Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
27. únor 2007

lia, ja som chodila do gyncare v kosiciach... ani som nevedela, ze existuje aj gyncare v bratislave 🙂

neboj, vojdes do toho..ja som mesiac nerobila nic ine, len studovala na nete veci okolo ivf 🙂) mam doposial poukladane bookmarky, takze ked sa niekto nieco pyta, len siahnem po nich 🙂

misa1
27. únor 2007

sikulka ja so zazala z prvym umelym v oktobri a to bol ivf soft ale ten sa neuskutocnil.tak som mala pauzu do februara a uz je to za mnou vsetky tie proceduri.chvalabuhu

matrinka
27. únor 2007

misa1 - v inej diskusii som se precitala ze chodis do Ferticentu.Si spokojna? My ideme vo stvrtok na vstupny pohovor. Partnerovi budu hned robit spermiogram a mne FM. Ja mam pravdepodobne hormonalny problem ( dlhe spinenie pred MS ) ale viac budeme vediet po vysetreniach. Nevies mi povedat kolko sa plati za "ferticheck" - teda vstupne vysetrenia SPG, FM ? A kolko ta vyslo IVF?

misa1
27. únor 2007

matrinka nic.my sme tam nenechali ani korunu a to sme boli samoplatci.my az potom za injekcie a umele.

tulina
27. únor 2007

chodila som k Danielovi Alexandrovi, bol skvely, ale vraj je uz v Prahe.ale vsetci tam boli v pohode.samozrejme ma tam nemojkali,bola som jedna z mnohych, pre nich je to rutinna praca.

matrinka
27. únor 2007

dakujem, ale mozno si preto neplatila lebo si isla u nich na umele..ved uvidim vo stvrtok, a to umele ta kolko stalo?

misa1
27. únor 2007

ale oni vtedy este nevedeli ze ja si to platim.17 tisic injekcie a 40 zbytok.super cena

matrinka
27. únor 2007

to je fakt dobra cena, a robili ti aj nejake ine vysetrenia prip. liecbu, alebo ti hned odporucili IVF?

misa1
27. únor 2007

ja som tam prisla z tym ze chceme umele oplodnenie.a on si spravil spermiogram ,mne ultrzvuk.potom som si dala spravit u svojho lekara hormonalny profil a u obvodneho krv moc a predoperacne.po polovice cyklu som mala prist ci nemam cystu a hned mi predpisal injekcie ,ktore som zacala pichat druhy den po mz.6 den kontrola a potom 8 den a 10 den odber.rychlo a k spokojnosti.uz len cakat na ten den ci su tam dvojicky.

misa1
27. únor 2007

19.2 mi robili odber a 24.2 mi vkladali dve embrijka.

rozarka73
27. únor 2007

ahoj umelinky 😉 tak ja mam tieto vase stavy skoro za sebou, to cakanie je hrozne, snazila som sa na to nemysliet, ale nedalo sa, no a zajtra mam 14.den po transfere, citim sa super, ale uvidim , co zajtra test prinesie ci 😀 😀 😀 alebo ☹ ☹ ☹ .nadej vo mne je velka,tak to este musim do zajtra vydrzat.hlavne dievcata pri tom cakani si vymyslajte nejake aktivity, nech vam to rychlo ubehne a sme tehulky konecne. 😅 😅 😅

matrinka
27. únor 2007

tak to je fakt rychlovka 😉 a preco ta poslali na hormonalny profil k obvodnemu? ja som myslela ze to si oni robia...nemam chut ist k obvodnemu ☹
a chcela by si dvojicky ? 🙂

misa1
27. únor 2007

rozarka nech ti to len pozitivne dopadne.bud kludna aby bolo aj dietatko kludne.fialka mam ist tiez dnes na test?ako dopadla?

