Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

pappo
11. únor 2007

nane tak to je aprada tak sa snazte 🙂 , drzim palce.

nane
11. únor 2007

dakujem....aj ja ti drzim pasticky, nech laparka dobre dopadne a rychlo uspesne snazilkovanie 😉

pappo
11. únor 2007

keby sa to tak po laparke podarilo bola by som stastna ako nikto, noved uvidime aj teraz som sa tesila a nic, takze radsej sa tesit nebudem 😉

misa1
11. únor 2007

ahoj mamina74 a co beries ty?

ika_ba
11. únor 2007

ahojte,
nedostala som sa k pc, okupoval ho manzelik. nikdy som si nemyslela, ze sa budem chvalit, ze dorazila mrcha, ale po cisteni je to prva, a som stastna, lebo som sa bala, ze nie som uplne v poriadku. a to tabletku, co mi predpisala dr. durechova beriem iba druhy den, asi vo stvrtok pojdem na kontrolu a uvidim, co nam poradia dalej
pappo, nane, drzim vam palceky

evitam
11. únor 2007

Ika,to,že dochádzame do ISCARu 100 km nám zatiaľ nerobí žiadne problémy.Je to určite nepohodlné,no dá sa.Ja to beriem ako formu výletu-pokiaľ nemám žiadne väčšie problémy. 🙂
Ty sa babám v ISCARE prihováraš,keď vieš,odkiaľ sú?Ja som sa chcela s niekým nakontaktovať,pokiaľ som nevedela o Modrom koníkovi,no nevedela som,ako.Hanbila som sa len tak niekoho osloviť.Veľmi ma pritom zaujímalo,kto ako postupuje a tiež som chcela nadviazať priateľstvo s niekým,čo by mohol prípadne čosi poradiť.Teraz mi to však až tak nechýba,lebo mám vás! 😉 🙂
V ktorú hodinu v týždni tu bývaš?
Papoo-maj na pamäti,že môžeš tým zákrokom len získať a priblížiť sa tak ku vytúženému bábätku čo najbližšie.To vieš,každá z nás si nesie svoj kríž odlišne ťažký a taktiež odlišne dlho.Ty robíš pre to všetko,čo môžeš.Úspech sa preto raz určite dostaví.Priebežne však píš,čo nové!-a laparka sa podarí. 😉

ika_ba
11. únor 2007

no, na modry konik chodim az vecer po 18, a pri pc sa striedame s manzelom
no a v cakarni v iscare sa moc nedozvies, ale uvidis, ked pojdes na odber a transfer, budete s babami na izbe min. 1 hodinu, tak si pokecate, a potom nie je problem hodit rec ani v cakarni
inac v iscare sa o teba komplet postaraju, na izbe su 3 postele, je tam osobite kupelna, po odbere, resp. transfere ta na lozku prevezu k posteli, kam ta presunu a na izbu potom pride lekarka, ktora ti donesie spravu a vsetko ti vysvetli, mne sa tam velmi pacilo

pappo
12. únor 2007

evitam diky, jasne viac menej sa tesim ,len vzdy ked dojde nieco nove mam obavu, ale ta prejde. a hlavne je super, ze sa mam koho spytat co a ako. 😀
a dufam ze laparka bude velky krok blizsie k // 🙂

rozarka73
14. únor 2007

baby cauko,je niekto z vas v stadiu po transfere embryi, ja som bola dnes, tak sa chcem popytat. chodila som do iscare ku dr.Tazberikovej, bola super, velmi mila a priatelska.ake mate skusenosti s iscare??/ 😉

sikulka
14. únor 2007

ahoj rozarka,
ja som chodila do Iscare,ale zial mne to nevyslo uz 2x.IVF.Na prvykrat som sice tehu bola,ale len tyzden,potom som o mimi prisla.
A TY si bola 1x.?KOlko Ti zavadzali a po kolkodennej kultivacii?Drzim palec nech sa mimco,ci mimcovia uchytia a vydrzia u Teba celych 9 mesiacov.AKo sa citis,aj lezis? 😉

