Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

mandarinka
12. kvě 2009

Luci podle mě, když si to zaplatíš a nebo seženeš doktora, který bude ochoten napsat na pojišťovnu že normálně otěhotnět nemůžeš, tak proč ne. Ale ani IVF není záruka dvojčat...

lucinoocka82
12. kvě 2009

sme ochotni si to zaplatit, len neviem, ci mi to niekto urobi... pokial som zdrava, mali by sa uchytit obe vajicka, nie?
dakujem ti velmi pekne, si zlata a rychla 😉

konfi
19. čer 2009

ahojte všetky práve som na tejto stránke prvýkrát a našla som tu mnoho odpovedí na moje otázky.Pred 9dňami sme podstúpili umelé oplodnenie a neskoro som zistila,že mám ešte mnoho otázok a tak Vás prosím aspoň o jednu odpoveď.Väčšinu dňa ma bolí podbrušok a posledné tri dni aj prsia,dnes som dokonca aj trochu krvácala čo to vlastne pre nás znamená?Boli sme na UO už druhý krát,ale teraz prvý raz až po vloženie embrya.Neviem čo sa bude diať,vôbec sa cítim ako ryba vo vode pomôže mi prosím niekto vyriešiť moju dilemu? ☹

elana
19. čer 2009

Konfi, IVF má tu nevýhodu, že jsi tak napraná umělýma hormonama, že cokoli, jakýkoli stav...může znamenat cokoli, jakýkoli stav🙂, tedy těhotná i netěhotná.

To, co popisuješ, by mohlo být opravdu spíš asi víc k těhotenství, to krvácení někdy bývá, když se odloučí jedno embryo (a druhé zůstane), někdy je to ale jen překrvený čípek, jindy špatné znamení...těžko Ti poradit víc.

Za dva dny už bys mohla zkusit test (záleží taky jak stará byla embrya), jestli to tam je, už bys čárku vidět mohla🙂 Držím palce a vydrž, brzo se to rozsekne 😉

konfi
20. čer 2009

ahoj Elana ďakujem za odpoveď,je to také všetko zvláštne,vybrali my síce tri folikuly,ale len jedno vajíčko sa im podarilo z toho dostať a embryo keď mi ho vkladali malo dva dni a embryológ s doktorom sa vyjadrili,že pekne za tie dva dni narástlo,neviem či to bola pravda alebo vtip,vtedy som hlavne pociťovala strach z nepoznaného.A chcem sa poopraviť s tým krvácaním ono je to skôr také,jak občasné špinenie dva až trikrát do dňa krvavá žilka v hlienoch a trochu špinenia,ja viem,že s tým otravujem,ale hľadala som odpovede na moje otázky a k ničomu som sa na nete nedostala a v okolí nemám žiadnu známu,ktorá by podstúpila umelé oplodnenie.Väčšinu dňa preležím,včera bol pokus o dlhšiu prechádzku,ale dostala som bolesti tak som sa do tej postele vrátila.Vôbec neviem čo mám robiť.Ďakujem,keď mi aspoň niekto s niečím poradí. 🙄

lenka20
20. čer 2009

konfi-spinenie moze byt nidacne, teda embrijko sa mozno zavrtava, kazdopadne by som na tvojom mieste radsej mala klidek, oddychuj, bolesti podbruska su normalne....co to znamena skutocne zistis az po testoch, bus to znamena tehu alebo PMS...priznaky su dost podobne...ale drzim palce nech to dopadne na // 😵

konfi
20. čer 2009

lenka20 díky za odpoveď,ale prepáč možno si budeš myslieť,že som hlúpa,ale čo znamená PMS. ☹

elana
22. čer 2009

Konfi, PMS je premenstruační syndrom, takový ten komplex příznaků, co většina žen má cca. týden nebo pár dní před MS (těžké břicho, bolavá prsa, náladovost, slabé křeče, které odeznívají a zas se vrací párkrát za den) atd.

Nidační špinění 9.dnů po ET už to nebude, na to je pozdě, embryo niduje mnohem dřív, za 2-3 dny po transferu už musí být zakouslé, spíš to ale může být z toho, jak je čípek a vůbec poševní sliznice a vše kolem prokrvené, tak se stává, že to popraská a trošku krvavých žilek vidíš. Ale v týhle fázi je prostě nutný čekat, nebo já vlastně koukám, že jsi to psala předevčírem...tak v tuto dobu už nejspíš víš, jak jsi dopadla🙂

