• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vrátit se zpět k plínkám? Syn se začal znovu počůrávat

21. ledna 2014 
Muj syn 2.5roku je jiz pul roku bez plinek i na noc a zacal se mi pocuravat i pokakavat dela to stridave nekdy to nekdy to,ale ted uz jeto neunosne za tyden se vykaka do nonocniku tak jednou jinak tak 2x denne poodejde a prijde rict,ze ma bobek.Jsem zoufala ze spani to neudela mate taky zkusen
ost?Nic nezabira varecka vysvetlovani vyhruzky po dobrem nic:frowning2:
21. led 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Především mě dost vyděsila ta poslední věta a vařečka.To snad ne.
A k otázce-k plenám bych se nevracela a trpělivě zkoušela nočník.
21. led 2014 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
Z věty "poodejde a prijde rict,ze ma bobek" usuzjuji, že ho necháváš na nočníku o samotě. Proto mě napadá, že se možná jen snaží upoutat pozornost. Zkusila bych při používání nočníku být u něj a věnovat mu pozornost. A určitě bych ze záležitostí okolo vyměšování vynechala tresty (vařešku tedy určitě) i odměny - vyměšování do nočníku nebo záchodu má být něco zcela automatického stejně jako mytí zubů, umývání rukou a pod. takže záležitost která není spojená s odměnou nebo trestem.
A pokud u syna při používání nočníku jsi a věnuješ mu pozornost a i přes to se začal počurávat a pokakávat v průběhu dne bude asi nejlepším řešením posazovat ho na nočník častěji i ve chvílích kdy tvrdí, že nemá potřebu - děti nejsou úplně schopné potřebu včas vycítit.
21. led 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Myslím, že to je jen období, které samo od sebe odezní. Hrotit to nemá cenu, stejně na to musí přijít sám. jestliže poodejde, udělá bobek a pak ti to jde říct tak si sám svou potřebu uvědomuje a vědomě jí vykoná (poodejde, aby se vykakal/vyčůral) a pak to nahlásí. Sama jsem to zažila u obou dětí a s tím se nedá dělat vůbec nic, prostě čekat až to samo odejde. Vůbec nejhorší je (mluvím z vlastní zkušenosti) trestat, křičet, říkat že je "fuj pokakanej", ale taky nutit často na nočník. Tím se nic nevyřeší, on se nepokakává/počůrává proto, že to nestihl, ale on to dělá vědomě. Takže když ho posadíš často na nočník, tak tam stejně nic neudělá, bude se vztekat apod. a pak se ti stejně pokaká do kalhot. Když se to stane tak prostě říct " dobře žes mi to řekl, ale kaká a čůrá se do nočníku." Je to období vzdoru, které se projevuje i bojkotem nočníku.
21. led 2014 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
ahojky my ted mame to same maly ma2,5 ,pul roku bez pleny už i na noc v noci vydrži přes den se mu stava,že se vědomě počura nebo pokaka třeba i předemnou dostane vynadano přesleču ho on si poklepe na čelo,že je tydyt a je to ,prostě nějake obdobi řekla bych,že to děla když si ho min všimam taky jsme začali zkoušet školku 2x tydně dopo tam se teda zatim vždy počural i pokakal a to doma pokud nema tu svoji chvilku chodi na nočnik sam jen malokdy mužu jit s nim vždy mě gestem zarazi a křikne mami ne a zavola až je vykakany užžžž pokud jen čura tak si to i sam vylije plinu bych v žadnem připadě nedavala třeba zkus ho v tom nechat tak 10min ja plinu za tu domu dala zpět jen 2x na noc a to když měl prujem tak aby nedošlo k nehodě kdyby to nestihal
21. led 2014 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek