Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

lussius
12. zář 2006

kacenko, je me to moc líto ze se vám napoprve nezadarilo, ale nevzdávej to. kde v jakém centr jste byli? já byla ve "státním" v brně, žádná extra péče navíc, ale když jsme chtěli něco vědět, tak se nám snažili vše vysvětlit, byť jsme tomu až tak hned nerozuměli. při prvním IVF mě pěkně vyhnali hyperstimulační syndrom, takže jsem skončila na ARU. taky sem si říkala, proč to safra neohlídali! ale oni sami neví, jak která na léčbu zareagujeme, ke všemu i při každé léčbě stejná žena reaguje jinak. a i když mě léky radikálně snížili, bylo pro mě pozdě..
ani druhý pokus nedopadl nejlíp, alespoň ale OHS nebyl tak silný.. z prvního pokusu jsme měli 9 vajíček, 2x po rozmrazení na zavedení, ale ani jednou se nechytly.poprvé ze 4 byla k zavedení 3, podruhé z 5 mohli zavést jen 1.
druhý pokus dal sice cca 16 vajíček, 4 jsem darovala, ale nakonec oplodněná a životaschopná byla jen 2. a ty se též nechytla. ať chceme nebo ne, psychicky nás to zasahuje a ani finanční stránka není legrační..
jelikož "chyba" byla v manželově spermiogramu, který se nám podařilo zvýšit aspoň na hranici inseminace, podstoupili jsme 3x IUI a napotřetí to vyšlo! 🙂
co znam holky co prochazely tez IVF, vzdy meli menses driv a o dost silnejsi. je to pry vlivem tech hormonu.. nechapu proc ta zastupujici lekarka byla tak nevstricna, zajdi si za svym lekarem, jiste vam vse vysvetli lepe nez ona 🙂
drzim palce do dalsiho pokusu 🙂

culinka
12. zář 2006

sikulka:
caka ma to 20.9.06,teba? 😉

sikulka
12. zář 2006

culinka 20.9.06 mas MZ, alebo odber? 🙂

sikulka
12. zář 2006

culi halooo si tu? ☹
ja mam 20.9.06 predpokladany MZ, to je nahoda, ze 🙂
Boze, keby to tak vyslo... 😵

balkis
12. zář 2006

Kacenka, aj ja som na 3 - ti pokus po IVF pocula z ust lekara tu uzasnu spravu, ze som konecne tehotna. 🙂 Prve pocity boli uz po transfere. Boli uplne ine ako predtym. Vedela som, ze to tentoraz vyslo. Bola som uplne v pohode, vesela a zacala som citat na strankach pre tehotne /co som predtym nerobila/. Asi do tyzdna po transfere ma zacali velmi boliet prsia a vajecniky ako keby mi mali prist moje dni /ale tym, ze som po odbere mala zvacsene vajecniky nevedela som, ci je to uplne v poriadku/. Nastastie neboleli stale a kedze mi lekar potvrdil, ze tieto priznaky su uplne normalne v tehotenstve tak som si povedala, ze pre babo to musim vydrzat. 😲 Teraz som 6 tyzden po transfere a zacalo mi byvat vseliak aj ked zatial som neblinkala. Vadia mi panske vone a v hrdle mam kovovu pachut.

kacenka.p
autor
12. zář 2006

Holky moc vam vsem dekuji za podporu. Je to samo o sobe tezke, a k tomu ty pochybnosti, zda bylo vse koser. Lussius, jsi opravdu statecna zenska. Nevim, jestli bych byla schopna podstoupit tolik pokusu. Tedy ja vim definitivne, ze ne. Ani nevim, zda budeme dal pokracovat. Urcite v brzke dobe o tom nebudeme ani uvazovat. Sice mam v mrazaku 10 vajicek, ale nejsem si jista, ze je vyuzijeme.
Ditka, preju at ti v patek oznami tu krasnou zpravu, ze jsi tehotna. Moc moc ti to preji z celeho srdce. A bolesti skutecne k tomu patri. Alespon v tom mam jasno.
Nejhorsi je, ze skutecne kazdy ( lekar) nam rikal, ze nam to vyjde hned na poprve, at nemame strach, ze jsem mladounka a naprosto zdrava, bez jedineho problemu...
Doufam, ze to co jsem napsala dnes rano nevyznelo tak, ze cele centrum, do ktereho chodime je fakt nemozny. Ne, tam kde citime chybu je jen u te jedne zastupujici doktorky. S nasi domaci jsme byli vzdy spokojeni. To je dulezite, abyste vedeli, ze si ted z nestesti nestezujeme na cely svet!!!
Lussius, ty jsi dartovala jine zene vajicka? Odvazny cin. Mozna by to stalo za zalozeni noveho tematu. Ja bych jen tezko zila s predstavou, ze po svete chodi dite, ktere je "na pul" me... Doufam, ze to nechapes jako vitku! Naopak. Velmi te obdivuji!!!!!!
Hezky zbytek dne.

