Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

mixka
5. zář 2006

kacenka, drz sa. bud silna a nepoddavaj sa tomu, ono to vzdy v zivote dopadne tak, ako ma. drzim ti palce 🙂 .

lienka.
5. zář 2006

Kacenka,este nerob zavery ved je to len par dni,moja kamaratka si robila test 12 den po ET a bol negativny,no a isli na krv a boli tam 2 krasne fazulky.Prednedavnom sa im narodili chlapcek a dievcatko.Viem ,co prezivas zazila som to iste,preplakala som cely den,v januari to nevyslo a ja som sa bala,ze som si to sposobila par dni pred testom stres tym placom.Dala som si malicku pauzu,1 maja mi boli vlozene 2 embrijka no a 12 den,po KET tam bola mala bambulka.Nezufaj,ak by to nevyslo mas este velikansku nadej pri Kete.Ale do testu mas daleko,nestresuj sa placom,ovladni tie hormony a mysli na to,ze mas veliku nadej...

pipka
5. zář 2006

Ahojte dievcata,konecne som tuto stranku objavila aj ja.auz mi o nej rozpravali kamosky,ale nejako som sa k tomu nedokazala dostat.
Chcela by som sa vas opytat, lebo my sme tiez vo faze snazenia sa( uz to bude rok a zatial nic)kedy ste vy konkretne prisli k tomu kroku, ze umele oplodnenie.Mne tiez lekarka povedala, ze je vsetko o.k.Absolvovali sme aj spermiogram a tiez je to v poriadku.Skor neviem, ci to nebude vo veku, ja som 73 a manzel 69.Dokedy mame stale cakat a snazit sa, bojim sa, aby pripadne nebolo uz neskoro.Aj ked nejako podvedome proste viem, ze raz to male copate dievcatko bude u nas lezkat v postielke... 😉

pipka
5. zář 2006

A este som vam vsetkym zabudla napisat, ze vam veeelmi drzim palceky 🙂 , ved si my spomenieme na tieto casy po troch- styroch mesiacoch prebdenych noci... celkom sa na to tesim 😉

ninocka
5. zář 2006

pipka
pride to samo

ninocka
5. zář 2006

ked to nebudes cakat

caira
5. zář 2006

kacenka.p cetla jsem tady tvuj pribeh a desne moc ti drzim palecky at to vyjde, hlavne se nevzdavej, miminko stoji za vsechny utrapy. Davej na sebe pozor

pipka
5. zář 2006

...ved ja to necakam uz asi desat rokov... 😀 😀 😀
ale vazne.Dakujem,vraj bociany uz startuju...

lienka.
5. zář 2006

Pipka,rok to nie je az take strasne,ale niektory lekari po roku snazenia odporucaju vyhladat odbornu pomoc.Mne lekarka hovorila,ze 2 roky to je uplne normalne...no a cakali sme este dalsie 2 roky,biologicke hodiny tikala a tikali...Ked sa dalej nedarilo navstivili sme Centum pre liecbu neplodnosti a za par mesiacov sa nam pomocou lekarov v Centre podarilo miminko.Ak by som mala niekomu v tomto ohlade radit, radim necakat prilis dlho.

pipka
5. zář 2006

Tak dakujem lienka, myslim, ze vzhladom na svoj aj muzov vek uz asi prilis dlho cakat nebudeme.Predsa len 33 a 36 rokov...no nie sme uz najmladsi, ale velmi sa obaja tesime a o to viac si to babatko vychutname.Ja mam sice okolo seba deti kooopu(ucim v skolke 🙂 ) ale vlastne je vlastne, to mi da urcite kazda z vas za pravdu.Paa

pipka
5. zář 2006

A keby sme predsa len museli pristupit k UO, tak mam si pytat od mojej gynekologicky nejake odporucanie, alebo mame rovno navstivit to centrum?
A kde vlastne v BA su, vraj aj na Zahradnickej,tam bol muz na spermiograme.
Ako sa volaju a ako je to tam s platenim.Hradia nieco aj poistovne? Dakujem za rady babulky.

