Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sanija1
28. říj 2006

Ahojte som tu nova tak som si vas vsetky precitkala mam podobny problem ako vy.Maanzelovi zistili v Gyncare velmi zly spermiogram len 9percent spermii su normalne a funguju nasli aj le zo zlym tvarom ja som da sa povedat v poriadku len mam oneskorenu ovu az 20dc.Lekar nam odporucil IUI ak sa nepodari tak IVF co vy na to?Je tam nejaka sanca otehotniet prirodzena lebo IUI alebo nestracat cas a skusit rovno umele oplodnenie ako to prebieha?Vela otazok co?Ale som uz zufala mam 27 manzel 29 o miminko sa pokusame 2,5roka.Prosim poradte ak mozte dakujem.

nenka
28. říj 2006

Ahoj sanija, my s manželom mám ten istý problém ako vy... boli sme v jednom centre v Blave tam nás oboch vyšetrili zistili že má slabý spermiogram,ja by som mala byť v poriadku. Nám doktor povedal že môžu vyskúšať aj insemináciu ale bola by tam malá šanca na úspech kvôli spermiám, iba ak by sme chceli aj darcovské spermie,ale tie sme hneď odmietli. Potom nasledovalo teda ešte niekoľko bežných vyšetrení,niekoľko manželových odberov, začala som brať injekcie na tvorbu vajíčok (malli sa brať aspoň 10 dní ale ja som ich brala menej (8 )a skoro každý druhý deň som chodila na sono,aby zistili či už mám vajíčka dostatočne dozreté,dostatočne veľké,nakoniec mi odobrali vajíčka pod anestézou, a o dva dni som šla na transfer.Ale bola som prvý krát na UO- nepodarilo sa bohužial... ☹

marinka
28. říj 2006

sanijo, u vás bych to určitě viděla na IVF, IUI podle mně nemá cenu, je tam opravdu malinká šance na otěhotnění, jestli má jen 9 % spermií v pořádku a jsou i deformované. Bylo by nejlepší, kdyby doktor vybral zdravou spermijku, kterou ti přímo zavedou do vajíčka - tím se i minimalizuje riziko, že by mohlo být mimi postižené..

ljita
28. říj 2006

AHOJKY ,všechny zdravím. 🙂
Už jsem tady s váma dlouho nebyla, ale dnes mám novinky ,tak se chci podělit.
Zítra mě čeká IUI ! 😅 😅 😅
8 dní jsem měla stimulaci - píchala jsem si Menopur do břicha a včera jsem měla na ultrazvuku 3 krásné vajíčka cca 20 mm a ještě několik menších!
Píchli mi Pregnyl a zítra hurá do toho! Moc doufám,že se to třeba povede napoprvé. 😉 Pak ještě 14 dní čekání, to bude tááák dlouhý!
No, ale hlavně aby se dostavili // ! 😅
Přeju všem snažilkám hodně štěstí a co nejdřív mimíska v bříšku! 🙂 🙂 🙂

aaandrejka
28. říj 2006

ahoj sanija, ja tiez chodim do gyncare, v pondelok prave idem na odber, to, co ti povie dr. herman je urcite to, co je pre vas najlepsie.... je to naozaj vyborny odbornik, viem o zenach, ktore sa liecili aj niekolko rokov v inych centrach, presli k nemu a u neho otehotneli na prvy pokus.... takze vo vasom pripade by som nespekulovala a urobila to, co vam odporuci

sanija1
28. říj 2006

Dakujem vam krasne babulky aaandrejka marinka nenka ste zlate dik za rady aaandrejka budem sa nimi riadit najme tvojou aaandrejka aj ja som pocula same chvaly na dr.Hermana ze je fakt dobry tak to vsetko zverim do jeho ruk a uvidime snad pomoze aj nam.VElmi vam drzim prsty najme tebe aandrejka v pondelok na odbere tak budem na teba mysliet.Aky je postup ak sa ta este mozem spyta na IVF?Co vsetko to obnasa ake su podmienky budem vdacna za kazdu odpoved.

anitanova
29. říj 2006

ahojte vsetky 🙂
chcela by som vas poprosit o radu, pripadne info. Nam lekar odporucil umele oplodnenie. Teraz hladame centrum asistovanej reprodukcie v Bratislave, ktore by malo zmluvu so vseobecnou zdravotnou poistovnou a ktore by bolo na urovni.
Vasa rada by nam velmi pomohla, dakujem este raz 😕
Zatial si iba zbierame informacie o asistovanej reprodukcii a o vsetkom, co s tym suvisi. Musime sa objednat na geneticke testy...

