Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

majuska81
14. čer 2007

Ahojte babušky, Marciik, je mi to strašne ľúto. ☹ Ale Denka má pravdu, tiež poznám mnoho párov, čo si adoptovali, a potom sa im narodilo vlastné bábo. 😅
Ja by som asi nevedela žiť bež dieťatka, tak by sme asi adoptovali. Manželov brat nám ináč ponukol možnosť, že v prípade neúspechu nám daruje spermie. Ja som bola celkom dojatá, lebo myslím, že nie každý by to spravil. Lebo keby sa nám to tak podarilo, predsa by to bolo aj manželovo. Potom sme uvažovali aj o tom, že keby som ja bola v pohode, tak si zohnať donora. A ako poslednú možnosť tam prirátam aj adopciu. 😒
Denka, Marciik, keby sme došli s chlapmi do sirotenca, a pozreli by sa na tie opustené nádherné bábätká, určite by zmenili názor. 😵

fone
14. čer 2007

Marciiku, chapu, jak ti je...JA uz to mam taky za sebou, zatim teda jen 1x IVF a nasledna revize ve 3. mesici.Porad si rikam, kde jste braly tu silu jit dal...MAm za sebou sestinedeli, porad vaham, zda se do toho boje dat znova a popravde se moc bojim....
Chtela jsem ti jen rict, ze mam dve zname-obe otehotnely pres IVF az naposeste...Jsou to bojovnice,maji muj obdiv, ja bych asi davno padla...Nicmene prave diky nim vime, ze nekdy se to proste poradit musi...JAsne, penize jsou druha vec, bez nich to nejde...Ale treba casem budete mit penizky na konte a ty opet chut zacit bojovat...JA vim, rika se to lehce,vid?Ted si odpocin, uzij si slunicka a teploucka, at si telo i duse odpocine, pak uplne vypni, uzij si manzilka...a co bude nech zatim v oblaccich....Moc stesti do budoucnosti...

majuska81
14. čer 2007

Baby, čo je s vami???? Včera ste do polnoci písali, a čo dneska???.......Idem spať aj ja...... 😵

marcciik
16. čer 2007

Ahojky holky moc děkuju za povzbuzení už jsme se s manžílkem dohodly že si dáme nějaký čas voraz at se aj tělo vzpamatuje a dáme tomu volný pruběh doktor mi řekl že je šance že se to podaří aj přirozenou cestou tak neztrácim naději pak hodíme pár insceminací a uvidíme třeba se zrovna zadaří 😉 za měsíc jedem na dovču tak uplně vypnem no včera jsme byly na koncertě na Kabátech a tak jsme si vyčistili hlavu a odreagovali se že jsem ani nečekala jak moc to zabere bylo to super.

marcciik
16. čer 2007

Jo adopci už jsme probírali a manžel zas tak proti není 🙂 tak jsme se dohodly že počkáme ještě rok a pak pujdem adoptovat už jsme se trochu informovali a tak hrozně nereálný to není jen chcem ještě dát tělu čas 🙂

misa2
16. čer 2007

Ahoj holky. Chtěla jsem se s vámi poradit,s přítelem se snažíme 6.měsíců o mimíska a nic,tenhle týden mi doktorka zjistila velké srůsty na vaječníku, a dala nám do srpna čas a pak na umělý oplodnění,nechce čekat dokud to de.jÁ děti miluju a máme měsíc do svadby,ale mám veliký strach a moc mě to trápí,že to takhle dopadlo 😒 ,nejhorší je že vám jeden doktor řekne že vám nic neni a druhý,zase něco jinýho. 😎

fone
16. čer 2007

MAciiiku,to jsem rada, ze uz je lip-mas pravdu, presne jak pises, souhlasim s tebou a chvalim postup🙂.Krasne si uzijte dovolenou, nacerpejte spoustu sil!!!!
Mne prave skoncilo sestinedeli, za 14 dni taky vyrazime na dovcu a pak se budu asi ozhodovat, zda do toho pujdu znova.Zatim nevim, nejak se necitim, mam sileny strach,tak se nechci unahlovat v rozhodovani.Rozhodne ale vim, ze pokud to opet nevyjde, potreti uz probehne taky po velke pauze.Citim se fakt divne, strasne jsem behem IVF a tehu pribrala, telu to vsechno dalo pekne zabrat....