happykaty
5. zář 2006

pipka: Ahojky, jsme na tom skoro stejně - já jsem 74 a manžel 69, už se snažíme 3 roky a mě už došla trpělivost, takže mě co nejdříve čeká návštěva kliniky. Pokud jde o doporučení, tak je lepší, když ho od gynekologa budeš mít, ale není to podmínkou. Alespoň tady v ČR ne. Má doktorka mi doporučení hodně dlouho nechtěla dát, tak jsem do Centra volala a tam mi řekli, ať přijdu i bez něj, že to nevadí. Jde jen o to, aby ti pak nedělali stejná vyšetření jako tvůj gynekolog - vlastně do toho doporučení vyplňuje výsledky všech možných vyšetření. Držím moc palečky!!! 😉

pipka
5. zář 2006

ahoj happykaty, tak to ma fakt tesi.Aj ked si myslim,ze ked budem naliehat, moja lekarka mi to odporucenie da,mozno ani naliehat nebudem musiet 🙂 mozno to chceme len pre pokoj duse, a ked tam konecne prideme, zistime, ze som tehu 😀

lienka.
5. zář 2006

Pipka lekar ti nemusi davat odporucanie,Cenntra maju svoje stranky aj s objednavkovym katalogom ,vyplnis oni ti zavolaju a objednas sa na prvu kontrolu/konzultaciu/.Niekde vyzaduju zobrat si zo sebou zdravotnu kartu.Neviem ake pladby su v Blave,ale nas to stalo od prveho vysetrenia az po uspesny posledny pokus cca 50 000.-Zalezi ci pojdes len IVF alebo koli horsiemu spermiogramu IVF+ICSI to sa doplaca za kazde napichnute vajicko,ale to uz je v tej cene.V cene su zahrnute teda hormonalne lieky a nadstandarty u nas to bol ICSI koli zlemu spermiogramu.Vsetko ti vysvetli lekar v Centre treba sa iba pytatat a pytat.

elesa
6. zář 2006

U mna to bolo tak, ze sme sa snazili 5 rokov. Uz som pisala, ze to bolo vsetko od hormonalnych testov, cez operaciu, potom hormonalna stymulacia a nic. Ked sa vam nedari otehotniet viac ako rok, mali by ste vyhladat odbornu pomoc. Mozno aj zopar lekarov vystriedat. Skusat vsetko. Hlavne klud, nesustredit sa na to, ze chcem byt tehotna. Psychika je 50% uspechu.

katalienka
6. zář 2006

kacenka.p
mozno by ste nemali hladat zmysel vasho spolocneho zivota v babatku... pevni by ste mali byt vy dvaja ako par... sustredit sa na vas zivot, zaujmy, priatelov, investovat do neho.a babo by malo byt take prijemne prekvapenie pomimo. mozno tym prilisnym upieranim sa nan to vsetko psychicky podvedome blokujete.
ale inak ti strasne drzim palce...a napis ako dopadne v pia tvoj test a potom test z krvi. dufam ze vam to vyjde.drz sa.

