Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

evitam
18. únor 2007

Ja som bola u veštca tiež, no ten jeho prednes nebol až tak dôveryhodný. Najprv spletal, že tam dieťa vidí, že máme krásny vzťah a chýba nám ku šťastiu len to. No keď som mu povedala, že šanca je unás malá, potom odvetil, že bez dieťaťa určite nezostaneme, takže možno ho aj adoptujeme. Teraz takú možnosť zatracujem, lebo ju nevidím ako reálnu. Avšak všetko ostatné, čo vyložil, bola pravda. Potom som skúšala si dať tarot aj na internete a je zaujímavé, že medzi riadkami som z výkladu vyčítala podobné čosi, čo mi povedal aj ten veštec. V tom zmysle, že síce otehotniem, nie však na prvý krát. Doktori z môjho prípadu budú zmätení a ja si toho dosť vytrpím...
Skúsila by som ešte niekoho, lebo ma to celkom zaujíma. Inak veriť je dôležité. Viera aj keď nezaručuje výsledok, aspoň posúva dopredu... 😉
S tou oslavou som rada, že to vyšlo teraz, lebo cez Vianoce som pribrala a skoro som neobliekla ani tie najelastickejšie nohavice, čo mám. Tak neviem, ako by to dopadlo, keď by som mala po stimulácii brucho ako balón. 😉
Fakt pribrala si po tých puregonoch a merionaloch a čojaviempočom? Mám dilemu. Schudnúť, či nie? HAMLET 21.storočia... 🙂

ika_ba
18. únor 2007

ahoj evitam,
pokial viem, tak po injekciach som nepribrala, ja mam lepsi sposob priberania, a to je moj manzelik, alebo manzelstvo, moj muzik ma totiz niekedy svoje dni a tlaci do seba piate cez deviate, a tazko clovek moze tomu odolat, ked je s nim, on dlho nepriberal, ale uz ma pekne brusko a obcas si robim srandu, ci caka dvojicky
a on je este taky srandista, ze ked sme odchadzali od genetika,tak nam poprial, aby sme mali babetko, takze aby mi narastlo brusko, tak muz dodal, ze jemu urcite porastie ... to brusko 🙂

evitam
18. únor 2007

Ten môj mal kotlík v minulosti tiež pekný a celý bol taký sumov bojovník. No zmenil prácu a v novej músí mať fyzičku na 100%, tak športuje a vyzerá fakt dobre... 😝
Ja som bola útlejšia predtým a teraz to zameškané dobieham, takže si meníme navzájom štafetu. Ja športujem tiež. V zime lyžicou /v súč.až naberačkou/ a v lete behávam. Takže krivky aj na tele aj na grafe... 🙂
Ale prichádza to na mňa, ako každú skorú jar pri pohľade do zrkadla a je mi zo seba v týchto chvíľach skutočne na nič... 😨 ☹
Môj mi to chudnutie vyhadzuje z plánu a hovorí, že ak sa nám toto nepodarí, tak mi potom bude kondičným trénerom. Tak stále sa mám na čo tešiť... 😉

ika_ba
18. únor 2007

evitam, ja by som moc teraz nechudla, vies, podla mna je lepsie zit normalne, samozrejme ze sa moc neprepchavat, radikalna dieta by ti mohla ublizit a takisto aj moc intenzivne cvicenie
ale ked tak citam, co pises, tak ti hovorim, ze vam to vyjde, ja som sa totiz muzikovi "vyhrazala", ze ked neotehotniem, tak zacneme cvicit, a on sa zlakol a neviem, ako sa to podarilo, ale vyslo to
skus si najst zakony pani murphyovej, je to super a pise sa tam aj o tom, ako zarucene otehotnies, ja tu knizku mam doma uz par rokov

evitam
18. únor 2007

Mám tiež takú knižôčku doma, sú to Murphyho zákony a schváľne si ich prečítam. Čo-to poznám, ako maslová strana chleba a jej pád na zem..., a ja aj podľa toho uvažujem. Netreba nič chystať, na nič sa tešiť. Žiť daný okamih. Konať tak, ako keby nehrmelo. Ale viem, to cvičenie a hlavne diéta by teraz neprospeli. A ja cvičiť bez obmädzení sa v jedle nedokážem. Buď všetko, alebo nič. No tak vydržím ten mesiac a potom sa uvidí... 😕
Ten môj mi zase teraz hovorí, že dobre, že tak "zdravo" vyzerám, aspoň mi teraz tou ihlou injekcie neprepichne kosť. A na druhej strane si uvedomujem aj jeden pozitívny vplyv tuku na svoju psychiku. Som oveľa kľudnejšia... 😉

