Vstává tu ještě někomu dítě hodně brzy? 🙂

petka80
6. kvě 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli tu je někdo, komu taky dítko vstává hóóódně brzy ráno 😀
Moje malá už poměrně dlouho vstává kolem páté. Na mě je to tedy dost brzo...
Máte s tím někdo taky zkušenost? Jde mi o to, že se mi zdá, že moc dospaná není, celé dopoledne zívá a spát by šla nejradši zase už v devět. Ale ráno opět úderem páté stojí v postýlce a je po spaní.

Teda dneska měla tendence vstávat už v půl 5, to jsem ale nechtěla připustit, tak jsem ji ještě na chvíli uspala, ale furt sebou mlela a musela jsem ji držet za ručičku (mám postýlku přiraženou ke své posteli), takže jsem už stejně nespala. No a ve čtvrt na 6 už konec definitivní.

Jinak ráno ještě kojím, tak dumám, jestli to není i tím, to buzení. Zas ale je to pro mě nejpohodlnější, vezmu si ji na kojení do postele a můžu ještě ležet. Neumím, si představit, že bych v 5 ráno vyskočila z postele a šla chystat snídani. Navíc UM nechce, tak ani nevím, co bych jí takhle ráno dávala.

Teda jednu výhodu to má - ušetříme za budík a manžel je vždy první v práci 😀

Budu ráda, když se mi ozve někdo podobně "postižený"....... 😉

Jo, spát chodí večer mezi půl 8 a 8, i když jde spát později, stejně vstává stejně a je o to protivnější. Přes den spí 1x (2-3 hodiny, to je zas fajn). Nehci si nijak stěžovat, jsou samozřejmě mnohem horší věci, jinak je to moje šikovné a hodné zlatíčko 😵

petka80
autor
11. kvě 2009

marie, tak to asi držíš rekord 😒 A vstával manžel? 😉

andy80
11. kvě 2009

petka80: u Jiříka je to horší, když byl malý, spával do 9:00 a to tak do 2 let, pak se to zlomilo a vstával čím dál dřív, teď není problém, že přijde v 5:30, že jako vstávat, ale většinou spí do 6:00. Ale on je zase hodný. Jde do obýváku a zapne si Minimax a nechá nás spát do těch 7:00 co vstává malá.

marie_m
11. kvě 2009

petko, jojo, ale uz mi ho zacina bejt fakt lito 😅

slunicko552
11. kvě 2009

Ahoj tak my už 3dny o půl 6 ☹ Ale zase chodí brzo spát.Tak uvidíme jestli si to zase posunul nebo je to přechodné 😒
Jinak bych taky nebrala najednou čaj i dudel.Zkusila bych to prvně s tím čajem a až by nepil tak potom dudel 😉

petka80
autor
12. kvě 2009

slunicko, tak snad to bude jen přechodný.... 😖

Jinak já hlásím, že u nás se dnes spalo do 6 😵 Nebudu si dělat zatím naděje, že to bylo nekojením (dneska 2. den bez ranního mlíčka a zatím to jde bez problémů, ťuk ťuk), spíš to bude tím, že malá se vzbudila v noci asi v 11 a měla asi čtvrthodinovej hysterák, vůbec nevím proč, no a pak vysílená usnula a spala až do těch 6, respektive 5:55 😕

marie_m
12. kvě 2009

tak u nas opet ve 4:15 a opet vstaval muzik, ten by si fakt zaslouzil metal 🙂

martas123
12. kvě 2009

my máme taky ranní ptáčátko 😒 dneska například v 5.40 😝 ale přes poledne dneska chrněla 3h 😀 večer chodíme spinkat po 20h, spíš kolem 20,30h. utnula jsem i noční čaj, ella se často budila, udělala si z toho stejný zlozvyk jako dřív z kojení, tak jsem se na pár nocí odstěhovala do obýváku, od manžela nic nevyžadovala a byl klid 😉 teda zatím, trvá to asi měsíc, že přespí noc, tak jí to snad vydrží.

petka80
autor
13. kvě 2009

Ahoj martas, no tak včerejšek jsme měly úplně stejný jako vy! Přes poledne 3 h, večer šla v 8 a vstávaly jsme v 5:45! Na nás je to ale paráda.
Holky, tak snad se mi to ranní odstavení přeci jen vyplatilo. Fakt dneska pokrok. A ráno mě vzbudila broukáním si v postýlce, žádný dožadování se prsa, vůbec 😕 Akorát zatím pořád odmítá UM, takže snídani zapíjí vodou. Tak aspoň večer má MM.
Nehci to zakřiknout, ale takhle by to byla paráda 😵

Marie, a jak to jako tvůj muž zvládá? 😕 V kolik chodí spát?

power700
13. kvě 2009

Ahoj holky, tak my se přidáváme... ☹
Dnes jsme vstávaly v 4:55h. 🙄 To je strašný!!!

