Vstává tu ještě někomu dítě hodně brzy? 🙂

petka80
6. kvě 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli tu je někdo, komu taky dítko vstává hóóódně brzy ráno 😀
Moje malá už poměrně dlouho vstává kolem páté. Na mě je to tedy dost brzo...
Máte s tím někdo taky zkušenost? Jde mi o to, že se mi zdá, že moc dospaná není, celé dopoledne zívá a spát by šla nejradši zase už v devět. Ale ráno opět úderem páté stojí v postýlce a je po spaní.

Teda dneska měla tendence vstávat už v půl 5, to jsem ale nechtěla připustit, tak jsem ji ještě na chvíli uspala, ale furt sebou mlela a musela jsem ji držet za ručičku (mám postýlku přiraženou ke své posteli), takže jsem už stejně nespala. No a ve čtvrt na 6 už konec definitivní.

Jinak ráno ještě kojím, tak dumám, jestli to není i tím, to buzení. Zas ale je to pro mě nejpohodlnější, vezmu si ji na kojení do postele a můžu ještě ležet. Neumím, si představit, že bych v 5 ráno vyskočila z postele a šla chystat snídani. Navíc UM nechce, tak ani nevím, co bych jí takhle ráno dávala.

Teda jednu výhodu to má - ušetříme za budík a manžel je vždy první v práci 😀

Budu ráda, když se mi ozve někdo podobně "postižený"....... 😉

Jo, spát chodí večer mezi půl 8 a 8, i když jde spát později, stejně vstává stejně a je o to protivnější. Přes den spí 1x (2-3 hodiny, to je zas fajn). Nehci si nijak stěžovat, jsou samozřejmě mnohem horší věci, jinak je to moje šikovné a hodné zlatíčko 😵

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

Peti, to je mozna obdobi....El to mela presne ve veku Anicky-ja byla zoufala, pritel nadseny z cerstve pripravene svaciny do prace 😀
Jak to bylo v zime...taky tak?

Ja pozoruji, ze u El je to podle toho kdy vychazi slunce...v zime jsme spali i do osmi-ted je to u nas tak kolem 6-pul7 😵

schwarzovka
6. kvě 2009

ahoj petka...všechno až na to kojení sedí i na našeho malýho...úplně přesně...později napíšu víc, teď trošku nestíhám... 🙂

musko
6. kvě 2009

U nás to tiež tak bolo - cca od 2 do 3 rokov sme pravidelne vstávali o 5h ráno - potom spal už okolo pol 12 do cca 14 - 15 a večer o 20 už bol v limbu....No - ono sa to spraví, ja som si dávala kávu a malý pozeral Krtečka - pretože inak som bola nepoužiteľná a chcela som, aby si manžel pospal...

mildickova
6. kvě 2009

neboj, nejsi v tom sama, mám chlapečka zatím tedy 10měsíců, a taky často stáváme 5, 5.20 apod. spinkat chodí kolem osmé, někdy půl devátá, ale vstává pořád stejně, je to strašně únavné a ten den je pakk hrozně dlouhej, navíc když to bylo v zimě tak i depka, všude tma a my už vzhůru 😠
tak snad jedině vydržet, jinak s kojením to máme stejně, jsem ráda že mu dám ráno v posteli v leže prso, kdybych ještě měla běžet dělat UM tak mě klepne 🙂 tak se držte

majatob
6. kvě 2009

Ahojte 🙂
jak vas tak ctu, su rada, ze Tobik spi tak jak spi...(na me je teda aj ta jeho pul osma brzo 😀 ) 😅 mozna bych zkusila zkratit odpoledni spanek, 3 hodiny v kuse mi teda prijdou dost...to bych asi taky byla rano jak rybicka si takhle dat sloficka po obidku, najist se a pomalu zas jit spat 😀
je teda fakt, ze my jeste spime vetsinou 2x denne, ale spat chodi az po devate, nekdy skoro v 10 😉

ewuska
6. kvě 2009

Ahojky 🙂
jsme úplně stejně postižený 😀 posledních 14dní vstáváme kolem 5 o víkendu vstával i v půl 5 😝 Já myslím že je to obdobím a zase se to srovná, když mu bylo půl roku tak jsme to taky tak měli 😉 a po nějaké době jako když utne a spali jsme do 9 😵

matajob: no ale přece ho nebudeš budit 😅 To je kravina

tomasek06
6. kvě 2009

Ahojky! Můj malý mi taky strašně dlouho vstával o půl páté! Teď sice vstává v šest a jen výjmečně v sedm. To úplně zírám 😲 A to večer chodí spát v osm. Včera šel ale v 10.00 a vstával o půl šesté ☹ Nechápu!

petka80
autor
6. kvě 2009

jééé, holky, moc děkuju za reakce a za útěchu. Teda ne že bych vám to přála, ale jsem trochu ráda, že v tom nejsme sami, no však víte, jak to myslím..... 😉

janus - tím se utěšuju, že to je jen období. No ono to trochu asi začalo, když začala spát jen 1x přes den, to se nám trochu překopal režim a začala vstávat takhle brzo. Jinak ale nikdy nebyla moc velký spáč. Před tím dost dlouho vstávala kolem půl 6 až 6, toho jsem si měla vážit! 😉 Ale zas chodila večer kolem deváté.
No ale aspoň většinou spí v noci bez buzení, tak to je jinak paráda, když se ještě budila v noci, tak to teda bylo horší.