ika_ba
18. únor 2007

tak ti vyberam z toho zakona, ako spolahlivy plan pocatia je:
1, povedzte svojim rodiocm, ze ste sa rozhodli nemat deti
2, vacmi sa zadlzte
3, prestahujte sa do draheho dvojizboveho bytu penajateho na tri roky
4, kupte si dvojdverove sportove auto
5, schudnite konecne zo 5 kil a dajte si presit vsetky saty
6, podajte si ziadost o adopciu

a hned pri tom su sexualne obete
1, cim vacsmi sa snazite otehotniet, tym menej vychutnavate sex
2, cim viac deti mate, tym menej casu vam zostava na sex

je to skvela knizka, vlaste doma mam dve

evitam
18. únor 2007

To je fakt dobreee. Aj sa podľa nich riadiš? Vidíš a je tam aj o tom schudnutí. Ja ako prvé a najmenej finančne zaťažujúce beriem poprešívať tie háby, to potom bude aspoň väčšia motivácia v tom chudnutí. No a rodičov som tiež dávno pripravila na to, nech vnúčatá z mojej strany nečakajú, že to definitívne balíme..., no a furt nič. 😒 ,... 😉
V živote je to ale tak. 🙂

ika_ba
18. únor 2007

no, ja som sa bavila, lebo som si nemyslela, ze ivf nam vyjde, tak sme si
naplanovali cestu do pariza
zacali som chodit do brna, kde som si kupila super veci, ale nie velke
vyhrazala som sa muzovi, ze ked nebudem tehu, budeme cvicit
chcel mi kupit psa, po ktorom tuzim, ale keby sme mali mimi, nemali by sme nan ani cas, ani priestor
no a pred rokom sme si kupili auto, nie nove, a to je 3 dverove
super, ze?

sikulka
18. únor 2007

ahojte 🙂
evita uz si teda zacala s pichanim....tak to je super.Ty nie si z Ba ze si ich pichas sama?Lebo ja som chodila do Iscare kazdy den,bolo mi to pohodlnejsie-Ako Vas tu citam,vidim,ze mame vsetky rovnaku psychikz....Ja som bola minuly tyzden tiez u vestkyni a ta dla mna triafala,nieco sa jej sice podarilo, ale bola to podla mna cista triaacka. Vraj podvediem muza a budem mat s druhym dve decka.Mozno tym myslela darcovske spermie,ktovie.....
Ja mam terza iny problem,uz mesiac ma trapi bolest v podbrusku.Zacalo to este pri 2.IVF v januari,ale teraz je to viac. Pozeral ma V. v centre a raj tam zapal nie. Bola som u mojej gyndoska,ta mi zobrala krv a kultivaciu, v utorok mam mat vysledky. A to ma v nedelu pravdepodobne caka zacatie pripravy na KET.No parada!!! ☹
Ika my tiez tak planujeme naschval veci,aby akoze dieta nam to mohlo preakzit a furt nic.Minuly rok mi manzel kupil male auticko š dvertka, boli sme na exotickej dovolenke, zadlzujeme sa,len to baby nie a nie prist. Nakoniec skoncime v najme dozivotne, s malym autom a dlhmi az za usami 😀 😀 😀 😀

lauritka
18. únor 2007

kto je z KE?? a bol na umelom ....alee nie u Hermanna??napiste me prosim IP potrebujem nejake info 🙂

misa1
18. únor 2007

ako vam bolo 12 hodin pred odberom?nemozu mi folikuli popraskat?

