poslala som vam obom rovnake IP 😉

Co sa tyka toho vysetrenia v Prahe a prednisonu, ja som bola na tom obdobne, prednison som mala predpisany, Iscare to neakceptoval, tak som sa musela sama rozhodnut ci ho zacat brat alebo nie . Brala som ho, aj ked Dr bola proti. Neskor, ked som uz ako samoplatca zmenila centrum som mala prednison automaticky pri kazdej stimulacii...
Ika a ty si neuvazovala o imunologii ? V Prahe a Plzni su strediska , ktore sa zameriavaju na reprodukcnu imunologiu, dokonca Plzen je orientovana na imunologiu a potraty 😉

ika_ba
29. bře 2007

ahoj helka1 ,
dakujem za postu, precitala som, aj som odpisala. imunologia, no neviem, nerozmyslala som o tom, lebo som o tom vlastne ani nevedela. o modrom koniku som sa dozvedela, ked sme druhy krat potratila, a hladala som info na nete.

jalu
29. bře 2007

Lia,
pgd je "predimplantacna geneticka diagnostika" - teda embryjka najprv vysetria a az ked su ok, tak Ti ich vlozia.
O tej toxoplazme nic neviem, ani o gynfive, mne to tusim nerobili...

helka1
29. bře 2007

Lia o tej toxoplazme sa mozes dozvediet napr aj tuna:
http://zena.centrum.sk/zdravi/clanek.phtml?id=1...
alebo si daj do vyhladavaca nazov toxoplazma a uvidis kolko sa ti toho objavi 😉

ika_ba
29. bře 2007

helka, mas nejaku adresu (www) na tu plzen?

helka1
29. bře 2007

pockaj pohladam 😉

helka1
29. bře 2007

tuna je kontAkt na tu Plzen:
Doc. MUDr. Zdenka Ulčová-Gallová, DrSc.
Gynekologicko-porodnická klinika,
LF UK a FN
Čapkovo nám. 1,
30708 Plzeň

E-mail: ulcova@fnplzen.cz
Web: http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova

Telefon: +420 377617241 ,-215, -270
+420 37740 2177
Fax: +420 379 823 290, +420 377 617 290

a na Prahu:

Imunobiologické pracoviště ÚPMD
Podolské nábřeží 157
147 10 Praha 4
tel. 296/511 388 296/511 111
e-mail: jindrich.madar@upmd.cz

ALE ako som uz pisala na potraty sa orientuju skor v Plzni ako v Prahe, sice sa za tie vysetrenia plati, tie ceny su vsak akceptovatelne pri tych cenach za IVF

ika_ba
29. bře 2007

dakujem helka, si poklad
moj manzelik zase zaspal, takze teraz doma nemam podporu ziadnu

helka1
29. bře 2007

Nemas zac, rada pomozem, viem o com to je takto sa trapit, sama som si tym presla 😖 .
Skus sa s tou Plznou skontaktovat uvidis aky z nich budes mat pocit, ja som bola v Prahe, pretoze ja s potratmi skusenosti nemam, len sa to nikdy nedarilo uchytit, az teraz 🙂

ika_ba
29. bře 2007

helka, a v prahe ti nieco zistili? kde je chyba?

sikulka
29. bře 2007

ika aj ja som bola v prahe...
ten prednison je minimalne na prevenciu ,ked uz nic ine....aj ja ho berem uz 5. mesiac....

helka1
30. bře 2007

Ika nasli mi protilatky proti spermiam ci uz manzelovym alebo cudzym. Ale hned ako som otehotnela mi v centre odporucali ho vysadit.
Sikul ale ani prednison neodporucaju brat dlhodobo, lebo straca ucinnost, treba si dat aj pauzu 😉

lia
30. bře 2007

babulky,obdivujem vas,kolko ste si niektore vytrpeli kvoli detickam 🤐 .

petula77
1. dub 2007

Ahojky všechny, před týdnem jsem nevěřila, že budu hledat odpovědi právě v téhle diskuzi, ale 4 dny po laparoskopii vím, že IVF je jediná možnost jak otěhotnět 😉 . Snažili jsme se s přítelem 2 roky a kolem mě se rodili noví a noví mimísci. Teď mi ale nová zpráva vlila optimismus do žil a těším se na první zprávy kdy začít s hormonální léčbou atd. Mohla byste mi prosím některá z vás poradit jak dlouho po laparoskopii začíná léčba a co všechno jí ještě předchází? Těch informací na netu je hrozně moc a já se v nich ztrácím 😲 Děkuju moc a těším se na pomoc od vás. Doufám, že všem z nás se to nakonec povede 🙂

romcatko
1. dub 2007

Ahoj holky, mám k vám otázku. Mě čeká IVF někdy v létě. Zatím zkoušíme IUI. Chtěla jem se zeptat, kdo jste z Češek stimulovaly poregonem nebo gonalem, kolikl jednotek jste přibližně potřebovaly? Změnily se doplatky, tak abych věděla, na co se mám připravit. Děkuji.