No budit ji přes den nebudu, ona to fakt potřebuje, i tak je docela hotová. Spí tak cca 10:30 - 13:00 až 13:30 občas. I tak je to pak dlouhý, to odpoledne, a po šesté už je fakt hotová.

tomasek - taky mi přijde, že čím později jde spát, tím dřív vstává 😝 Tak bych leda mohla zkusit dávát ji spát ještě dřív..... Sice by třeba taky vstávala v těch 5, ale aspoň by byla pořádně vyspalá......

petka80
autor
6. kvě 2009

mildickova - to pravda, ten den je pak děsně dlouhej.... No je fakt, že bych taky mohla dělat manželovi svačinu, jako janus, ale já na to nějak nemívám sílu...... 😀

radkar
6. kvě 2009

Ahojky, tak nám pomohlo od brzkého vstávání odlifrování Michalky do vlastního pokojíčku(asi mezi 10-11 měsícem věku,když jsem odnaučili noční kojení). Zvykla si , že i když si vstane dřív, tak má v postýlce hračky a hraje si. Ale samozřejmě to nebylo hned. Nebo když vidí, že nejdu, tak někdy ještě znovu na chvíli usne. Ne že by tam vřískala a já nešla to ne. Bylo to takový nenásilný postupný zvykání, že maminka nepřiběhne hned,jak zakňourá.

slunicko552
6. kvě 2009

Ahoj tak malý vstával od 11měs.tak do roku a půl o půl páté a to naprosto přesně 😝 Po ob.spal půl hodiny a večer šel tak o půl šesté a ž v šest.Chtěla jsem mu to večerní prodloužit,ale nešlo,byl naprosto hotový.Když náhodou spal po ob.dýl šel spát později večer.a to jsem se těšila jak se ráno vyspím a prd.Zase v tu samou hod. 🙄 Ale teď už vstává tak o půl sedmé.Přešlo to nějak samo,taky už dýl vydrží večer,tak možná proto 🙂

petka80
autor
6. kvě 2009

teda sluníčko, to sis taky užila. No aspoň že to přešlo, jsi má naděje 😵

radkar, no já o tom taky uvažovala. Ona když se takhle ráno vzbudí, tak většinou nebrečí, prostě se jen postaví v postýlce. Budu teď asi zkoušet ji tak chvíli nechat a nebrat si ji hned k sobě......

alishia
6. kvě 2009

ahojky,

take se bohuzel radime mezi ranni ptacata. diky bohu uz nevstavame v 5 nebo vpul 5...diky zmene casu se to zlepsilo.
Ale taky se obcas stane ze sme od 5hod vzhuru, to pak zurim. Jinak nas cas je pul6 az 6 hod, kdyz se zadari tak pul 7.

slunicko552
6. kvě 2009

petka to jsem taky zkoušela ho nechat a nebrat k sobě,dělala jsem,že spím.On se ale za chvíli rozeřval a když jsem ho vzala k sobě,tak už ani nepoležel.Tak jsem to vzdala.Bylo to na palici,ale zvykla jsem si.No udělat to te´d tak mě klepne 😀

petka80
autor
6. kvě 2009

No je fakt, že člověk si zvykne na všechno...... Ale dneska ta půl 5 mi fakt dává zabrat 😀
Holt musím chodit včas spát, snažím se být do 10 v posteli, pak se to dá....... Pořád si říkám, lepší krátkej nepřerušovanej spánek, než přerušovanej a dlouhej..... 😅

slunicko552
6. kvě 2009

Jj to je fakt 😉 Já jsem chodila taky brzo spát a ráno malého prosila ještě chvilkuu 😀 Jako kdysi mamku 😀

anta
6. kvě 2009

Tak náš malej vstává v 5 hodin ráno, já bývám vzhůru už tak v půl pátý, ale chodíme tedy spát už ve 20 hodin 🙂

petka80
autor
6. kvě 2009

jj, a až ji budu někdy budit v 6 ráno do školky a do školy, tak jí to připomenu..... 😀