rozarka73
27. únor 2007

fialka ide zajtra so mnou, tak uvidime ci budeme spolu kocikovat 😅 😅 😅 dakujem umelinky aj vy sa drzte 😉

misa1
27. únor 2007

nie k obvodnemu na endokrinologiu ,lebo nemavam pravidelny mz.ci to nebolo zo stitnej.ale nebolo.a hlavne aby ked si budes pichat hormony aby vedel kolko ich mas v tele.to zalezi od zeny aky ma problem.a este pohlavne choroby oboch partnerov,z krvi.to ti spravi obvodny.

misa1
27. únor 2007

ani testiky ste neskusali?

matrinka
27. únor 2007

misa1-tak dik za info a nech ti to dobre dopadne
!

misa1
27. únor 2007

dik a aj tebe.nech to mas tak rychlo za sebou ako ja.pa a daj vediet ako ste tam dopadli a ci si bola spokojna

evitam
27. únor 2007

Rozarka,si hrdinka,keď to takto vydržíš čakať až do zajtra.Ja ale verím,že je to pozitívne a zatra budeš veselá.Ako sa cítiš?Čo tehu príznaky,máš nejaké? A chodila si do práce či odpočívaš doma?
Misa a čo ty? Ty si si test skúšala? A čo príznaky,nejaké sú?
Ja dnes večer o desiatej končím stimuláciu dvojnás.dávkou pregnylu-pichám sama do zadku-dúfam,že sa to povede. Vo štvrtok idem na odber.Neviem,ako sa po ňom človek cíti,či si mám nahlásiť dovolenku aj na piatok alebo to v pohode zvládnem.Je to asi individuálne,že? A tiež riešim pn-ku po tranfere. Poraďte... 😒

misa1
27. únor 2007

ja som bola este len vsobotu na transfere,nad testom nerozmyslam este.chodim do roboty a tak nad tym neni ani kedy.to ma chyti az na buduci tyzden.pobolievaju len vajecniky a prsia ale to je po tych injekciach.vyhoda injekcii bola ze mam prsia o cislo väcsie.na vahe sa nic nezmenilo.drz sa odber sa ti blizi a mne po odbere ostalo plne brucho plynov,tak som si dala tabletky na odvetranie. 😀

aaandrejka
27. únor 2007

matrinka, preco myslis, ze by to tebe nepreplatili, preto, ze uz mas syna? pokial splnas podmienky zakona (t.j. mas do 39 rokov, predpokladam, ze sterilizaciu nemas), tak mas narok na to, aby ti to poistovna preplatila... ja mam 23 deti (16 a 13, obe prirodzene, potom mi robili sterilizaciu zo zdravotnych dovodov) a poistovna mi ivf schvalila bez mihnutia oka...

ika_ba
27. únor 2007

ahoj evitam,
prepac, vcera padol konik, tak mi nepovolil ti napisat
odber neboli, len sa budes citit malatna, na izbu ta odvezu, pokial bude prebrata, tak sa s ich pomocou presunies pomalinky na postel, inac ta presunu oni, este ten den dostanes info, kolko vajicok ti zobrali a ze si mas na druhy den zavolat kvoli vysledkom, pokial je to obycajne ivf, tak transfer sa robi dalsi den
drzim palceky, ja si idem lahnut, hrozne ma boli hlava

misa1
27. únor 2007

aandrejka ako si sa omladila 😲

evitam
27. únor 2007

Ikuš,už som dumala,čo je s tebou...Aj mne včera večer blbol koník,tak som sem pre istotu nakukla ešte ráno a už išiel v pohode.
A čože je s tebou,že ťa bolí hlava?Dnes bola inak 4.-ka záť.stupeň a ja som to cítila na sebe tiež.Celý deň únava...
Tak nech ťa to čo najskôr prejde a vyspinkaj sa z toho...
Misa,tak to máš týždňový náskok predomnou.V robotke v pohode?Ja nad tým tiež uvažujem,že doma nezostanem aby som nemala myšlienky len jedným smerom.Na druhej strane sa ale bojím,aby som tým o to neprišla.Mám ešte kopec času nad tým rozmýšľať,ešte ktovie čo si rozmyslia folíky.Či budú poslúchať,že?Ale dúfam,že pôjde všetko po poriadku... 🙂