kacenka.p
autor
12. zář 2006

Balkis, kdyz bys cetla dal moje prispevky, mela jsem ty same priznaky jako ty. Ja proste vim, ze jsem byla tehotna. Me nikdo nevymluvi, ze jsem minulou stredu nezacala potracet. Kazda zena je si svym meritkem, kazda zena zna sve pocity a vetsina z nam ma k tomu na vrch sesty smysl. Ja jsem proste presvedcena, ze embrya se chytily a pak se neco stalo. Kdo zna cely muj pribeh a cetl ho od zacatku, muze to semnou chronologicky posoudit. Jenze podle pani dokrotky, kdo nemel kdy pozitivni test nebo ho nestacili udelat, nemuze jit o potrat, ze!!! Kolik zen prodelalo potraty v podobe trochu zpozdene silnejsi periody? Myslim, ze naposledy to byla Lauriem. Kdyby si nedelala test, vubec by nevedela, ze potratila.
Balkis drzim ti pesticky jako o zivot a dej o sobe vedet. Jak blinkas 😀 , prvni ultrazvuk, zakulacovani se.... 😅 😉

culinka
12. zář 2006

sikulka:
ahojky,ja idem len na prve vysetrenie. 🙂
O ktorej tam mas byt?mozno sa stretneme.. 😀

sikulka
12. zář 2006

aha... 🙂 tak ja idem na vysetrenie, teda na zahajenie liecby, ultraz.vys. a urcenie protokolu zajtra,ale 20.09. by mal byt podla vsetkeho 1. den liecby-stimulacia.
Dufam,ze ma nic zle neprekvapi a zajtra to bude vsetko v poriadku, aby sme mohli ist na cyklus tento mesiac. Uz sa taaak neviem dockat... 😵
Drzim palceky toho 20.09... 😉