rozarka73
14. únor 2007

ahoj aj ja som toto absolvovala druhykrat,prvy som mala dve embryjka po PGD a ani jedno sa neujalo a dnes mi prenasali zasa dve tiez po pgd,tak uvidim, ale som pozitivna.citim sa fajn, aj ked mam hyperstimulacny syndrom.ako vies, ze si bola tyzden tehotna.daj rady.teraz mi ide na navstevu kamoska, tak budem komunikovat az neskor, ak sa ti bude chciet, tak budem rada.ahoj zatial

ika_ba
14. únor 2007

ahojte, ja chodim do iscare, chodila som k valkymu a teraz som sa objednala k durechovaj, ja som bola 2x na IVF, prvy raz sa neujalo nic, ale vtedy sme mali v rodine dost velke problemy, druhy krat sme boli uspesni, ale prisli sme o to, zatial mam vysledky genetiky, a tie su dobre, zajtra idem na kontrolu po mrche
ja som bola zatial v iscare spokojna

rozarka73
14. únor 2007

ahoj ika,ja som bola prvykrat nespokojna v iscare, posielali ma od jednej doktorke k druhej, nikto sa mi poriadne nevenoval, tento druhykrat som od valkyho presla k velmi prijemnej a milej doktorke Tazberikovej.ona sa mi venovala,je to profesionalka a aj ludska bytost.tak mam to 2krat za sebou a teraz sa modlim aby sa mi aspon jedno embryjko ujalo 😎 .ika nevzdavaj sa, do tretice vsetko dobre. 😉

ika_ba
14. únor 2007

ahoj rozarka,
ja som tam zatial bola spokojna, valky bol dost vytazeny, chodili k nemu aj pacienti neobjednani, takze som potom dlho cakala, ale bol ku mne dobry, ale konecne mam ako lekara zenu, durechovu a zatial som s nou velmi velmi spokojna, a super je aj hlavna sestra, tak sa drz aj ty

rozarka73
14. únor 2007

ja sa budem drzat asi tak, ze dva tyzdne nohy hore 😀 🙂 nech mi nevypadnu odtial, hadam sa uz udomacnili 😉

evitam
15. únor 2007

Konečne som tu medzi vami aj ja.Furt lietam a nemám kedy si sem nachvíľu prísť odpočinúť,až teraz.Nemám ani nič nové, s čím by som sa s vami podelila.Teraz akurát čakám a modlím sa, aby mrcha dorazila.No nie však skôr, ako v sobotu.Nenáročná, že? 🙂 Fakt babulky,ak sa nič nezmení,mala by som prísť na prvú stimulačnú injekciu do ISCARu 2.deň cyklu.A čo ak menzes príde v piatok?Nie je to už v pondelok neskoro? Máte niekto taký protokol ako ja,že by ste poradili? 😒
Rozarka,držím ti zo všetký síl palce.Verím,že do tretice sa ti to podarí.😉
A máš už aj nejaké tehuľkovské príznaky? Ako si to všetko znášala ty? Čo hypráč, trápi ťa moc? 😒
Ika, a ty moja ako? Máš niečo nové?
Ja skúšam všetky babkovské recepty na ten prekliaty myóm. Vieš,aby sa mi ho nejako podarilo odtiaľ odčarovať.Varím si sedacie kúpele z myšieho chvosta a denne sa v tom brhlím.Vraj to môže pomôcť celkom vyliečiť.A ty čo, varíš alchymilku stále poctivo? Fakt, ako dlho sa to vlastne môže piť?Mala by byť v tom aj nejaká prestávka, nie? 😉

ika_ba
15. únor 2007

evitam, asi bude najlepsie, ked zavolas do iscare, aby si sa s nimi dohodla, inac oni su tam aj v sobotu aj v nedelu, ale to beru len objednane pacientky, ked si dohodnuta na injekcie, alebo odber a transfer
a bolo by lepsie, keby si uz mala injekcie, lebo tie ako viem vydava iba hlavna sestra a smola by bola, keby tam nebola, mozno by ti vypisali recept, a v ba viem, ze tieto injekcie maju v lekarni na dunajskej, ine lekarne ti vacsinou musia tieto injekcie objednavat
ja som bola dnes na kontrole, cysta je fuc, tak som OK, vypisali sme ziadost do poistovne a podla poradovnika by som mala ist na ivf tak v maji - juni, najrv sa mi to zdalo strasne daleko, ale vydrzime, mesiac pred musim ist este na krv, kvoli hormonom
takze sa zatial napchavame vitaminmi, doplnim este baby plan, a uvidim, mozno si spravime radost a vyrazime na velku noc do pariza, to by bolo super
alchemilka, neviem, ci je obmedzene ako dlho sa moze pit, ale ja co mam caj, jeden sacik je na 1/2 litra a za den max. 2

