Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

lia
19. bře 2007

to je strasne s tym mrazakom,nemam k tomu slov ☹

lia
19. bře 2007

evi,ved na to sme tu,aby sme si pomahali 😵

evitam
19. bře 2007

Díky.Je to neskutočná opora,ktorú človek strašne potrebuje... 😔

lia
19. bře 2007

nemas preco dakovat evi,viem,aj mne tu baby uz milion krat pomohli.
nikdy som si nemyslela,ze si na nete mozem najst tolko kamaratiek. 🙂

evitam
19. bře 2007

Je to proste o inom ako v skutočnosti.Nikto nevie,či osoba,ktorá je nami nazývaná kámoškou dokáže naše problémy pochopiť a z toho dôvodu si hľadáme človeka podobného osudu.Všetky sme na jednej lodi,každá v tejto sekcii si to plne uvedomuje a snaží sa pomôcť,pretože dúfa,že v najhoršom príde tá pomoc na revanž aj k nej.Ja však verím,že tej pomoci takto silní ľudia,čo tu sú,určite budú potrebovať čo najmenej a to vytúžené voňavé miminko si ich nájde čo najskôr...To im koniec-koncov aj zo srdiečka prajem! 😵

ika_ba
19. bře 2007

ahoj evitam,
niekedy je dobre sa aj vyplakat. ja som v podstate v klude, a niekedy, ked dojde mrcha, tak sa zatvorim do kupelne a vyrevem sa. Obcas mi to pride strasne luto, a musim sa vyrevat.
S tou pani z Ruzomberku mas pravdu, a zial, takych pripadov je viac. Asi aj tu plati, ze ked niekto nieco ma bez problemov, tak si to nevazi.

anielik
19. bře 2007

Evitam to je tak vzdy.

Moje kamosky z vysky sa stretavali a chodili k jednej a k jej drobcekovi. Ja som vsak nevladala tam nikdy ist. Nie, ze by mi vadili male deti, ale dobrovolne som sa nevystavovala takemu "nechcenemu" stresu. Nastastie to chapal aj moj manzelicek a podporoval ma.
Mam velmi dobru kamosku tiez z VS a ta to troska nechapala ale akceptovala. Neskor nam povedali ze cakaju babenko. Plakala som ako najata ake je to nespravodlive...aj ked som jej to zelala. Potom o babenko prisli....a ona zrazu pochopila preco som nechecla chodit na tie navstevy....nastastie teraz je uz opat tehulka a vytesujeme sa spolu.
Je to tak, pochopi ta len clovek co to prezil alebo nieco velmi podobne.

Evi ja viem, ze si velmi nestastna a teraz ta nepotesi nic a navyse si este aj sama doma. Utekaj si dat supis vanu a skus si oddychnut. Treba to prejst a uvidis, nabuduce to vyjde 😉 MUSI!!!!!!!!!!!!!!

evitam
19. bře 2007

Ten kľud ti momentálne závidím.Tentoraz,ako onedlho príde mrcha,sa asi zdekujem dobre ďaleko od civilizácie a tam sa vydovádím.Potrebujem to ako soľ.
Psychiater u nej asi stanoví diagnózu,veď ona predsa nemohla konať vedome...

Ika a čo tá poisťovňa?Máš niečo nové či ideš do toho v máji aj bez nej?

evitam
19. bře 2007

Fakt,aj mám zavolať teraz niekedy dr.Ďurechovej?
Či až vtedy,ak budem chcieť vypísať nový formulár pre poisťovňu?
Neviem totiž,či sa náhodou nerobí nejaké vyšetrenie,či je po tomto všetko vnútri O.K.

sikulka
19. bře 2007

evitus ahojky este raz 😉
no vidis- uz robis plany! 😉 to je supis...
a ohladom vysetrenia-ja som nebola hned po stimulke,az potom ,ked som zacala dalsi cyklus...
inac svatosvatapravda,ze aj najkamosky by nepochopili nasu situaciu,pretoze ak to cloveka osobne nepostihuje, nepocituje to ani aj keby bol neviem ako empaticky.
ja si dozajtra okusem asi vsetky nechty.... 😀

ika_ba
19. bře 2007

evitam, objednaj sa k durechovej, ked sa na to budes citit, vypisete si ziadost a spytaj sa jej, ako dalej, v kancelarii ti povedia, kedy asi budes moct ist na ivf, a mozno mesiac pred pojdes na kontrolu, a potom uz na injekcie
aj ja sa musim spytat, lebo zatial viem, ze mesiac pred idem na krv kvoli hormonom a asi pri vysledkoch pojdem aj na kontrolu

lalupa
19. bře 2007

evitam - je mi to tiež veľmi ľúto... nechcem zľahčovať situáciu, ale existuje taký príbeh, je síce dlhý, ale pointa je o tom, že "veci nie sú také, aké sa na prvý pohľad zdajú byť" - možno by to nedopadlo dobre neskôr a možno by si to zvládala horšie, možno by potom boli komplikácie, možno je tam hore naplánované iné znamenie (nie strelec, kozorožec, ale možno až vodnár, ryba 🙂, akoby teraz vychádzalo 😅 , a možno ... kto vie...
každopádne držím palce, aby toto bolestné obdobie rýchlo prešlo a ak sa rozhodnete pre druhé kolečko, nech už 100 percentne vyjde! Naše heslo - nech je nás už tento rok plno bruškatých! 😀

evitam
19. bře 2007

Ja nemám slov kočky,ste skrátka SKVELÉ!
Sikulka,ide jar a nechty sú šik!Nie je to škoda?Ja ich mám teraz tiež katastrofálne,ale v prípade potreby sú gély,že?
Anjelik,so mnou to bolo podobné pred mnohými rokmi.Tiež som sa tehuľke akosi nemohla pozrieť do očí,hoci som jej to z celého srdca priala.To je veľmi psychologické a dá sa to zvládnuť až vtedy,keď si svoj stav človek dokáže priznať.Na každú otázku zvedavca-kedy už aj my,som predtým odpovedala,že treba najskôr užiť života,hoci som myslela a priala si opak.Od času,kedy som sa pred okolím prestala "schovávať",môj zrak je priamy a slovo pevné a presvedčivé.Čo je pravda pravdou zostane a kopec rokov bez mimi hovorí tiež za svoje.Doteraz to bolo teda v poho.
Len fakt neviem,ako budem práve teraz reagovať na tehuľky či kočíky v mojom okolí.
Dofrasa,jednu tehuľku mám dokonca v práci.Už sa zajtra teeeeším...

