Velký stres z úrazu blízkého v 28tt

sarkal
8. srp 2008

Ahojky.Potřebuji radu,dnes měl můj taťka velký úraz nohou,je to nadlouhé vyprávění,stalo se mu to když opravoval auto.Musely sme volat záchranku,já jsem o něj měla hrozný strach,ležel na zemi všude krev,on celý bledý a nemohl skoro mluvit,hrozně mi bušilo srdce,klečela jsem u něj na zemi hrozně sem brečela,držela ho za ruku a hladila ho,on mi jí chudák bolestí mačkal,mamka byla v šoku a pořád vyhlížela záchranku a brečela,ale já byla taky v šoku,pak přijely daly mu něco proti bolesti atd.Když ho nakládaly do sanity hrozně sem brečela,prostě jsem byla ve stresu a úplně sem se klepala.Odpoledne sme za ním s manželem a mamkou jely a už byl na pokoji po operaci a doktor nám říkal,že měl velké štěstí,že mu to minulo šlachy,kterými se hýbe prstama a i tepnu,má to jen sedřené doktor říkal,že jak po výbuchu granátu,že to vyděl naposledy v prvním ročníku na fakultě.Tatínek už jí,vypadá mnohem lépe,mluví,jí prostě vše,jediné co mu moc vadí,že nesmí chodit a musí čůrat do bažanta,ale to je to nejmenší.Bude vpořádku a teď už jsem klidná když to vím,ale od mala sem hlavně na taťku hrozně fixovaná on je hrozně hodnej a já prostě nesnesla když jsem viděla jak trpí.Promiňte,že to takhle rozebírám,ale jde mi o to jestli některá z vás v těhotenství,zažila něco takového a tím pádem,byla ve stresu atd.
Až teď si uvědomuji jestli jsem tím nějak neublížila miminku,jsem skoro v 28tt a hrozně se o našeho chlapečka bojím,pohyby cítím průběžně celý den a teď už se i já cítím dobře,jsem jen trochu unavená.Myslíte,že se tím velkým stresem mohlo miminku něco stát?Poraďte prosím.

monkula
8. srp 2008

sarkal, v prvom rade sa upokoj...
Maličkého si asi trošičku vystresovala, ale myslím si ,že ak cítiš pohyby, nemalo by sa mu stať nič...
ja som ako tehuľka prežial nieč opodobné ,keď sa moja babka dostala do nemocnice, a ja som tam za ňou bola, všetci tí starí ľudia okolo bolo prepáčte mi za výraz, doslova cítiť smrť, nebolo m ivšetko jedno... 😅
Neboj, malinký bude v poriadku, tatinkovi už je dobre, tak sa teš s ním...

dzany
8. srp 2008

sarkal, je fajn že pohyby cítiš, to je důležitý,ale pro klid duše bych jela na vyšetření na gyndu, at tě zkontrolují ultrazvukem. určitě bude vše v pořádku, držím palce 😉

nelinka79
8. srp 2008

sarkal neboj urcite je prcek v poriadku a urcite mu to neublizilo. A teraz ked vies ze tatino je v poriadku tak zbytocne nemysli na nejaké zle veci a hlavne sa ukludni. Daj si cajim na ukludnenie a sup do postielky sa poriadne vyspat a oddychuj celý vikend...

ilonkaa
8. srp 2008

Sarkal:klídek maličkému se nic nestalo!Ty už se nestresuj,tatínkovi je už dobře.

A s celého srdce mu já i mimísek přejeme brzké uzdraveníí 😵 😵 !!!

hary
8. srp 2008

Sarkal, je mi líto tvého tatínka, ale snad už bude jenom dobře 😉 . Nevím, jestli se to dá s tímto srovnávat, ale když jsem čekala svého prvního synka, tak mi měsíc a půl před porodem zemřela babička, která byla tak trochu mojí druhou mamkou. Hrozně jsem to několik dní v kuse obrečela, až mi rodina hubovala, ale nemohla jsem si pomoct. Na pohřeb jsem i přes zákaz rodiny šla, chtěla jsem se rozloučit. Ono to trápení bylo vlastně skoro celé těhu, byla nemocná. A Honzík je dnes krásný zdravý kluk, neznám snad hodnější miminko, než byl on a následky to určitě nemá. Ono se říká, že jednorázový stres miminku určitě ublížit nemůže, pokud nejsi permanentně stresovaná, jako že asi určitě nejsi, tak jsi miminku určitě neublížila. Teď už bude dobře, tatínek se uzdraví a ty zase budeš pohodová těhulka, ale ublížit mu to určitě nemohlo. A určitě mu tímto jednorázovým stresem neovlivníš povahu, neboj se ničeho. Držím palce, ať je tatínek co nejdřív ok a ty máš potom krásné, zdravé miminko 😉

sarkal
autor
8. srp 2008

Teď už jsem klidná a šťastná,že to tak dopadlo,ale byl to hold velký strach a stres.
Maličký se čile hýbe jako vždy tak snad jsem mu neublížila,jenže v tu chvíly člověk nedovede myslet na nic jiného.

angua27
8. srp 2008

sarkal, neviem Ti poradiť, ale verím, že bude všetko ok, s bábätkom aj Tvojím tatinom.

sarkal
autor
8. srp 2008

Děkuji moc všem!!
hary to muselo být hrozné,to je mi líto ☹ .Také si říkám,že je vše ok,když bych necítila pohyby tak samozřejmě naklušu k doktorovi.Děkuji Vám,moc jste mi pomohly!