nanika
3. dub 2007

Ahoj Romcatko, nie som sice Ceska, ale ak to nie je prekazka, napisem ti svoju skusenost. 1 IVF som zacala na 150 jednotiek Gonalu, od siedmeho dna, na zaklade neprimeranej odozvy vajecnikov mi bola davka zvysena na 175, takze som minula tri predpisane balenia Gonalu 450 jednotkove a 4. som musela dokupovat. Toto IVF som dostala 2 balenia 450 a 2 balenia 900, od zaciatku stimulujem 225 jednotkami a jedno 450 balenie mi zostane. Niekto zacina na 150 jednotiek a zdvyhnu mu na 300!. Takze to sa absolutne neda odhadnut, kolko budes potrebovat prave ty. Pekny dnik 🙂

dagmarka1
3. dub 2007

romcatko já jsem měla dlouhý protokol, a potřebovala jsem 900IU puregonu, doplatek byl 2250, ale byl v tom i decapeptyl 21ampulí,a pak 300IU za doplatek 750, + 5 ampulí menopuru á 50, takže celkem mě stimulace stála cca 3250Kč.
bylo to teď v březnu 2007.ale bohužel se od 1.4.2007 mění léková vyhláška, takže nebyl mi nikdo schopný říct jak se to projeví na sazebníků v "našich" případech.
no já doufám že už to nebudu potřebovat, jak že se mi zadařilo, a všem ostatním přeji minimálně totéž, hlavně štěstíčko a úspěch. 😵

lanka
6. dub 2007

Vážené a milé - potřebovala bych poradit hlavně od těch co užívají Synarel
totiž to šplíchnutí u mně vyvolá záchvat pčikání a následně i smrkání - takže typuju tak do 5-10 minut je všechno zase venku.
Je to tak pouze na začátku než si tělo zvykne a nebo je to špatně?
Jak to probíhalo u Vás.
Předem díky za radu.

lanka
6. dub 2007

Romčatko - stimulovat budu puregonem celou stimulaci odhadli na 2500IU a doplatek máme počítat asi 15.000,-(závisý na tom kolik máš hormonu a jak moc budeš stimulovat - já ho mám málo - takže dlouhý protokol)
Sakumprásk - celá tahle sranda nás bude stát (nebo alespoň předpověděli) 70.000,- (ale je v tom kde co včetně , ICSC, PGD, léků, atd.)

lia
28. dub 2007

ahojte,
v pondelok idem prvy krat na kontrolu po dvoch tyzdnoch pichania decapeptylu,neviete mi povedat co mi budu robit?? 😕

francis
28. dub 2007

ahoj lia 😅 ja som bola prvý krát na kontrole 3.deň mršky a robili mi sono a potom poobede som volala a povedali ďalší postup.Neviem či to budeš mať tak isto ako ja no veď uvidíš,ale myslím si ,že sa to neodlišuje 😅

ika_ba
28. dub 2007

ahoj lia, ja som sice mala inu liecbu ako ty, ale ked som bola na kontrole, tak to bolo sono, a podla tojo jake su folikuly sa ide dalej, takze je som vedela hned, co bude dalej

lia
28. dub 2007

ok,dakujem.dufam,ze tam nebude miliarda ludi ako minule 🙄 .
na recepcii mi povedali,ze si ma zavolaju,tak som cakala a medzi poslednymi som nakoniec vosla dovnutra a vobec som nemusela cakat 😖 .

ika_ba
28. dub 2007

ahoj lia ,
prepac, nepamatam si, do akeho centra chodis?

barca28
28. dub 2007

Lanko já jsem v šoku 70 000?To už jsi samoplátce?Chtěla jsem se vás holky zeptat,jak dlouho se čeká,než pojišťovna schválí žádost.Čeká nás IVF s ICSI a pořád se to nemůžu nikde dočíst.Nebo se už nečeká?Zatím nás čeká ještě vyjádření urologa,manža má hodně špatný spermíky.Tak by mě zajímalo,jak dlouho to potom ještě potrvá,než se k tomu dopracujeme.A s tím PGD jsem taky vedle,kolik,že to stojí?

ika_ba
28. dub 2007

ahoj barca28,
poistovne schvaluju ziadosti rozne, ja som v spolocnej, a prvy krat mi dosla ziadost do mesiaca, teraz druhy krat to trvalo tak 6 - 7 tyzdnov. uz som si tam aj volala. mozno je tam dobre skor zavolat a spytat sa, ci sa to neda skor vybavit. ale jedna holka vo vseobecnej poistovni to mala schvalene za tyzden, bola to jej prva ziadost. a pokial viem, aj ona aj ja sme mali vypisane ziadosti na manzelov, kvoli ich spermiam.
pgd, to je asi predimplementacna genetika, v iscare v ba je v cenniku 26 a pol tisica, a myslim, ze do 3 oplodnenych vajicok

lia
28. dub 2007

chodime do gynfivu,preco ikus??