Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

dudu
5. říj 2006

ja si tiez myslim, ze v tomto obdobi narasta viac neplodnych parov v nasom veku, / 28-36/, pred revoluciou sme mali 16 a boli na rodicovstvo mladi, potom prisiel rad na byvanie a az teraz na babatko. Podla mna sa na nas vsetkych podpisala ta vybuchnuta ruska atomka.
Tak a teraz mame vynnika 😠 🙂 🙂
K tomu veku, ako som sa tak pozeravala po centre do ktoreho chodime, tak pod 30 tam snad nebol nik, dokonca som sa tam striedala s nasou jednou romskou obciankou asi vo veku 35-40 rokov. Ked som sa potom pytala dr. ze ci je to len vynimka alebo ich tam chodi viac, tak povedal, za by potrebovali viac darcov pre romskych obcanov, ze tato pani nieje jedina ktora tam chodi.Clovek by nepovadal, ze aj oni maju taky problem, ale aj tak jej prajem aby sa jej to podarilo. Ved chce byt len mamina tak ako my. 😲

sikulka
5. říj 2006

Ahojte dievcata 🙂
My sme uz spat- prisli sme styria(pocitam aj manzelika)a tak dufam,ze do juna 2007 nam ten pocet vydrzi 😉 Embryjka ako povedala embryologicka boli 4 bunkove a pekne sa vyvijajuce,tak som o dost kludnejsia 🙂 Povzbudili ma aj slova lekara,ze nebesa stali nad nami,lebo sa drobcov podarili dostat vysoko do maternice.A ako pekne povedal na zaver: A teraz ste uz tehotna 😉 teda vsetky co mame po transfere.
Co sa tyka predlzenej kultivacie:je dobra urcite,nakolko pomocou nej sa dokazu vylucit aj zdanlivo dobre vyzerajuce vyvijajuce sa embrya.Iba malo embryjok sa dostane do stadia blastocystyt.j. cca 5 dni od OPU. No je ucelna najma vtedy,ak mate aspon viac ako 3 vajicka,aby z tej pripadnej selekcie sa nestalo to,ze sa vsetky vylucia.AK je ich pod 3 je lepsie ich vlozit v skorom stadiu ryhovania,t.j. v stadiu 4-8 buniej(2-3) den po punkcii vajicok.
Dnes sa teda uz lepsie citim,lebo nespinim.Ozaj najneprijemnejsie na tom vsetkom bol asi ten pocit plneho mocoveho mechura. 😵 Ja som po transfere mala vydrzat 15 min a potom som smela natoilet. Ked odbila 16-17 min som bola najstastnejsia 😎 Dufam,ze uz vtedy bol dostatocne krcok maternice zatvoreny...ale aj lekar a vyjadril, ze treba ist nakolko nie je dobre ak moc.mechur tlaci na maternicu...
A pripajam do statistiky svoj vek: pred 2 mesiacmi som mala 27 a manzelik ma 29.
Baby setrite sa hlavne.Majte sa krasne a vdaka za podporu a povzbudive slova. 🙂

dudu
5. říj 2006

to sa tesime s tebou,
dala si sa na Pn?

misa1
5. říj 2006

gratulujem sikulka a drzim ti strasne palce.tesim sa stebou

sikulka
5. říj 2006

ano dudu,pre istotu 🙂
nemam fyzicku narocnu pracu,ale o to dost ma vedia vystresovat.
Aj Ty si od pondelka domka,ze?
Pa. 🙂

dudu
5. říj 2006

som doma, ja tiez nemam az tak stresujucu alebo fyzicky narocnu pracu, ale neviem, nam to na prvy krat nevyslo a davam to za vinu tomu ze som nebola v klude doma, neviem mozno by to nevyslo ani tak ale to uz nezistim, a mne na tom zalezalo uz aj preto lebo to bola posledna sanca ako by babo bolo aj geneticky od manzela.

lussius
5. říj 2006

ahojek 🙂 sikulko jsem ráda že vše tak dobře dopadlo, teď už jen aby ten dr.byl prorok a měl pravdu,že už jsi těhu 🙂 tak tfuj tfuj tfuj 🙂
Dudu, s tou romskou paní jsi mě dost překvapila 😲 já tam potkala paní z Indie (tak nějak vypadala),ale romku? tak vida, a našinec by myslel,že by spíš řešili opačný problém..
s tím černobilem máš pravdu, moc se o tom nemluví,ale moje šéfová bývalá zootechnička mě říkala, že byť občané nic nevěděli,oni nějak schovávali plemenný dobytek,aby jim to nepoškodilo plodnost a genetiku.. a dnes to už nikdo nechce vytahovat a přiznat.věřím tomu,že se to dnes na naší generaci projevuje.myslím že i nedávno byl dokument o černobilu a leckterá témata pěkně rozhrábli..