kacka81
22. čer 2009

Ahojky všem jsem tu dnes poprvé a moc se mi vaše diskuze líbí. Kačko tobě taky držím moc moc palečky aby vám to vyšlo, mě se to povedlo až na čtvrtý pokus ale stálo to za to. Malé je už rok a půl a je to zlatíčko. Jinak moje příznaky tedy spíš příznak začal tak desátý den po transféru, strašně mě začli bolet prsa a ten den jsem se rozhodla že si skusím druhý den udělat ráno test a byli tam // 🙂 . Takže jestli máte nějakou otázku kterou bych vám mohla zodpovědět ráda pomůžu 😉 . Jinak k tomu přibírání budou to určitě ty hormóny já po každé stimulaci přibrala 3-4kg. A potom když se nám to konečně povedlo tak na konci těhotenství jsem měla 25kg 😀 nahoře a dnesk už to mám vše dole šlo to úplně samo 😉 . Holky já bych kvám měla prosbu jestli je tu někdo komu zbyli léky na IVF a neví co snima tak bych je od vás koupila, protože by jsme k malinké chtěli sourozence a bohužel už budeme samoplátci ☹ . Potřebovala bych Gonal a Cetrotide a nebo Puregon a Orgalutran. Předem moc děkuji

elana
22. čer 2009

Kačko, mě sice něco pozbývalo, ale já blbá jsem to neskladovala v ledničce, takže bohužel☹

Ale je to na to samostatné vlákno, jmenuje se Mám/Nemám léky na IVF, je to ve Snažilkách, pohledej a určitě ho objevíš, je stále živé.

Tam určitě něco najdeš, ale upozorňuju, že léky se takhle prodávat nesmí, je to ilegální a pár takovýhle příspěvků admini zablokovali. Proto holky vytvořily to vlákno, co Ti píšu, tam naprosto neadresně oznámíš Nemám Gonal a ta, která ho má, tak se Ti ozve soukromě do IP (interní pošta, bude Ti svítit nahoře červeně, že máš zprávu).

pipussa
22. čer 2009

Chcem sa opytat, ci pri beznom hormonalnom profile, ktory sa robi 23den cyklu zisti lekarka, ci by som bola tehotna ....... ? / ked zistuje prolaktin, estrogen a progesteron /..... Tehotentvo sa da zistit len testom z krvi, kde sa zistuje HCG ? alebo aj nejake ine latky sa v tele menia....

elana
22. čer 2009

Pipu, to nezjistí. Těhotenství prokazuje pouze HCG hormon (teda je jich víc, ale stanovení HCG je nejlevnější a rutině se dělá, jsou na to spracovaný křivky apod. ty ostatní hormony se uplatňujou až v pozdějších fázích, kdy je jasný, že o těhotenství jde).

pipussa
22. čer 2009

lekarka mi povedala, ze prebehla ovulka, ......
ale neviem, ci mi mohla zistit, ci som aj tehulka...... ale asi nie...... ved v 23den cyklu, ani HCG nieje zvysene
co myslite ?

kacka81
22. čer 2009

Elano už jsem na to téma narazila tak se omlouvám, že jsem to šoupla sem ale téma se mi líbí obě tak to budu sledovat. Ráda pomůžu odpovědí holkám co se tady ptají na IVF. 😉

elana
22. čer 2009

Ovulka že proběhla, to zjistila z toho, že v krvi byl progesteron, ten je pouze tehdy, když je ovulka a drží se cca. 10 dní i tehdy, když k těhotenství nedojde.

A přesně tak, 23 DC je ještě brzo, pokud máš ideální cyklus a ovu byla 14.DC, tak pokud jsi byla těhotná, byla jsi teprve 9.DPO, to někomu embryo teprve usedá do sliznice a začíná produkovat hcg (někomu už o den, dva dřív).

elana
22. čer 2009

Kačko, určitě se časem zapojíš i do nějaké jiné diskuze, jsou tu témata holek z jednotlivých CARů, spousta jich stimuluje poprvé a Ty jsi koukám veteránka🙂, tak jim budeš moct radit.

konfi
23. čer 2009

díky moc elana to špinenie mám stále ale bola som gynde a tam my kázali ležať tak sa tu často neobjavujem akurát mi doktor povedal,že sa mi rozšírila sliznica a tak som dostala pn-ku a poctivo ležím tak ešte raz dík a vraciam sa do postele

mirenkam
20. lis 2009

ahoj já mám dlouhý protokol : začala jsem s Proverou tbl. pak se přidal Dipherelin inj. Teď si píchám Dipherelin a dle odběrů krve mi určují dávky Merionalu (nyní 150) Ještě asi tak necelých 14 dní.... přesný termín odběru oocytů zatím nevím 😉

lora76
6. únor 2010

ahojte.chcem sa opytat.bolo vám s tých hormónov zle?môžem chodiť do prace?

coffe
6. únor 2010

Ahoj lora, ja teda z osobnej skusenosti neviem, ale baby normalne chodia do práce, ked stimuluju...je pravda, ze kazda to znasa inak,ale do prace urcite budes moct chodit 🙂 niektore ani nevedia, ze beru hormony 😉

pavcahola
8. únor 2010

Ahoj já chodila do práce až do té doby než jsem šla na odběr vajíček.Myslela jsem že mi bude špatně po těch hormonech ale bylo to v pohodě.A jaký máš protokol?

