Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
12. lis 2006

ice.tinka: pozri sa na puregonpen.com a uvidis, ze to nie nie vobec nic hrozne, mas k tomu take tenulililinke ihly, ze ani netusis, ze si to pcihas, vobec to neboli 🙂

nane
12. lis 2006

aaandrejka
jezkove oci....tak to mas stastie...lebo mna tie injekcie neskutocne bolia..mne ich picha sestricka a nie cez "pen".... ☹

aaandrejka
13. lis 2006

nane, no, tak to vydrz, kvoli babatku 🙂
a to si este nezazila porod 🙂)) to je uz ina bolest 🙂

lenka25
13. lis 2006

Ahoj holky,
pročetla jsem celou Vaší diskusi... Bohužel, toto téma se mě také týká. My chodíme na inseminaci s dárcem (manžel má katastrofální spermio...). Už se teď chystám na třetí pokus, zatím se nám nepovedlo. Dr. mě chce poslat po novém roce na laparoskopii, z které mám už teď děsivé sny 😒 . Všem přeju hodně štěstí při snažení a jestli dovolíte, ráda bych k vám chodila si popovídat... 😉

aaandrejka
13. lis 2006

lenka, vitaj medzi nami a nemaj strach 🙂 laparoskopia nie je nic hrozne 🙂

janesm
13. lis 2006

aaandrejka 🙂
pero asi nedostanu nic o tom neříkaly.Decapeptyl jsou malinké jednorázové jehličky a pak budu mít FSH fostimon injekce do svalu tak to budu choditza sestřičkou.
Co Ty jak se cítíš???
Když jsi měla ty injekcičky chodila jsi do práce nebo jsi byla na PN?? Teď máš PN odkdy??? 😵

ice.tinka
ano 14 dní do bříška možná i déle...a potom ještě pár do zadečku.
Ty snad nic podobného potřebovat nebudeš. 🙂

lenka25
ta laparka vůbec nic není byla jsem na ni v září a jizvičky skoro nejsou vidět.Mysli na to že Ti v něčem pomůže!!! 😉

janesm
13. lis 2006

aaandrejka pen jsi dostala svůj nebo zapůjčily???Jsou k tomu jen určité injekce??? 😲

ice.tinka
13. lis 2006

janesm:
No to nevím jestli je nebudu potřebovat taky:(Mám po laparoskopii dstraněny vejcovody a ještě k tomu endometeiozu ale ta prý nijak nevadí umělému o.Čeká mě ve středu návštěva u doktora první ale už dávno mi bylo doporučeno IVF s prodlouženou kultivací a ten asistovaný hatching...takže s injekcema tak trochu počítám!! 😖

aaandrejka
13. lis 2006

janesm,
- puregon pen som dostala (ved bodaj by nie k 4 baleniam, ktore stoja spolu rovnych 60000 🙂, nastastie, poistovna preplaca 3/4)
- ty mas ten iny druh dlheho protokolu, pozerala si na gst.cz? tam su pekne grafy, kedy sa co picha ;) takze ty si tak, ako som si ja pichala puregon, budes zrejme pichat decapeptyl
- inak sa citim celkom fajn, ale mam nafuknute brucho, a boli ma ako pre M.. prave preto som si dnes kupila tehotensky test (na krv mam ist az vo stvrtok) a vysli mi // 🙂

aaandrejka
13. lis 2006

ice.tinka: predlzena kultiacia je fajn, ale nemoze sa k nej prostupovat v pripade, ze je malo vajicok..vsetko zavisi od vyvoja - kolko ti ich odoberu, kolko sa oplodni a kolko prezije... predlzena kultivacia sa robi len v pripade, ze je dost kvalitnych vajicok, precitaj si o tom viac na gest.cz alebo aj na tychto strankach ;)

janesm
13. lis 2006

aaandrejka - já budu brát ten Fostimon ještě po tom decapeptylu.
Doufám že chápu správně měla jsi tam DVĚ ČÁRKY?????????????????

janesm
13. lis 2006

aaandrejka - mě ta prodloužená kultivace čeká tak i tak i ten Asist.Hatching.

ice.tinka-máš oba dva vejcovody odstraněny??? Proč byl tam problém??? Vaječníky Ti ale pracují Ne???

