Všude jsou chlupy od psů, jak se jich zbavit?

qz
17. čer 2015

Ahoj, poradte prosim, mame dva male pejsky, ceseme i furminatorem, vytiram, vysavam, ale vsude jsou chlupy. I na povleceni a obleceni, jsou to dlouhe sede a cerne chlupy, ktere lehko poletuji, takze kolikrat caj apod. O rucnicich ani nemluve, uterky nepouzivam, nechavam okapat (ted neni mycka), pote bezchlupne uklizim. Jak se toho zbavit? Psy pryc davat nechci. Situaci komplikuje, ze jsem atopik a ted v tehu se mi to zhorsilo. Kvuli tomu byla jasna volba jednorazova plena, aby to dite nedrazdilo, oblecenicko budu prat asi v sifonovem pytli. Jsem z toho na palici. Mate aspon tip na povleceni, ze ktereho se lehko vyklepou? Funguje jen brat mokrou rukou, stejne to neni 100%, a co s temi rucniky?☹ diky...

lucyjanek
17. čer 2015

Co je otrihat? 😉

qz
autor
17. čer 2015

@lucyjanek dekuji za reakci, bohuzel je to plemeno, ktere se nestriha, protoze to zpusobuje zhorseni kvalit srsti - spic, oblibene jsou strihy boo nakratko, tvaruje se limec jako lvovi, ale pejskove jsou pak v zalostnem stavu, navic to maji jako izolaci proti teplu i zime. Jinak bych do toho sla. Nyni bych si jiz vybrala nelinave plemeno, ac je mam rada a opravdu se jich nechci zbavovat.

mayyas
18. čer 2015

Když jsme měli psi v bytě, bohužel to bylo vždycky úplně stejné - dobře to znám. Luxovalo se denně (v línacím období i víckrát!) a vytíralo taky, chlupy naprosto všude. Nepomáhalo ani denní vyčesávání, ani doplňky stravy - zkoušeli jsme vitamíny, různé lososové oleje apod. Obávám se, že se s tím musíš smířit, prostě to k pejskům v bytě paří.... Jediné, co mě teď napadlo - ale nevím, jestli to není úplná ptákovina - co zkusit ušít nějaké jakoby oblečky s lehoučké látky (síťoviny??), ve kterých by doma chodili?? 😒

qz
autor
18. čer 2015

@mayyas to je zajimavy napad, me uz i napadlo, ze by meli nejaky gel "na srst", ktery by vyzivoval, ale chlupy by tak nelitaly 🙂 oblecky by mi ze sebe strhaly ☹ my se budem ted stehovat do vetsiho, tak bude tvrdsi rezim, i sedacka otiratelna apod., v tomhle je neuhlidam... Uplne puvodne se porizovali k domku s malou zahradkou, byli a jsou koupani a jsou interierovi, ale mohli si trochu behat. Jinak koukam, ze mas tentyz termin jako ja 😀

simdan
18. čer 2015

U nás je to to samé,máme bílého staforda,takže všechno tmavé oblečení je obaleno v chlupech,jsem z toho na prášky,chlupy se zapichují,takže jdou i těžko odstranit,dáváme teď 14dní tablety Pangamin je to o něco lepší,ale i tak šílím,navíc za pár týdnů příjde na svět miminko a já už se úplně hrozím toho,jak bude obaleno v chlupech ☹ koberce jsme zrušili,denně vše vysávám,vytírám,nepomáhá to...člověk se s tím musí smířit,nechci,aby k nám ani někdo chodil,stydím se za to,že jsou ty chlupy všude!!!

