Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

mya
13. kvě 2007

pockej 17.5.? to jeste ani nebylo... 😉 ale chapu mela jsi to 17.4. a ted to mas dostat teda17.5. to je za 30 dni...jsem v tom nejaka ztracena.ja mela posledni Menz 5.4. apak uz jksem v tom ztracena...

jeja1505
13. kvě 2007

hihi,prepac 17.4.hihihi.
Teraz mam dostat 16.5. to je 30 dni.
Ty 5.4.????

cicuska
13. kvě 2007

helka - chcela som sa ta spytat, spominala si nedavno ze si brala Prednison.Ja som bola tiez v Prahe s manzelom a zistli akurat u mna mierne pozitivnu reakciu proti uhniezdovaniu embrijka.Doktor mi odporucil prednison a idem si ho akurat dat predpisat. Ked ho uz doberiem znamena to ze som OK navzdy a ze moje telo uz nebude "bojovat" s pripadnym embrijkom , alebo to budem musiet este zopakovat?

mya
13. kvě 2007

no asi tak nejak .rikam jsem z toho nejaka cela zmatena.ja jsem si delala uz i test.delala jsem si ho uz po 7 dni a byl slabe pozitivni.udelala jsem si proto ze do me sila segra a ze se mi udelala divne na vecir,coz pokracuje uz ted skoro kazdy den.je mi trosku houpave v zaludku.jako kdyz jedu dlouho autem.ale pak jsem si delal jeste test dneska a ten byl zase negativni, tak jsem nejaka hotova.jestli mel jinou citlivost nez ten prvni, to nevim, protoze si ten prvni nepamatuju jak se jmenoval...ach jo

jeja1505
13. kvě 2007

Mya,tak skus si zrobit test rano ked vstanes.No a tak kedy si bola na transfere?Mas IVF?No ak si mala poslednu mrsku 5.4. tak uz musis byt tehotna.No nejde mi to do hlavy...

jeja1505
13. kvě 2007

Vypocitala som ti to.
Nemala si nahodou 5.5.ET?Ked vravis,ze este 6 dni do testu.To znamena,ze si 8 den po ET.No a mrsku si musela mat tak okolo 21.aprila,nemam pravdu?

mya
13. kvě 2007

ja mela posledni ersku 5.4. a 2.5. probehl transfer,coz jsem mela dostat mrsku,ale proste me hormonalne nadopovali ze neprisla.a zatim neprisla do ted a ani nevim kdy by mela prijit.IVF mam.test si mam udelat az 18.5. tak uz se radsi do te doby terstovat nechci,mam z toho akorat nervy.mam to nejaky zmateny vid?sama tomu nerozum,ale takhle presne to bylo,vic sama nevim.ted si picham Agolutin a beru Estrofem, aTy?

jeja1505
13. kvě 2007

Divne,ja som v zahranici tak Agolutin a Estrofen nepoznam.Ja po ET nemam nic pichat iba brat (u vas je to) Ustrogen,ako cipky.
Ty to mas fakt nejake divne,hm.A kde chodis?

mya
13. kvě 2007

Ja jezdim do Plzne do CAR .ja jsem volal do CAR a ptala jsem se na muj cilkus a tam mi rekli, ze to ted nedostanu 9 mesicu,ze jsem tam vedena, jako tehotna..coz mi prislo divny.rekli mi ze si mam udelat test 18.5. jestli se mimi uchytila.tak nevim.a ze kdyz si picham Agolutin,tak to dostat nemuzu.ovsem kdyz jsem si precetla pribalovy letak,tak tam je napsano ze se Agolutin pouziva na vyvoloani menstruace...kdyz to tak pisu tak uz se z toho meho pribehu musim smat...ja mam hold vsecko vzdycky extra...

jeja1505
13. kvě 2007

Hm tak ja uz neviem.Skus si niekde inde zajst a poradit sa.Ved predsa ti musia vsetko vysvetlit.Fakt divne.
Idem ja uz k manzelikovi.Daj vediet ak budes daco viac vediet,oke?A skus sa opytat v inom Caru na tvoju situaciu,oke? 😉

Maj sa a drz sa.... 🙂

mya
13. kvě 2007

papa diky za pokec.me manzilek prijde za pul hodky .je v praci,tak papa a taky se drz...
🙂

helka1
13. kvě 2007

mya, agolutin sluzi ako vyvolavacka ms, pokial si vsak tehotna, tak ma zase tehotenstvo "podrzat". Estrofem je na rast sliznice, niektore centra ho pouzivaju aby zvysili vysku sliznice pre transfer, co sa taky estrofemu a tehotenstva stretla som sa s rozdielnymi nazormi, ze po potvrdeni tehu sa estrofem ma vysadit a niekde hovoria brat dalej 😉

jeja1505
13. kvě 2007

I ty Mya dik za pokec a fakt sa drz.A dik Helka za vysvetlenie pre Myu! 😲
pappapap holky

mya
13. kvě 2007

helka.diky..jsi hodna.cetla jsi muj pribeh>?

helka1
13. kvě 2007

mya nie necitala, pisala si ho tuna na diskusii o umelom oplodneni ?

mya
13. kvě 2007

jo psala,mam problemy s tim ze nevijm kdy mam dostat menz.psala jsem to dnes asi tak pred hodkou.