evitam
19. bře 2007

Lalupa,áno možno máš pravdu.Človek si to svoje miesto pod slnkom-to plnohodnotné musí niečím zaslúžiť.A čo nemá byť proste nebude,môžme sa ja na hlavu stavať.Ktovie,možno má ten "hore" s nami iné plány...Nech sa na mňa nehnevá,nech je aké chce,aj tak teraz z mojej strany neakceptovateľné... 😒

ika_ba
19. bře 2007

evitam, aj som ti poslala mail
a pripominam vitaminky, mne kedysi lekar obcas predpisal kyselinu listovu, ale len obcas, a som rada, ze som na tychto strankach nasla odkaz na calibrum baby plane. jedno balenie na mesiac stoji cca 160 sk a obsahuje dolezite vitaminky a odporuca sa uzivat aj pocas planovania tehu. skus sa nad tym zamysliet.
a ten hore je hooodne nespravodlivy, ja blbec si vzdy naivne myslim, ze existuje spravodlivost, ale zial nie

lia
20. bře 2007

sikul ako si dopadla??som nedockavaaaaaaa 😀

veva55
20. bře 2007

Baby, ak nam prve UO nevyjde, mozem ist na druhe UO hned dalsi cyklus? Alebo musim mat nejaku pauzu? Dakujem.

Andrejka, ja viem, ze samotny zakrok (UO) je viac-menej jednotna cena, ale ja som myslela tie stimulujuce lieky, ktore beries pred UO. V podstate cena za zakrok nie je dolezita, pokial ides cez poistovnu, ta ti totiz ten samotny transfer preplaca, ale tie lieky/injekcie, ktore si musis pichat, tie si tusim musis z polovice zaplatit.

Lia, sikulka je uz po UO?

sikulka
20. bře 2007

lius avoj 🙂 mam tam volat az okolo 1,dovteda obzerem vsetky parkety v robote.... 😀

veva55
20. bře 2007

sikul, ty uz cakas na finalny verdikt? Nejak to tu uz nestiham sledovat, kto ma pred a kto uz je po.

lia
20. bře 2007

drzim palceky sikynka 😉 ,myslim na teba 🙂

aaandrejka
20. bře 2007

veva, platis si 25% liekov, ak mas IVF shcvalene... pozri na www.neplodnost.cz, tam je zoznam liekov pouzivanych na stimulaciu a potom pozri na edusan.sk, tam je zasa uplna kategorizacia liekov, teda, mozes si pozriet vopred, kolko ktory stoji a kolko sa za ktory doplaca... mocove gonadotropiny (menopur, merional) su napriklad lacnejsie ako chemicke (gonal, puregon)...

sikul, este stale neviem, ako sa ma tvoje embryjko?

sikulka
20. bře 2007

no dievcata,ta smola sa lepi na prsty nejako velmi kazdemu z nas....
embryjko neprezilo. Zo 16 buniek zostala len 1. 😔 😔

veva55
20. bře 2007

Sikul, to nechapem, mali ste len 1 embryo?

lia
20. bře 2007

sikul,to vazne??to mi je strasne luto sikynka 😔
co sa teraz da robit??

barbora80
20. bře 2007

sikulka to je mi luto. 😔

ika_ba
20. bře 2007

ahoj veva,
v podstate mozes ist hned dalsi cyklus, pokial si to budes pne platit sama
inac musis cakat na schvalenie ziadosti

helka1
20. bře 2007

Veva, odpoviem ti aj ja k tej pauze medzi umelymi oplodneniami. Doktori vacsinou uprednostnuju nejaku pauzu medzi nimi. Ide o to, ze pri stimulacii do seba dostanes vacsiu davku hormonov a keby si stimulovala hned nasledujuci cyklus tak by si v tele mala riadny misung 😒 . Preto je podla mna vhodnejsie mat nejaku pauzu na precistenie sa 😉

Sikul pisala som ti na rodinku a mrzi ma, ako to nakoniec dopadlo ☹

aaandrejka
20. bře 2007

siulka, je mi to luto, chudak embryjko :( ale snad to uz na dalsi pokus vyjde!!!

veva, ja osm tiez citala, ze po stimulacii je zenske telo tak rozbombardovane hormonmi, ze trva par mesiacov, kym sa da vsetko do povodneho stavu... takze lekari odporucaju par mesiacov pauzu

lia
20. bře 2007

aaandulka a kolko embryi si si dala vlozit??
ja rozmyslam,ale viac sa priklanam k dvom,lebo sa bojim,ze to nevyjde.
kamoska tiez bola na UO a uchytili sa obe a po case jedno potratila 😖

evitam
20. bře 2007

sikulka,to mi je ľúto.Škoda, no asi to tiež ešte nemalo prísť. Ja však verím, že to čaká na lepšiu príležitosť za rohom a sleduje, kedy príde ten najvhodnejší čas.Neboj, raz to príde určite.
Moja,ty si bola na Kete?