Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

mracek
5. pro 2006

Děkuji moc... 😉 ...snad budou dvě...V kolikátem jsi...??..To je moc hezké že už jim bijou srdíčka taky se na to těším... 🙂

aaandrejka
5. pro 2006

culinka, dakujem 🙂

mracek, som v 7+1tt, minuly tyzden este bolo vidiet len vacky, dnes uz srdiecka bili jedna radost 🙂

mracek
6. pro 2006

Ty se máš... 😉 ....Moc se těším na kontrolu a na první ultrazvuk doufám že tam bude něco vydět... 🙂

aaandrejka
6. pro 2006

mracek, kedy si obla na opu a et?

helka1
6. pro 2006

Ahojte babenky, pisem vam pre povzbudenie.
Po 3 IVF a 3 nativoch a dlhotaaaanskych 7 rokoch snazenia mozem s obrovskou radostou napisat, ze som konecne prvy krat v zivote videla // na TT. Uz som tomu nedavala velku nadej, zacala vybavovat adopciu a na vypnenie casu pocas cakania na adopciatko som skusala nativ a ono to nakoniec vyslo. Preto nikdy netreba stracat nadej, treba o to babenko bojovat ! Vsetky si to zasluzime !!!
Prosim babenky kedy po // vam kazali prist na kontrolu ?
Ja som mala 10 den od ET HCG 270 a prist mam na krv az v pondelok 11.12 a to budem 20. den od ET.
Di ka amajte sa krasne 🙂

mracek
6. pro 2006

Poprvé jsme byly v Teplicích v Pronatalu ale tam to bylo hrozné...Po druhé jsme byly v Praze v Pronatalu tam to bylo moc příjemné

aaandrejka
6. pro 2006

helka, to som rada, srdecne ti gratulujem!!!! na tu krv chod, ako mas napisane a neviem, ako vo vasom centre, ale ja som v tom svojom bola na zaverecnu navstevu po 4,5 tyzdnoch od OPU, vtedy uz na ultrazvuku oblo vidiet gestacne vacky...

helka, a kolko ta vysiel taky nativ cyklus? co si brala? a kam si chodila?

mracek, ja som sa pytala, KEDY, nie kde 🙂

helka1
6. pro 2006

aaandrejka dakujem 🙂
na krv pojdem, ale ja uz nechodim do CARu, mam ho prilis daleko, tak chodim uz len ku svojmu gynekologovi. A vies si predstavit aka nedockava je dlhodoba snazilka po pozitivnom uspechu !!! 😉
Na nativ som chodievala do FN Olomouc, z domu to mam cca 280 km, nativ ma vysiel na 7000 CZK (to uz som ti pisala na inej diskusii) a brala som menogon + gonal, na konci dopichavala cetrotide - ale to bolo po individualnom dohovore s DR.

mracek
6. pro 2006

Poprvé v červnu a teď na podruhé jsme byly na punkci 30.9.2006 a na transferu jsme byly až 21.11.2006

aaandrejka
6. pro 2006

helka, je to v cr lacnejsie ako u nas? ci kvoli pristupu? neboj, tvoj gynekolog urcite vie, co robi, pripadne mu skus toho 11. povedat, ze mas obavy (co urcite pochopi) a mozes chodit k nemu castejsie 🙂

mrace, to ti ich zamrazili a potom si bola na ket? preco ti ich nevkladali hned?

mracek
6. pro 2006

Ano já jsem totiž měla hyperstymulační syndrom...Vyndali mi 54 vajíček...Hrůza..Ale může za to doktorka zvedla mi o 100% dávku a pak to tak dopadlo... ☹

helka1
6. pro 2006

aaandrejko, je to lacnejsie ako u nas a navyse CAR je statne a nejde im len o peniaze. Pristup personalu bol tiez super !!!

Mracek 54 vajicok ??? Fuha, v SR to v takomto pripade stopnu, je to ohrozenie zeny ! Poznam par dievcat, ktorym takto stopli cyklus a to hned na zaciatku, lebo to ci hrozi OHSS a kolko folikov bude sa da zistit z hormonov v krvi !

aaandrejka
6. pro 2006

fuch, tak 54 som este fakt nepocula... ja si teraz pisem s dvoma babami z cr, ktore obli na et vtedy, ked ja, obe uz obli v nemocnici kvoli ohss, jednej 3x tahali po 2,5 litra vody a jedna mala podozrenie na trombozu... a tiez budu mat po dve babatka

hela, prosim ta, mas nejaky kontakt na ten olomouc, maju nejaky web alebo ako si sa k nim dopracovala? jedna moja znama by tiez ako samoplatca sla radsej do cr

makulacek
6. pro 2006

Ahoj holky, je tu nějaká holčina co by měla zkušenosti se sanatriem Helios v Brně?

culinka
6. pro 2006

makulacek,
skus sa ozvat janesm,ona tam chodi,ja chodim do slovenskeho heliosu. 🙂

makulacek
6. pro 2006

Díky moc

mracek
6. pro 2006

Ano vyndali mi 54 vajíček z toho mi jich ještě na každé straně 7 nechaly...Ale vodu jsem tam měla jen malinko...Sice to dost bolelo ale nic víc se mi nestalo...rychle to potom odeznělo.... 😉

mracek
11. pro 2006

Tak zítra jdeme konečně na kontrolu tak jsem zvědavá jestli je všechno jak má být...Docela z toho mám strach...

aaandrejka
11. pro 2006

mracek, zajtra ti povedia, kedy bude transfer?

