Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

barca28
28. dub 2007

A myslíš,že je to stejné na Slovensku a u nás?Já jsem u české národní pojišťovny.Ježiši měsíc a půl to asi zešílím 😲 .Teď jsme čekali na výsledky genetiky a připadalo mi to taky nekonečný 😖 .Taky nás teď objednali až za 3 týdny,takže tímto tempem se snad dočkáme až tak v zimě 😀

aaandrejka
28. dub 2007

barca, zaregistruj sa na neplodnost.cz, tam sa schadzaju zeny z cr, ktore podstupuju IVF, ony ti urcite poradia!

helka1
28. dub 2007

Barco, skus zadat svoju otazku tuna : http://www.rodina.cz/diskuse250.htm
Je to ceska diskusia o umelom oplodneni. 😉

ika_ba
28. dub 2007

ahoj lia,
len som bola zvedava, ja chodim do iscare a kym som chodila k docentovi, tak som sa nacakala, ,vyzeralo to tak, ze ma vsetci predbehli. a teraz chodim k durechovaj a zatial som cakala max. 10 minut.

lia
28. dub 2007

a kedy idete na to??pribrala si z injekcii??ja uz som ako tulen

ika_ba
28. dub 2007

ja som z injekcii nepribrala, ale zato vianoce pomohli 🙂
najprv musim ist na kontrolu, brali mi krv na hormony a potom na toxoplazmozu, ta dopadla negativne a po kontrole uvidime, ci je to OK, ak ano, v maji idem na IVF

lia
28. dub 2007

kde ste dali robit toxoplazmozu??

ika_ba
28. dub 2007

tozoplazmozu som di dala robit v centre, robili mi ju bezplatne, lebo som uz 2x potratila, vysledky boli do 2 tyzdnov

helka1
28. dub 2007

Ika super, ze to mas negativne 😉

ika_ba
28. dub 2007

ahoj helka,
ked som cakala na vysledky, tak som nevedela, co bude lepsie.keby vysli pozitivne, tak viem, preco som potratila. ale asi by sme sa museli aj zbavit nasho milacika papagaja. ten ma sice uz zajednane prazdniny u mojej mamy, ked budem tehu a budeme mat mimi. takto som stastna, ze je to negativne a nemam problemy, takze asi budeme moct ist na ivf, ale zatial nezistili, preco pridem o mimi v druhom mesiaci. vsetky vysledky boli zatial dobre. tak uvidime, ako dopadneme.

jeja1505
10. kvě 2007

Caute babky,
je tu niekto po ET?Ja mam este 6 dni do testu od ICSI.
No pisalky piste,piste. 😝

aaandrejka
11. kvě 2007

jeja, skus fora: strimulacia pred IVF, IVF Provera+Decapeptyl 🙂

jeja1505
11. kvě 2007

dik andrejka 😉

theresa
12. kvě 2007

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se po zdařilém umělém oplodnění nastupuje ihned na neschopenku?

marinka
12. kvě 2007

Ahoj theraso, já jsem nastoupila na neschopenku v den ET a pak mi ji doktor v CARu automaticky prodlužoval až do doby, než bylo vidět srdíčko. Pak se neschopenka převedla na moji gyndařku a s tou jsem se dohodla, že v ní budu pokračovat po celé těhu. Po IVF s tím nedělají problémy 🙂

aaandrejka
12. kvě 2007

theresa, PN vobec nie je pravidlo... je to vec toho, ako sa dohodnes so svojim lekarom a ako sa ty citis 🙂 po ivf, ako pise marinka, nie je problem byt PN aj cele tehotenstvo

mya
13. kvě 2007

ahoj jsem tu nova.mam po ET a ceka me jeste nekonecnych 6 dni.je na tom tady nekdo [podobne?rada bych si vymenila pocity,Mam nerviky na pochodu ...

lia
13. kvě 2007

mya,my sme den pred transferom a caka nas uz len 15 dni 😀

jeja1505
13. kvě 2007

Lia ty si aj tu?hihihih

jeja1505
13. kvě 2007

Ahoj Mya,ja mam 11 dni po ET.

lia
13. kvě 2007

ja som vsade,hihi 😀

jeja1505
13. kvě 2007

Vsimla som si,hihihihi 😎

lia
13. kvě 2007

si dost vsimava 😀

jeja1505
13. kvě 2007

hihihihi lepsie ako nevsimava,vsimavost je zaujimavost! 😉

mya
13. kvě 2007

jeja1505 a jak se citis?me poboliva bricho jako na menz,ale mam to uz od zacatku Et a taky mam trochu citliva prsa a jak je tobe?

jeja1505
13. kvě 2007

Mna tiez pobolievalo brucho tak do 7 dna po ET.Inac prsia pobolievaju iba ked sa ich chytim a zatlacim.No inac nic.Mala som vcera hnedy vytok,takze sa bojim,ze nieco neni v poriadku...

mya
13. kvě 2007

jeja1505 to muze signalizovat,ze se mimi uhnizdilo.ja nic,jsem cista jak lilium.uz jsis delala testik?

jeja1505
13. kvě 2007

No neviem,to uhniezdenie by malo byt skor ako po 10 dni ET.No niekto ma a niekto nie.
Test nechcem robit,lebo moze vyst dobre a pojdem na krv a vyjde zle,a tak by som bola nehorazne sklamana.....No mozno v ten den kedy mam ist na krv si ho zrobim,pretoze na vysledky sa dlho caka a to by ma uz aj slak trafil s tym cakanim....
Co robis doma?Odpocivas?

mya
13. kvě 2007

no ja ani moc neodpocivam.nechci se tomu podavat.psychika je potvora.setrila jsem se podle rad z CAR 3 dny , a od te doby delam normalnebezny domaci zivot,akorat netaham nic tezkyho.jinak jak jsi to mela s menz?kdy ji mas dostat?ja totis nevim ...protoze jsem mela dlouhy protokol, av den transferu jsem to mela dostat podle meho kalendare.ale samosrejme jsem to dostat nemohla,atak ted nevim .den transferu byl 2.5.

jeja1505
13. kvě 2007

17.5. bol moj prvy den poslednej menstruacie.Mam 30 dnovy cyklus.ja som mala 2.5 den tranferu (ET).Mrsku mam dostat za 30 dni a to je v stredu a na krv idem tiez v stredu.

Tak ten vytok by tam nemal navazovat na mrsku,no clovek nikdy nevie.
Hm a kolko dni mas normalne cyklus?