misa1
27. únor 2007

ked ti ich tam raz vlozia tak zalezi uz na embrijkach ci sa chytia.ved zo zaciatku alebo az do krvi nebudes vobec vediet ci ich tam mas.len musis pozitivne mysliet,ved tehotne baby aj tak zistia az ked im vynecha mz ze su v tom.ved uvidis.ja som bola doma po odbere,lebo ma strsne bolelo bruch a prestalo ma az za 4 dni.a piaty den bol transfer.

evitam
27. únor 2007

Miska,ty si mala predĺženú kultiváciu? Lebo mne povedali,že na transfer by som mala prísť asi už v sobotu...
Pripravím kolegyne teda,že v piatok možno neprídem a basta...
Ty si mala krátky protokol? Čo teraz berieš? Ja mám už doma utrogestan a ešte čosi.Berieš aj nej.doplnok?-Kyselinu listovú,.. Ja zatiaľ nie,ale nad ňou rozmýšľam. 🙂

sikulka
27. únor 2007

evita, urcite podla poctu vajicok samozerejme si daj predlzenu kultivaciu spon min. 4 dni.Ked budes mat 2-3 vajicka tak chod na transfer po 48 hod.Ale na 2. den po OPU embryjka skoro vsetky vyzeraju pekne, pretoze nesu vacsinou matkin genotyp, a a z na taky 3-4 den preberaju otcov, co sa zacne znacne prejavovat v kvalite emryjok a vtedy sa selektuju tie lepsie.....Ak vajok bude malo,necakaj a daj si ich rychlo zaviest,nech su cim skor u Teba,v prirodzenom prostredi im je najlepsie.... 😵 Ja stale cakam na moju mrchu aby som mohla naklusat do Iscare na UZV a aby som mohla ist pre lieky na KETko.....uz sa jej neviem dockat,aspon niekedy je ocakavana! 😀 😀 😀

evitam
27. únor 2007

Keď som bola na kontrolnom usg v teraz v pondelok,mala som nejakých cca 8 folikov.Neviem,môžu sa do odberu do štvrtka ešte rozmnožiť?
A snáď mi doporučia aj v ISCARE vo štvrtok,čo bude pre nás najlepšie.Manželík má málo spermií,aj málo pohyblivých,tak neviem,či nepodniknú kôli tomu aj ICSI.Fakt som zvedavá,ako to všetko dopadne.Pokúšam sa touto cestou po prvý krát,tak neviem,čo ma čaká.Dúfam,že rozhodnutie,ktoré učiním,bude pre to len to najlepšie.
Sikulka ďakujem.A až ťa ešte niečo napadne,čo by mi mohlo pomôcť,budem vďačná ešte viac...

ika_ba
27. únor 2007

ahoj evitam,
pokial viem, tak v iscare ti oni povedia, kedy mas prist, predtym sa len dohodnete, co vsetko sa bude robit, daj vediet, mozem ti potom este napisat, ako prebieha transfer, na vikend asi pojdeme prec, tak tu nebudem

sikulka
27. únor 2007

evita,my mame tiez slaby spg,preto sme mali ICSI.
Ak mat zatial 8 folikov,je to krasa!!!!doky nemusi dokonca vsetky vidite,pretoze vajecniky su okruhle ,a foliky mozu byt po celkom obvode, ktory nemusi byt viditelny na UZV.Na druje strane folikul nemusi obsahovat vajicko, ale to je normalne, a takych folikulov sa vyskytuje nie vela,mozno 10 %.Ja som pri 1. IVF mala vo vsetkych vajka, a pri . IVF zo 7 neboli vajka vo 2 folikuloch...Su to nervy,poznam to dokonale,ale nic neboj 8 je pekne cislo!
Cim si stimulovala a kolko denne?