aaandrejka
29. říj 2006

sanija, napisala som ti internu postu 🙂

misa1
29. říj 2006

ahoj anitanova,ja chodim do iscaru v bratislave ale ked skoncim z likmi a nevyjde to alebo to aspon budem mat vsetko za sebou ta prechadzam do druheho centra.ten pristup lekarov tam neni taky, aky maju cennik.nato ze si to hradime vsetko sami ale to je jedno ta beru ako tovar nie ako pacienta.sestricky su super

sanija1
30. říj 2006

aaandrejka mas odomna internu postu.Potom si precitkaj pa

sara1
30. říj 2006

anitanova,

každá z nás, ktorá je s tým svojím centrom spokojná Ti povie, že to jej je najlepšie. Samozrejme, že by som Ti to povedala aj ja. Ja som na prvý krát natrafila na dobré. Ale sú tu aj baby, ktoré boli vo viacerých centrách, pretože neboli spokojné. Myslím, že aj tu nejakú takú tému nájdeš.Najlepšie je prečítať si ich skúsenosti. A ak Ti ešte môžem poradiť, pozri si www stránku rôznych centier, to Ti tiež napovie. Uvidíš, ktorá sa akým spôsobom danej problematike venuje a či sa to aj snaží patrične vysvetliť. A potom je to aj Tvoj pocit, ak nebudeš hneď aj na prvý krát spokojná, možno by si mala hľadať ďalej. Ty platíš, ty si vyberáš aj keď to platí poisťovňa. A myslím, že je z čoho vyberať.

anitanova
30. říj 2006

misa1, sara1, ahojte a dakujem Vam za odpoved.
Ano, mate pravdu, clovek musi dat aj na ten prvy dojem, ako sa v centre citi ako k nemu pristupuju pracovnici, s akou trpezlivostou odpovedaju na jeho otazky. Dnes som bola u svojho gynekologa a potvrdil mi, ze naozaj by sme mali ist na UO, napisal mi odporucenky na geneticke vysetrenie a urologicke vysetrenie pre priatela. Bola niektora z vas na genetickom vysetreni, viete mi povedat, co vsetko to obnasa? Ja som uplny laik v tejto oblasti 😕

Boli sme na vysetreni spermiogramu vo Ferticentre, to su nase uplne zaciatky v tejto oblasti. Fakt je, ze nemaju zmluvu so vseobecnou zdrav. poist. Mysleli sme, ze si najdeme centrum, ktore spolupracuje so VZPoist. Dnes mi vsak gynekolog povedal, ze maju bohate skusenosti a vraj su jedni z najlepsich v BA. Asi sa rozhodneme, ze si to budeme hradit sami, mozno dalsia vyhoda je aj ta, ze nebudeme podla vsetkeho musiet potom cakat v poradovniku. Mam uz dost rokov, takze musim pozerat aj na casove hladisko.
Zacinam si uz postupne zistovat informacie o UO - co vsetko nas vlastne caka, hadam ma tie vsetky informacie nevystrasia 😉 Citam si tiez aj vase prispevky, fakt som sa na tejto stranke vela dozvedela. Budem rada, kazdej novej informacii a skusenosti... Dakujem este raz 🙂

ajiik
30. říj 2006

Ahojky holky, taky se k vám přidávám.Jsem třetí den po transféru ze zmraženejch. A chtěla jsem se zeptat jestli někdo má nějaký příznaky. Po prvé jsem měla hrozný bolesti a test byl pozitivní, ale museli jsme jít na přerušení.Tak by mě zajímalo jak to chodí ze zmraženejch.A když jsme přijeli domů,tak jsem trochu krvácela,ale už je to dobrý. Mám hrozný strach.