ivushka
6. zář 2006

Pipka: my sme boli na vsetkych 4 pokusoch v ISCARE (www.iscare.sk) Je tam tim vynikajucich odbornikov, super sestricky, velmi priatelske prostredie. Pri transfere moze byt s tebou aj partner, co je vyborne, aspon ja som to ocenila.. Tak si myslim, ze ked sa plodia nase deti, manzel by tam nemal chybat 😀
Nepotrebovali sme ziadne odporucanie od lekara. Mne toto centrum poradila kolegyna, tak som tam proste zavolala a bolo. Oni si vsetky vysetrenia zorganizuju sami, pripadne ti povedia, co treba.. Co sa tyka financii, myslim, ze je to stale tak, ze dva cykly preplaca poistovna. Nerozhoduje, ci sa ti v jednom cykle urodi 1 alebo 20 vajicok.. No cim viac, tym mas vlastne v ramci jedneho cyklu viac pokusov aj so zmrazenymi embryami. Mne vysiel prvy cyklus na 3 pokusy. V druhom sa mi urodilo len tych 5 vajicok, z ktorych 4 sa oplodnili. Prve dve sa (JUPIIIIII 😀 ) ujali a dve mame este zmrazene, uboziatka.. inak netusim, co s nimi dalej... Konkretne my sme museli podstupit kvoli spermiogramu ICSI a vyslo nas to cca 25tis. + cca 15tis. lieky.. "No nekup to!" 😉
A pravda je, ze psychika je velka carodejka... Aj ked sa to lahko hovori a tazsie preziva.. Preto som si dala po tych troch neuspechoch dva roky pauzu a nasla som zmysel zivota aj bez deti. Moj "osvieteny" bracek mi povedal, ze musim precitit, ze som kompletna a vyrovnana bytost aj bez deti. Pretoze tie dusicky k utrapenej osobke nechcu prist.. Chcu si vybrat maminu, ktora je stastna a spokojna so svojim zivotom, najde harmoniu sama v sebe.. Mozno sa mi to za tie dva roky podarilo a oni sa rozhodli cezo mna prist na svet a hovorit mi mama 😵

kacenka.p
autor
6. zář 2006

Vsecko spatne. Dnes rano priserne krece a krvaceni. Hned jsme jeli do centra. Dostala jsem progesteron injekci, zvysili mi davky utrogestu, udelali krevni testy na vse mozne a vic pry udelat nemuzou. Kazdopadne krvaceni je zle znameni. Myslim, ze je jasne, co se deje. 😖
Krome toho zjistili v pravem vajecniku cystu zluteho telista - 3cm velkou. Zrejme nasledek hyperstimulace, ale presne co to znamena nevime.
A Katalienka - u nas k zadnemu prekvapeni v podobe miminka nemuze dojit, neb prirozenou cestou mit miminko proste nemuzeme. My jste po umelym oplodneni.
Uz jsem psala, ze pokud to nevyjde, jsou nase hranice dosazene a budeme par bez potomku. Smysl naseho zivota urcite neni v miminku. To uz jsem taky psala. Jen potrebujeme uz po vsech tech hororech vedet, kterym smerem nase zivoty se budou ubirat. Moc diky vsem za porporu. Jste prima. Ja se jdu vybrecet. Jsem ted takovy citovy pruchodak, ale kdo by se mi divil, ze?! Mejte se krasne.

katalienka
6. zář 2006

kacenka
ja som citala celu temu, viem.skor som to myslela tak na urovni psychiky, robit co je mozne, ale nebrat to ako podmienku toho, kadial sa budu uberat vase zivoty. ved ich normalne zite a nepodmienujte babom. robte co je vo vasich silach,ale ak to nevyjde, zivot ide dalej... a uz bolo tolko pomaly zazracnych otehotneni, ked lekari nedavali sancu... priroda je nevyspytatelna.
je mi to uprimne luto, ale su dalsie sance.nie vzdy to vyjde na 1x.

ivushka
6. zář 2006

kacenka, keby sa ti len dalo nejako pomoct... mozeme ta povzbudzovat recami, ale prezit si to musis sama ☹ ale mas skveleho manzela, ktory je v tom s tebou.. a nie ste v tom sami.. je kopec takych parov. aj ked ono je to uplne o inom, ked to clovek preziva na vlastnej kozi, reci su len slaba utecha.. 😕
..chcela som sa spytat.. neuvazovali ste napr. o adopcii? aj to sa stava dost casto, ked sa adoptuje babo, dalsie pride zazrakom samo. aj ked viem, ze niekedy sa proste neda.. u mojho manzela bola sanca menej ako 2%, ze by sa to podarilo.. ale aj to jedno percento moze znamenat zazrak..
velmi ma to mrzi, normalne som prestala pracovat a myslim na to, ako ti asi je.. ak je to naozaj negativne, tak velmi drzim palce, aby to cas zahojil co najrychlejsie...

