Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

mufy
5. led 2007

no já jsem sama zvědavá, jak to všechno proběhne.Byla bych ráda, kdyby se to zadařilo, třeba už příští měsíc,zrovna mám po menstruaci takže musíme čekat na další ale to už mě asi budou vyšetřovat.Teda myslím si.Na co by tak dlouho čekali?Prý už nemá cenu chodit na další spermiogram, protože tam manželk opravdu nic nemá a navíc od něj to být nemůže,protože mu tam našli i špatné spermie a to je velké riziko,že i kdyby se to podařilo, bylo by dítě dementní a to manžel odmítá,To raději půjdu na oplodnění cizím dárcem.Jsem nedočkavá,protože nevím,co mě čeká.A chtěla bych to hned napoprvé.

zizalkakate
5. led 2007

No pri IVF je sance daleko vetsi. U nas taky neni nejaky problem, manzel spemosky celkem dobry, denne ho cpu vitaminama🙂 a ja krome protilatek v pohode.Pri tom IUI u me ta sance neni moc vysoka, ale JE, pokud protridi a vycisti spermosky dost se tim zvysi pohyblivost a sance ze je "nezahubim".Presto chodim pokud to jde stale na inseminace, a to z toho duvodu, aby se stale neco delo, nesnasim cekani, a pak uprave prodelavam 2 pokus IVF a pokud to nevyjde mam uz jen jeden 😖

buresinka
5. led 2007

Mufy, tak už je mi to jasné, proč musíte do dárcovský spermií. Zase to budete mít rychlejší. My tím, že jsme měli nějakou šanci, tak jsme museli absolvovat genetiku a manžel byl ještě u urologa a to zabralo skoro půl roku a pak stejně výsledek byl dárcovské spermie. Jinak pokud budeš v pořádku tak bych nejdříve zkusila inseminace a potom IVF. Inseminace je přeci jenom šetrnější a není tak náročná pro organismus, ale šance je tam nižší.

lenusa
5. led 2007

zizalkakate tak dúfam, že nám to všetkým čo sa tak snažíme o bábulo víde a budeme šťastné 🙂 🙂

mufy
5. led 2007

Buresinko a ty inseminace jsou zdarma nebo se za ně musí něco platit?
A po jaké dlouhé době by mi mohly tu inseminaci udělat?Na první návštěvu jdeme příští týden a to budu zrovna před ovulací.MS bych měla dostat 1.2. Takže od příštího měsíce by mi mohli sledovat tu menstruační krev a ovulaci?Víš to čekání je hrozné a nejraději bych to zkusila už příští měsíc.

buresinka
5. led 2007

Mufy já vím, že to čekání je hrozné, ale vydrž. Já jsem čekala přes rok než se něco dělo. Neboj uteče to, já jsem to řešila tím, že jsem se snažila chodit do divadla a nějaké různé aktivity, aby mi to uteklo.
Ale určitě tu příští menstruaci Ti udělají ty vyšetření a pak záleží na výsledcích, no podle mého názoru by Ti mohli udělat první inseminaci v březnu. Jinak inseminaci samu o sobě proplácí 6x ročně pojišťovna. Určitě budete doplácet, ale spermie dárce. My jsme za dávku platili 700,- Kč, což není tak hrozné.

happykaty
5. led 2007

mufy: V každém CAR je to jiné, já jsem byla na první návštěvě 4.10. a už v listopadu jsem měla za sebou první IUI... Dobré na tom je, že inseminace se může provádět každý měsíc, takže to docela utíká. Mě to bohužel teď v prosinci vyšlo na svátky, takže jsem musela čekat a na 2. IUI půjdu hned na konci ledna.

buresinka
5. led 2007

Lenusa, já věřím, že se nám to postupně povede všem, i když je ta cesta občas trnitá.

buresinka
5. led 2007

Happykaty, tak držím moc palečky, ať to vyjde. Já jdu na konci ledna na odložený transfer, tak také doufám, že se konečně dočkám.

happykaty
5. led 2007

buresinka: Taky moc držím palce!!! Já doufám, že se letos snad už dočkáme všechny! 😉

buresinka
5. led 2007

Happykaty: Díky. Koukám, že bydlíš na Příbramsku. Bydlí tam moje babička a mám to tam moc ráda. 🙂

happykaty
5. led 2007

buresinka: Já pocházím z Březnice, kde mám rodiče. Bydlela jsem dlouho v Praze a loni jsme se s manželem přestěhovali do Příbrami, jsem moc ráda, že jsem z toho pražského chaosu vypadla 😉 Kam chodíš do CAR?