ika_ba
18. únor 2007

misa, tazko povedat, ale nemali by, pokial mas hodne vajicok, vzdy sa moze stat, kedze nedozrievaju rovnako, ze niektore budu prezrete a niektore nedozrete, ale podla mna lekar vie odhadnut, kedy treba robit odber
pred odberom som bola v pohode, mozno trocha nervozna, tiez som sa bala ako ty

barca28
18. únor 2007

Evito pochopila jsem dobře,že když na spermiogramu najdou nějaké dobré spermie,tak nám je zmrazí?A později je použijou na IVF?Vůbec nevím co nás čeká.Pořád se snažím získávat nějaké informace.Taky žasnu nad tím rozdílným výsledkem,ono 15 a 200000 je docela rozdíl.Miso1 prosím tě jak často po sobě jste dělali ty spermiogramy?Bude stačit odstup 1měsíce?Docela koukám,že se dá ten výsledek takhle měnit.My na tom byli v úterý a bylo to necelé 3 dny bez sexu,nebylo to tedy málo?V sobotu večer jsme totiž zjistili,že by to byl jinak týden.Přečetla jsem si,že víc jak pět dní je na škodu a tak jsme to v sobotu večer ještě vyprázdnili a v úterý ve 12:30 jsme vyplodili vzorek spermatu.

barca28
18. únor 2007

Ještě mám další dotaz.Od středy mám začít chodit na cvičení podle Mojžíšové.Ale teď tedy nastala situace,že je to z manželovi strany.Chci se zeptat,jestli nám to naopak neuškodí,když nás čeká to umělé oplodnění.Slyšela jsem,že na počátku toho cvičení by se nemělo snažit otěhotnět.Je to pravda?

ika_ba
18. únor 2007

barca, lekari odporucaju min. 3. max. 5 dni prestavky, pol dna asi moc nerozhoduje
a s cvicenmim ti neporadim, citala som o tom nieco, ale nemam ziadne skusenosti, ale moj byvaly kolega hovoril, ze ked on predcvicoval nieco ako jogu, tak mnoho zien, ktore tam chodili cvicit otehotneli, pricom dovtedy mali problemy

evitam
18. únor 2007

Tak už som tu aj ja.Najradšej by som tu bola s vami stále,začínam pociťovať voči tomuto abstinťák.
Ika,ako je možné, že máš trojdverového draka a kočík ešte zaparkovaný nemáš? Tak to asi tak stopercentne nevychádza.Aj ja som hádam štyrikrát za ten čas snaženia zmenila zamestnanie,rozdala 10 rokov uschované čisto nové plienky,začala a aj dokončila školu.. Manžel ma pred takými zmenami stále vystríhal,že veď čo ak zostanem v tom-žiadna istota..., a doteraz nič. A nám to babenky asi preto nevychádza,že to v podvedomí straaašne chceme.Nenechávame tomu voľný priebeh a priveľmi sa na to upíname.Tak si to vysvetľujem ja.Preto ja od toho nič nečakám.Ak sa podarí,bude,a ak nie,tak nie.Ten hore to pre niečo asi tak chce.Nič sa v živote nedá vynútiť.. 😒
Sikulka,no vidíš. Aspoň ti tie ženy, čo majú päť detí,žiadne auto a neboli od domu ďalej ako 3 km majú čo závidieť.Vieš,každý má niečo a len málokto všetko.My sa mať všetko aspoň pokúšame a nikdy v živote si nebudeme vytýkať,že sme pre to nespravili všetko.Ak aj deti neprídu,svet je veľký.Je sa čím zaoberať.Dokonca môj mi stále rozpráva o tom,že zbalíme tých pár švestiek a odídeme z malého bytu niekde do malého domčeka na vidiek.Kúpime psíka,zasadíme stromky a tak.Po tom túži a ja vôbec nie som proti.Je to ďalší motív pre krásne prežitý život... 😉

Barca áno,máš pravdu.Po odbere spermií ich dajú do tek.dusíka zmraziť a v prípade nekvalitných čerstvých spermií v deň odberu vajíčok sa tieto zmrazené na oplodňovanie použijú.A to,či máte o zmrazenie záujem sa rozhodnete,keď tam prídete.
Áno,sú to veľké rozdiely kvality.Tá 200-tisícová vzorka mi v prvom momente napadla ako nejaké nedorozumenie,nejaká nechcená zámena.No-ktohovie...? 🙂 A tá abstinencia predtým bola teda dostatočne dlhá,keďže sme sa na odber nechystali.Týždeň minimálne. 😉
A to cvičenie neviem,či má vo vašom prípade nejaký zmysel.Ešte ani poriadne neviete,na čom ste-na IVF ísť eštelen plánujete.Možno by som to skúsila ako alternatívu pre dobrý pocit,že pre to už niečo robíš...

