Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

lia
18. bře 2007

ok,ja tu mozno este budem,uvidim,ci nebudem mat bolesti.
krasny vecer aj tebe 😉

lia
18. bře 2007

drzkaj sa evitam,ty si bola uz na IVF??a uz vies ,ze nevyslo?? 😕

sikulka
18. bře 2007

evita ahojky 😵
nic neboj, pokial nekrvacas,mas velkuuuu nadej. A mozno ta labilita je znakom tehu....
Tebe to 100pro vyjde,ja mam fakt pri Tebe citaka... 😉
a na krv nemusis nalacno.
drzim obrovitansky palce nech rano hlasis pozit. krvicku... 😉
chod sa ulozit pekne spinkat,nech si deti oddychnu pred ich velkym dnom...
🙂

evitam
18. bře 2007

Áno lia,mám po IVF.Netestovala som,nechávam sa prekvapiť.No mám tušáka a intuícia ma nikdy nesklamala...
Je to asi čudné,no cítila som takú depku,že to muselo nejako zo mňa vyjsť. 😔

ika_ba
18. bře 2007

ahoj evitam,
drzim palceky na zajtra, pridem domkov zvedava a hned budem na nete ako si dopadla, asi pridem neskor, lebo zajtra ma ide zase trapit zubar
asi ti budem aj zavidiet

lalupa
18. bře 2007

evitam, musí to vyjsť, držím palček 😎

misa1
19. bře 2007

evitam ahoj drzim palceky viem ze to tam je.cakame tu na dobru spravu.sikulka kedy by si mala ist na et?

veva55
19. bře 2007

Baby, prosim vas, aka je pri IVF sanca, ze sa embryo uchyti? Ja som citala, ze 45%.
Evita, tiez drzim palce, nas caka UO pravdepodobne niekedy v maji.

aaandrejka
19. bře 2007

lalupa, to je velmi individualne 🙂 tam, kam som chodila ja, ma lekar tabulku uspesnosti a v tom centre (gyncare kosice) je vysoka uspesnost - u zien do 35 rokov je pri vlozeni 2 embryi sanca 50-60% (z tych ouspesnych potom 70% ze sa uchyti jedno a 30% ze sa uchytia dve)... kedysi boli statistiky vraj take, ze najvacsia uspesnost bola pri vlozeni dvoch embryi, dnes sa uz vraj od tohto trendu upusta a uspesnost pri vlozeni jedneho embrya sa uz priblizuje tej pri vlozeni dvoch

evita, drzim prsty na zdarny vysledok !

veva55
19. bře 2007

No ja si dam zaviest 2 embrya. I ked manzel ma uz teraz nocne mory, ked si predstavi dvojicky 😀

tonca
19. bře 2007

Ahoj babenky, chcem sa spýtať, koľko stojí umelé oplodnenie? Prepláca niečo aj poisťovňa? Ďakujem 🙂

aaandrejka
19. bře 2007

tonca, do 39 rokov, pokial si nebola sterilizovana z inych ako zdravotnych dovodov alebo ak nie si neplodna nasledkom interupcie, poistovna hradi 3 cykly IVF (inac jeden stoji 26075 sk), v tejto cene nie su zahrnute lieky - tie preplaca poistovna vo vyske 25% (a pohybuju sa v roznych cenach, takze za lieky doplacas od cca 3000sk do cca 15000 sk)

veva55
19. bře 2007

Tonca, toto sa snazim zistit uz asi mesiac a doteraz to presne neviem. Baby, co uz UO podstupili, kazda hovori nieco ine (inu sumu), takze asi to zavisi od viacerych faktorov, napr. od druhu a poctu injekci, ktore si pichas pred zakrokom, alebo tiez od centra, v ktorom zakrok podstupujes. Neviem, ci to zavisi aj od poistovne, v ktorej si, to fakt neviem, ale asi ano.
No a ak chces, aby ti nieco preplacala poistovna, tak musis najprv v centre vypisat ziadost a cakat na jej schvalenie poistovnou. Ale aj tak su to poriadne palky. Vraj okolo 30 tisic.
Ale UO mozes podstupit aj ako samoplatca, ale to zaplatis 2x viac, cize okolo 60 - 70 tisic.