gedren
8. srp 2008

Nemej strach. Muj tatinek tragicky zemrel pri autonehode, kdyz byla moje segra asi v 35tt, jeste ja byla (taky po ty nehode) v nemocnici, vsechen ten stres kolem myho leceni a zarizovani pohrbu a tak, a donosila do terminu, detatko v poradku a vubec vsechno uplne OK. Drzim palce tatinkovi k uzdraveni i Tobe do pokracovani tehotenstvi!

jindri
8. srp 2008

sarkal: asi vím, jak se teď cítíš i když prožívám trochu jiné trápení. My jsme dnes s manželem nechali uspat našeho starého pejska. Poslední 3 dny jen brečím, od ostatních slyším, že se mám šetřit kvůli miminku, ale nejde to. Byl to právoplatný člen rodiny a strašně mi chybí. To dnešní rozhodnutí, zda už je ten pravý čas pomoci mu na onen svět bylo jedno z nejtěžších.
Taky mě trápí, zda miminku nemůžu uškodit. Pohyby ještě necítím, ale celý den o břichu vím, není to bolest, spíš divný pocit.
Tatínkovi přeji hodně zdraví a Tobě hodně síly.

dagina
8. srp 2008

Sarkal, podobný stres jsem zažila cca před měsícem a půl, když kamarádce z dětství zemřela 10tiletá dcerka...., hodně jsem zvažovala zda jít na pohřeb, jelikož jsem měla již po 1. trimestru, šla jsem...., prostě jsem musela se s ní rozloučit..., bylo to nejhorší co jsem kdy viděla a slyšela, myslím že jsem to ale v rámci možnsotí ustála a mimčo je OK, má se čile k světu. U tebe by snad mohl být problém předčastného porodu....,jinak mimčo je určitě v pořádku, pokud si nebudeš jistá, jdi k dr. Ať se taťka brzy uzdraví a hlavně porodíš krásné, zdravé mrně 🙂 .

janka1874
8. srp 2008

jindri ja som síce tehotná nebola keď sme tiež uspávali môjho psíka a je mi z toho dodnes smutno a to už budú v novembri 3 roky hlavne ma štve že sa nedožil malej on miloval deti držím palce nech sa s tým skoro zmieriš a ten divný pocit v brušku už môžu byť také slabé pocity podľa mojich výpočtov si asi v 4 mesiaci, správne?

sarkal pokiaľ sa malý hýbe neboj bude všetko o.k. a taťkovi skoré uzdravenie

georgine
8. srp 2008

sarkal hlůavne se musis začít ujlidnovat.. je spusta zen (tehulek) ktere si zazily velký stres v ondoní tehotenství.. taky jsem ve 20tt zazila stres ve forme urtí v rodine.. takze jsem mel astejne obavy.. Musis byt ted uz klidná a myslet an miminko.. neboj všechno bude zase dobre...držím pěsti... 🙂

janna1830
8. srp 2008

sarkal, v prvom rade mi to je strasne luto a ja by som to prezivala ako ty, boze az mi slzy vysli 😔 som strasne rada, ze ocko je v poriadku, aj ja som na toho mojho veeeelmi fixovana, pre mna bude vzdy muz c. 1 v zivote...tak ta totalne chapem.
O babatko sa neboj, nepokracuj dalej v strese. Vsetko bude v poriadku, drzim palce ockovi, lebo malinke je uuuurcite ok ! Velmi vela zien zazije stres v tehotenstve, len nech nie je dlhodoby.

jindri
9. srp 2008

janka1874: děkuji, mě to taky strašně mrzí, jak kvůli miminku, tak kvůli jeho blízkým narozeninám. Poblíž nás otevřeli psí pekárnu, chtěla jsem mu koupit dort a pozvat kamarády, protože 13letý Dandie Dinmont terier je rarita ☹
Teď jsem v počátcích 5 měsíce a je to tak 14 dní, co mi výrazně narostlo bříško.

sarkal
autor
9. srp 2008

Holky jste hrozně hodné,hodně jste mi pomohly a vidím,že Vás je spousty co máte trápeníčko a všem Vám přeju aby to bylo dobré!!
Jindri:chápu,také miluji zvířata,máme 4letého křížence,kterého sme si vzaly jako štěňátko z útulku a nedovedu si představit žít bez něj,mrkni do alba,tam je vyfocený.Vím co prožíváš,už dva pejsci v rodině nám zemřely,když mi bylo cca 14let tak nám autobus srazil vlčáka Belinu a když jsem chodila s mým manžou tak měl hrozně hodného aljašského malamuta a umřel,dostal nějakou mrtvici a za hodinu byl pryč,protože jsme tenkrát bydlely daleko od města,nestihl ani přijet veterinář.Obojí je to dlouho co se to stalo,ale když mám slabou chvíly tak si na oba vzpomenu a někdy i slzu ukápnu.Ono na vše pomůže čas a nám právě když umřel ten malamut tak sme si asi za tři měsíce vzaly to štěňátko to nás z toho dostalo.Pes je prostě člen rodiny,jako člověk,je neuvěřitelné jak jsou chytří a věrní.Je to smutné,ale drž se!!Budu na Tebe myslet a držet Ti palečky!!!
Jinak Vám všem moc děkuji!!

andy21
9. srp 2008

sarkal, v 10tt měl brácha autonehodu, 2 dny v ohrožení života, byl na ARU, pak na JIP, vidět ho tam na těch všech přístrojích, jasně, že jsem pořád brečela, i když mě se všichni snažili tak jako chránit.....bála jsem se i o mimi, že potratí, ale teď se brácha úspěšně uzdravuje a miminko je také v pořádku, ale vím, jak se cítíš....
Drž se a přeju ti hodně sil!