rozarka73
19. únor 2007

ahote babenky 🙂 , dlho som tu nebola, ale vsetko som si poprecitavala, aj ja som bola u vestca, povedal, ze budem mat potrat a potom dve deti dievca aj chlapca, tak dufam, ze ten potrat bolo to prve umele oplodnenie a teraz cakam tie dvojicky pri tomto druhom umelaci!!!!moje dve embryjka sa dufam uz usalasili, ale nemam absolutne ziadne tehotenske priznaky, prsia mam citlive, ale myslim si, ze to mam z toho utrogestanu a estrofemu, co kazdy den do seba pcham.ale strasne by som chcela tomu vestcovi uverit. teraz mam 6.den po transfere, citim sa v pohode, mam dovolenku, nestoji mi to za to, aby som sa teraz stresovala v robote.misa daj vediet ako sa citis po odbere a kolko ti zobrali, mne 19 ale nakoniec som mala len 2 embryjka zdrave!!!tesim sa na pokec s vami!!!!! 😎 😀

barca28
19. únor 2007

Holky tak jsme si do CAR zavolali a objednali jsme se na 22.3.na první pohovor.Jdeme do Hradce Králové.Na spermiogram půjdeme tedy ještě týden před tím.Už jsme trošku klidnější,už si z toho začínáme i dělat legraci.Když si představíme dvojčata,tak nás popadá nejdříve děs a potom záchvat smíchu.Říkáme si,že babičky už budou v důchodu,tak budou mít alespoň co dělat.Ha ha.Manžel je skvělý,při nejhorším by nebyl proti dárci,ale zatím nebudeme malovat čerta na zeď.Budeme věřit,že nám to vyjde.Jen se chci ještě zeptat,jestli si můžeme potom nechat zavést jen jedno embryo,nebo musí být dvě?Říkali jsme si,že by jsme zkusili nejdříve jedno a kdyby se nepodařilo,tak pak dvě.

sikulka
19. únor 2007

ahojte umelinky 🙂 😉
rozarka, pekne oddychuj, pekne hladkaj brusko, a uvidis o 8 dni Ti oznamia tu najradostnesiu spravicku z krvicky 🙂
Ja som sa toiez sledovala,najma pri 1. IVF,ale aj pri 2.,jedine co som si vsimla, bolo snad to, ze ked u 1. IVF to vyslo(nie nadlho,ale to som uz pisala)tak som mala poriadne problemy so zapchou 😀 😀 😀
To bol jediny rozdiel od toho 2. nesupesneho pokusu.
Co zvyknes robkat teraz doma? 😵

rozarka73
19. únor 2007

ahoj sikulka 🙂 rano som tu bola skoro 3 hodiny, ale nikto nekomunikoval, som rada, ze sa niekto hlasi. no az mam vycitky svedomia, okrem toho, ze chatujem s vami, moc toho nestiham, davam si do poriadku nejake uradne veci, co normalne nestiham a snazim sa oddychovat, ale niektore mi radia, aby som robila vsetko uplne normalne.no mna zatial zapcha 😀 nechytila,ale keby to malo byt priznakom, tak aj ju privitam s radostou 😀 😀 .neviem, ci teda veris tym vestcom, ja som do toho blazon, stale si vykladam tarot, runy, dnes dokonca nejake vily, uz mi zacina sibat. ked mi vyjde zla karta, tak to akoze neplati,su to blbosti si nahovaram, a ked si vytiahnem dobru kartu, tak tomu hned verim 😉 to je asi tymi hormonmi.ako si ty na tom??? 😅

sikulka
19. únor 2007

ahoj rozarka 🙂
ja som teraz domka, na PN, takze sa tiez nudim,aje ked robotky by som teda mala!
som sa smiala, ked som si citala, ako si vykladas, ja sce tarot karty nemam, ale kedysi som si tiez vykladala z normalnych karat a ako Ty :Ked mi vysla zla, akoze neplati a ked dobra tak som sa vnutorne tesila a verila som tomu na milion percent!Takze vidis,mna to drzalo aj bez tych hormonov 😀 😀 😀
Dnessom 22 DC,takze uz cakkkkam,kedy pride mrcha a asi pojdem do KET,este uvidim,ale tak som sa uz dohodla aj s DC. Valkym (inac DC.V.).
😀
Tiez uz stracam nadej, ze preco by mal vyjst KET,ked predchadzajuce DVa IVF nevysli a k tomu, mame len jedno zamrazene embryjko...aj ked uz je pekne "velke"16 bunkove,co doteraz som vzdy isla na transfer po 2 dnovej kultivacii, cize s 4 bunkovymi...len aby prezilo rozmrazenie...
Kde byvas v BA?