buresinka
5. led 2007

Happykaty: Tak to je bomba. Babička bydlí v Březnici 🙂 Já jsem se tam i vdávala. Jinak chodím do Podolí.

happykaty
5. led 2007

buresinka: Vidíš, jak je ten svět malý 😉 Poslala jsem ti IP.

mufy
5. led 2007

buresinko a hapykaty jste moc hodné, že mi tak odpovídáte.Jsem ráda, když se můžu k něčemu přiučit.Určitě pak napíšu jak jsem dopadla po první návštěvě a co mi řeknou.Pěkný víkend 🙂

dadatn
5. led 2007

Ahojte.
Ako vam strasne vsetkym zavidim,ze mate este tolko moznosti pred sebou.Ja mam za sebou 3 mesacnu liecbu Dufastonom,6 mesacnu liecbu Clostylbegytom,za sebou 3 krat IUI,laparoskopiu a vsetko neuspesne.A IVF 11.11.som bolo na odbere oocytov.Odobrali mi 4 dva z toho boli zrele a oplodnili sa obi dve.13.11. som bola na transfere embrii a po 10 dnoch som mala ist na HCG,ktore bolo pozit. a po 14 dnoch bolo este vyssie.Ani si neviete predstavit to potesenie ked zistite,ze ste tehotna a na SONO vam ukazu taky maly uzlicek a povedia,ze toto je vase dieta.No radost netrvala vecne.V 7 tt somk zacala spinit ale bolo to este dobre no ale v 9 tt som zacala strasne krvacat a bolo po radosti.Takze cele vianoce som preplakala a prekrvacala.Aj ked pisem tieto riadky ledva vidim cez slzy na monitor.Este teraz som neni po psychickej stranky v pohode.Aj ked su to 3 tyzde boli to ako by to bolo len vcera.Moc mi v tomto pomaha manzel.bez neho by som to urcite nezvladla.Ale ja som si povedala,ze to nevzdam.Pojderm na dovolenku si trochu zalyzovat a koncom februara ideme znova nato a s cistou hlavou.
Inak samotne IVF nie je az take hrozne ako som si myslela.

happykaty
5. led 2007

dadatn: Ahoj, je mi jasné, jak to muselo bolet a při přečtení tvého příspěvku jsem i já uronila slzu. Ale máš skvělý optimistický přístup, a to je velice dobře. Věřím, že je to těžké, ale nesmíš to vzdát a jít s plným očekáváním do dalšího pokusu! Moc ti držím palečky!!!!! 😉

ika_ba
6. led 2007

ahoj dadatn,
plne ta chapem ako ti je, ja som na tom podobne. prvy krat som otehotnela po clostile, prisli sme o to, pricom som krvacala a cele vianoce som musela lezat. To bolo pred 5 rokmi. Teraz som bola na IVF, otehotnela som a velmi sa tesila. Na kontrole sa zistilo, ze dieta nerastie a nepocuju mu srdiecko, tak mi to museli zobrat. To bolo zaciatkom decembra. Zase som bola optimistka, lebo som citala, ze po cisteni sa lahko otehotnie, tak sme sa snazilkovali. A dnes nad ranom ma prebudili hrozne bolesti, nevedela som ci ma boli brucho alebo chrbat. Takze nam to nevyslo. Ale pevne verim, ze pojdeme na dalsie IVF a snad to vyjde. vela stastia.

misa1
30. led 2007

ahojte koho caka v najblizsej dobe umele oplodnenie?ja zacinam na buduci tyzden z injekciami.

sisulik
30. led 2007

ahoj misa1...ja som uz po...

misa1
30. led 2007

ahoj kedy si bola ?a kde si bola?

sisulik
30. led 2007

este v septembri v gyncare v KE..a ty sa kam chystas?

misa1
31. led 2007

ja do ferticentu v blave,tak uvidime ako to vsetko dopadne

marinka
31. led 2007

Dadatn,ika_ba - je mi to hrozně moc líto, že to nevyšlo, já si to vůbec neumím představit. Jsem po IVF teprve v 5tt, dnes jedeme na krev a jak si čtu vaše příspěvky, tak se mi úplně svírá strachy srdíčko, aby bylo všechno v pořádku.. Přijít o mimi po IVF je ještě mnohem horší, protože člověk ví, že nemůže otěhotnět za pár měsíců normálně, až se zase bude moct snažit, ale musí jít do druhého IVF a znova prožívat ty stresy. Moc vám držím palečky, aby se to povedlo a dočkaly jste se svým vytoužených miminek!!!!

