Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

ika_ba
2. čer 2007

ahoj pappo,
dnes tam bol valky, ale doma nebudem, zabudla som napisat, v pondelok idem do prace.
inac mas pravdu, transfer je neprijemny, pre mna je problem vydrzat na posteli a nejst na wc, ale bola tam so mnou jedna baba a hovorila, ze ju minule durechova vycievkovala, ze to vobec nebolelo a ze kludne vydrzala na posteli hodinu.
ale lekari to asi neradi robia, asi sa im nechce. dnes som vydrzala 20 minut, doniesla som si so sebou aj vlozky a uterak, ze v pripade potreby mozem pouzit.

pappo
2. čer 2007

ika vidis to som mohla durechovej povedat no co nevadi, vydrzala som aj ked to boli muky. my sme tiez boli 3 baby na et jedna uz na IVF bola a my dve prvy krat. tiez som mala vsetko so sebou ale nakoniec nebolo treba nastastie som nekrvacala. aj ked na sale mi nepovedali ze nemam dvihat hlavu a raz som ju zdvihla, tak dufam ze je vsetko ok a mimiskovia su tam kde maju byt.
ja som cakala asi hodinu az potom ma zobrali na salu takze som si kazdu chvilku bola odcikavat lebo ma to strasne bolelo.
no nic lezala som tam aj ked potom som si to odsoferovala domov sama a to sa tiez namahu brusne svaly.
nehovorili ti nahodou co nemas robit a tak, mne durechova nic ani tu PN mi nehovorila, tak asi netreba. to mas super ze ti to vyslo na vikend mozes oddychovat.

ika_ba
2. čer 2007

ano pappo, mas pravdu, som rada, ze to vyslo a vikend, ale ja som uz bola na ivf, a oddychla som si doma jeden den a potom som isla do prace
inac, ako tak pocuvam, tak sa mi zda, ze durechova je taka najpoctivejsia a mysli na svoje pacientky, aj ako sa citia a ako im to ulahcit
neviem, ci si si niekedy v centre vsimla, ale niektorym babam davaju taky zlty obal, kde su instrukcie ohladom ivf a po transfere je tu napisane, ze 3 dni si nedavajte horuci kupel, vyhybajte sa fajceniu a ze mozes mat hyperstimulacny syndrom
ja som sa vyvarovala nosit a dvihat tazke veci, ale inac som fungovala normalne
ty si o tyzden predo mnou, drzim palce, ta jedna baba, co bola na druhom ivf si doma robila test pri prvom ivf a jej vtedy vysiel pozitivne

pappo
2. čer 2007

ika jasne ten obal ma aj ja, presne ako ty snazim sa nedvihat a nenosit tazke veci aj ked nakup hej ale ten az taky tazky nie je. fajcit nefajcim a kupel nemusim takze snad vsetko. sakra tak to radsej nebudem testovat neviem ako je to mozne ked jej to nevyslo ze mala pozitivny asi sa uchytili ale nie dosaotcne, ach jaj nato radsej ani nemyslim. tiez drzim palce.
durechova je velmi fajn, mam z nej dobry pocit. vzdy mi pekne povedala aky je postup vzdy mi aj ukaze UTZ a povie co vidi a tak, niektore baby nevedia nic. jedna co bola so mnou na opu ani nevedela kolko ma folikov lekarka jej nic nepovedala a druha myslim tiez. to je sila ja vzdy viem aj ake su velke kolko ich je a na ktorej strane, no proste je mila a dosledna. aspon zatial nebol problem.

lilinka76
2. čer 2007

Vidim Pappo, že dnes sedíš pri PC.

Ja si sice nechám poradiť od doktorky, (som rada, že ju toľko vychvaľujete), ale možno by som bola aj celkom rada, keby navrhla spisať žiadosť na IVF a kým ju schvália, môžem skúšať IUI. Alebo možno aj Soft by u mňa nebol na zahodenie, ale nie som odborník. Idem tam až 14.6.