balkis
12. zář 2006

Ahojte vsetky snazilky,

aj moj pribeh k tomu, aby som pocula, ze som tehotna bol dost dlhy a zlozity. Pokusim sa ho skratit /mozno vam doda sil a optimizmu/.
Od 18r. som zacala mat problemy s tym, ze sa mi tvorili cysty a pritom mi nikdo kompetentny nevedel povedat z coho a ako tomu predchadzat. 😒 Okrem toho do mna pchali vseliake lieky /hormony/ aj ked som nemala stabilneho partnera. Moj lekar mal velmi milu radu "len otehotniet" 😒 Srandista. 😀 Cele roky som bola v jednom kolotoci - laparoskopia - laparotomia - liecenia -stimulacia a nakoniec umele. Keby som mala dnesne skusenosti a ten vek nedovolila by som lekarom experimentovat so mnou ako s pokusnym kralikom.
Ked sme sa pustili do IVF robil to jeden lekar z Kramarov, ktory podla vsetkeho videl IVF asi z cakarne /ordinoval mi len lieky podla ultrazvuku a poslednu injekciu pred odberom mi nastavil tak, ze mi v Brne o 21.30 museli robit odber - to by som bola zvedava, ci by sa jemu chcelo? 😠 /. Pokus sme potom absolvovali v Brne v sukromnom sanatoriu. Aj ked lekar, ktoreho som tam spoznala /bol hrozne mily a naozaj odbornik/ robil co mohol pokus bol neuspesny a nebolo co vkladat. Asi po 3 M sme sa dohodli na dalsom. O priberani, ktore ste niektore kocky spomenuli by som mohla rozpravat /zostali mi cca 3kg po prvom pokuse, potom dalsie 2 z hormonalnych zmien v tele a aj ked sa mi podarilo potom nieco zhodit po dalsom to bolo zasa naspat/. 2 - pokus sme uz cely absolvovali v Brne /ten sme si cely hradili napriamo/. Aj napriek tomu, ze som nemala pocit, ze by boli nieco zanedbali podarilo sa nam dostat sa az k transferu. Po 3 dnoch som zacala silno krvacat asi 13 dni /bola som z toho unavena a vycerpana a neverila som, ze sa to niekedy skonci a to mi dali injekciu na zastavenie/ a k tomu tie stavy z postimulacneho syndromu. Po tychto skusenostiach, ktore so mnou prezival aj moj najlepsi muz na svete sme sa dohodli, ze uz nebudeme pokusat osud a budeme zit len jeden pre druheho. Bol hrozne zlaty a mna mrzelo, ze sa to nepodarilo hlavne koli nemu. Ale vyrovnala som sa s tym. Priznam sa, ze keby nam vestica /najprv mne a potom aj muzovi/ nebola predpovedala, ze v r. 2007 budeme mat syna asi by ani dalsi pokus nebol. A to sme az na tie moje cysty uplne zdravi. 3. pokus sme absolvolavi v MT /kde si zriadili dcersku spol. Brnenskeho sanatoria - mohlo to ist cele na poistovnu/. Aj napriek tomu, ze v BA je kopec sanatorii akosi k blavackym gynekologom som prestala mat doveru. V MT to brali velmi poctivo a vidite malo to uspech. Celu liecbu som bola doma, prekonala som aj strach z injekcii, ktore som si mala pichat do brucha. Nakoniec to bolo lepsie ako kazdu chvilu niekam behat a doprosovat sa, aby mi pichli do svalu. Velmi sa mi pacil pristup celeho personalu v tomto sanatoriu. Niektore ste sa pytali, ci nieco poistovne preplacaju - na SR preplaca poistovna 3 pokusy. Nas tento posledy vysiel cca na 50. tis. /a to som tam zaratala okrem liekov a nadstandardnych ukonov spojenych s liecbou cestu aj ubytovanie vzdy pred planovanou kontrolou, lebo inak by sme museli vstavat o 04.hod./. Ked si to clovek vezme je to 1 dovolenka a to nie je az taka katastrofa. Hlavne ked sa pokus podari a vy viete, ze to nebolo nadarmo. Vo stvrtok ideme posledny krat do MT. To by sme uz mali vidiet ako nasmu babu /mozno babatkam - vkladali 2 embria/ ako bije srdiecko. Naozaj som nikdy neverila, ze zazijem taky uzasny pocit. Potom nastane dalsia dilema, ku ktoremu doktorovi sa odhodlat ist v ramci BA aby to cele nevyslo nazmar. Chcem sa spytat, ci niektora z Vas nema reakcie na sanatorium Koch? Nieco som si sice precitala ale kedze ziadna kamoska tam nenavstevovala prenatalne prehliadky a ani nerodila ocenila by som kedy som mala co najviac info.

Vsetkym Vam drzim palce, aby to vyslo. A tie, ktore zatial neboli uspesne nevesajte hlavu. Pokial ma clovek dobreho partnera /a to predpokladam, ze vacsina z nas ma, ked s nami prezivaju vsetky tie uptapy a behania po lekaroch a stavy kedy by chceli pomoc a nemaju ako/ je to najvacsia vyhra v zivote. To babo je len akasi ceresnicka na torte. 🙂

culinka
12. zář 2006

balkis
uzasne si to napisala,dakujem,aj mne si dodala velmi vela odvahy.,drzim vsetky prsteky,nech vetko dobre dopadne. 🙂

lia
12. zář 2006

balkis,tesim sa s tebou,vela si si toho vytrpela,prajem vela stastia a zdravia.
skus napisat harrymu,ona bola tiez na UO a aj lezala u Kocha a chce tam aj rodit.na zaciatku tejto temy niekde pisala svoj pribeh.
ak ti neodpise,asi tu dlho nebola,tak mi daj vediet,je to moja kamaratka.

luca83
12. zář 2006

Dnes jsem si prectla tyto prispevky a prestoze my se zatim snazime 4 mesice a na umele oplodneni zatim nemame zadne myslenky, moc me tyto prispevky vzaly a drzim vsem palecky, at vse dobre dopadne! Jen nevim, kam se podela Kacenka?! Zadarilo se? 😕

lussius
12. zář 2006

kacenko, myslim si ze netouzis po miminku o nic min nez ja a az vase neprijemne zazitky odezni, uvidis ze do toho pujdete znovu 🙂 urcite to nevzdavejte, protoze to stoji za to 🙂 a to se ten malej jeste ani nenarodil 😅
nasich moc pokusu nebylo zase tolik, IVF bylo dost neprijemne pro me, ale predevsim psycho, ze to stoji tolik penez a vysledek zadny, v podstate lekari nevi jak zareaguju priste a jestli stimulace k necemu povede atd. inseminace je daleko vic v pohode jak psychicky, tak na leky a na vse kolem toho 🙂 uz bych na nic jineho nesla (kdyz nam to vyslo 😉 ), ale to kdyby clovek vedel!