sikulka
19. bře 2007

ahojte 🙂
tak ako evita?myslim na Teba cely den.... 😵

evitam
19. bře 2007

Čo vám teda napísať? Moja intuícia sa potvrdila a byť mamou mi nie je dopriate.Dnešok je hrozný a neprajem najväščiemu nepriateľovi.Prečo??? 😢 😢 😢 😢

ika_ba
19. bře 2007

Ahoj evitam
hned ako som dosla domov, letela som k PC. Nesmut, skusim ta potesit. Aj mne aj mojej kamaratke to vyslo na druhy pokus. Tak hlavu hore. Ja viem, ze sa to povie, ale treba na to cas. Pa

lia
19. bře 2007

evitam,to mi je strasne luto mojko,viem,ze to musi byt hnusne pre teba,ale musis ist dalej,netreba sa vzdavat,presne ako hovori ikaba,dajte si pauzu a skuste druhy pokus.drzim vam palce 😉 .
do ktoreho centra chodis??

ika_ba
19. bře 2007

ahoj lia,
ja aj evitam chodime do iscare, obidve k dr. durechovej, skvela lekarka

lia
19. bře 2007

ahoj iky,
ja len tak,lebo ja sa chystam do gynfivu.
ale beriem teraz antibiotika a iba ibuprofen mi pomaha od bolesti,ja viem,je to strasny bordel a som teraz taka neista,ci mam ist na to teraz.caka nas to asi tak o mesiac zacnem pichat a odvtedy za take dva az tri tyzdne transfer.
co ty na to??
tak by som chcela ist co najskor,ale neviem a nechcen to uponahlat.
minule mi sice svagrina povedala,ze ked jej trhali osmicku a cpala sa vselijakymi liekmi od bolesti,potom zistila,ze je tehotna.

evitam
19. bře 2007

Ste zlaté,díky.To musím prežiť,inak to nejde.Či do toho ísť znova?Fakt neviem,či sa na to ešte vôbec niekedy odhodlám.Dosť som sa snažila si to všetko po celú dobu nepripúšťať,no to finále je neskutočné utrpenie.Pochopí ten,kto prežije.Vás,čo ste sa pozbierali a išli do toho viackrát,obdivujem a smekám pred vami.Som zatiaľ chodiaca troska a len dúfam,že zajtra bude lepšie..
Chodím do Iscaru,lia,tak ako Ika a som veľmi spokojná.Máte pravdu,všetko potrebuje čas... ☹

lia
19. bře 2007

ako je to mozne do ritky,ze sa to neuchuti,ked oni to tam priamo vlozia?? 😕 😅 🙄

sikulka
19. bře 2007

ajojte 😵
evitka ani nevies ako tvoj neuspech velmi mrzi aj mna..... 😔 😨
tak som sa tesila, ze to vyjde, normalne mi ta nadej dodavala silu ist do mojej "akcie"(KET)..
Nezufaj,nesmies!!!Ber si priklad zo mna 😀 ja idem v stredu uz na 3.pokus 😨 otrias sa, poplac si, ponadavaj ,ale na druhy den naber sil a tes sa na dalsi pokus. Clovek musi mat nove plany,aby mal zmysel zivota.
Tie nase babies si my musime poriadne obslapat a oplakat...
Pozri o 2-3 mesiace sa mozes do toho pustit znova...a to behne ani sa nenazdas.... 😵

mimusiacik
19. bře 2007

🙂 Evitka nasa...

...kruta ci rozumna priroda si berie nemilosrdne vsetko nedokonale spat... ☹

...vstavali sme z popola viackrat...aj po najhorsich momentoch sme naslinenym prstekom pozbierali omrvinky nadeje vo svojom velkom tuziacom a nekonecnou laskou naplnenom srdiecku a ...zazrak sa predsa stal!!!
Lebo sme vytrvali i za cenu nemalych obeti...nic hodnotne v zivote nie je lahko ziskane...
Zelam skore obnovenie vitality,pozit.energie,restartovanie prepotrebnej NADEJE!!!

