Vstává tu ještě někomu dítě hodně brzy? 🙂

petka80
6. kvě 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli tu je někdo, komu taky dítko vstává hóóódně brzy ráno 😀
Moje malá už poměrně dlouho vstává kolem páté. Na mě je to tedy dost brzo...
Máte s tím někdo taky zkušenost? Jde mi o to, že se mi zdá, že moc dospaná není, celé dopoledne zívá a spát by šla nejradši zase už v devět. Ale ráno opět úderem páté stojí v postýlce a je po spaní.

Teda dneska měla tendence vstávat už v půl 5, to jsem ale nechtěla připustit, tak jsem ji ještě na chvíli uspala, ale furt sebou mlela a musela jsem ji držet za ručičku (mám postýlku přiraženou ke své posteli), takže jsem už stejně nespala. No a ve čtvrt na 6 už konec definitivní.

Jinak ráno ještě kojím, tak dumám, jestli to není i tím, to buzení. Zas ale je to pro mě nejpohodlnější, vezmu si ji na kojení do postele a můžu ještě ležet. Neumím, si představit, že bych v 5 ráno vyskočila z postele a šla chystat snídani. Navíc UM nechce, tak ani nevím, co bych jí takhle ráno dávala.

Teda jednu výhodu to má - ušetříme za budík a manžel je vždy první v práci 😀

Budu ráda, když se mi ozve někdo podobně "postižený"....... 😉

Jo, spát chodí večer mezi půl 8 a 8, i když jde spát později, stejně vstává stejně a je o to protivnější. Přes den spí 1x (2-3 hodiny, to je zas fajn). Nehci si nijak stěžovat, jsou samozřejmě mnohem horší věci, jinak je to moje šikovné a hodné zlatíčko 😵

petka80
autor
18. kvě 2009

Ahoj holky, zdravím, u nás vše při starém, pátá ráno to jistí, ať se děje, co se děje 😀
A definitivně jsem se ujistila v tom, že už ji musím dávat spát jen 1x denně, protože teď o víkendu šla mimořádně 2x, pak usnula večer až v půl 10 a ráno vstávala opět v 5, to bylo opravdu vražedný. Když mi usíná večer v těch 8, tak to ještě nějak jde, mám chvilku pro sebe a jdu brzo spát, tohle bylo děsný...... 😝 😀

marie_m
18. kvě 2009

kocky, ahojky, tak mi dneska "az" v 5:16, to je po dlouuhy dobe nejdyl 🙂

petka80
autor
18. kvě 2009

teda marie, vy se fakt lepšíte, moc bych vám to přála 😵

koule
19. kvě 2009

Holky, u nás teda dneska taky padl rekord, malá šla spát v 8 a zbudila se až v 6:24 😉 , to byla paráda, a ještě mě nechala ležet do půl 8, kéž by takových dnů bylo víc...ale spíš náhoda, u nás totiž leje, tak bylo krásně šero, tak nejspíš to bylo tím.

coriven
19. kvě 2009

Peti, tak jsem si včera četla tvůj příspěvek a ejhle - malá si šla taky spinkat až kolem půl desáté a ráno kolem páté hore... 😠 Tak snad se to nebude opakovat. S tím spaním jednou denně souhlasím, ale malá mně teď vytuhla o půl 9, už sem se s ní chtěla chystat ven, že ji rozptýlím, ale už byla tak protivná, že sem ji raděj uložila a do minuty usnula, tak to zase pude pozdě večer spát 😒

marie_m
19. kvě 2009

tak my dnes v 5:26, jde to sice po minutach, ale jde 😀

slunicko552
19. kvě 2009

ahojte malý o půl šesté 😒 Tak nevím,ale jsem z toho už na nervy.A v deset chtěl jít spát,ale nenechala jsem ho,tak vytuhnul teď.No byl celý den protivný a já na nervy ☹