A všem ostatním, kdo musí na IUI nebo IVF to přeju samozřejmě taky!!

zuzana.j
31. led 2007

ahojte babulky ja sa vás chcem opýtať,po akej dobe snaženia sa o bábetko môžem chcieť umelé oplodnenie,lebo myslím si že inak sa to už ani nepodarí.

lenusa
31. led 2007

zuzana.j píšu, že po roku pravidelného a nechráneného styku. Ale dá sa aj skôr 🙂
Ja som akurát po IUI, včera mi ho robili, tak by som chcela aby to vyšlo ☹

marinka
31. led 2007

Zuzi, záleží na tom, jestli máte nějaký prokázaný problém.. My jsme třeba dělali co nejdřív spg, protože bylo podezření kvůli manželově nemoci, že bude špatný a opravdu nedopadl dobře, takže jsme šli do CARu už po pár měsících, protože bylo jasné, že se to normálně nepodaří a doktor si zapsal, že se snažíme rok 🙂 Asi je to nějak dané, že by to měl být ten rok, ale jestli máte problém a doktor bude rozumný, tak vás vezme i dřív..

evitam
31. led 2007

Čaute snažilky!Tak som vás našla aj ja-chvalabohu!Je to supriš fórum,prečítala som pomaly všetko až do konca a teda som sa aj dozvedela,čo ma možno onedlho čaká.S manželom som bola na prvý zápis v júni min.r.,no kôli poisťovni a ich vyčerp.limitu nás odporučili až na zač.januára.Medzitým sme si dali urobiť gen.testy.V pol.januára sme si išli po lieky a potom na 2.deň cyklu na podanie 1.inj.a na ultrazvuk.No tam mi zistili cystu /asi neprasknutý folikul/,tak som doteraz na antikoncepcii Yeannine,či také čosi,a čakám,čo ukáže usg o týždeň.Či tá mrcha zmizla.Chodím ku dr.Ďurechovej do ISCARE v BA,zatiaľ sa mi zdá suprová.O bábo sa snažíme asi 11 rokov,predtým sme chodili ku dr.Vrabcovi na Ústav lek.sexuológie v Ba-no nič moc, stratený čas.Inak vám veľmi fandím,ako sa jedna druhú podporujete.To,čím väčšina z vás doteraz prešla,mi ženie na chrbát zimomriavky.Snažím sa myslieť pozitívne a pripravovať sa na tento svoj štart čo najlepšie,aj napriek tomu,že mi veštec v decembri predpovedal,že si prejdem menším peklom,že budem mať nejaké zdr.problémy a že sa to podarí až na druhý pokus.No dobré,čo?No ale prvý pokus prísť musí,aby mohol nasledovať ten vraj šťastný-druhý,no ne? 😉

paja86
1. únor 2007

Ahoj jsem tu nová.Chtěla jsem se zeptat, nemužu mít děti a jediný způsob je umělé oplodnění.Jsem ještě docela mladá ale už teď by mě zajímalo jak se to dělá a co všechno musíme s přítelem podstoupit. Doufám že se mě někdo ujme, děkuju předem za odpověď 😀

larunnka
1. únor 2007

Ahojky paja86: já jsem taky docela mladá, ale po miminku toužím, takže umělé oplodnění podstupuji taky v mladém věku (22), s přítelem budete muset podstoupit krevní odběry, ty ultrazvuk, přítel spermiogram, toto jsou dost směrodatné vyšetření, takže ty lékaře povedou dál... toto je základ, ale určitě se nemáte čeho bát, pro miminko jsi určitě ochotná podstoupit cokoliv a cesta k němu je někdy bolestivá ( nemyslím injekce, ale psychiku ), ale určitě stojí za to, já mám za sebou jedno IVF, bohužel neúspěšné, ale příští měsíc mě čeká další a moc se na to znovu těším, uvidíš, že mimísek se povede 😀