aaandrejka
13. lis 2006

janesm, ano, mala som tam dve ciarky, este stale mam ten test na stole a pozeram nan a usmievam sa 🙂 ale nechcem predbiehat, na krvny test idem az vo stvrtok 🙂

janesm
13. lis 2006

aaandrejka-HURÁÁÁÁÁÁ TAK TO JE SUPER MÁM RADOST S TEBOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!GRATULUJI!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 😎

ice.tinka
13. lis 2006

aaandrejka:
Takže už tě další snažilkování mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!No přeji at to vyjde kéééž bych se tak radovala taky POTOM!!!!!Gratuluji moc moc moc !!!!!!

No nevím jestli doporučují tu prodlouženou kultivaci i tak jak mám dost vajíček ...měla jsem jich dost!tenkrát (před rokem)a i tak mi ji doporučili nevím jestli jin spíš nejde o to abychom platili co nejvíc!!!!I to by byla možnost že jo 😀 😝
janesm:
Mám je oba pryč 😖 vzali mě před dvěmi lety na laparoskopii kvůli cystám,no a pak u ní zjistili že mám i srusty na obou vejcovodech+endometriozu tak mi dělali hned do týdne další laparoskopii jeden vejcovod byl uplně přetočený tudíš neprůchodný a druhý těmi srůstý a nesmysly nafouklý tak že kdyby ho vyčistili tak by se splacl a srostl takže by byl taky k ničemu...tak mi ufikli oba ☹

ice.tinka
13. lis 2006

janesm:
Doufám že vaječníky pracují jak mají ...jestli teda na to nemá vliv to že nemám ty vejcovody ! 😒 A že je to od operace dlouhá doba nevím jestli se nějak jejich funkčnost tím nesnižuje 😕

aaandrejka
13. lis 2006

baby, dakujem vam, dufam, ze to potvrdi aj krvny test ;)

janesm - do predlzenej kultivacie ma co hovorit embryolog, ten posudzuje kvalitu... v nasom centre nemam pocit, ze by slo o peniaze 🙂

ice.tinka, ja som musela ist na ivf preto, lebo pri tretom pirrodzenom tehotenstve sa jednalo o mimomaternicove a obidva vajickovody (a aj kusok jedneho vajecnika) mi vyoperovali... takze neboj, zvladnes to aj bez vajickovodov ;)

janesm
13. lis 2006

aaandrejka
musí to potvrdit i krev už snad není ani možné že ne!!!!! 😵 Mám z toho mražení v zádech,vím jak Ti je byly jsem 2x těhotná.... ☹
Nevím ale tu prodlouženou kultivaci mě hodila doktorka hned do rozpisu tak nevím ale je to asi kvůli těm potratům,co myslíš Ty??? 😵

ice.tinka
vejcovody jsou potřeba jen k tomu aby dostaly vajíčko do dělohy jinak žádnou jinou funkci nemají a už uůbec ne na funkci vaječníků.Záleží jestli u tebe probíhá ovulace ale tu Ti při IVS nastimulují jak bude potřeba.

ice.tinka
13. lis 2006

janesm:
JJ já vím že jsou vejcovody to nejmín postradatelné ...Jen si říkám že když to vajíčko necestuje každý měsíc jak má jestli se to nějak hm....no uvidíme:D

ice.tinka
13. lis 2006

No jo z logického hlediska vim co a jak a naco co je ,a podrobnti ohledně miminek a ženského těla ....mám naštudované jak knihovna 😀 Ale jak se jedná o mimi které moc chci tak vidím všechno černě a jsem jak neřízená střela : 😀 😀 😅 No jo nesnáším čekání a bojím se neuspěchu:( 😠 😖 😀 Zatím dobrou!!!