lamberta
18. čer 2015

Doporučila bych sušičku. Krásně to z oblečení vyfouká všechny vlasy, chlupy a prach. Od té doby, co jí mám se u nás o dost míň práší - hlavně je to znát v ložnici. 😉

misulinka44
18. čer 2015

Též máme doma chlupy naprosto všude!! Máme křížence retrívra a vlčáka. Každá návštěva si spoustu chlupů odnáší😀 Ta sušička je prý opravdu super na chlupy atd, ale my na ní bohužel nemáme místo :-/ Co bych za ní dala... Máme mimčo, zpočátku jsem šílela, měl občas chlup i v oku, pořád v puse, ale časem si člověk zvykne... Nic jiného nezbývá, když máš psa, musíš se s chlupama smířit.. Nikdy nemůže být uklizeno tak, aby chlupy nebyly! Já zametu, vytřu, pak projde pes a po podlaze je vrstvička z chlupů... Aspon bude mimčo odolné🙂 Jedině omezit přístup na gauč, postel, ale to taky ne vždy se uhlídá😀 Vyčesávání u nás situaci jen zhoršuje..

qz
autor
18. čer 2015

@simdan bileho? Ja sedou a cernou fenku, kdybych aspon zustala u jedne barvy 😀 taky uz to vidim, ze mimco bude od chlupu. Koberce nemame, jen jeden maly kusovy, ale uvazuju, ze i ten dam pryc. A az by bylo mimco, byl by tam koberec a do toho pokoje by psi nesmeli...

@lamberta susicku mam s prackou a moc to nepomaha, aspon jsem to nepozorovala, ale vzhledem k tomu, ze nechci zehlit, abych desinfikovala, jen neco, jsem rada, ze ji mam.

@misulinka44 ty chlupy v oku jsou taky neco, je to hrozne neprijemne, ty sede navic opravdu nejsou videt, tak nez prijdu na to, co s okem mam, resp.vim, ze chlup, ale vylovit ho, tak si pomalu vytrham pulku ras. No neda se nic delat. Myslim, ze ta bezkobercovost je zaklad. A co nejmene calouneni.

gigi2
18. čer 2015

@qz máme psa,co líná celoročně a to trvale a hodně a první dva roky s ním jsem z chlupů byla zralá na blázinec,denně 2x vytřít celej dům,oblečení,deky,vše obalené v chlupech...od doby sušičky velké zlepšení,pořídila jsem robota na zem,jezdí 2x denně a na to běžné to stačí...řádně luxuju a vysávám už jen ob den...vyčesávání u nás nemá vliv,jestli denně,nebo jednou týdně,všude stejně chlupů...ono pak s mimčem na to stejně nebudeš mít tolik času,člověk to musí tak brát...takže za mě sušička a robot... 😉

misulinka44
18. čer 2015

@qz náš je šedivo bílý a taky chlupy lovim všude😃 koberec v obýváku jsme museli vyhodit, byl spíš plný srsti než tkaniny a opravdu podlaha bez koberce je super... nejlíp koženou sedačku, tu ale zásadně nechci😃

jersika
18. čer 2015

@qz Mám perskou kočku, takže tohle znám 🙂 (i když asi ne v takové míře). Z povlečení naprosto miluju bavlněný satén, tam se chlupy (aspoň kočičí) vážně nedrží. Jinak sedačka je kožená, židle v jídelně také a koberce se u nás prostě nepěstují 🙂.

rainbow_x
18. čer 2015

Máme Berňáka, pohybuje se jak venku, tak v bytě. Tudíš chlupy taky všude. Manžel ho vyčesává denně, ale je to prostě pes ;) Při pořizování psa, se musí myslet i na takové věci, že jednou příjde dítě a chlupy mu budou padat stále ;) řekla bych, že jediná rada je si na to prostě zvyknout a nebo ho ostříhat - což nedoporučuju.

roozenka
18. čer 2015

@qz Nam v tomhle hodne teda aspon na par tydnu pomaha psi salon. Chlupu je minimum a my mame na chvili mensi pokoj. -) Jinak susicka za me take ano. 🙂