caira
6. zář 2006

kacenka.p je mi to moc lito, drz se x x

danii
6. zář 2006

kacenka - tak velmi mi je to luto 😢 ako ti len pomoct? 😢
viem, to najvzacnejsie co by si si priala nie je v mojich silach, ale aspon slovom, utechou. teda my vsetky sme tu pre teba. vzdy ked budes potrebovat.

pipka
6. zář 2006

Ahoj Kacenka, dlho som rozmyslala ako by sme ti mohli pomoct a nic ma nenapada,
ale mozno predsa len nieco...vysnivaj si svoje babatko v nocnom sne a ono sa to urcite splni.Teda aspon u mna to dost funguje, ked sa mi o niecom intenzivne sniva.A ked raz ktorakolvek z nas bude mat babo, tak ti ho urcite poziciame 😉 hlavku hore, zivot su sinusoidy,teraz si klesla preto, aby si zajtra mala odkial stupat hore.Cmuuk.

pipka
6. zář 2006

Dakujem lienke a ivushke za rady, uz som to nastudovala, ideme si to dnes prebrat doma a rozhodnut co dalej...

slune_
6. zář 2006

Všem moc přeju, kterým se povedlo otěhotnět po umělém oplodnění, mě se nepovedl ani jeden ze tří transferů. Další jsem již odmítla podstoupit, nechci se už více trápit. To víte, je mi z toho smutno, ale co se dá dělat. Ale jedna věc mě začíná pomalu těšit, již jsme zařazeni do evidence uchazečů o adopci, tak snad v nejbližší době dostaneme miminko. 🙂

caira
7. zář 2006

slune_ moc preji at to s adopci vyjde, muzu se zeptat jak dlouho se tak na miminko ceka? asi to take neni zadny jednoduchy proces, ze? Preji vsem spoustu stesti a uspechu 🙂

slune_
7. zář 2006

caira: na adopci se čeká asi dva roky, takže u nás by to mohlo být už v příštím roce. Získat adopci, opravdu neni jednoduchý proces, ale dá se to vydržet a pak už stačí jen čekat a těšit se. 🙂

ditka
8. zář 2006

Ahoj všichni,dnes jsem objevila tuto diskusi a byla jsem úplně nadšená,protože jsem našla někoho kdo má stejné zážitky a že někdo zažívá úplně to samé co já.Je mi 33let a mám za sebou první pokus a teď čekám jak to dopadne.Bylo mi strašně dobře když jsem četla od začátku diskusi od Kacenky,ale teď jsem ji dočetla a je mi úplně špatně.Mám přesně ty samé příznaky(občas bolení v podbřišku a hlavně ta bolest prsou)Včera jsem byla na menší procházce,ale dnes to riskovat nebudu,protože jsem včera měla hrozné křeče.Mám osmý den po transferu a pořád doufám,že to dobře dopadne,ale začínám mít čím dál větší pochybnosti a nemůžu se jich zbavit.Představa,že bych měla podstupovat vše znovu mě úplně děsí.Musím se teď zaměřit na všechny,kterým se to podařilo a nabírat z vás naději.Držte mi taky prosím palečky,budu vás informovat jak to vypadá a jak jsme dopadli.Mám zavedené dvě embrijka tak doufám,že se alespoň jedno chytne.

ivusenka
8. zář 2006

Ditko, strašbě ti budu držet palce a určitě dej vědět hlavně se nestresuj.

marinka
8. zář 2006

ditko, také ti moc držím palce, určitě to dobře dopadne!! Zkus být co nejvíc v pohodě, nestresuj se, odpočívej..Nás jednou možná čeká to co vás (ale stále doufám, že ne)..