culinka
6. říj 2006

moc sa s tebou tesim sikulka,vsetko dobre,nech to vyjde a za 12 dni //.
vy ste mali predlzenu kultivaciu?? 🙂

ivat
6. říj 2006

sikulka, drzim palce aby to vyslo 🙂
culinka - este presne neviem kedy nas caka odber, ak vsetko pojde ako ma tak prvy novembrovy tyzden 🙂 🙂
Pekny dnik vsetkym 😉

frantina
6. říj 2006

holky, chtela jsem se zeptat, jestli naktera z vas podstopila umele oplodneni kvuli spatnemu spetmiogramu manzela(oligospermie)?

culinka
6. říj 2006

frantina:
ja idem podstupit.Manzel ma zly tvar. ☹

frantina
6. říj 2006

my se snazime asi rok, jenze manzel je o dost starsi, nez ja a umele pry jde jen do 40 let....nevim, jestli je vubec nejaka nadeje na prirozene otehotneni.

len
6. říj 2006

Frantino, s tím věkovým limitem to platilo jen krátce, potom to zrušili - pro manželské páry. Pro anonymní dárce to zůstává, ale pro manžele byl věkový limit určitě zrušen 🙂
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/napsalos...
http://zpravy.idnes.cz/umele-oplodneni-bude-dos...

frantina
6. říj 2006

len, dík

lussius
6. říj 2006

ahojek Frantina, bratránek má špatné hlavičky a dávali jim šanci cca 7 let 😔 ale je jim 25let a rozhodli se pro IVF,které i díky věku vyšlo napoprvé..
ta 40 platí pro tebe nebo pro manžela?

culinka
6. říj 2006

lissius:
joooj,potesila si ma s tym tvojim bratrankom,my mame ten isty problem,ideme na IVF,tiez mame obaja 25 rokov,takze dufam,ze to takisto vyjde na 1 krat... 🙂

frantina
6. říj 2006

lussius:pred chvili mi len poslala odkaz na to, ze uz ta vekova hranice neplati pro pary, ktere chteji IVF..jen pro anonymni darce spermii, ti mohou darovat jen do 40 let..a zeny vajicko do 35.
mne je 35 a manzelovi 54
..nejhorsi ale je, ze on o tom odmita mluvit a to, ze ma spatny spermiogram, jsem se dozvedela od jeho byvale zeny, pak mi to i sam priznal...mam pocit, ze tim trpi jeho muzska jesitnost ci neco takoveho...

kacenka.p
autor
6. říj 2006

Ahoj holky,
tuto diskuzi jsem zalozila asi pred 7 tydny a spousta otazek, ktere tu pokladate jsem jiz zodpovedela. Treba vam pomuze, kdyz si me prispevky prectete. Jinak vam drzim vsem moc pesticky at vam to vyjde a jste ty nejstastnejsi maminy na svete.
Me tehdy vraceli embrya s 8 a 16 bunkami. Vypadalo vse naprosto dobre, az do chvile, kdy jsem zacala krvacet. Bohuzel. To je zivot. A zivot je nekdy Ku..a.
Ted konecne se citim lepe, neb si uzivam uz tyden konecne bez krvaceni. Fakt neuveritelny. Pres 3 tydny jsem krvacela... No snad uz telo mam cisty a dalsi perioda bude uz klidnejsi, kratsi a bezproblemovejsi...

Holky, trochu jsem prekvapena, co tu ctu. Romove jsou lide jako kazdy jiny a maji i stejne problemy jako kazdy jiny. Nechapu, co je tak udivujiciho, ze potkate v centru romku. Vzdyt neni elien.
Uz dlouho neziji v Cesku a to byste se asi divily, kolik narodnosti jsem potkala v centru. V casti mesta kde bydlim, zije 58 narodnosti. A naprosto bezproblemove a bez predsudku.
Tohle me na cesku porad mrzi. To, ze lide delaji rozdily mezi lidmi. Clovek je proste clovek, byt s jinou kulturou, zvyky, jazyky,barvu, mentalitou....
No tohle jsem si proste neodpustila. Pokud to nekoho urazilo ci se ho to dotkla, sorry.

Mejte se krasne a vsem zenam touzicim po miminku - brzy kulata briska!

happykaty
6. říj 2006

Ahojky děvčata, přidávám se do Vaší diskuse. V úterý jsem byla poprvé na klinice reprodukční medicíny, tak doufám, že se to brzy rozjede. Snad budeme mít štěstí... 😉

lussius
6. říj 2006

frantina 🙂 tak to je báječná zpráva,takže jdete na IVF? s chlapama je to holt někdy těžký, zkus mu to nějak vynahradit a povzbudit ho.ale to jistě děláš 🙂 vidíš to, s tím věkem jsem to ani netušila, to je dobře, moc dobře 🙂

cullinka, jsem ráda že jsem ti mohla pomoci k pozitivnějšímu myšlení 🙂tak doufám že to vyjde 😎

happykaty, byli jste teď nakonzultaci, nebo už máš receptíky a začínáš užívat medicínku?