misa1
30. říj 2006

my sme boli na genetike a dopadla dobre.najprv pohovor z genetikom obidvaja teda aj z manzelom.potom sa ide na krv a hotovo caka sa na vysledky.mne tvrdili ze do mesiaca a boli z toho dva.som tam volavala kazde dva dni a boli asi zo mna na nervy.tak mi ich poslali postou

anitanova
30. říj 2006

ahoj misa,
ja im budem vyvolavat tiez asi kazdy den a budu zo mna asi na prasky 😀 ja ich este budem musiet prehovorit, aby nas objednali niekedy na vikend /neviem, ci sa to vobec da/, lebo priatel je sluzobne mimo SR a chodi domov iba na vikedny... Mozem sa opytat, co priblizne obsahoval ten pohovor, nejaku beznu instruktaz, alebo sa pytali na nejaku zdravotnu genezu rodiny? ...to aby som aspon trosku vedela, co nas caka 🙂 Dakujem velmi pekne za info 😉

aaandrejka
30. říj 2006

ajlik, preco si musela ist na prerusenie? na tvoju otazku ti ja odpovedat neviem, kedze tento tyzden pojdem prvykrat (a dufam, ze aj posledny) na ivf

janesm
30. říj 2006

Snažilky-přemýšlím jestli mám do toho IVF jít bojím se jestli zvládnu tu přípravu,co všechno obnáší???Myslím hlavně injekce do břicha před odběrem vajíček...

ajiik
31. říj 2006

ahoj aaandrejko,musela jsem jít na přerušení, protože miminku našli VV. Tak teď doufáme, že všechno dopadne dobře!!! A Janesmi určitě do toho jdi injekce jsou to nejmenší.Já jsem měla poprvé šest injekcí, ale nejhorší je to čekání na výysledky.Tak držím palečky...

misa1
31. říj 2006

ahoj ano budu sa pytat kto mal ake choroby ,kolko surodencov,kto ma deti,ci su zravy a kto v rodine zomrel a na co.trva to asi 20 minut.nakresli si taku tabulku a to je vsetko.potom odber krvi oboch a cakas.a to je na nervy.

janesm
31. říj 2006

ajiik - tak jak se cítíš??? Držím Ti pěstičky ať to všechno výjde!!!!Mohla by jsi mě napsat co mě vlastně čeká??? Jak jsi zvládala přípravu a kolikátý den cyklu Ti zavedly embrio???

ajiik
31. říj 2006

ahojky, cítím se celkem dobře jen večer mě pobolívá břicho.Když jsem na to šla poprvé,tak nejdřív injekce a pak na odběr vajíček břicho jsem měla jak balón. A pak asi 4 den jsme jeli na zavedení. Pak jsem měla hrozný bolesti než jsme jeli na test, ale doktor říkal, že je dobře že mám bolesti, že se něco děje.Nevím třeba to někdo snáší jinak. A pak jsme jeli na test a byl pozitivní, ale bohužel to pak dopadlo špatně. Neboj se uvidíš, že to zvládneš. Teď nám dali dvě, tak doufám, že to výjde a já vím že výjde. MUSÍ!! A vás to čeká kdy?

sanija1
31. říj 2006

anitanova mas odomna internu postu.

anitanova
31. říj 2006

sanija, dakujem, idem si ju precitat 🙂

janesm
1. lis 2006

ajiik-za 16 dní začnu užívat Proveru a pak Ty injekce takže brzy.Jak dlouho jsi se stimulovala před odběrem vajíček??? Teď jsi 5 den po transferu???
Díky moc za informace a držím pěstičky!!!! jana

ajiik
1. lis 2006

janesmi- stimulovala jsem asi tak 10 dní.Po injekcí jsem jela na UZ a pak mě manžel píchnul tu finální injekci a druhý den jsme jeli na odběr.Nemusíš se bát.Já měla asi 32 vajíček.To dělaj pod narkózou.Pak na to zavedení musíš mít plný močák a to máš co dělat abyses nepočůrala, ale i to se dá vydržet.A kde vám to budou dělat? pa

janesm
1. lis 2006

ajiik- já mám stimulaci domluvenou asi na 15 dní a pak krev a pak další injekce Fostimon.Chodíme do Heliosu v Brně,Ty jsi odkud???

aaandrejka
1. lis 2006

ahoj ajlik, dik za odpoved, ak sa mozem opytat, ako nasli babatku vv?

ajiik
1. lis 2006

ahoj janesmi a aaandrejko, třeba to máš trošku jiný než já. Já jsem byla na icsi anebo si to spíš už tolik nepamatuji sice to není tak dlouho. Jinak já jsem z Hr.Králové a byli jsme v Pronatalu.Mě to našli podle krevních testů a pak to potvrdil UZ.Bylo to hrozný!!!

aaandrejka
2. lis 2006

ajlik, a v ktorom tyzdni to zistili, boli to bezne krvne testy?

ajiik
2. lis 2006

aaandrejka, ty testy mě dělali asi v 16tt.A jak to vypadá s tebou? Koukala jsem, že máš už dvě děti.A vás to čeká kdy?