helka1
13. kvě 2007

mya, tak som si to trochu spatne precitala, si este podla mna skoro po trensferi, pockaj si, ked budes aspon taky 11-12 den po ET a potom skus skocit na krv, lebo len ten ti na 100 % potvrdi, ci si tehu alebo nie, zatial ber tie lieky co ti naordinovalo centrum 😉 . Pokial sa embryjko neuchyti, tak menzes by sa mal dostavit do tych 15 dni od ET .Zatial to chce trpezlivost, ale ked mas labilny zaludok, to je dobre znamenie 🙂

Cicuska, ja som mala pozitivitu voci spermiam cudzim aj manzelovym a to slo preliecit prednisonom a kondomovym stykom, ty mas asi protilatky proti trofoblastu ??? To neviem, niekedy je potrebne testy zopakovat, ale zase cestovat do Prahy 😖 ? Viem vsak ze ked sa prednison berie dlhodobo, treba si dat pauzu a potom pokracovat v uzivani 😉

mya
13. kvě 2007

no tak jsem zvedava.ja nevim...pujdu se uz venovat manzilkovi,prisel z prace.tak zatim pa a ja se zas ozvu.moc ti dekuju za vysvetleni

helka1
13. kvě 2007

Neni zac 😉

mikulka
14. kvě 2007

Holky, možná mi doporučí umělé opl. Manžel má absenci spermií. Jak probíhá příprava na umělé oplodnění, pokud jsem zdravá? Berou se také hormony, nebo jak to je? Moc díky.

jeja1505
14. kvě 2007

Tak kde ste hormonalky? 😎

aaandrejka
14. kvě 2007

mikulka, skus www.neplodnost.cz, tam najdes odpovede na vsetko 🙂

raadka
20. kvě 2007

Ahoj holky, když jsem si tak pročítala Vaší diskuzi, tak jsem si řekla, že by bylo fajn se s Vámi podělit se svými zkušenostmi. Prodělala jsem třikrát IVF z toho dvě neúspěšně a třetí IVF dopadlo dobře. Jsem ve 12 týdnu těhotenství. První dvě IVF jsem prodělala v Heliosu v Brně - můj názor: po transferu žádná podpora, sestry působily choaticky a nebýt toho, že jsme si hlídala doporučené léky z Ústavu pro matku a dítě z Plzně, tak by nám je ani nepíchli. Smutné na to, že je to tak drahé. Navíc po odběru vajíček je tělo rozbolavělé a pokud nedostává podporu, tak se ani nedivím, že jsem vždy 10-tý den začala krvácet. Když mě viděli známí jak se trápím, tak mě oslovili s nabídkou, že mají známeho v Unice v Brně. Zde třetí pokus IVF dopadl úspěšně. Shodou okolností jsem do Unicy poslala také svou kamarádku a ejhle je těhotná. Další známi měli stejný průběh jako my. Třikrát IVF (2 Helios a 3 Unica). Proto všem Unicu vřele doporučuji. Je zde rodinný přístup, maximální podpora léky po transferu, takže Vám všemožně pomáhají těhotenství udržet a velice přijemný personál.Když se tak na svůj článek divám, tak ani nevěřím, že se dá ta celá šílená etapama mého života, tak zkrátit. Všem Vám moc držím pěstičky.

jeja1505
22. kvě 2007

mya ako sa mas a ako si dopadla????

ika_ba
24. kvě 2007

na ivf sme uz boli, ale teraz nam prvy krat budu robit isci, ako ste dopadli pri isci vy? kolko odobratych vajicok sa asi oplodnilo?

jeja1505
24. kvě 2007

ahoj ika_ba.18 vybrali,11 oplodnili,1 zaviedli a 6 zmrazili.Nevyslo nam to bohuzial.KET budeme mat o mesiac,rozmrazia 2 vajicka tak sa uvidi.
A ako ty po ivf?

ika_ba
24. kvě 2007

ja som bola na ivf, na druhy pokus vyslo, ale o mimi sme dosli v druhom mesiaci, bolo to v decembri. teraz mi pichaju injekcie, ja mam slabu stimulaciu, ale doteraz najviac vajicok, 5, aj ked som mala iba 3, tak sa oplodnilo iba jedno. tak som bola vtedy z toho sklamana. a bola by som rada, ked nam budu robit iscs, aby to bolo lepsie.
zajtra idem na kontrolu a povedia mi, kedy bude odber. v stredu mi to lekarka odhladla tak na nedelu az utorok. tak uvidim zajtra.

jeja1505
24. kvě 2007

Aha tak daj vediet ako zajtra

ika_ba
25. kvě 2007

ahojte,
tak na odber idem v pondelok. mala by som sa tesit, ale som smutna, lebo nam odporucaju predimplementacnu genetiku a ja sa toho bojim. viem, ze ked tym prejdeme, je vacsia sanca, ze to bude OK, lebo som uz 2x potratila, ale ja sa toho bojim. myslim si, ze nam to nedopadne dobre, ze nepojdeme na ziaden transfer. som z toho nestastna uz teraz.

veva55
25. kvě 2007

ika, nemusite ist na PIG, je to len na vas.
A preco vam to odporucaju, kvoli tomu, ze ste o mimi prisli?