happykaty
7. říj 2006

lussius: Byla jsem jen na první konzultaci + vyšetření + ultrazvuk, 1.-5. DC musím na krev a pak 10.-15.DC na ultrazvuk, aby zjistili, jestli probíhá ovulace, pak dá manžílek spermie a když bude vše v poho, zkusí 3 x IUI a pak hurá na IVF. Tak jsem na to zvědavá, doufám, že něco z toho snad zabere 😉

misa1
7. říj 2006

ahojte kolko sa musi vyuzivat tych injekcii?

yasmin
7. říj 2006

ahojte baby,chcem sa opýtať,aký ja rozdiel medzi IUI a IVF?

valhali
7. říj 2006

yasmin, nemam to sice nastudovane ale laicky viem tolko, ze IUI je vnutromaternicova inseminacia. Zavedenie spermii do maternice. IVF je uz oplodnenie mimo maternice. Oplodnia v skumavke tvoje vajicko s manzelovymi spermiami a embryo sa zavedie do maternice. IUI sa robi ambulatntne a IVF asi nie.

sikulka
7. říj 2006

ahojte dievcata,
chcem sa spytat najma tych uspesnych,ako to je s pripadnou zapchou-najma co moze sposobit velky tlak s embryjkami?

happykaty
9. říj 2006

Děvčata, prosím vás, zkoumali nějaké z vás průchodnost vejcovodů prostřednictvím ultrazvuku? Já když jsem si o tom četla, tak všude psali, že to dělají laparoskopicky pod narkózou a můj doktor mě teď vyděsil tím, že to dělají šetrnějším způsobem, že kontrastní látku zavádějí normálně pochvou a průchodnost zjišťují na ultrazvuku. Docela se bojím, jestli to není moc nepříjemné a bolestivé... ☹

aaandrejka
9. říj 2006

sikulka, prosim, napis viec o predlzenej kultivacii. Rozmyslam, ci ano alebo nie. Precitala som uz toho hodne, ale castokrat pomozu aj slova laikov. Ja u mam dve velke deti, pred 11 rokmi som mala dalsie - mimomaternicove tehotenstvo, vtedy mi vyoperovali obidva vajickovody. Teraz sme sa s mojim partnerom rozhodli mat dieta, kedze ho nemozem mat normalnou cestou, tak ideme podsutpit IVF (prave som zacala tzv. dlhy protokol). Mam uz 37 rokov a tak ma zaujima, ci sa mam dat na predlzenu kultivaciu alebo nie. Prosim, napis, co o tom vies, pripadne, ak poznas aj nejake odkazy na stranky, kde sa o tom viac pise, budem povdacna.

matlova
11. říj 2006

Zdravím všechny,
happykaty,
pokud dobře vím průchodnost vejcovodů se dá zjistit 3 způsoby:

1)laparoskopie a hysteroskopie: operace v celkové anestézii, využívající 0,5-1cm řezy k vstupu do dutiny břišní, prováděná většinou za 1-2 denní hospitalizace, neschopnost trvá cca 1 týden)

2)hysterosalpingografie(HSG):HSG využívá kontrastní látky k rentgenovému zobrazení dutiny děložní a vnitřního povrchu vejcovodů. Moderní, avšak dosud málo využívanou (drahou) variantou HSG je stanovení průchodnosti tub pomocí ultrazvukové kontrastní látky a vaginální ultrasonografie.

3)kymoinsuflace (ultrazvukové vyšetření): metoda již mírně zastaralá, orientační, avšak jednoduchá a ambulantní, pacientku nejméně zatěžující.

U laparoskopie je ta výhoda, že když zjistí nějaké srůsty, cysty mohou je rovnou odstranit.
Já jsem také původně chtěla jít na zjištění průchodnosti ultrazvukem, ale rozmyslela jsem si to, narkozu a těch pár dní v nemocnici přece vydržím 😉
Markéta

sikulka
11. říj 2006

ahoj dudu,moja spolucakatelka za nami zelanym vysledkom. 🙂
ako sa mas?vidim,ze si tu nebola dlhsie ako aj ja.ja som viacmenej tieto dni po ETe prelezala. Badas uz nejake tehu priznaky?Kedy ocakav mrchu a kedy ides na krv?
Budes si robit aj testik?Ja mam zatial citlive prsia a na ostatne priznaky je zrejme priskoro,kedze som 7. den po ETe.
Prijemne oddychovanie a drzim palceky nam obom ako aj ostatnym snazilkam... 🙂

dudu
11. říj 2006

Ahojcek sikulka, ano nebola som tu dlhsie, lebo cez vikend som mala doma manzelika, potom som bola na pohrebe / ocinovmu strykovy/ a neako som sa aj pozabudla az teraz asom si sadla PC.
No moje priznaky? chodim na WC tak ako " normalne" ALE nemam ten moc taky tmavy, prska ma bolia, ale neviem,namam ich vecsie. No a dnes som si robila tt, a NIC takze asi ten 11 den po ETe je asi priskoro ☹
Ak si tu teraz tak co robkas?