petka80
autor
13. kvě 2009

power ☹

Já vždycky zuřím, když mi nějaká kamarádka říká: "To je hrůza, dneska malá/malej vstával už v půl 7, jsem se vůbec nevyspala....." 😠 😀

marie_m
13. kvě 2009

petko, muzik chodi spat kolem 10, vyjmecne pozdeji, ale on je zvyklej vstavat, nez sem otehotnela, tak jsme se v tom vstavani stridali a on i kdyz nemusel, tak vstabal a chodil plavat 🙂

jinak my dneska ve 3:45, ale to uz me tak nasralo, ze sem si k nemu lehla a proste ho v postylce jeste hodinu drzela a spala, co delal on, netusim,ale asi taky spal 😀

power700
13. kvě 2009

Petka, doufám, že to byla výjimka..Jinak vstává kolem půl 7, ale byly časy, že si v noci kolem druhé udělala dvouhodinový mejdánek-se mnou samo- 😀 Samozřejmě ale nevydržela, před hodinou odpadla a ještě chrupká, dcéra moja. 😀

slunicko552
13. kvě 2009

Ahojte,tak my dneska v 6 😵 Posun o půl hodinu,snad to bude tak dál 😀
petka no tak to já jsem taky na nervy.Když malý vstával o půl 5,tak mi kámoška říkala,jak její malá spí do 9hod 😠 😀

marie_m
13. kvě 2009

tak me taky dycky vytoci, kdyz si nejaka kamaradka stezuje, jak ji dite vstava brzy (7) a ona pritom chodi spat tak pozde (10-11) 😀, no ale je fakt, ze to moje vecerni usinani, ze neusnu driv, nez kolem pulnoci,je moje chyba 😅

petra.vavra
13. kvě 2009

Tak jsem si taky chtěla postěžovat, ale asi si to ani nedovolím 🙂... my vstáváme v 6.30, ale na mě je to brzy 😝 , protože jsem sova, takže chodím spát tak kolem 1 v noci. Ale taky známš časy, že jsme vstávali kolem 4. To má po tatínkovi, ten je taky skřivan a pak v 8 večer tu spí na gauči 😀 ...doufám, že jsem vás moc nenaštvala 😀

marie_m
13. kvě 2009

petrus, vubec 😀

slunicko552
13. kvě 2009

petra 😀

koule
15. kvě 2009

Tak se taky přidáváme k ranním ptáčatům. U nás se vstává kolem páté až šesté, je to závislé od toho v kolik vstávají nahoře tchánovci 😢 . Dříve se budívala až kolem 7 🙂 , ale ted jak začali nad námi vstávat brzo, tak je to teda děs. Malá je už po dvou hodinách totálně unavená, takže musí jít zase spát 😖 . Přes den tomu taky moc nedá, jsme ráda když vydrží v kuse hodinu a půl, a to je fakt málokdy 🙄 . Holky, jak vám potom dětičky spějí přes den? A budí se ráno samy nebo to máte jako my, že je spíš někdo zbudí?

marie_m
15. kvě 2009

koule, u nas e proste budi sam, at spime, kde spime...pak mi spi pres den jednou, v rozmezi 11-13 vytuhne na hodku az dve, vecer chodi spat mezi 19:30 - 20:00

jinak my dnes vstavali "az" v 5:04!! 😀

petka80
autor
15. kvě 2009

marie - tak super 😉 😀 My taky v 5, ale já zas tak nadšená nejsem 😠

koule, u nás vstává takhle sama od sebe, nic ji nebudí, prostě dneska v 5 se postavila v postýlce a konec, je vyspaná...... No ale samozřejmě, že jí to moc nestačí, pak už v 8 by nejradši šla zase spát. Ale už ji nedávám spát 2x denně, protože to pak bylo ještě horší (šla spát v půl 10 a vstávala zase v 5), tak ji držím tak do 10:30 až 11 a pak spí tak 2 hodiny, někdy i víc......

koule
15. kvě 2009

Holky, a jak to dokážeté je udržet do 10,30 😲 , to já mam co dělat do devíti- to je maximum, pak usne klidně i na koberci u hraček. Já teda Petko taky nejsem nadšená ze vstávání v 5 😖 . Můžu se ještě zeptat v kolik vám chodí prckové spinkat? U nás se usíná tak rozmězí kolem 7,30-8,30 🙂 což mi teda vyhovuje. Říkám si, že by jí to klidně i do těch 5 ráno mohlo stačit na vyspání 😢 ikdyž je to teda hrozný, ale ne, potřebovala by dýl, protže pak prostě odpádavá. Do té doby jsme měly krásně zaběhnutý režim jednoho spánku denně, a ted je to samozřejmě v háji. nmeáte některá tip, jak ještě uspat prcka v těch 5 když je světlo? Ale asi blbá otázka, to by jste nebyly v téhle diskuzi, ale třeba něco co jste zkoušely, jsem už zoufalá 😲