jandalinka
19. kvě 2009

My za poslední dobu cca.10dní nechceme chodit spát kolem 19:00-20:00a vstávali kolem 6:30,jak jsme byli zvyklý a usíná mi malá až tak kolem 21:00-22:00 a teď se stalo,že usnula v 21:30 a v 5:00vzhůru,no děs,,,,,nevím,co se děje,dnes opět se to opakovalo,nevím,jestli to mohou být třeba zoubky,že jí zlobí?!přes den to pak dohání a spí i 3hodky v kuse,což je u nás rekord.... 😒

petka80
autor
19. kvě 2009

Ahojky všem 🙂

Marie, super, nakonec budete spát dýl než my 😀

My dneska 5:12, takže aspoň 12 minut k dobru k té naší tradiční páté...... A fakt se mi potvrzuje, že čím dřív jde spát, tím déle spí 😕

Sluníčko, přesně, malá by taky šla spát už pomalu v 9 nebo 10 ráno, ale snažím se ji držet dýl, aby už pak odpoledne nešla spát.......

eppik.m
20. kvě 2009

ahoj, tak my dnes také kolem páté ale vylezli jsme až v šest ... ten můj syn je hrozná hlísta, furt se ze spaní k brznkému ránu mele, posazuje, oči má furt zavřené... jako kdyby tělo už chtělo se hýbat a hlava ještě spát ... no do postele si ho beru k ránu, ale to já už nespím jen natahuji čas k vstávání ...

marie_m
20. kvě 2009

ahojky holky, tak my dnes v 5:05, ale porad pro nas dobry 🙂

slunicko552
20. kvě 2009

Ahojte my dneska v pět ☹ Tak nevím,dělá si co chce 😠 😀 😀

jandalinka
20. kvě 2009

Holky,to dělá asi to teplo,dusno přes noc a u nás svítí sluníčko hned z rána,takže i když máme žaluzie,tak prostě malá vidí,že je venku světlo a vstává....dnes v 5:30 😒

petka80
autor
20. kvě 2009

Takže koukám, že pátá ráno to jistí všude..... 😠 😀

Eppiku, moje dcera se taky k ránu furt mele, to je děs. Teď už mám fakt dost, takže tenhle týden vedle ní spí manža, to je pohoda 😵 Máme totiž postýlku vedle letiště.

coriven
20. kvě 2009

Tak sem uvažovala, jak zabránit prostupu světla k malé do postýlky - tak sem ji celou zahalila do ručníků a dek, měla temněji, ale stejně to moc nezabralo, zase byl brzký budíček... Budu muset taky na to spaní 1x za den, bo ještě malá nespí a to dřív hezky v 19 už chrupala...
Ale ještě mám tip, že nemůže večer usnout a naopak ráno vstává - no prostě s ptáčkama, ještě před chvilkou štěbetali, no prostě ranní ptáče 😖 😅

petka80
autor
21. kvě 2009

U nás taky zatemnění moc nepomáhá..... 😖
Ale dneska to bylo fajn, spala celou noc až do 4:50, pak se teda vzbudila, trochu jsem se vyděsila, že už bude vstávat, ale kupodivu ještě usnula a spali jsme do šesti. Hned bylo dopoledne lepší, jak se víc vyspala. Pak spala přes den 11-13. Tohle by ještě šlo....... 😉

petka80
autor
23. kvě 2009

Ahoj, tak se opět hlásím totálně nevyspaná. Malá straší od půl 5 a já jsem k.o. 😠
Už fakt nevím, co s tím, nejvíc mě štve, že takhle akorát řeším, že jsem se zase nevyspala a přitom bych si měla užívat dceru, ona je jinak andílek, jinak bych všechno krásně zvládala a užívala si MD. Ale takhle ☹

renda71
23. kvě 2009

petka tak to tě lituju ☹ moje malá vstává každé ráno před 6hodinou a to si říkám,že je to malý terorista 😀

petka80
autor
23. kvě 2009

Ahoj, já mám taky Aničku. No a terorista je to taky! 😠 😀

markyfrana
23. kvě 2009

tak se k Vám taky hlásím. Deniska spala vždy celkem dobře do 7-8 ráno, ale teď asi posledních 14 vstáváme v 5-5,30 😖 já šílím. a přesně jak píšete, dopoledne je protivná, unavená a tím pádem se nám posunulo spaní na 11, dřív chodila tak ve 12. spí cca 2 - 2,5h. a večer je 7 už v posteli 😉 - jediný je pozitivní, že chodí brzo spát, ale to vstávání...