Miso,jasne, ze jsi zaskocena z toho vseho...Asi jsme byly vsechny, kdyz jsme poprve uslysely, ze jsou problemy...Vis co, zatim se netrap, snaz se byt po vasi ''zkusebni dobu'' v poho,uzivej si predsvatebnich priprav a svatbicky samotne, treba se zrovna zadari, co ty vis....A kdyz ne, tak hlavu vzhuru- je tu sance v podobe pomoci lekaru a ja verim, ze ti se nam snazi pomoci, ikdyz to nekdy trva dlouho a protece spousta slzicke, nez se dostavi vytouzene mimi...

helka1
16. čer 2007

Ahojky, marccik a nerozmyslali ste o IVF v nativnom cykle ? Ja som si tiez vycerpala hradene cykly a zacala chodit na IVF softy do Ciech a 3 pokus sa vydaril a som tehu s dvojickami. Navyse tieto cykly nezatazuju tak telo (koli mensej davke hormonov) a ani penazenku (nas 1 cyklus vysiel na 7000 CZK)... 🙂
Tiez uz mame vybavenu adopciu, absolvovali sme vsetku tu pripravu a zaradili nas do poradovnika a teraz nie sme rozhodnuti co s tym... 😉

vivi77
16. čer 2007

ahoj helka, mozem sa ta spytat, co to to IVF softy je? v celu ma to zaujalo. dakujem

inak gratulujem k dvojickam, vidim, ze uz coskoro uzru svetlo sveta

helka1
16. čer 2007

Ahoj Viva, IVF soft je IVF bez stimulacie pripadne s minimalnou stimulaciou. Povazuje sa za menej uspesne, lebo sa pri nom vytvori menej folikulov ale zase setrnejsie pre telo (berie samenej stimulacnych liekov) aj pre penazenku. Inac vsetko pri softe prebieha tak ako pri klasickom IVF - odber-transfer a cakanie na // 😉. Ak mas este nejake otazky kludne sa pytaj 😉
Vdaka za gratulaciu 😉 Veru mame to uz za par...

vivi77
16. čer 2007

ahoj helka, dakujem za odpoved. to sa asi da len vtedy, ak je problem len muza, nie? lebo ak zena nemava ovulku, tak bez stimulacie to nejde...

ako si inak uzivas tehulkovanie s dvoma miminkami v brusku?

helka1
16. čer 2007

vivi, ale nie je to len ked je problem u muza, ja som pri softe bravala normalne injekcie ako pri klasickom IVF, len v mensom mnozstve. Takze ide to aj vtedy, ked zena nemava ovulku 😉 , zalezi ako sa dohodnes s DR na akej stimulacii 😉
no a tehulkovanie si moc neuzivam, pri 2 babetkach v tychto horucavach mi puchnu nohy a zvysuje sa tlak, ale to je to najmenej pri tom dlhorocnom snazeni 🙂

vivi77
16. čer 2007

helka, dakujem. ake problemy boli u vas, ak sa mozem spytat? su pri soft ivf nejake pripady pri ktorych ti povedia, ze to nezaberie?

tehulkovanie coskoro skonci a vy sa uz budete vytesovat z vasich chrustikov. asi kazda tehulka si tak blizko pred porodom pripada tak trochu ako medved 🙂 s tym tlakom to ale neznie dobre, mas s tym problemy?