Ideme s mužíkom na zmrzku do Starého mesta, potom ešte mrknem.

pappo
2. čer 2007

lili neboj ona ti to navrhne ked bude treba mne povedala pred 2 IUI , ze ked ani to nevyjde dame hned ziadost na IVF a vidis dopadlo to takto. ty sa mas moj manzel je chory ach jaj aj ja chcem ist von.

ika_ba
10. čer 2007

ahojte,
som strasne nervozna a netrpezliva. este vcera sa mi zdalo, ze ma pobolievaju prsia, a dnes to tak necitim. na krv mam ist az o tyzden ale uz teraz hadzem flintu do zita a myslim, ze nam to nevyslo.
neviem, ako prezijem tento tyzden.

marcciik
10. čer 2007

Ahoj holky jsem tady dnes prvně ale už dlouho pročítam vaší diskusi a tak jsem se rozhodla přidat se k vam jsem zoufala a už nevím jak dál už tři roky se snažíme s manželem o miminko zatím neuspěšně,před týdnem jsem podstoupila třetí embryotransfer vložily mi dvě vajíčka a dnes jsem začala špinit tak že si myslím že je opět neuspěšný nebo myslíte že je ještě naděje? ☹

marcciik
10. čer 2007

Ahojky holky jsem tu dnes prvně ale jsem snažilka stějně jako vy 6 jsem podstoupila IUI neuspěšně a 3 IVF ted zrovna jsem po třetím embryotransferu a čekam jak to dopadne až za tyden mam jít na krev ale už dnes jsem začla špinit tak si myslím že je zase vše ztraceno už ani nevěřím že se to někdy povede 😒

aaandrejka
11. čer 2007

ika, uz som to velakrat pisala, ja som pocas cakania na krv doslova revala neviemkolkokrat, pretoze som chodila so slipovkou a viackrat, ked som sla na wc, som si predtym bola ista, ze uz som dostala menzes 🙂 je to hruuuuuza tlak na psychiku ;) a vidis, o chvilku idem rodit 🙂 takze hlavu hore, nedepkuj a ver! 🙂

ika_ba
11. čer 2007

dakujam andrejka
mna matie to, ze najprv som citila prsia, a teraz uz nie, vies, ako keby mi tie priznaky zmizli, akurat mi zostala slaba pachut v ustach a sem tam je mi tazsie od zaludka, ale nie az tak velmi
marciik, vitaj u nas, mne sa zatial nestalo, ze by som spinila, tiez mam za sebou teraz 3 IVF, ale aj ked som bola prvy krat, nespinila som a neprijalo sa, a dalsie baby pisali, ze spinili a embryjko sa ujalo, takze zo spinenia sa neda nic vyvodit, ziaden uzaver, bud v klude
kedy ides na krv? ja az dalsi pondelok

marcciik
11. čer 2007

Ahoj ika na krev jdu taky až příští pondělí jsou to hrozný nervy mam pořád nutkání udělat si těh.test ale myslím že 8 den po transferu to nemá cenu a taky se bojím že tam bude zase jen jedna /

marcciik
11. čer 2007

JO a taky držím všem palečky aby se zadařilo a vy byly štastné maminky 😀

ika_ba
11. čer 2007

jo marcii, ja som blbec, a ked mi bolo zle, tak som si myslela, ze snad mi test vyjde, ale uplne zbytocne, sama som si povedala, ze je to zbytocne, lebo keby to islo skor, aj na krv by nas volali skor,
no marciik, ja som bola teraz na tretom ivf, prvy krat mi to nevyslo, druhy raz vyslo, ale neudrzalo sa, vtedy som mala iba jedno embryjko, ale vtedy nam robili iba klasicke ivf, teraz sme boli na ivf, robili nam isci, genetiku a zostali nam 2 embryjka, tak neviem, ale stracam nadej
tak sa drz, budeme sa navzajom podporovat a snad nam ten tyzden rychlo ubehne
ozaj, odkial si a kde si bola na ivf?
ja som v ba a bola som v iscare

marcciik
11. čer 2007

Ja sem s Ustí nad Labem a IVF jezdím do Teplic do pronatalu mi když jsme byli na těch první dvou tak jsem měla vždy po dvou embryjkach a ani jednou se nechytla shodou okolností jsem šla k jinému doktorovi a ten mi udělal znova krevní testy a zjistil že mam alergii na sperma a ty embryjka to zabilo tak jsme to přeléčily a nemělo by nic bránit ale stejně moc nevěřím špinit jsem začala vždy a po 4 dnech jsem vždy začala krvácet 😢 ale je pravda že tentokrat mě první 4 dny bolelela prsa a bylo mi na zvracení a jednou dokonce zvracela ale to bylo asi od hlavy trpím migrenama a to jsem měla cely tyden až od včera mam klid jen mírný tlaky v podbřišku

ika_ba
11. čer 2007

no, mozno ten tlak je v poriadku, niekde baby pisali, ze sa to embryjko zahniezduje, ja nemam skoro ziadne bolesti, sem tam som citila mensie pichnutie, ale kedze to bolo na strane, tak skor to vyzera na vajecniky
takze este nam caka 7 dni?