coriven
23. kvě 2009

Ahoj, markyfrana - tak vidím, že je to u vás jako u nás - zlomilo se to taky kolem toho prvního roku, dneska vstávala teda už 4:45 - ale naštěstí se mně podařilo ji přesvědčit, ale stejně 5:30 budíček a pak v 9:00 už byla k neudržení a musela jít spát, pak ještě jednou odpolko a zase šla spát až kolem 22, takže zítra budem opět bojovat a snažit se nechat ji spát jen jednou, no uvidíme - kdo vyhraje 😅
Peti, ty naše malé se snad domluvily, či co - tak brzo vstávat uáá. Kdyby vstávala po 6, tak su fakt ráda 😀 , snad se to zase vrátí 🙄 😅

coriven
23. kvě 2009

Už sem se tuším ptala, ale nevíte někdo kolik by měly naspat roční děti denně hodin?

petka80
autor
24. kvě 2009

Coriven, to nevím, ale jestli si vzpomenu, mrknu do nějaký starý Maminky, tam to myslím psali. Já tohle totiž radši moc neřeším, akorát bych se rozčílila, že moje dítě spí mnohem míň 😀
U nás se teda spí v noci 9 hodin (20:00 - 5:00) plus 2 hodiny přes den, tedy celkem 11, to asi moc není.... 😉 😠

markyfrana
24. kvě 2009

petko80 - u nás se spí skoro stejně od 19-5,30 a přes den cca 2h 😖

power700
25. kvě 2009

Ahoj holky , tak po dnešku asi držíme rekord!My dnes ve 4h. ☹
Normálně si dala snídani a haje si... 😒
Co děláte s dětma takhle brzo ráno, normálně začnete běžný "pracovní proces" ?
Jsem zvědavá, kdy malá odpadne.. 😠

maakule
25. kvě 2009

Ahoj, tak já se taky přidám, děkuju všem maminkám za podporu, my s tím bojujem asi týden, že malá vstává mezi 4 a 5. Taky máme rekord ve 4 a bylo to krutý - hlavně pro mě 😅 . Dneska to bylo celkem dobrý - 5:09. Ale nám k tomu přišel ještě problém s usínáním. Od 4 měsíce si usíná sama a najednou nechce být sama v pokoji a strašně pláče a někdo tam s ní musí být, než usne. Nemáte s tím zkušenost?

marie_m
25. kvě 2009

dobre ranko, tak my dneska az v pul seste, to je naaadhera 🙂

petka80
autor
26. kvě 2009

maakule, u nás se teda usíná taky pořád v mé přítomnosti, většinou ještě musím držet za ručičku, ale tak je to od malička, takže jsem si ji tak naučila sama a vlastně mi to ani nijak nevadí...... U vás to může být jen nějaký období. Rozhodně bych jí to ale dopřála, že tam s ní někdo bude.
Já mám taky pocit, že od těch zhruba 14-15 m. je malá takový větší závisláček, pořád se na mě věší, objímá mě a tak, ono to prý souvidí s tím, že v tomto věku děti začínají být samostatnější, objevují svět, většinou už samy chodí atd., ale pak se zase potřebují ujistit, že tam pořád jsme pro ně a potřebují více kontaktu..... To je aspoň moje zkušenost. Nezačala třeba tvoje malá teď někdy sama chodit?

petka80
autor
26. kvě 2009

Jinak my dnes 5:23, což by ještě šlo, ale už od půl 4 se tam potvůrka mlela ☹

slunicko552
26. kvě 2009

Tak my dneska o půl 5 😢 .No hrůza jsem málem odpadla ☹