ika_ba
15. únor 2007

trocha som sa rozpisala, ale ked nieco viem, rada odovzdam svoje poznatky aj inym

evitam
15. únor 2007

Zlatko,ja som sa s dr.Ďurechovou vtedy dohodla, že akonáhle ju dostanem, volám.Len teraz vlastne neviem čo urobiť, ak by prišla náhodou zajtra večer. To už nebudem mať kam zavolať. Zajtra jej teda zavolám tak či tak a dohodnem sa ešte raz... 🙂 No a injekcie som kúpila zrovna na Dunajskej už pred mesiacom, keď to vyzeralo, že sa do toho vtedy pustíme.ISCAR má s tou lekárňou vraj nejakú dohodu na preplatnie 1 bezplatnej dávky puregonu na pacienta či čo.. A tam tie lieky človek dostane teda vraj vždy bez problémov.No ale kým sme tú Dunajskú našli,kapánek sme poblúdili... 🙂
Ty máš teda koooopec času! No aspoň sa na to dôkladne pripravíš.
Do Paríža, to by som brala. 😉 Tam som ešte nebola.
Naša alternatíva neúspechu by bol asi na jeseň Egypt. Minulý rok sme neboli nikde,čo sme si mysleli,že budeme snažilkovať už od leta. Tak možno tento rok nám to poslúži ako náplasť na boľavú dušičku.. 😒
O tej alchemilke skúsim popátrať na webe,potom sa podelím.
Fakt, moja, dúfam, že s nami zostaneš v kontakte aj naďalej... 😉 😉 😉

ika_ba
15. únor 2007

Jasne, zavolaj im zajtra. dovolala by si sa aj v sobotu, ale vtedy nik nie je na recepcii, tak by to bolo horsie. Super, ze mas aj injekcie, mne tu Dunajsku poradil Valky, lebo napr. ani obycajny choragon nemaju v lekarni bezne.
V kontakte s Vami samozrejme ze budem, budem zvedava ako sa Vam dari. A ten cas tak rychli prejde, ze sa ani nespametame.
A ked chces byt tehu, tak sa zariad podla zakonov murphyho. ja si pamatam zopar, kup si tesne saty, kupte si sportove auto, no proste spravte si plany iba pre vas dvoch a zachvilu k vam pribudne treti, maly cloviecik.

sikulka
15. únor 2007

rozarka sko viem ze som bola tehu?No predsa z krvi, Tebe predsa museli robit v centre tiez odber cca 2 tyzdne po transfere,no nie?!
ALe kedze po potvrdeni HCG som asi tyzden na to zacala krvacat, tehu som bola cca 5-6 tt. 🤐
dufam,ale ze Tebe to tentoraz vyjde?V kom mate problem?

ika_ba
15. únor 2007

ahoj sikulka,
aj u mna bolo nieco podobne, uz som to pisala, mozno si citala
prvy krat ked som potratila, som tiez spinila, az som nakoniec potratila, druhy krat ked som bola tehu, tak sa na sone zistilo, ze babetko nerastie, tak som isla hned na cistenie
a najpresnejsie zistenie tehu je hcg z krvi, presne ako pises 2 tyzdne po transferi

sikulka
15. únor 2007

V predposlednej vete samo nema byt otaznik......PIsem z postele, kedze som chodra tak sorry......

Ika ba kolko bunkove ebryjka Ti 1. a 2x zavadzali ?A kolko si mala vajicok?Nic Vam nezoszalo zamrazene?

evita, urcite tam chod v sobotu,aj ja som tak bola.,lebo na 4. den cyklu by to uz bolo neskoto podla mna.

A este ika alchemilku teraz pijem aj ja, ale ta sa smie tak do ovulky, a potom nie.....a potom zasa od zaciatku MC a zasa do uvulky a tak pauzicka....

My mame + mrazacika, takze ideme asi o tyzden do pripravy na KET.

