Ve 2. trimestru začínám mít ze všeho strach

lrg
2. pro 2012

Ahoj holky,
chci se svěřit se svými chmury🙂 Do téhle doby jsem měla (a vlastně pořád mám) perfektní těhotenství. Žádné obtíže, nevolnosti, přibrala jsem jen pár kilo, dokud nezačaly pohyby ani jsem nevěděla, že jsem těhotná. Ale od tohoto týdne, už se začíná moje tělo tak nějak projevovat. A jak jsem na to nebyla zvyklá, jsem ze všeho hotová - z tvrdnutí břicha, z občasných nevolností, když se moc hýbe, nebo naopak nehýbe vůbec....... Jakmile mě píchne v břichu začínám se strachovat, jestli se něco neděje, kontroluju si kalhotky jestli nekrvácím a jiné šílenosti. Jsem už taky víc doma a i když to cíleně nevyhledávám, člověk se dostane k informacím (obzvlášť tady 🙂 ) co všechno se může stát a pak nad tím dumám a pozoruju se, jestli nemám příznaky.
Taky narůstá můj strach z porodu. Bojím se komplikací, císařského řezu, bojím se, že jim tam umřu 🙂
Vím, že jediná rada je nemyslet na to, jen jsem chtěla vědět, jestli to má některá z nastávajících maminek podobně 🙂

pegynka
2. pro 2012

Ahojky,nejsi sama,kdo se boji..Co jsem mluvila s kamaradkama,nasla jsem snad jen jednu,ktera se nebala 🙂 Ja mam dneska uz 3dny po terminku,zatim jsme porad 2v1 a bojim se kazdym dnem snad vic a vic..Zase na druhou stranu si rikam,ze to zvladlo takovych zenskych,tak proc ne ja....Jsou treba i tady maminy,ktery maji deti 5, a taky to vsechno zvladly 😉 Jsme preci budouci maminy,bude toho na nasich prsou daleko vic,musime byt silne 😀 Uz pro ty nase drobecky 😉

pegynka
2. pro 2012

Ahojky,nejsi sama,kdo se boji..Co jsem mluvila s kamaradkama,nasla jsem snad jen jednu,ktera se nebala 🙂 Ja mam dneska uz 3dny po terminku,zatim jsme porad 2v1 a bojim se kazdym dnem snad vic a vic..Zase na druhou stranu si rikam,ze to zvladlo takovych zenskych,tak proc ne ja....Jsou treba i tady maminy,ktery maji deti 5, a taky to vsechno zvladly 😉 Jsme preci budouci maminy,bude toho na nasich prsou daleko vic,musime byt silne 😀 Uz pro ty nase drobecky 😉
@lrg

smudlinka2019
2. pro 2012

Ahojky,tak my máme necelé 4 týdny do TP a taky se bojím.Vlastně celé těhotenství jsem se bála.Jestli miminko roste,jestli bude mít srdíčko,jestli testy vyjdou dobře a tak dál 🙂 před každou kontrolou mám divný pocit a jsem nervozní a bojím se,že se něco pokazilo.Jakmile mám větší bolesti v podbřišku,tak se hnedka začnu klepat a ani nevím proč a minule jsem se dokonce manželovi rozbrečela s tím,že se bojím aby byl maličký v pořádku.Je to úplně normální,hold máš strach jak o sebe,tak hlavně o to maličké 🙂

lucifereeek
2. pro 2012

taky jsem se bála, o první miminko jsme přišli v 9tt, v druhém těhu jsem na začátku měla boreliózu a zvýšené protilátky na toxoplazmózu, tak jsem byla v neustálém strachu aby bylo vše v pořádku, z porodu jsem měla strach taky, kdo ne, že? porod jsem měla nakonec vyvolávaný a skončil akutním císařem - s čímž jsem vůbec nepočítala, narodila se mi zdravá holčička 🙂 Pokud budeš rodit v porodce, tak tam udělají vše proto, aby ti pomohli 🙂
@lrg

lv
2. pro 2012

je to tak, teď už se nikdy neprestaneš bát..prvně aby bylo všechno v pořádku v bříšku, pak porod, aby nebyly komplikace a pak každou minutu o miminko, batole, rošťáka.. 😉 nenaděláš nic, to je úděl maminek...u obou těhotenství jsem v panice, že se miminka nehýbou jela na pohotovost, samo sotva jsem tam došla, začalo v břiše rodeo..ale v porodnicích jou na to připraveni a uklidnili mě..

blahova_andrea
2. pro 2012

já jsem asi ráda, že jsem koníka objevila až v šestinedělí. neměla jsem tolik informací a tudíž ani strach. já si nějak nic moc nepřipouštěla a pomohlo to. nemyslela jsem za celé těhotenství vůbec na to, že by nějaké testy nevyšly dobře, že by se něco pokazilo nebo zkomplikovalo a asi to nebude tím pozitivním myšlením (které mi teda jinak vůbec není dáno), ale za celé těhu i porod se nic nezvrtlo a všechno bylo super. ano...i porod, v rámci možností samozřejmě. bát se je přirozené, ale snaž se to ovládat, protože to neprospívá tobě ani miminku. a opravdu na tebe v životě s prckem bude čekat mnohem víc překážek než je porod, to je jen začátek 😉

leniiis
2. pro 2012

Právě, že tohle je bohužel jedna z nevýhod koníka. Dozvíš se tu to, o čem jsi ani netušila, že existuje a zbytečně sepak stresuješ. Těhotenství si hezky užívej, nevíš kolikrát se ti to ještě poštěstí. Zvládlo to tolik ženskejch, to zvládneš taky. A i kdyby třeba nedej bože nastaly nějaký komplikace doktoři jsou tam od toho aby ti pomohli. Neboj se nic, určitě všechno dobře dopadne!!!🙂 Přeji hodně štěstí 🙂

zuza01
2. pro 2012

Nečíst to tu! Já se pak bála skoro celých 9 měsíců 🙂 Vyděsily mě tady popisy porodů, nemocí, vad a vůbec, nakonec všechno v pohodě. Takže nakupuj, vybavuj, odpočívej a užívej si to! 😀

aaa
2. pro 2012

@lrg Jediná rada-nečíst 🙂 . Byla jsem na tom stejně, pak jsem si to zakázala a byl klid 😉 .

adelajn555
3. pro 2012

Myslíte ze jako prvorodička a postavově drobná mám šanci porodit bez komplikaci? Moje mamka mě nijak pozitivně nenabíjí a jenom slyšim že to nezvládnu a že můžu umřít u porodu ☹ Tak mám fakt obavy a strach 😢

lrg
autor
4. pro 2012

@adelajn555 No to je fakt pecka 🙂 Je to blbost, sama jsem malá a hubená, moje mamka taky byla a mám hodně kamarádek, které jsem ještě kostnatější a porodily úplně bez komplikací. Hlavně takové řeči jsou k ničemu, teď už to vyprdnout musíš, tak o co mamce jde? 🙂