qz
autor
18. čer 2015

@misulinka44 nad (eko)kozenou sedackou uvazujeme 🙂
@gigi2 nekde jsem cetla, jak nechali doma pejska s robotem... Pejsek se asi bal, tak nechal v chodbe nadeleni - to pry pak bylo vsude 😀
@jersika s tim satenem mas pravdu, moc se to tam nedrzi, mame jedno takove povleceni a asi koupime dalsi 🙂 jinak kocici chlupy jsou snad jeste horsi, resp.jako ty ze spicu poletuji, co jsme meli drive krysarika, nezazila jsem to 🙂 kocicku bych mit nemohla, to by me zabilo, tam je alergie...😀
@rainbow_x kamaradka ma taky bernacku, doma a samozrejme casto venku, ale pres leto ji striha. Ulevi ji a jeste to neni tolik vsude. Jinak ma doma i koberce, ale nejak se asi ty chlupy lepe sbiraji nez ty spici 🙂
@roozenka strihani bohuzel u nasich nejde, spicove se kvuli podsade nestrihaj, psala jsem i nahore, jinak bych je strojkem uz mockrat sama ojela 😀 cesou se i proti srsti, ale ja je beru i furminatorem krom klasickeho kartace, nekdy to je vazne sila 🙂

atka1
18. čer 2015

My taky bojujeme s tím, že máme psí chlupy všude. Nemáme v žádné místnosti koberce, ale i tak je to děs. A do toho přijde za chvíli miminko. Ale aspoň je pro mě úlevou dozvědět se tady, že nejsme sami, kdo to tak má... Hodně s manželem uvažujeme o tom robotickém vysavači, tak jsem ráda, že tady čtu, že to někomu pomohlo, já už se na to strašně těším, až ho budeme mít! Tak doufám, že to pak bude o dost lepší. I když je mi jasné, že vysávat budeme muset často i tak...

roozenka
18. čer 2015

@qz No prave, ja vubec nevim, jak je to mozny, ale furminatorem v tom salonu meho psa berou taky a ma to uplne jiny vysledky, nez ja doma. Nemyslela jsem holeni, to jsem taky mohla napsat. 😀

anetka1701
18. čer 2015

Hele prostě tohohle se člověk nezbaví :( Já teda zvířata jak to jde vyhazuju ven (máme vlčáka a dva kocoury), zvěř nesmí na sedačku, do místnosti s kobercem a stejně je to prostě všude... Co teda pomohlo mně je vyhradit pelechy, který jsou z přilnavýho materiálu (ty hodně měkkný deky) a oni v tom nějak ty chlupy nechávají... Pak celej pelech vynesu ven a vyklepu a docela do pomáhá - taky ho často peru... Ale to byla spíš náhoda že jsem na to přišla... Má to i výhodu, že tím že mají fakt měkký a pohodlný ležení tak nemaj potřebu se válet na křeslech nebo našich polštářích :oD

qz
autor
18. čer 2015

http://www.pomeranian.name/spicoza10.html
@roozenka trochu delsi cteni, ale je to tam vysvetleno. Jedine, co striham, je (z praktickych duvodu 😀) zadecek, jinak kosmeticky ouska a pacicky do kulata 🙂

petrasipkova1
18. čer 2015

My máme v domku se zahradou zlatého retrívra, chodí si jak chce, respektive je tam kde my, spí v obýváku, takže doma máme nejen chlupy, ale i šlápoty, písek, slinty od vody... Nejde to uklídat, pořád bych jí musela utírat nohy. Do postele a na sedačku nechodí a to jsem teď štastná jako blecha, že nás to nenapadlo ji to jako štěně naučit, nějak nám rychle vyrostla 🙂 , teď navíc přibyla klíšťata, pořád někde nějaký lovim, šílený, z vycházky chodí většinou rovnou do sprchy kde umýváme podvozek, ale tím pádem celou koupelnu 😀 jinak návštěv se taky děsím, protože podlaha u nás vydrží čistá do té doby než přijde pes zvenku nebo vyleze z pelechu. Ale myslim, že dětičky budou odolné, i když obalené v chlupech 😀

atka1
18. čer 2015

Mě taky ještě ničí praní prádla, protože je to od doby, kdy jsme si pořídili psa, děsně dlouhá procedura. Chlupy jsou na všem, tudíž i na oblečení, takže před praním se snažím oblečení očistit takovým tím lepícím válečkem na textil, ale obvykle tam něco stejně zůstane, takže to dělám ještě částečně znovu, když sundávám suché prádlo ze sušáku (ono je to tam taky proto, že se pes kolem toho sušáku párkrát projde, protože nemáme možnost mu zamezit přístup do té místnosti, kde sušíme). No a tak pořád dokola, z hození do pračky a čekání na vyprané prádlo se stala celkem dlouhá a úmorná záležitost... :( Teď jsem ale četla, že to někdo řeší tak, že do pračky přidá obyčejnou houbičku na nádobí, která prý chlupy úspěšně nachytá na sebe. Děláte to někdo? A to asi znamená jedno praní = jedna houbička, pokaždé nová, že?