lumah
11. čer 2007

ika ja ked som bola tehotná s dcerou- bolo to prirodzené tehotenstvo, tak práve vaječníky ma boleli na začiatku- mi doktorka povedala, že vaječníky ma bolieť nemôžu, lebo tie sú teraz vlastne nefunkčné už po oplodnení, ale ja snáď viem, kde ma bolelo, nie? až neskôr som začala cítiť tlaky v podbrušku-ked plod rástol.

ika_ba
11. čer 2007

ahoj lumah, ja som si myslela presne to iste, co ti povedala lekarka, tak som z toho zmatena
uvidime o tyzden

marcciik
11. čer 2007

ika no uvidíme nic si od toho neslibuju každopadně musím tyden vydržet a modlit se abych nezačala víc krvácet tak snad to tady spolu nejak zvládnem a uteče nam to 🙂

ika_ba
11. čer 2007

jasne marcik, nech nam to rychlo uteka
ja som dnes doma, je u mna mama, ale po ine dni, ked chodim do prace, mozem chodit na konika az vecer

marcciik
11. čer 2007

Mě jenom zaráží žě chodíš do práce ně už od transferu nechávají doma

ika_ba
11. čer 2007

u nas to nebyva zvykom mat volno, tak jeden dva dni, ja som vola na transfer v sobotu, v pondelok som isla do prace, robim v kancelarii, takze nemam namahavu pracu a povedala som si, ze sa nebudem rozculovat

marcciik
11. čer 2007

Aha tak to nas hned honí domu amusíme být 5 dní v naprostém klidu a první dva fakt jen na záchod a ležet a ležet.Já teda pracuju v kuchyni takže u mě rovnou vyloučil to že bych šla do práce ale myslím si že by to bylo lepší bych přišla na jiný myšlenky

majuska81
11. čer 2007

Ikuska, Ježiši, načo si potrebovala uterák a vložky pri IVF!!!!Viem, som sprostá, ale prečooooo????
Ahoj Marcciik, neboj sa, prežijeme so spolu.Aj ja som na začiatku, tak tu niekedy vydesene čítam tie všelijaké praktiky. JEŽIš, NAČO JE TEN UTERáK????

ika_ba
11. čer 2007

ahoj majuska
vies do iscare sa na transfer chodi s plnym mechurom, a ja som sa vzdy poctivo napila, potom ides na salu, kde ta natru takym studenym, tlacia ti na brucho, potom ta odvezu na postel a musis lezat aspon 15 minut a nejst na wc, ale je tam taka podlozka, tak mi trocha uslo, preto som si to brala ako zabrany, ale teraz som to nepotrebovala, lebo som neprisla s plnym mechurom, ale pomalicky som si davala vodu na izbe, takze som to dokazala vydrzat aj tak
inac som pocula, ze durechova aj baby vycievkovala, a nebolelo to, takze v pohode vydrzali lezat aj hodiny

marcciik
11. čer 2007

Ahoj majuska
ja už nejsem na začáátku tohle všechno už mam za sebou ale vyjukana jsem z toho po¨řád jaky ruzný praktiky jsou 🙂 jo tady v čechach ležíme po tarnsferu ležíme dve hodiny splným močákem a je to vždy děs vydržet ale dá se to a ten ručník je opravdu na místě 🙂 Jinak taky jste si všimli těch rozdílu u vas a u nas?Je to zvláštní.Ikuska svitla mi naděje že se přece jen zadařilo dneska jsem po třech dnech přestala špinit tak snad to bude v pohodě drž mi palečky ted už to bude do pondělka utíkat veseleji 😅 a co ty jak se cítíš dobrý?

ika_ba
12. čer 2007

ahoj marciik
netusim, moje pocity sa menia, ako rucicky na vahe naklanaju sa na rozne strany, raz dufam, ze to vyslo a potom prejdem do stavu, ze si myslim, ze nam to zase nevyslo, ale uz mame dalsi den za sebou, pondelok sa blizi ...

marcciik
12. čer 2007

ahoj ika
tak to jsme na tom uplně stejně dneska už jsem začala zase špinit tak že moje naděje se zase zmenšila asi si zítra udělam test nevydržím to ...

ika_ba
12. čer 2007

uvidis, ja som na tom rozmyslala tiez, mozno si kupim test, ale neviem, ci sa odhodlam testnut cez vikend, skor nie

marcciik
12. čer 2007

ja už ho mam koupeny od pátka ale pořád váhám asi je to moc brzo nevím jestli už chci mít tu jistotu že bude jen / pořád doufám ve //