rozarka73
19. únor 2007

sikulka, ja som z Dunajskej Luznej cize smer madare, ale byvam tu len pol roka!!!takze ty mas jedno embryjko, to aj ja som mala, ked som volala geneticke, povedala, ze mi zostalo len jedno zdrave a druhy den vraj mam este jedno!!!!vraj tam bola nejaka spinka pod mikroskopom, tak som bola stastna, vzdy je tam vacsia nadej, ze sa aspon jedno uchyti.moje boli tiez velke, ved som mala odber v piatok a transfer v stredu, mali skoro 6 dni, jedno bola blastocysta a druhe morula, to su nazvy podla poctu buniek. tak tomu tvojmu 16 bunkovemu velkemu baby drzim palce, nech sa poriadne zahniezdi a nepusti.neboj,nevadi , ze bolo zmrazene, len spalo a cakalo na teba 🙂 inac aj ja som chodila k Valkymu, on ma taky zvlastny pristup, vela toho nepovie, vsetko sa musis vypytovat, nechces chodit k Tazberikovej, ta je fakt super, mila, starostliva, vsetko vysvetli 😉 ved si mozes vybrat!!!!

sikulka
19. únor 2007

rozarka tak to je super,vy ste potom mali PK!!!Tak to vyjde,uvidis 😉
NAse 16 bunkackatko bolo zamrazene na 4.den ...
Vies ja som s DC.Valkym,teda DC.V spokojna,aj ked nehovori vela,aspon ma nema co vyracat.Neboj, on povie vsetko podstatne,len nebude to rozpitvavat....Ked bol PN- s tou nohou, bola som aj u Tazberikovej, Durechovej ,Petrovej ,ale su mile, to j fakt,ale s Dc.V sme uz taky partaci-on nas uz pozna,vzdy ma zobere prednostne,tolko som mu vytelefonovaval,ze uz mu musim liez na nervy. Aj muza uz dobre pozna.ten mi chodil po OPU doplnat lieky sam....Aj teraz som mala problemy,asi zapal a ani som nesla sa svojou gnekolkogickou,ale rovno za nim.Co ma ani nemusel zobrat a toboz nie v sobotu a vysiel mi uplne v ustrety,volala som mu rano v sobotu,ci mozem dobehnut a o pol hodiny som sedela na UZV...

rozarka73
19. únor 2007

🙂to som rada, ze je v pohode,ja som chcela chodit k nemu, ale vysvetlil mi, ze nebude mat vzdy cas, tak som si vybrala Dr.Taz.a bola som spokojna.mne z 13 embryi, zmrazili 4 neviem kolko bunkove a ostatne mi vysetrili PGD, takze by mali byt zdrave.ale aj minule som mala po PGD dve zdrave,ktore mi preniesli, ale NIC 😢 sa nestalo!!!! bola som z toho velmi smutna.neviem, ak by sa ani tento pokus nevydaril, ci pojdem zasa, jednak ta chemia do tela je nebezpecna, rakovina vajecnikov atd, a aj financne je to narocne.ale nad tym este neuvazujem radsej, ved az o 8 dni mam tehotensky test!!!!ty ked mas zmrazene, tak budes uzivat len utrogestan a estrofem pred transferom, ci ako to je??? 🙂