petka80
autor
15. kvě 2009

koule - jj, já tip nemám 😀 Už jsem tu psala, že z toho důvodu přestávám ráno kojit, už je to asi 5 dní, vypadalo to nadějně, jednou i do 6, ale dneska zas v 5 😢
No a jak ji udržet, no je to těžký, hrajeme si, kouká na pohádky, jdeme na procházku, nakoupit, pak kolem 10 má svačinu, a pak jde pomalu spát.
Ten den, jak spala až do těch 6, tak to byl pak úplně super den, dopoledne byla hodňoučká, šla spát až v půl 12, spala 2 hodiny, hodná byla i odpoledne, prostě paráda. Takže by to fakt potřebovala, no.
Jo, a spát chodí kolem 8. Zjistila jsem, že ať jde spát jakkoliv, stejně vstává stejně, tak ji radši dám dřív než později.

koule
15. kvě 2009

Tak s tím spaním večer to je u nás taky stejný, i dřív a i ted. Kolem těch půl 12 to by byla krása, no 😖 , ale u nás asi nemožné spaní s těma našima spolubydlícíma 😒 ach jo..
Tak petko přeji ať se to vstávání v těch 6 opakuje čím dál častěji 😉 , díky moc holky, a kdyby vás napadl nějaký fígl, jak ještě uspat probuzené dítě- né vlastní vůlí, budu ráda
papa

marie_m
15. kvě 2009

koule, nevim, jak mas stary ditko, ale kuba spi jednou denne cca rok, nepamatuju si presne a je fakt, ze kdyz sem mu to jedno spani sebrala, byl unavenej a usinal, ale ja ho proste nenechala, takze mi ze zacatku usinal kolem devaty, pak kolem desaty a ted ho musim spis "uspavat" kolem 12, pac si myslim, ze by spat ani nemusel, ale to by se zase moc nelibilo mne😀

marie_m
15. kvě 2009

koule a jak uz sem tu psala, my zkouseli fakt vsechno, hodne ldi mi radilo, at si vemu malyho k sobe do postele, ale on o to nikdy nestal a nestoji ani ted!!!...takze jsme se proste smirili, manza je s nim rano a je rad, ze si ho trosku uzije, pac z prace chodi vetsinou az v 18 a pozdeji

petka80
autor
15. kvě 2009

marie, tvůj muž je prostě supermuž!!!! 😉

tomasek06
16. kvě 2009

Ahojky! Tak my už zase týden vstáváme v 5,00 ☹

eppik.m
16. kvě 2009

ahoj, tak my dnes cca kolem šesté, krásně by se spinkalo, venku padal tichý déžd ... my to máme každý den jiný, jeden den spinká třeba přes den i 2 hodiny a jiný zase půl hodky a více ani tuk a ranní vstávačka je stále rovnaká ... včera mi usnul kolem půl dvanácté a spal pouze 45 m.(a to jsem jednou musela dávat dudla a znovu položit na záda protože už seděl jakože on se po půl hodce vyspal, ale očička mu klimbaly...) a večer usnul kolem osmé, a řval že on spát nepůjde ... počasíčko jako stvořené na spánek a na něj to nemá žádný účinek 😝
když byl mimi tak jsme vstávali i kolem páté, půl šesté, pak se to posunulo cca na sedmou a ted zase na šestou 😀 takže ranní ptáče, dál doskáče ...

coriven
17. kvě 2009

Ahojky maminky ranních ptáčátek, tak se mezi Vás přidávám 😢
už nějaký ten týden je u nás vstávání mezi 5:00 - 5:30 a začlo to, jak jsem (po roku) přestala ráno kojit (kojení ji většinou ještě udyndalo), ale teď než nachystám UM, tak se v postýlce může vzteky potrhat a asi ji to tak probere, že už pak prostě nezabere 😠 A jak jste psaly, taky tím pádem brzo odpadá, zkoušela sem jí to dopolední usínání natahnout, ale malá se přetahla a byla pak celý den protivná, takže sem to vzdala... A pak si ještě odpolko (někdy) dá taky šlofíčka a cca kolem 19:30 jde spát.
Já jsem sova a malá jak vysvitne sluníčko, tak už je vzhůru 😠
Holky, nevíte kolik by měla roční dítka naspat denně hodin?

karotky
17. kvě 2009

My jsem měli nejrannější budíček ve 4:40.Ale to bylo tak před 3/4.rokem.Pak vytuhnul kolem 7mé na hoďku a po obědě spal do 14ti asi 2 hodinky.Chodilo se spát mezi 19. a 20.hodinou.
Teď se budíme 5:30-6:30 a v 11 se jde spát.Pak se spí do 13-14:00 a večer usíná nejdéle ve 21:00. 😀