marie_m
6. kvě 2009

tak holky, to se jeste mate, nam mladej dlouho vstaval mezi 3-4, pak se to nejak upravilo na pul patou a ted mezi pul 5 a 5, nepomaha nic, pozdejs ukladat, driv ukladat, fakt nic, je hodne aktivni, takze pres den je vybitej dost, zkouseli jsme i nedavat na polednaka, ale to je takrka nemozny, kdyz vstava, jak vstava, akorat byl pak cely odpoledne protivnej, usina mezi pul 8 az osmou... takhle uz to mame zazity proste dllouho, resila sem to i s doktorama,ale jejich jedina rada byla VYDRZET!! 😀 😠 ...zkouseli jsme i Sedalii, ale bez efektu
dr mi rekla, ze sou holt deti, teda lidi obecne, rika se jim skrivani a ty to maj ten rezim takhle nastavenej, ze se s tim neda nic delat....nastesti u nas kazdej den vstava muzik, pze me by uz vazne odvezli 🙂

marie_m
6. kvě 2009

jo a mne se nedari vecer usnout driv, nez kolem pulnoci ☹

petka80
autor
6. kvě 2009

teda marie, no to by mě vážně trefilo....... Klobouk dolů před manželem 😉

marie_m
6. kvě 2009

petko,jj, nebejt jeho, tak sem uz davno v bohnicich ☹ 😀

tomasek06
6. kvě 2009

Taky už se nemůžu dočkat až budu budit malého já a ne on mě 😀 😀 😀

evi3
6. kvě 2009

ahoj kočky, ako vás tak čítam, som vďačná za naše vstávanie -+6 🙂 . Ja som teda tiež skor ranný typ, ale bodlo by mi, keby spala aspoň o pol hodinu dlhšie ako ja 😉 , no a ešte by sa nemusela budiť v noci.
Budenie bude aktuálne asi až v puberte 😀

slunicko552
6. kvě 2009

petka 😀 😀 Jj to mu řeknu,ale asi to mi to nebude nic platné 😀
marie tak to je hrozné,by mě kleplo 🙄 Třeba až bude ve školce,tak to bude lepší 😅 🙂

marie_m
6. kvě 2009

sluni, no uvidime 🙂 ale moc bych na to nesazela

petka80
autor
7. kvě 2009

Ahoj holky, tak dneska se malá vzbudila ve 4, ale ještě se mi povedlo ji uspat, ale pátá to jistila jako obvykle 😉
Teda já furt doufám, že to přejde jako u sluníčka552 a to ještě dřív než ve školce 😀
Aspoň teda že mi spí přes den, to mám aspoň oddych, koukám, že by taky mohla spát mnohem míň, to by mě asi trefilo.
Pořád taky dumám, jestli by nepomohlo ráno odstavit, ale vy už asi většinou nekojíte, že? Abych neodstavila a stejně vstávala, to bych si teda nepomohla.
O víkendu jedeme k manželovým rodičům, tak to se trochu vyspím, oni si ji vždycky ráno berou k sobě v těch pět 😉 Tak aspoň něco.

ewuska
7. kvě 2009

Ahoj 🙂
Tak já jsem si tady včera postěžovala a dneska jsme vstávali před 5 minutama 😵 😵 😵 Dneska se vzbudil na jídlo něco před 4, tak mě napadlo že kdyby to fakt mělo takovej účinek tak si snad budu dávat na půl 4 budíka abych pak mohla spát minimálně do těch 7 🙂

radkar
7. kvě 2009

Ahoj Petka,já právě taky brala malou do postele, když spala u mě v ložnici a to jsem se pěkně vytrestala, zvykla si na to a někdy i noci ke mě natahovala ručičky a brečela, tak jsem jí právě rychle začala odnaučovat noční kojení, abych jí mohla hezky přelifrovat do svého pokojíčku a fakt to pomohlo. Sice taky vstává mezi 6-7, ale někdy se zadaří, že si prostě hraje a třeba i na chvilku ještě usne

marmazel
7. kvě 2009

Ahojte, my teda vstáváme v 6, když se zadaří tak v 6,30 ale to jen výjimečně 🙂 jinak je malá hodná, vzbudí se, hraje si v postýlce, takže já se du nasnídat, oblíct a pak jdu pro ní. Spát chodí před 20 dodinou, abych od 20 hodiny měla klid 🙂 ,přez den spí cca od 9,30- 10,30 někdy se vzbudí, ale většinou jí budím, aby šla spát po obědě, mezi 12,30 - 13,00 podle oběda, a jde bez problémů, buď usne hned nebo si tam chvilku v postýlce hraje a pak usne. To spí tak 2 hodinky, někdy dýl, ale dýl jak do 15,30 jí spát nenechám. Je mi jí líto, když jí budím, ale jednou sem jí nechla dopoledne spát dýl a pak byla celej den rozmrzelá a protivná, nebo sem zkoušela jí dát spát až před polednem, aby spala jen jednou denně a to mi usnula u oběda v židličce, to mi jí bylo líto, až sem si to vyčítala, že tohle jsem nechtěla. Takže na vstávání v 6 sem si zvykla( taky se snažím jít spát do 22,00) a přez den jí budím a má pevnej režim, říkám si, že bych to chtěla udělat podle ní, ale na druhou stranu proč to měnit, když je to v pohodě, když jí vzbudím tak je usměvavá a příjemná. Jsem se nějak rozepsala 🙂 🙂 😀