Vrátit se zpět k plínkám? Syn se začal znovu počůrávat

sestricka0112
21. led 2014

Muj syn 2.5roku je jiz pul roku bez plinek i na noc a zacal se mi pocuravat i pokakavat dela to stridave nekdy to nekdy to,ale ted uz jeto neunosne za tyden se vykaka do nonocniku tak jednou jinak tak 2x denne poodejde a prijde rict,ze ma bobek.Jsem zoufala ze spani to neudela mate taky zkusen
ost?Nic nezabira varecka vysvetlovani vyhruzky po dobrem nic☹

laurital
21. led 2014

Především mě dost vyděsila ta poslední věta a vařečka.To snad ne.
A k otázce-k plenám bych se nevracela a trpělivě zkoušela nočník.

petrajurinova
21. led 2014

Z věty "poodejde a prijde rict,ze ma bobek" usuzjuji, že ho necháváš na nočníku o samotě. Proto mě napadá, že se možná jen snaží upoutat pozornost. Zkusila bych při používání nočníku být u něj a věnovat mu pozornost. A určitě bych ze záležitostí okolo vyměšování vynechala tresty (vařešku tedy určitě) i odměny - vyměšování do nočníku nebo záchodu má být něco zcela automatického stejně jako mytí zubů, umývání rukou a pod. takže záležitost která není spojená s odměnou nebo trestem.
A pokud u syna při používání nočníku jsi a věnuješ mu pozornost a i přes to se začal počurávat a pokakávat v průběhu dne bude asi nejlepším řešením posazovat ho na nočník častěji i ve chvílích kdy tvrdí, že nemá potřebu - děti nejsou úplně schopné potřebu včas vycítit.

delfilucka
21. led 2014

Myslím, že to je jen období, které samo od sebe odezní. Hrotit to nemá cenu, stejně na to musí přijít sám. jestliže poodejde, udělá bobek a pak ti to jde říct tak si sám svou potřebu uvědomuje a vědomě jí vykoná (poodejde, aby se vykakal/vyčůral) a pak to nahlásí. Sama jsem to zažila u obou dětí a s tím se nedá dělat vůbec nic, prostě čekat až to samo odejde. Vůbec nejhorší je (mluvím z vlastní zkušenosti) trestat, křičet, říkat že je "fuj pokakanej", ale taky nutit často na nočník. Tím se nic nevyřeší, on se nepokakává/počůrává proto, že to nestihl, ale on to dělá vědomě. Takže když ho posadíš často na nočník, tak tam stejně nic neudělá, bude se vztekat apod. a pak se ti stejně pokaká do kalhot. Když se to stane tak prostě říct " dobře žes mi to řekl, ale kaká a čůrá se do nočníku." Je to období vzdoru, které se projevuje i bojkotem nočníku.

ladaa20
21. led 2014

ahojky my ted mame to same maly ma2,5 ,pul roku bez pleny už i na noc v noci vydrži přes den se mu stava,že se vědomě počura nebo pokaka třeba i předemnou dostane vynadano přesleču ho on si poklepe na čelo,že je tydyt a je to ,prostě nějake obdobi řekla bych,že to děla když si ho min všimam taky jsme začali zkoušet školku 2x tydně dopo tam se teda zatim vždy počural i pokakal a to doma pokud nema tu svoji chvilku chodi na nočnik sam jen malokdy mužu jit s nim vždy mě gestem zarazi a křikne mami ne a zavola až je vykakany užžžž pokud jen čura tak si to i sam vylije plinu bych v žadnem připadě nedavala třeba zkus ho v tom nechat tak 10min ja plinu za tu domu dala zpět jen 2x na noc a to když měl prujem tak aby nedošlo k nehodě kdyby to nestihal