Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

ajiik
16. lis 2006

aaandrejka, moc moc moc ti gratuluju 🙂 Tak ať je takovejch víc 😉 a hezky si to užívej 😵

eevelina
16. lis 2006

Ahoj, já jsem již 12tt po IVF a máme tam dva maličké kousky. Zatím je vše - dle slov pana doktora - tak, jak to má být. Hodně jsem se toho bála, protože jsem slyšela skoro jen o neúspěchách, ale dopadlo to asi dobře. Jsem po celou dobu doma na ryzikovém těhotenství, tak se krapet nudím. Věčinou se prý udfrží obě dvě dětičky, po úmělém oplodnění, takže nepřestávej věřit, určitě bude vše oK

jankar
16. lis 2006

holky moc vám všem novým těhulkám GRATULULU 🙂 🙂 🙂 krásně se to čte a všem snažilkám jako já přeju aby se nám to taky povedlo co nejspíš 😵

tamuska
16. lis 2006

Evelino, gratulu a užívej si těhotenství, musí to být asi na palicu, pořád doma, ale vydrž, čekají tě super drobečci.

misa1
16. lis 2006

GRATULUJEM,ja som to vedela tesim sa s tebou,aj tie dvojicky tam mas 😀 pa

eevelina
16. lis 2006

Tak dobrá, já si to teda budu užívat. Čeká nás asi hodně práce (radosti) 😎

aaandrejka
16. lis 2006

eevelina, prosim, nepamatas si, ake si mala hodnoty hcg? mne by totiz uplne stacilo jedno babatko, ja uz dve velke mam 🙂) ale uvidim,e nechame to tak, ako to priroda zariadila ;)

misa, dik, vecer na icq 🙂

sikulka
16. lis 2006

andrejka este raz verejne -
blahozelam a prajem vsetko len to dobre... 🙂
a nech su aj dve,nech sa tie Tvoje starsie deti maju kazde o koho starat. 😀 tak sa aspon nebudu vadit o babysitting... 😀 😉 🙂 Pa.

lienkal
16. lis 2006

Ahoj holky, chci přidat všem optimismu, moje první dcera je z IVF, podařilo se to napoprvé, nechávala jsem si dát 2 vajíčka, ale uchytila se jen Verunka a když jí bylo 10 měsíců, tak jsem otěhotněla přirozeně, tak čekáme brášku...zázraky se dějí, měla jsem zrovna jít na operaci se štítnou žlázou a představa, že nechám doma 10 měsíční dítě, mě více než děsila, tak nakonec bum a byla jsem těhotná a operace odložena 🙂 Přeji všem štěstí a zkoušejte a zkoušejte, určitě to všem vyjde 🙂

aaandrejka
16. lis 2006

sikulka, nestras 🙂)))

lienka, super, gratulujem !!!

janesm
16. lis 2006

aaandrejka- gratuluji je to úžasné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Hlavně na sebe dávej pozor dvě mimi to je super... 🙂 Myslím že nás brzy opustíš z tohoto fora a půjdeš mezi těhulky ale nezapomínej na nás!!!!!
Já jsem dnes vzala první PROVERU... 😉 snad se také dočkám 🙂

aaandrejka
16. lis 2006

janesm, dakujem ti velmi pekne ;) neboooj, urcite nezabudnem 🙂
prajem ti vela, vela uspechov, verim, ze ti to vyjde ;) hlavne bud psychicky v pohode 🙂

janesm
16. lis 2006

aaandrejka mám hroznou radost že se Vám to povedlo a přeji Ti to ale zároveň trochu závidím....Snažím se být nad věci.Jak se jinak cítíš???? V kolikátém týdnu jsi???? 😨

laurita
16. lis 2006

jupíííí, Adi, teším sa s Vami!!! 😵 Už len dávať na seba a mimi pozor a vymyslieť mená (dve?) 😀

aaandrejka
16. lis 2006

laurita, poslala som ti ip, akurta som ju dopisala ;) hehe, zeby fungovala nejaka telepatia? 🙂

aaandrejka
16. lis 2006

janesm 🙂 ked dobre pocitam, tak u ivf sa pocita zaciatok tehotenstva ako opu-14 dni, cize som v 5.tyzdni 🙂 uz som si to napisala aj do kalendara ;) , dnes presnejsie 5.tyzden a 4. den 🙂

janesm
16. lis 2006

aaandrejka když Ti zavedou embrijko tak to jsi jakoby už ve 2 týdnu??? Kolikátý DC Ti ho tam zavedly???

aaandrejka
16. lis 2006

ano, presne 🙂
tehotenstvo ma akoze 40 tyzdnov, ale do toho sa rataju uz aj dva tyzdne od ovulacie 🙂 cize dieta v sebe nosis 38 tyzdnov
mne robili opu az 18.dc a et 22. dc, ale ten cyklus sa proste neda pocitat za normalny, kedze oni ho najprv stopnu a potom ho umelo vyvolaju hormonmi (preto vedia ovplyvnit jeho dlzku, aby mohli usledovat rast folikulov)..... kym normalne tehotenstvo sa pocita od 1 dna poslednej menstruacie, pri ivf to byva termin opu-14 dni ;) takze ked ti odoberjau vajicka, prave koncis druhy a zacinas treti tyzden 🙂

janesm
17. lis 2006

aaandrejka díky,díky jsi zlatá tolik informací....Takže proto provera a posouvání cyklu oni si mě nastimulují podle potřeby.To se asi ještě načekám,právě beru druhý den Proveru a za týden Decapeptyl inj. na krev jdu jak dostanu MS a pak se uvidí co dále.
Co Ty jak se cítíš,co bříško už nebolí???? Už máš těhotenský prukaz???

aaandrejka
17. lis 2006

ahoj janesm, som zvedava, aky protokol to vlastne mas, nevies nahodou? kratky alebo dlhy?

ja sa citim ok, dnes som aj okna umyvala, brucho ma uz tak neboli, obcas pobolieva, ale fakt len kusok... preukaz este nemam, o tyzden idem znovu na krv a potom na ultrazvuk do caru...

nane
18. lis 2006

aaandrejka
ahojky, dlho som tu nebola a citam same dobre spravy...takze zo srdca blahozelam a snad su to dvojcata....
🙂) ver mi je to super..preco?
si mi napisala, ze asi neviem co je to bolest pri porode...ja mam uz dvojcata, chlapcov...maju 12rokov...🙂...takze neboj, je to super, lebo ked vychovavas jedneho, ten vychovava toho druheho...je to velmi lahke a ver mi, lahsie nez mat jedno...nie je na tebe zavisle...
takze este raz...GRATULUJEM a drzim palce
ja mam dnes posledne 2 puregony a zajtra mam dostat nejaku injekciu "pregnat" na vyvolanie ovulacie ...v utorok sa mame s manzelom snazilkovat...doktor mi ponukol aj inseminaciu, ale manzel odmieta, chce si baby urobit sam...🙂)))
takze uvidime....mam zvlastny pocit, ze to vyjde...snad sa nemylim....

aaandrejka
18. lis 2006

nane, dik za prianie ;)
ja mam uz tiez dve deti (16 a 12), prave preto by nam uplne postacilo aj jedno ;) ale bude, ako priroda nadeli 🙂

ty beries puregon na stimulaciu pred ivf? alebo nie? chces otehotniek prirodzene? neviem, na co vsetko sa puregon pouziva, ja som ho brala pri stimulacii, dost vysoke davy (250iu/den, 13 dni)

velmi ti drzim prsty, aby vam to vyslo, urcite by ste si priali dievcatko 🙂

nane
18. lis 2006

mam dnes posledny puregon 100iu, 10 dni...nejdem na ivf...prirodzene...
no vies, mne je uplne jedno ci by bolo dievcatko alebo chlapcek....aj dvoch by som brala...🙂 len nech su zdravi...
dakujem za podporu...dufam, ze to vyjde... 🙂

aaandrejka
18. lis 2006

presne, len nech su babatka zdrave ! idem si pozriet pribalovy letak k puregonu, aby som bola v obraze 🙂

janesm
18. lis 2006

aaandrejka protokol mám asi dlouhy,začínám 16DC až dostanu MS tak pokračuji podle výsledků krve.
Dávej na sebe pozor já na svoji postavu bych se více šetřila a okna odložila protože bych se bála to víš po těch potratech.. ☹
Dávej na sebe pozor 🙂

nane
19. lis 2006

aaandrejka ahojky,
ako sa dnes mas? ake pocity? 🙂
chcem sa spytat, mala si nejake reakcie na puregon?
ak ano, tak ake?

aaandrejka
19. lis 2006

janesm,
nasla osm podrobnosti o vsetkych cykloch:
http://www.iscare.cz/car.php?article=23
je to tam krasne popisane, takze podla toho zistis, aky mas cyklus 🙂

nane, mam sa fajn, konecne ma prestalo boliet brucho, uz ho nemam ani take napuchnute ;)
ja som mala s puregonom len dobre susenosti, ziadne vedlajsie ucinky, ani nic, normalne som chodila do prace a vobec som si neuvedomovala, ze ho beriem.... preco, mas nejake problemy?
ako dlho ho este budes brat?

nane
19. lis 2006

uz dva dni mam velmi citlive prsia, brusko ako balon nafuknute a nechuti mi velmi papat....
vcera som puregon skoncila, dnes dostanem pregnyl na ovulaciu a v utorok sa mame s manzelom snazilkovat....

nane
19. lis 2006

no a zabudla som, ze mam este vytok, ciri ako voda, ale taky ze mam mokre vsetko, ked to potecie, aj nohavice 😖

aaandrejka
19. lis 2006

nevie,m ja som take problemy nemala, to nafuknute brucho moze byt od puregonu, mala by si vela pit, niekde sa uvadza aj 4 litre denne

tak sa len pekne snazte, aby vam to vyslo!!! 🙂 drzim prsty!