cembabetko
14. bře 2010

Ahojte..prosim vas vie mi niekto povedat kolko stoji umele oplodnenie??dakujem

strelka11
14. bře 2010

ahoj cembabetko,to ti nikto nepovie presne,lebo zalezi kvoli comu nemozes otehotniet,ci je pricina v tebe alebo v partnerovi a ak v tebe ako budes reagovat na hormony ak zle,tak ti budu musiet dat vyssiu davku atd,to fakt zalezi na vela veciach 😖
ja som furt pocuvala,ze baby co boli okolo mna boli na umelom tak ich to vyslo cez 30000 az 40000Sk a ked sme sli my,tak nas to nakoniec vyslo aj so zmrazenim 1embrya 900euro,teda 27000Sk 😅

sonulienkas
14. bře 2010

ahojte ,ja som 😉 teraz v priprave na 2. IVF, pichám si Menopur -dnes 5 . deň ,nás vyšli zatiaľ lieky na 235 eur a za ET zaplatíme maximalne do 500 eur - tak nám povedali v centre. 🙂

strelka11
14. bře 2010

presne aj tak nejako to vyslo nas,ale este je tam to zmrazenie a to stoji 100euro a potom to sedi ako u mna 😵

vevericka80
14. bře 2010

cembabetko...cena zavisi aj od toho, do ktoreho centra chodis....mna lieky vysli 240 eur a za samotny zakrok aj zmrazenie som platila do kopy 500 eur

miriam74
20. bře 2010

Ahoj dievcata.Ja zijem v Cechach uz dlho,takze nemam predstavu,co vam plati a co neplati poistovna.Ja ked citam tie ceny,co platite za umele oplodnenie,tak zasnem.Ja som sla na umele oplodnenie do Ceskych Budejovic.Tu v Cechach plati prvni 3 zakroky do 40rokov poistovna a potom si vsetko musi pacientka hradit sama.Takze ja som zaplatila za injekcie 250 kc a 1000 kc za anesteziu pri odberu vajicok.3 mesiace som brala Utrogestan-dokopy som zanho zaplatila 595 kc.Kazdu navstevu 30 kc,bola som tam 10x,takze 300 kc.No benzin nepocitam,co som prejazdila.Takze dohromady za cely zakrok s liekmi a poplatkamy za navstevy som zaplatila 2145kc.Mohla som si nechat narezat vajicko,aby bola istota,ze sa oplodni-neviem ako sa to vola-ale nechcela som.To by stalo 8000 kc.Chcela som to nechat,aby to bolo aspon trosku prirodne.Nezamrazovala som embria,pretoze sice to stoji len 2500kc,ale zamrazene uz niesu tak kvalitne.Dohodli sme sa s manzelom,ze ked to nevyjde,tak daruje zase cerstve.No i tak mi ziadne neostalo,pretoze z 5 vajicok sa mi oplodnili 3 a v den transferu mi 2 ukoncili vyvoj,takze mi zostalo jedno a to sa nastastie zahniezdilo.Teraz cakam dievcatko a som stastna,ako blska. 🙂 🙂

miriam74
31. bře 2010

Halo,je tu niekto?

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
1979
26. dub 2010

Ahojte všichni, jsem dnešním dnem pátý den po embriotransferu.je to můj již desátý pokus, z kterého máme už pětiletou krásnou holčičku Libušku.jsme spokojení s CRM ve Zlíně, přístup lékařůa seser je opravdu příjemný.protože mám těch pokusů už hodn zasebou a ve dvou případech mě nedomohli nastimulovat aby získali mé vajíčka, zvolili jsme variantu darovaných vajíček.před 5 dny, mě tedy zavedli 3 embrijka, která ohodnotili pro nás laiky na jedničku a jsem zvědavá.
Chtěla jsem se vás někoho zeptat, už si totiž nepamatuji průběh po embriotransferu kd se malá podařila, stává se Vám, že máte jako by těžkou dělohu a občas bolest jao před msíčkama? beru estrimax na zvíšení sliznice 3x denně a utrogestan 2-2-2peros, a 2tbl vaginálně, docea dost éků a ještě prednison ráno 1tbl. a acidum folicum. 😖 v podbšku mě už trochu pobolívalo i v předhozím pokusu a dokonce i před embriotransferem.¨Rela jsem to doktrovi, který mě embrijka zaváděl na sále a říkal, že mám vše vpořádku, hladinu hrmonů a také sliznici děložní.před tímto embrotransferem, mě ještě dělali hysteroskopii dělohy, a mám vše vpořádku, tak nevím co si mám o tom myslet.napište mi prosím, zda jste mívali také takové tlaky a bolesti jako by i v zádech ale měsíky nikdy nedostanu.předem Vám všem děkuji, to čekání je příšerné 😝