terkaz
11. pro 2006

ahoj holky, potrebovala bych poradit...mam kamaradku, ktera byla na umelem oplodneni, bohuzel se to napoprve nepodarilo. manzel ji rekl, ze uz na zadne dalsi nepujde...onaje z toho uplne zoufala , moc by chtela mimi a nevi co dal. rada bych ji pomohla. a navic je ji pres 30 let. mockrat dekuju za radu a omlouvam se, jestli jsem nejak odbocila od tematu 😉

mracek
13. pro 2006

Aaandrejko ne já už mám tři týdny po transferu včera jsme byly na kontrole jestli jsem normálně těhotná nebo mimoděložně a velká radost jsem normálně je všechno v pořádku akorát se nám tam ukázalo jen jedno doktorka říkala že to druhé jestli tam bude se objeví za týden na další kontrole...Vůbec tomu nemohu věřit že jsem konečně těhotná.... 😀

mracek
13. pro 2006

Ahojky Terkaz... 🙂
Musíte přemluvit manžela ať do toho určitě ještě jde je brzo to vzdát a třeba se jim to na druhý pokus povede...Nám se to teďko také povedlo na druhý pokus a také jsme už na něj nechtěli jít ...Nesmí to vzdávat byla by to škoda...Určitě ho musíte přemluvit...To bych poradila já...Musí tomu prostě věřit...

aaandrejka
13. pro 2006

mracek, to je uzasne, gratulujem!!!! 🙂 daj potom vediet, ci sa objavilo aj dalsie mimi 🙂

terkaz, mozno by si mal tvoj manzel precitat par for na neplodnost.cz, verim, ze vdaka tomu pochopi, co pre zeny znamena mat vlastne dietatko a co vsetko su pre to ochotne obetovat...

pajda
13. pro 2006

Ahoj holciny, jsem moc rada, ze je tady takova stranka.Mracek: take moc gratuluji!!! My jsme byli s partnerem minuly tyden v patek na prvni inseminaci. Vcera jsem zacala trochu krvacet, tak mi dr. naridil prisny klid na lůzku. Mam hrozny strach a tech 11 dni cekani jestli se to povedlo je strasne. Myslite, ze kdyz slabe krvacim, tak se bublinka mohla ujmout?

happykaty
13. pro 2006

pajda: Ahojky, neporadím ti, ale cítím s tebou. Jsem na tom totiž podobně, také mám za sebou 1. inseminaci a čekám, jak to dopadne... Je to příšerný čekání, včera jsem už nevydržela a udělala si test, bohužel byl negativní 😢 Takže si tak trochu truchlím a ještě maličko doufám, že na test bylo brzy a ta mrcha MS nedorazí... Tak se drž, dávej na sebe pozor a držím moc palce!

pajda
13. pro 2006

Ahojky, drzim Ti moooc palecky, vim, jak Ti je. Jak dlouho jsi po inseminaci, kolikaty den? Treba je jeste fakt brzo. Ja bych MS mela na stedry den, ale testnu asi driv. Uz ted nemuzu vydrzet. Musela jsi potom lezet nebo se nejak setrit?

happykaty
13. pro 2006

Ležela jsem jen po "zákroku" asi 10 minut, jinak prý je to bez omezení, ale radši jsem vynechala cvičení, abych si případně neublížila. Dneska jsem 13. den po IUI (jinak 30. DC). Vidím to černě, ale zase jsem četla na "neplodnosti.cz", že spousta holek měla po umělém negativní test (jedna dokonce až do 8 tt)a přesto byly těhu, tak ve mě ještě taková maličká naděje je. Já vím, že úspěšnost inseminace je jen 10-15%, ale pořád si říkám, že někdo přece do těch 10 procent patřit musí, ne? 😉
Ale to čekání je fakt příšerný, každou chvíli běhám na WC, protože už mám týden pocit, že už přišla MS...je to divný, ale dokud nedorazí-budu doufat.
A to ty musíš taky, zakaž si negativní myšlenky a jak mi řekla "tchýňka", musíš mimču slibovat hory doly, aby se těšilo na svět a uhnízdilo se 😀

mracek
13. pro 2006

Aaandrejko jasný dám vědět už se na to moc těším snad se tam ještě objevý.... 🙂

pajda
13. pro 2006

Tak to uz mas dva dny zpozdeni, ne? Ja jsem taky lezela jen asi deset min po inseminaci a pak mi rekli, ze muzu delat vsechno. Setrila jsem se, byla jsem jenom doma a stejne jsem zacala krvacet. Od vcerejska lezim a skoro vubec se nehybu a je to mnohem lepsi. Mozna ze to bylo z toho Duphastonu, co mi dr. nasadil od 13.dne cyklu. Dneska uz jen spis spinim. Jestli to ted nevyjde, tak mam od 5.-9. dne cyklu zacit brat Clomhexal a 10.den dalsi inseminace. A co ty? Nasadili Ti nejake hormony?A do jakeho centra chodis? Ja do Olomouce do Fertimedu.

happykaty
13. pro 2006

pajda: Chodím do Prahy do Gestu. Stejně jako ty beru 5.-9. den Clomhexal a pak 2 dny před IUI injekce Pregnylu (jinak na IUI jsem byla 17. DC). Mám to ještě na jeden cyklus, ale kdyby to teď nevyšlo, musím čekat do ledna, protože by mi to vyšlo na svátky nebo mezi ně a nevím, jestli tam můj doktor bude. Jinak běžně jsem MS dostávala 30. den, tak si pořád říkám, že když to dneska přežiju bez "úrazu", tak bude zase o něco větší naděje.
Když si budeš chtít pokecat, klidně mi písni mejlíka (adresu máš v IP) 😉