janesm
13. lis 2006

ice.tinka neúspěchu toho se bojím také nekolik zklamání mám za sebou a teď mám poslední možnost.Musíme věřit že to výjde!!!! 🙂

aaandrejka
14. lis 2006

janesm: mozno ti predpisali tu predlzenu kultivaciu fakt kvoli tym predchadzajucim potratom... ktovie..to je uz na mna vysoka matematika 🙂

ice.tinka: neboj, aj ked nemas vajickovody, tak to pracuje, ako ma, akurat, ze vajicko sa nema kde oplodnit...mne ich vyberali pred 11 rokmi a napriek tomu mavam vzdy m presnu a vidis, podarilo sa mi otehotniet na pvykrat... a nebud pesimistka! totizto - od psychiky zalezi velmi vela!!! 🙂

ice.tinka
14. lis 2006

Ty jsi byla na IVF? Měla jsi i tu prodlouženou kultivaci a hatching? A jak dlouho od první návštěvy to trvalo do oplodnění ?A do jakého střediska chodíš? Zatím :D 😀

aaandrejka
14. lis 2006

ice,tinka,
ano, bola som na ivf (dve deti mam prirodzene, pri tretom tehotenstve, ktore bolo mimomaternicove, mi vyrezali obidva vajickovody), teraz mam ineho partnera, takze sme to museli riesit cez ivf

chodim do gyncare v kosiciach, je tam hrozne zlaty a sikovny lekar, prvykrat sme tam obli 23.8., potom sme 2 tyzdne cakali, kym nam to schvali poistovna, potom sme museli cakat na 22. DC (lebo osm mala dlhy protokol) a vtedy (6.10.) sme zacali s liecbou, teda, s dlhym protokolom... opu 30.10., et 3.11...cize kusok viac ako dva mesiace od prvbej navstevy... ale to len preto, ze u mna bola diagnoza jasna, tam nebolo co liecit, tam proste nie su vajickovody 🙂 atkze asi aj u teba to bude podobne

ice.tinka
14. lis 2006

Jéé doufám že budu mít tolik štěstí jako ty !!!A že u mě bude problém stejný🙂 😵

ajiik
14. lis 2006

ahojky, aaandrejka moc ti gratuluju a moc ti to přeju. A co děti jak ty se těší a co přítel? Včera jsme byli u doktora a už nemáme žádné zmražené.Měli jsme jich ještě 11 a teď nemáme nic. Asi když nám je rozmražovali, tak byli špatný.Zmrazily nám jich po pěti a museli všechny co jsme měli.Tak nechápu proč mě jich nezavedli tři. Tak musíme projít znovu celým procesem od začátku, tak si teď dáme pauzu a zkusíme to asi začátkem létem. Sám doktor říkal, že se může stát i zázrak a může se nám to povíst i normálně, že to u nás nevylučuje. Tak snad se nad námi bůh smiluje a pomůže nám.

tamuska
14. lis 2006

Ahoj holky, pročetla jsem si vaše příspěvky - je nás opravdu hodně, co se snažíme mít miminko. My máme za sebou neúspěšné IVF i IUI. Zítra jdu na UTZ a snad nám folikuly vyrostli - v pátek nebo v neděli nás kdyžtak čeká 2.IUI. Já mám jenom 1 vaječník i s vejcovodem a manžel má jenom 1-5% pohyb spermií a většinu jich má špatných. Ale dokázali nám je zrychlit, tak jsme na hranici toho, že můžeme zkoušet i inseminace - ta je naštěstí zdarma, jinak je IVF dost velká finanční zátěž. Snažíme se 2 roky o mimi a strašně doufáme, že nám to už konečně vyjde. Všem držím pěstičky. Držte se a pevné nervy.

aaandrejka
14. lis 2006

ahoj ajlik,

dakujem za prienie.

je mi velmi luto, ze vam neostali ziadne :((( preco ich mrazili po 5? preto, ze statistiky su take, ze cca 30% mrazenie neprezije?

teraz sa sustred na to, aby si si dala do poriadku organizmus po tych vsetkych hormonoch.... a mozno sa to podari aj prirodzene 🙂

skus sa pozriet sem, viem, ze mnohym zenam to pomohlo:
http://www.centrum.jonas.com/
alebo aj
http://www.plodnost.szm.sk/

podla tej prvej metody (teda, na zaklade vypoctov dr. jonasa) pocali moji rodicia mna, po 3 rokoch neuspechov 🙂

jankar
14. lis 2006

ahoj holky,moc Vám všem držím palce s miminkem 🙂 Tamuško??Ty jsi z Hodonína?

tamuska
14. lis 2006

Jankar, jsu z Kyjova a jezdím na Obilňák do Brna. A ty?