sikulka
19. únor 2007

rozarka, to prave neviem,ale mam pocit a a ko som aj citala od druhych bab,pripravuje sa najma sliznica,takze to co sa obvykle bere po transfere.utos a estrof.Aj ked neviem ako je o vyiesene s vajickom,ktore bude dozrievat v mojom cykle. A ci vobec bude dozrievat,to neviem,ale radsej ani nic nestudujem,lebo ja som pri 1.IVF precitala tolko literatury,kupila som si Emryologiu,vzdy som bola napojena na sieti a citala odborne clanky,ale z toho clovek zbytocne salie a nahovara si aj to co nema.... ☹
Nic neboj,ono to vyjde....Neviem co si pozerala vcera na Spektre zacali opakovat serial o dvojickach a jednemu paru sa to podarilo az na 8 x.Sila,co? Ked si to tak vezmes, prirodzene pocatie ,nadej na pocatie je v prirodzenom cykle normalne zdravych lusi okolo 20 %.Neplodnym sa par povazuje az po 1 roku nechraneneho sexu,takze ma na to kazdy zdravy par 13 pokusov,preto niekto musi skusat umele aj viackjrat.Ono je to blbe na psychiku a ja viem,ze sa to neda porovnat ani zdaleka so zenami co cakaju na tehu prirodzene,ale aspon mala utecha pre mna....Ziez neviem preco sa nam to nepodarilo ani na 2.x.NA 1.x som aspon otehotnela aj ked nakratko,ale pri sruhom sa ani neskrtlo...Psychika je svina a najma ten cas....
Rozi kolko mas rockov ? 😵

rozarka73
19. únor 2007

ja uz som stara koza 😀 mam tento rok 34, doprdele, ale citim sa na 25 😀 😉 aj doktorka mi trvrdila, ze mam mlade vajecniky, ved som aj mala po stimulacii 19 vajicok.ja ich mam pozehnane, ale moj drahy ma tych svojich zasa malo, vzdy nieco nie je ok, ze? 😒 ale tak je to v zivote,mne uz asi pred 6 rokmi jeden numerolog povedal, ze mi spolu deti nebudeme mat 😖 no zatial sa mu to plni.ja so tiez myslim, ze psychika to velmi ovplyvnuje, ale neda sa to zastavit, aj chces na to nemysliet, nepochybovat,ci sa to podari, ale neda sa to ☹ .

sikulka
19. únor 2007

rozarka, do prdele s takym numerologom co klame! 🙄
on debil nevie ze existuje umele oplodnenie?POdla mna to ani karty nevedia povedat!!!!ze ci prirodzene alebo umelo!Akurat mohol vidiet,ze prirodzene nie,ale nic ine!
Roz.citala som si teraz to s tym plnym moc. mechurom, a mas pravdu,ja som pila jak blba,ale vydrzala som pol hodky,aj tak na figu..Podla mna sa krcok po transfere,teda po zavedeni katetrom hned zatvori, max. par minut,ale to je prave ten cas ked Ta dovezu do izby.....
a vobec neni si stara.......a ako hovoris-vajecniky produkuju ukazkovo!a moj drahy mal tak spermogram uz od svojich 20.takze vek az tak celkom nesuvisi s uspechom po UO,dla mna.

rozarka73
19. únor 2007

a ty mas kolko sikulka??? 😵 no ved na numerologa som uz chcela zabudnut, verim len vestcovi, co mi povedal, ze dve deti 😀 😝 .sme my kozy,moj drahy ked pocuje o takychto sarlatanoch, tak sa len smeje 😎, vraj su to totalne hovadiny, ale niekedy to naozaj, co povedia vychadza. chodis aj na stranku www.horoskopy.sk ??je tam tarot, numerologia atd. aj tie vily, co ma den nastvali. 🙄

sikulka
19. únor 2007

ja mam 27... 😉
mne tiez "vestkyna" povedala ze dve budu,ale nie s vlastnym.krava!a mozno budu od darcu,to by som prijala,ked inac sa neda a nedari....A to pritom, muzik ma okolo 1.mil spermii, a 20 % su dokonca nepatologocke, co nie je az tak strasne pre IVF....ale aj tak sa nedari.Inac aj moj manzelik hovori o vestkyniach ako sarlatanoch,ale uz sa tak chudak citil po 2. neuspechu zraneny ze sam mi ju odobril,a tak viem ako ho to trapi,ze je to jeho vina.....
idem kuk tu stranku..... 😀

rozarka73
19. únor 2007

😨 aj moj je z toho nestastny, muzi to beru nesmierne vazne, akoze sa to tyka ich muznosti!!!!tak mi daj potom vediet, co ti vyslo, niektore su spoplatnene, ale ten tarot a numerologia a par dalsich je zdarma.tak sa bavkaj!!! 😀 😎