helka1
16. čer 2007

vivi, ja som mala diagnostikovanu endometriozu, pri 1 laparoskopii mi ju objavili , vypalili loziska a absolvovala som aj hormonalnu liecbu, pri 2 laparoskopii uz nebola potvrdena. Este som mala 1 vajickovod nepriechodny ... 😒 . Manzel mal sice dostatocne mnozstvo spermii, ale patologia bola zla, preto sme vzdy museli mat ICSI 😖 .
No a k tym pripadom, ci ti povedia ci to zaberie alebo nie.... To ti nikde v centre nepovedia, resp. nezarucia ci ti zaberie to alebo ono. Ale centrum, kde som tie "softy" absolvovala sa nesnazilo hnat ma od cyklu do cyklu, ked nevysiel 1 cyklus, Dr ma poslal na kontrolnu hysteroskopiu , snazili sme aj obmienat lieky (no to uz zalezalo od toho ake lieky som si zohnala ja ako samoplatkyna) a nemala som pocit, ze im ide o peniaze ale o vysledky 😉

No a s tym tlakom zacinam mat problemy az tento tyzden, v piatok som skoncila na internom a Dr mi predpisala lieky na znizenie tlaku, tak pevne dufam, ze sa to ustabilizuje 😔

vivi77
16. čer 2007

helka, ako rozpravas o tom centre, mam z nich celkom dobry dojem. ako dlho si bola u nich? a kolko cyklov si s nimi absolvovala? nebolo to cestovanie prilis namahave? alebo ste tam nejaky cas byvali?

s tym tlakom drzim silno palceky, hlavne nech nemusis brat lieky, tym sa tvoji chrustikovia urcite netesia 😉

helka1
16. čer 2007

vivi, chodila som k nim cely min.rok, vo februari som absolvovala 1 soft , bol neuspesny , v juni dalsi cyklus opat negativny no a november priniesol uspech v podobe // ktore som videla 1x v zivote.
S cestovanim sme problemy nemali, aj predtym sme cestovali, chodievali sme do Iscare v BA, je to od nas cca 340 km, no a potom ked sme sa preorientovali na Cechy tak ta dialka bola zhruba rovnaka 😉 . No a niekedy sme dochadzali a niekedy sme tam aj prespali, ubytko sme si zohnali za 180 Sk/osoba/noc v ubytovni co nas az tak financne nezatazovalo 🙂
Ono ten soft sa odporuca hlavne vtedy ked uz mas vycerpane hradene cykly, neviem, ako si na tom ty a do ktoreho centra chodis a ci si s nim spokojna...

Lieky by babetka nemali zatazovat a pevne dufam, ze zaberu...

vivi77
16. čer 2007

helka, vy ste toho preskakali az az. takze dokopy 6 cyklov? klobuk dolu, museli ste byt velmi silni a trpezlivi a hlavne verit.... nie kazdy je taky vytrvaly. ale ste krasnym prikladom pre to, ze sa netreba vzdavat... no a teraz na odmenu budu chrustikovia hned dvaja 😉

ja som zatial len v prvom ivf cykle v GF. odjakziva som ale mala problemy s pco, takze sa to dalo cakat 😒

helka1
16. čer 2007

Vivi, hej podaril sa nam 6 IVF cyklus 🙂 sice sme uz ani nedufali, ale vyslo to !!! No ale pri pco ti staci aj min. stimulacia takze mas aj taku moznost, aku som ti spomenula 😉 Netreba to vzdavat a budem ti drzat palce, aby 2 pokus bol uspesny !

