Větší číslo nohy po porodu?

alenatab
18. srp 2011

Chtela bych se zeptat... mne to zatim pripada uplne absurdni... ale po porodu jsem zjistila, ze se nevejdu do zadnych svych bot. Ke konci tehotenstvi jsem nosila jenom par nejpohodlnejsich paru kvuli otokum, ktere uz ted ustoupily, ale vsechny moje lodicky jsou mi male. Najde se nekdo, kdo by o necem podobnem slysel?

ffiinnkkaa
18. srp 2011

Jo před porodem jsem měla 39 a teď jsem ráda když se vlezu do 41 - a to právě kvůli otokům v těhotenství

ja.na81
18. srp 2011

Ja jsem o tom slysela od kolegyne v praci - ze ma po tehotenstvi vetsi cislo bot. Ja jsem se teda na konci tehotenstvi taky nevesla poradne do zadnych svych bot, vsechny tlacily, v pohode to bylo akorat v pantoflich, jeste stesti, ze loni bylo poradne leto 🙂 Ale jak jsem porodila, zas mi vsechny me boty byli dikybohu normalne... Takze fakt to znam jen z doslechu, ale proste zrejme nic neni nemozne 😉

dadous
18. srp 2011

jsem někde slyšela, že je to tím, jak člověk nabere kila navíc, tak se mu roztahne noha, jakoby se bortí klenba a tím se noha prodlouží 😅 nevím, možna na tom něco bude 😵

apollo11
19. srp 2011

Něco na tom je, taky mám pocit, že se natrvalo zvětšila cca o půl čísla (některé boty mě tlačí), a to jsem v těhu moc nepřibrala ani otoky jsem neměla.

losice
19. srp 2011

tak ja jsem taky skocila z 38 na 39... takze neco na tom je...

veruska007
19. srp 2011

Mně se taky zvětšila noha, minimálně o 1-2 čísla. Tím přibíráním to asi moc nebude - já přibrala před těhotenstvím skoro 20 kg a nohu jsem měla stejnou. Pak jsem v těhu přibrala 5 kg a noha se zvětšila 😉 .

mochenkaa
19. srp 2011

přítelova babička má po dětech o číslo větší nohu. Každopádně já v to tiše doufám, teď mám 33 a každé zvětšení by bylo super. Mít tak 35 😵

anka.
20. srp 2011

Taky patřím k těm co musely kupovat větší boty. ☹ Snad to bude podruhé jinačí nebo nevím jak bych skončila 😀 (aky jsem nijak extra nepřibrala)

blanka.k
20. srp 2011

Super téma,jsem si myslela, že jsem divná. V těhu jsem teda přibrala z 57 na skoro 90kg (z toho přes 20 za poslední 2 měsíce), během 3 měsíců jsem to měla dole, ale pořád (15 měsíců po porodu) se nevlezu nejen do žádných z mých bot, ale ani do klasických bot v obchodech....Zkoušela jsem i o číslo větší, ale ty mi vzadu padají, ale na šířku jsou úzké :( takže mých X párů bot na podpatku mi tu leží, v obchodech na mě nic "moderního" (prostě ně "babkovského") nemají, děsím se zimy, teď chodím v žabkách a sportovních teniskách a ...
Ale zmínila jsem se před známou fysioterapeutkou a prý se často při porodu "skřípnou" nějaké ty mízní uzliny a dolní končetiny otíkají, hlavně prý ta chodidla. takže se chystám na lymfomasáže, no a pak si asi koupím takové ty papučepro důchodce ,když to nezabere a bude 😅

mifinka
20. srp 2011

Tak kamarádce se taky noha zvětšila, mě pro změnu zmenšila 😀

hehena
25. srp 2011

ty jo tak to bych nevěřila, že je to fakt možný a že navíc najdu takovouhle diskusi....... hlásím se k větším nohám.... 🙂))) taky mám nohu rozpláclou jako píše @blanka.k ... já jen usuzovala, že tím, že roztáhla pánev, to mohlo prostě nějak změnit těžiště, tudíž se to odrazilo i na placatosti mý haksny 🙂))) to jsem blázen... 🙂))

hehena
25. srp 2011

jinak já přibrala v těhu 13 kilo, otoky jsem měla od 20 týdne zhruba, ale žádná hrůza, větší otoky jsem měla po porodu ještě asi týden, to byly pak fakt nohy jak konve... ségra mi v porodce říkala, no máš sice pořádný břicho, ale zase díky přibrání nemáš konečně nohy jak z dachau 🙂))))
teď mám místo 38, vel. 39, 40.... :-O a v životě by mě nenapadlo, že je to možný,.... 🙂))

ladymck
15. dub 2016

ženský to mi ani neříkejte!!!! já teď startuju 28. týden neplánovaného těhotenství, a mám z loňska doma boty který jsem ještě ani neobula a strašně se na ně těším, teď se do nich pořádně nevejdu, protože mě tlačí, přibrala jsem už 11 kg a samozřejmě i mně malinko nohy otékají, tak doufám, že aspoň koncem léta nebo na podzim, až bude mimouš venku, že se do těch bot vejdu, ☹ to by mě teda vážně štvalo kdybych musela dát všechny boty pryč :(

baysha
15. dub 2016

Ke konci těhotenství se povolují vazy. Je to kvůli tomu, aby se při porodu mohla rozestoupit pánev, ale tělo neumí povolit jen pánevní vazy a tak povoluje všechny. Takže se klenba může "rozjet" do šířky a tím pádem může být chodidlo větší.

vanule
15. dub 2016

@ladymck já po porodech neobuju ani jedny původní boty - jak na délku, tak na šířku, měla jsem č. 41 a teď kupuju i č.43....

laisobel
5. čer 2016

Ja sla z 39 na 40. A to jsem vubec nemela otoky. Ale hodne jsem pribrala a bylo to. Taky jsem se lekla ze se nevejdu do bot 😀

aguaverde
6. čer 2016

😅 😅 😅 a já to dámy mám naopak....před otěhotněním sem měla nohu 40 (i 41 některý boty) a po porodu kupuju 39 😅 😕 😕 😕

brigitabazar
11. říj 2018

Je to tak. Já měla 39 a teď mám 40,5-41. A rozhodně to není kg navíc. Kdysi jsem nabrala na 93kg a nohu jsem měla stále stejnou. Je to tím jak hormony rozvolňují vazy v těle, aby miminko mohlo projít ven (někomu se třeba rozjede i pánev a má pak širší boky). Takže těhotenství zdar *jsem teď po druhé těhotná, tak jsem zvědavá, jestli si pak budu kupovat 43 😂😂😂

hojda
11. říj 2018

z 38 ma 39

aguaverde
11. říj 2018

😃 holky já z velikosti 40-41 po 3porodech mám 38 (žabky, sandálky atd)-39 😃😃😃😃 ale boky joooo ty mám o dost větší 😂😂😂😂😂

kalutedi
11. říj 2018

je to hodně časté, já z 38 na 39, ale už jsem u dvou kamarádek slyšela i o zmenšení😲