Drzte sa vsetky a rozarka, nevyllihuj velmi, normalne rob vsetko ako doteraz az na zvysenu fyz. namahu a nedvihaj tazke veci,ale normalne sa pohybuj.... 😉

ika_ba
15. únor 2007

sikulka, zabudla som sa ta spytat, zistovali ti, preso ste prisli o mimi? zaujima ma to preto, lebo ani ja neviem, preco to bolo u nas

sikulka
15. únor 2007

ika kedze mna cistili uz po tom krvacani,myslim si ze embryjka odislo este pred tym cistenim,ale vzali mi z toho cistenia odber na hostologiu a vraj vysledky boli v poriadku.Takze na pricinu sa neprislo.Ono sa na to ako som zistovala malokedy pride, som radamze nemam ziadnu geneticku vadu,lebo to by zrejme zistili.
Boze moja, ty si si tiez vytrpela. Kedy si bola 1. x na IVF a kedy 2.x?Ja som mala pauzu š mesiace,ale medzitym som z vlastnej iniciativy absolvovalaimunologicke vysetrenie v Prahe. Tam zistuju protilatky voci spermiam, protilatky voci trofoblastu /to je vrchny obal embryjka/ a ine vysetrenia....,mne to odporucili baby z inych www. stranok.V ktorom tyzdni si prisla o mimco? Vy mate aky problem ze sa nedari?

ika_ba
15. únor 2007

no, preco sa nam nedari, nevie nik, prvy raz som prisla o mimi po obycajnej liecbe clostylom, do centra ma lekar poslal po potrate asi az za 4 roky, stale sa ma snazil liecit tym clostylom, no a druhy potrat bol po ivf, potom nam robili genetiku, ta je dobra a este mi zistovali, ci nemam zvysenu zrazanlivost krvi, ale ani to nie je, a mas pravdu, vo vacsine pripadov sa ani nezisti pricina potratu, ale zaujima ma to, lebo si neviem predstavit, ze by sa mi to stalo treti krat,
nam odporucili predimplementacnu genetiku, aspon si myslim, ze sa to tak vola, to sa preveri embryo este pred transferom, ci je dobre, lebo vacsina potratov je vraj kvoli tomu, ze emryo nie je dobre

sikulka
15. únor 2007

ika urcite ta PIGd -predimpl.ge. je dobra,aj ked samo o sebe neznamena uspech,lebo to ci sa embtyjko uchyti zavisi od vela faktorov ako je gormonalna hladina, imunologia,mechanicke poskodenia ,od pripravenosti sliznice apod.Kedy chcete ist do dalsieho IVF?V maji ako si pisala uz mate sicher?sTE V PORADI?
Ja chodimk Dc.,zatial som spokojna,je velky flegmatik,viem ze ine dievcata z inych centier nadavaju,ze o nicom neinformuje,ale mysli si ze tak aspon zbytocne zenu nestresuje,lebo mna by pocas stimulky dost trapilo,keby mik hovorl,ake su velke foliky, kolko ich mam ata.On mi to vsetko povie,ked sa pytam,ale ako hovorim,zbytocne nestresuje,co je super.Odkial si ika? 😵

ika_ba
15. únor 2007

ja som z ba, a ked si pisala dc., myslela si valkyho? ja som chodila k nemu, ale teraz som presla k durechovej, valky bol dobry, ale mal malo casu, a obcas sa mi zdalo, ze hoci som bola objednana, prijal aj nejakych neobjednanych na prvotny pohovor a ja som cakala aj 2 hodiny
no v maji by sme mali ist, povedala mi to pani v kancelarii, ta vie, kolko ziadosti sa dava, tak dufam, ze to tak aj bude
inac u nas nevidia niejaky problem, preco nie sme tehu, dokonca aj po genetike nam povedal, ze mozeme otehotniet

sikulka
15. únor 2007

ika hej Valky.
Aj ja som z Ba,apropo genetiku ma fakt kazdy poriAdku,este som nestretla nikoho kto by mal nieco s genetikou zle,je vela inych veci ktore ovplyvnuju neplodnost.
Aky stimulacny protokol si mala? Merional a Cetrotide? Kolko vajicok sa Ti vytvorilo? Mne 1.x 7 a na 2.x 5.

romcatko
15. únor 2007

Sikulka, kde jsi byla v Praze?