vivi77
16. čer 2007

helka, dakujem. verim ze sa nam to podari, dalsie potencialne pokusy si zatial nechcem pripustit 😕

marcciik
18. čer 2007

Ahojky holky tak dnes mi potvrdily že těhu nejsem jak jsem správně předpokladala 😒 jinak děkuji za tipy helka ani jsem nevedela že to jde jinak 🙂 a taky blahopřeju k dvojčkam ve středu jdu k doktorovi tak se ho na to zeptam a uvidime jestli mi to doporučí protože i po stimulaci jsem mela malo vajíček uvidíme jinak držím všem palečky 😀

majuska81
18. čer 2007

Ahoj Marcciik, super, že si už na tom lepšie. Keď tu prečítaš tie rozhovory, zistíš, že je ešte milión iných možností. Len to nevzdávaj, možno sa vám to podarí, keď o tom už ani nebudete snívať. 😉

marcciik
18. čer 2007

Ahoj majuska nevzdávám rozhodla jsem se že budu bojovat a zkusím všechno jen aby se zadařilo 🙂

majuska81
19. čer 2007

To je ono, riešenie iste existuje, len to musíte nájsť!!!! Mne schválili 1. IVF, začneme v septembri. Som veľmi nervôzna, no aj sa teším. Rátam však aj s tým, že sa to nepodarí. Aj vtedy musíme prežiť......nejako.....

marcciik
20. čer 2007

Ahojky Majuska tak jsme dnes byly u doktora a dohodli se že pujdem na jaře na 4.IVF léky nám hradí ještě pojištovna tak musíme našetřit jen na UO.Říkal že uděláme všechno znova hysteroskopii,štítnou žlážu,buněčnou imunitu a veškerý krevní testy aby jsme měli jistotu že je vše ok 🙂 Takže ted mám spousty času všechno vypustit a užívat si života bez stresu no třeba už další UO nebude potřeba a ty se neboj vše bude v pohodě a určitě se to podaří držím palečky moc moc moc 😀

tofik
20. čer 2007

helka, fajn vidieť, že ak to nejde na prvý , druhý či štvrtý pokus tak ešte stále je tu šanca. 🙂
Ja mám pred sebou laparku a tri týždne ideme do CAR debatiť čo ďalej. Aj keď manželov SPG nám veľa možností nedáva. 😝 😝
Trošku mám z toho všetkého strach. Neviem, či som taká silná a trpezlivá, aby som to všetko prestála. Najmä tie sklamania...
Všetkým začínajúcim snažilkám želám, nech bocian priletí po tom prvom pokuse a ostatným nech tentokrát už majú tie //.

fone
21. čer 2007

Maciiiku, to je fajn, ze mate zase pred sebou dalsi nadeji.JA se taky objednala na kliniku na zac. srpna, ceka nas 2. pokus....
Holky, prosim vas, kdyz se jde znovu na IVF, musi se opet absolvovat to neprijemne vysetreni, kdy se dela cesticka pro vlozeni embrii?Kdyz jsem to mela za sebou poprve, malem jsem padla bolesti....

majuska81
21. čer 2007

Ahojte, ahoj Tofik, tvoj manžel má akú diagnózu??? Bude to tvoja 1. IVF???

Marcciik, asi fakt potrebuješ oddych, lebo vystresovaná sa ti to nepodarí. Užite si leto, a potom na na to vrhnite. Želám vám veľa-veľa šťastia. 😉

marcciik
21. čer 2007

Ahojky holky majuska děkuju budu ho potřebovat 🙂
fone nevím o jaký cestičce mluvíš ale mě nebolelo nic jinak držím moc palečky.
helka tak ivf bez stimulace mi doktor nedoporučil protože i tak mám velmi málo vajíček no nevadí už šetříme další penízky 🙂 a na jaře zase hurááá na to mějte se hezky a přeju hodně sil a štěstí 😅

majuska81
23. čer 2007

Marcciik, ja sa veľmi bojím od toho, že ako to prežijem, keď sa to nepodarí na 1x. Ja som taký nedočkavý typ, a zrúti sa so mnou celý svet, keď nedosiahnem, čo som si vytýčila. Tebe sa to ako podarilo??? ☹

ria713
23. čer 2007

ja by som sa chcela spytat ci tu nie je taka zena ktora chce umele oplodnenie koli tomu aby mala dvojicky ci trojicky.ja som este neskusala otehotniet.