"ZAZRAKY SE DEJI" 🙂 😀 😅 😵

evitam
19. bře 2007

Ďakujem sikulka.Ten prvý pokus,pokiaľ je neúspešný je,a to mi dáš za pravdu,určite najhorší.A to je vo všetkom.Človek musí pochopiť princípy prírody.Slabý jedinec jednoducho musí odísť.A tie percentá úspešnosti všetkých centier jednoducho nepustia.Najnutnejšie je si najskôr poplakať,pocítiť to dno,aby bola možnosť na ďalší deň sa od čoho odraziť a pokračovať ďalej...
Teraz rozmýšľam,že pokiaľ nájdem silu pokračovať ďalej,chcem pre to urobiť maximum,čo len pôjde.Doteraz to šlo nejak hopem a preto to asi aj tak dopadlo.Úspech príde len k tým,ktorí preň veľa podstúpia...
Ste super babenky,dávate mi silu pokračovať ďalej.Plne mi nahrádzate neprítomnosť manžela,ktorý musel na nočnú do práce.Takže ste u nás iba vy a moje červené víno,ktorým tento žiaľ zapíjam... 😖

lia
19. bře 2007

juj,jak by som si dala s tebou 😀 ,neulejes?? 😵
ozaj,my mame buduci tyzden oslavu,uz asi nebudem pit nic,ze??

aaandrejka
19. bře 2007

evita, aj mna mrzi, ze ti to tentokrat nevyslo... par dni bude trvat, kym prejde ta najvacsia bolest, sklamanie a pesimizmus a potom sa do toho pustis znova! neboj, urcite to vyjde!

tonca, veva - co sa tyka platby, rozdiel nie je v poistovniach... cena IVF cyklu (bez liekov) bola stanovena zakonom na 26075 Sk. Toto plati bud cele poistovna (ak mate schvaleny navrh na uhradu IVF) alebo ako samoplatcovia to platite sami... niektore centra maju "akcie", ze napr. ak niekomu v danom centre nevyjdu 3 pokusy platene poistovnou, na 4., ktory si uz musi platit sam, mu daju 50% zlavu... biznis funguje, bohuzial, aj tu...

rozdiely v cenach su markantne najma podla pouzitych liekov... niektorej zene staci stimulovat minimalne a nema problem "vyrobit" kopec vajicok ani s najlacnejsimi stimulacnymi injekciami... niektora potrebuje velke davky najdrahsieho (napr. 4 balenia puregonu, ktory je najdrahsi, stoja necelych 60000 sk, z toho poistovna prelpati 75%) stimulantu.... takze preto su tie rozdiely take velke...

niektore centra tiez beru poplatky za vstupne vysetrenia (cca 1000-2000 sk), ale to uz nie su az take rozdiely, ako v cenach tych liekov...

ja mam cele moje ivf nahodene do excelu, mam aj pristup na osobny ucet poistenca vo svojej zdravotnej poistovni, takze som si to cele dopodrobna poprezerala a je to fakt zaujimave citanie ;)

evitam
19. bře 2007

Taktiež ĎAKUJEM tebe mimusiacik.Máš pravdu.Teraz síce nie som silná,ale tá sila časom príde a pokorím ten osud.Stále myslím na slová Kacenky a vlastne v origináli p.Ružičkovej: "Na osud jsem já pes"!
Aj-keď v mojom prípade by to musel byť zázrak nad zázrak...

evitam
19. bře 2007

Andrejka,Ika,lius a mimusiacik-dúfam,že som nikoho nezabudla-na naše zdravie,na ten zázrak a na nádej,ktorá umiera posledná...
Keby to šlo okamžite,vôbec by som nebola proti s vami posedieť v našom bytíku a poplakať nad ním.Som ale rada,že to ide aspoň takto a ja mám dušičky,ktoré ma vedia pochopiť najviac,ako to len ide.
Šľaka,a ešte k tomu takéto správy.V Ružomberku žena uložila svoje mimčo do mrazáka na celých osem rokov.
PREBOHA !?!? Nechcem sa rúhať preto radšej končím...

evitam
19. bře 2007

AAAAAAAAAAAAAAj sikulka-si naša!!! 🙂

anielik
19. bře 2007

Evitam drzkaj sa.
My sme boli na 4 IUI neuspesne a potom vyslo IVF. Ja viem ,ze to boli a treba na to cas. Kludne sa vyplac, vynadavaj a daj to vsetko zo seba. A zabudni na to. Proste zla skusenost...
Velmi ti drzim palceky a verim ze nabuduce to uz bude uspesne.😉
Vela stasticka.