darovani vajicek je mozna opravdu na samostatne tema, ale myslim ze by to udelala kazda z nas, kdyby mela tu moznost.uvedomuju si,jake mame stesti ze mame jak sva vajicka, tak vlastni spermie.nemit ani to, byla bych zoufala.i tak jsme resili zda nezkusit darovani spermii.bylo to psycho. od koho? geny,nemoci,vzhled,IQ.. faktem je, ze bych rada vedela, jak to tomu paru dopadlo,zda jsme pomohli..mozna by me to trosku mrzelo v pripade,kdybych vedela ze oni ano,my ne.. presto bych jim to moc prala.. nedovedu si predstavit nemit sva vajicka a cekat na to, jestli me nekdo "daruje".. i tak bylo dost cekani-na mesicky,pozitivni teh.test...

kacenko i ostatni, nevzdavejte se, zkousejte co se da, uživejte si krásné chvíle s partnerem, dejte si pauzu od cíleného otěhotňování a zkuste třeba i cvičit s L.Mojžíšovou či jiné věci, než se pustíte do dalšího "IVF". nikdy nevíte co zabere a pomůže 😅
moc vám držím palečky a doufám v brzké radostné novinky 🙂

balkis
12. zář 2006

Co sa tyka inseminacie je to skor o stasti a niekedy staci velmi tomu verit. Moja kolegynka sa aj bez jedneho vajcovodu podarilo otehotniet - ale vzhladom na lekara, ku ktoremu som isla aj ja a myslim si o nom svoje ☹ bolo to - na 100% o tom, ze tomu verila a mala stastie. Teraz sa tesi z druheho mimina /ktore prislo na svet uplne samo/. 🙂 🙂 🙂
Ved pozitivne myslenie je zaklad uspechu. 🙂 🙂 🙂

lussius
14. zář 2006

to kazdopadne 🙂, presto jsem uz neverila a nechavala to osudu,ze to nejak dopadne, ale ja proto udelam vse, abych si to jednou nemusela vycitat. beztak mam pocit, jakoby to nekdo ridil za me, jednala jsem asi dost pudove, zkratka jsem do toho jit musela a bez nejakeho velkeho premysleni 🙄 dnes jsem moc rada. ze by osud? 😉

ditka
15. zář 2006

Ahoj děvčata,
tak jak jsem slíbila,dávám vám všem vědět,že je to v háji a že se nám to nepovedlo.Sice jsem to ještě nedostala,prsa mě bolí stále,ale prý je to jen hormona a práškama.Takže nás to všechno čeká znovu od začátku. ☹
Jsem z toho pěkně v šoku a můj manžel taky,protože jsme si opravdu mysleli,že se to povedlo.No nic jedeme dál.

ivusenka
15. zář 2006

Ditko, to je mi líto ☹ . Držím Vám palečky, aby se to povedlo.

katakata
15. zář 2006

ditka a ako vies ze sa vam to nepodarilo, ked si nedostala MS? negativny test este nie je dôkaz...alebo ti to potvrdili lekári. kamaratka bola tiez na umelom, robila si po 10 dnoch testy a boli negativne uz bola zufala vsetkym povedala ze to nevyslo a bum o tyzden uz mala tehu knizku...

katakata
15. zář 2006

ditka teraz som si precitala tvoj predchádzajúci príspevok,ak je to uz naozaj potvrdene tak ma to velmi mrzi a nezufaj skuste este raz.. drzím velmi prsty...

kacenka.p
autor
15. zář 2006

Ditka, ani nevis, jak moc jsem ti drzela palecky a prala ti, aby ti to vyslo!!! Zivot je nekdy fakt ku..a a da to dost premysleni, proc se co a jak stalo. Ty vis, ze te muzu pochodit... Mame za sebou to stejne. Dnes uz mam opet hlavu vzhuru, pobrecela jsem si, politovala se 😉 , a s manzelem jsme si udelali bezva plany na dobu nejblizsi a snazim se na ten neuspech nemyslet. Nekdy se dari vic nekdy min. Co dodat. Preji nam obama o hodne vic stesti na priste.
Ja bohuzel porad mam k tomu krvaceni - tedy uz podstatne slabsi, ale stale a divne tlaky a bolesti bricha. Jine nez pred tim a tak uvidime do pristiho tydne, pokud se to nezlepsi, budu muset opet do centra. Ale to bych nerada, neb porad emocionalne to nemam vyreseny a chceme tam jit az s cistou hlavou, abychom mluvili o podivnem postupu v mem pripade. Tak uvidime.
Ditko, doprej si neco krasneho, prijemneho, drzte se s manzelem za ruce, objimejte se, poplacte si a jdete dal. Vim, ze treba tyto reci uz nemusis, ale na dalku, po internetu nic jineho radit ci pomoci nejde. Bohuzel.