qz
autor
18. čer 2015

@atka1 cetla jsem o tom, asi taky vyzkousim...je to sila, zvlast cerna trika jsou pak melirovana, snazim se aspon vyprasovat, na valecky nemam u vseho nervy 🙂 ale asi uz to taky zkusim, je to asi obdoba tech kulicek do prani z ruznych katalogovych obchodu... Taky by me zajimalo, jakou s tim kdo ma praktickou zkusenost.

tristizia
18. čer 2015

Taky máme doma všude chlupy. Fenka s námi spí i v posteli (labradorka), takže chlupy jsou opravdu všude a vyprat do nejde. Lepící válečky z ikea jsou u nás denním pomocníkem. Ted když je mimi na cestě jsem se rozhodla koupit sušičku, ještě jsem nezkoušela, ale všichni doporučují, takže oblečení pro malého budu sušit v ní.

smirda
18. čer 2015

Ty jo holky, jak vás tady tak poslouchám, tak naši vořeši na tom ještě nejsou tak špatně, jak jsem si myslela. Jako chlupy doma máme, ale že by to byla zas až taková katastrofa, to naštěstí není. Mám ale pocit, že letos línají mnohem víc než loni a to jarní pelichací období ne a ne skončit....

victress
18. čer 2015

nejlíp je psovi na dvoře, kde chlupy nikomu nevadí, nemáte možnost dát mu pelíšek aspoň přes léto na balkon nebo někam, kde by tolik nechlupatil?

rainbow_x
18. čer 2015

@qz To mi snad ani neříkej, že ho stříhá 😀

qz
autor
18. čer 2015

@victress budeme se stehovat do vetsiho a tam bude balkon, zaplatpambu, takze budou casto oxidovat tam 🙂 puvodne ta zahradka byla, 40 m2, ale osud tomu chtel jinak 🙂 jinak celorocne ne, to by bylo jak mit velikostne jorksira vyhradne na dvore.
@smirda linaji jako blazni. Na podzim mi jedna po porodu vylinala, davali jsme B, srst ji krasne narostla, krasa pohledet, jednu chvili byla ve stavu, kdy nevylinala ani chlup! To bylo super, ale pak prislo jaro a ja muzu plest svetry ☹ 🙂
@tristizia jako susicka je minimalne na to suseni a ze nemusis desinfikovat zehlenim, naprosto super. Porizovali jsme ji do vlhkeho bytu, kde jsme (nastesti ne dlouho) predtim bydleli.

qz
autor
18. čer 2015

@rainbow_x ano a srst ma uzasnou. Ona taky jakmile vidi vodu, tak tam skoci, tak je to i prakticke z hlediska hotspotu - striha ji na zadech, brise a nohy tak jako zastrihne. Ja ji videla v akci, neni to nic nasilneho. Asi bernak nekde na horach by to nemohl 😀 ale ona je gaucak 🙂

dannyblakely
18. čer 2015

No.. já válečkuju válečkama z Ikea.. kupuju jich tak 40-50 kousků, když tam jedu.. A vytírám.. Furminátor máme, chlupy i vytaháváme ručně, protože je má psica na srsti už uvolněné a jak se oklepe, je to všude, ale to nepomáhá.. Takže opravdu nakoupit hodně válečků a připravit se, že tím denně nějaký čas strávíte.. Malé tahal doktor už 4x z oka chlup, ale psa kvůli tomu nevykopnu, takže radím nějak to přežít.. 😖

dannyblakely
18. čer 2015

jo a ideálně se zbavte koberců.. my už na tom pracujeme..

dannyblakely
18. čer 2015

jo a válečkuju i ty koberce ručně.. jinak to nejde.. denně spotřebuju půlku válečku minimálně