P.S. " Na tragickej zivot jsem ja pes."
- Vlak detstvi a nadeje - Helena Ruzickova

lussius
16. zář 2006

Ditko, je me to lito ☹ . poplac si, treba i zanadavej, ale nevzdavejte to, znam spoustu divek z naseho centra, ktere podruhe,potreti, podalsi.. odchazeli stastne. ono se to povede, ver tomu.
jestli se muzu zeptat, proc jste se dostali az do centra k IVF? z ci priciny?

ljita
17. zář 2006

Ahoj, zdravim všechny děvčata s podobnými problémy. Dnes jsem tady poprvé. Mám 4-letého chlapečka a už 2 roky se snažíme o miminko. Zítra jedu na doporučení mojí gynekoložky do sanatoria v Praze a jak to vypadá asi v nejbližší době dojde na umělé oplodnění. Mám strch co mě všechno čeká a jsem zvědavá, co se zítra dozvíme. Všem vám tady moc držim palce! 🙂

lussius
17. zář 2006

ljita, drzim palecky, neboj, neni to nic strasneho, v centrech jsou obvykle velice mili a prijemni, vse vam snad dukladne vysvestli. a nebojte se ptat 🙂 myslim si, ze kdyz uz jednoho andilka mate, tak to neni tak psychicke vypeti. a mohlo by to jit snadneji 🙂 moc drzim palce, urcite zitra napis zkusenosti a pocity 🙂

moncza
17. zář 2006

Ahoj,
potřebovala bych poradit s bazální teplotou? Rozumí tady tomu někdo?
Moc by mi to pomohlo. Už přes rok se snažíme o mimčo a tak jsem se taky vydala na tuto dráhu BT.

ljita
19. zář 2006

Lussius, dík za ty palečky - pomohli. 😉 V sanatoriu byli moc milí. Zatim mě čeká další hormonální léčba, tentokrát injekce a pak hned zavedení spermií. Pokud to nevyjde,tak mě pak asi čeká laparoskopie (které jsem se obávala). ☹ Tak si s manželem přejeme,aby to vyšlo co nejdřív. Jsem moc ráda,že si sněkým o tom můžu podebatovat, nemám kolem sebe moc lidí, se kterýma by se o tom dalo mluvit. Ty jsi si taky toho dost prožila, co jsem tak četla. Já ti držim taky palečky, aby jste ty i miminko byli zdraví a v prosinci vám všechno dobře dopadlo. Budete mít pod stromečkem ten nejkrásnější dáreček! 😅 Taky Kačence a Ditce přeju, aby jim to miminko v dohledné době vyšlo!

sikulka
19. zář 2006

ahoj ljity ja som tu 🙂

sikulka
19. zář 2006

ljita kedy si zacala s hormonalnou liecbou?Uz stimulujes?a preco laparoskopia?To su same otazky ale mna UM caka pravdepodobne tento tyzden- zacinam stimulovat,teda dufam. 😉

anielik
19. zář 2006

Ahoj Ljita,

velmi ti drzim palceky, nam stimulacia inekciami nepomohla ani na 4x. Po tretom raze som bola na laparoskopii. A poviem ti aj ja som sa jej bala, ale ked viem o com je to, aj by som si to zopakovala 😅
Viem, ze niektore kocky tu pisali ako to boli a tak. no ja okrem mini usmevu v pupku a ciarocke asi 1 cm na lavej strane nemam nic. Nic ma nebolelo, jedine som si pospinkala super.
Takze hlavu hore, samozrejme ti prajem aby si je nepotrebovala!
Teraz mame za sebou uspesne UO a dufam, ze vsetko bude ok az do konca.

Drzim ti palceky, a aj ostatnim snazilkam 🙂
K.

ljita
19. zář 2006

sikulka, hormony už beru skoro 1 1/2 roku ( s malými přestávkami), ale zatim to byli jen prášky. Teď mám mít nějaké lepší injekce. Pokud teda ani po injekcích a zavedení spermií neotěhotnim, čeká mě asi ta laparoskopie, kterou by zjistili neprůchodnost! Ale je to už malá .....bojim-bojim. ☹