Vydrží vaše dítko přes den v postýlce,nebo taky moc pláče?

snezenka123
17. led 2009

Ahoj holky,už jsme bezradná...Mám skoro půl roční holčičku,kterou nadevšechno miluji....Ráno se vzbudí a žvatlá si v postýlce,pak si povídáme ještě u mě v posteli,hrajeme si,mazlíme se,malá se směje,je to sluníčko🙂pak jdu dolů do patra,abych zatopila a pak vemu malou dolů-dám ji do postýlky(máme dvě-jednu nahoře v ložnici a druhou dole v obýváku-ta je na hraní)a dopoledne si s polu hrajeme,povídám jí,vydrží sama v postýlce si hrát i třeba půl hodky_hrazdička ani kolotoč jí moc nezajímá_)Pak jde kolem 11-12 spinkat a odpoledne to samé,věnují se jí,rozesmívám,mazlím,zpívám jí...Kolem 2 jde na hodku spinkat. A pak odpoledne to čačne-horor-nědy je to i přes den-a to je to-že když jí dám do postýlky tak smustí-začne plakat,někdy chytne takový amok že nemůže ani popadnout dech,zalyká se...je rudá...Snažím se jí vzít do ruky(to dělám asi chybu,že)ale mě to prostě rve srdce,jak pláče...Samostřejmě že ji musím někdy nechat brečet,protože si taky musím dojít na wc,pověsit prádlo,zatopit(bydlíme v baráku)dát vařit nějaké jídlo...Někdy stačí když příjdu k postýlce a začnu na ní mluvit,jakmile ale zmizím z dohledu tak spustí znova...zkoušela jsem na ní mluvit aby mě slyšela,když jsem třeb ajen kousek od ní,aby věděla,že i když mě nevidí,jsem stále u ní,ale nefunguje to,ani v lehátku už pak nevydrží,prostě odpoledne a podvečery jsou u nís děs...Jakmile ji vemu do náručí-tak je po pláči...když je manža doma,tak si jí vezme nebo se jí věnuje a je klid,ale když je v práci tak mám jen jedny ruce...Nevím,jestli jí třeba neporostou zoubky,nebo já nevím. Jak to máte vy? V noci spinká dobře(tuk tuk tuk)probudí se,nakojím ji a usne mi většinou u prsa a spinká dál. Svoji dceru nadevše miluji a chtěla bych,aby byla v pohodě a neplakala v postýlce,aby věděla,že i když jsem za rohem,jsem u ní a miluji ji stejně jako když ji mám v náručí.
Prosím poradtě... 😒

amarelka
17. led 2009

ahoj, možno sa jej zdá, že je často v postielke, v tomto veku by mala mať postielkulen na spinkanie-tak som to niekde čítala, ved sa tam velmi nemože pohybovať, možno ju to obmadzuje, skús jej urobiť nejaký priestor na hranie na zemi, daj jej deku a oblož ju hračkami, možno bude spokojná 🙂

ma76
17. led 2009

Vydi na teba ked si v kuchini?Skus na postielku kolieska nasadit a davat ju do takej vzdialenosti,aby na teba aspom trochu vydela,ak sa to samozrejme da.Ja mam ohradku,je tam od 4.m a je zvyknuta že sa ma v nej hrat,ale tak isto každy den po 18 00 tam už nechce bit,tak ju nosime.Ine nepomaha.O 1900 kupeme... 😝.

vojtisek2007
17. led 2009

sneženka - naše Eli to dělá taky - někdy má dobrý den a to si hraje v kolíbce a někdy jen když jí položí tak je řev a vydrží řvát dokud jí nevydnám....řeším to křesílkem - mám jí chvíli v kolíbce, pak když vidím, že by se už nudila a začne, tak ji vezmu dám do křesílka, dávám nové a neokoukané hračky, když jí to přestane bavit jdem na deku....a tak pořád do kola...když potřebuju vařit, je většinou v křesílku, když potřebuju dělat na pc leží vedle mě v kolíbce a když žehlím nebo skládám prádlo, je na dece - tak nějak všechno přizpůsobuju tomu, aby se nezačala nudit a bečet....vydrž zlepšuje se to...víc se zabaví....

magimary
17. led 2009

snezenka, Tvoja Malinká je úplne bežné a zdravé dieťatko! je náročná, lebo jej vyvíjajúci sa mozoček si to vyžaduje...bude zrejme veľmi rozumná a celý jej postieľkový plač je len volaním po Tvojej maximálnej pozornosti a prítomnosti... malá si Ťa skrátka vyžaduje, potrebuje byť s niekým, potrebuje stálu stimuláciu, aby bola uspokojená jej dušička... mám tiež takého Malého (aj najsatrší bol podobný, pri ňom sme to však ešte nevedeli tak nejako prijať, že chce byť stále s nami, že inak plače, boli sme z toho niekedy aj frustrovaní, či mu dávame všetko...), teraz už však viem, že je to úplne bežné a dokonca ZDRAVÉ (hoci pre rodiča náročné a niekedy aj únavné)...dobré je používať babyvak, šatku, aby mala uspokojenú potrebu kontaktu a nových informácii a stimulov... 😉 . Buď rada, že je taká... 😵

dnada
17. led 2009

Ahojky - tak já když malej nechce být sám ,tak ho chovám a dělám takové ty úkony co zvládnu jenou rukou. Většinou mu stačí tak 10minut ponosit nebo si s ním hraju,začalo se mu líbit na bříšku,takže ho nosím obličejem k zemi jako letadýlko a "nalétáváme" na hračky které se snaží sebrat,někdy s větším někdy s menším úspěchem.Takhle si třeba půlhodinky hrajeme a pak ho nechám na dece pod hrazdičkou a řeknu mu že musím něco udělat a "povídáme" si a vydrží třeba půlhodinky nebo i hodinku sám a pištíme na sebe přes celý byt. Víš,čím sou starší,tím sou náročnější,chtějí poznávat,chtějí se muchlovat.Malému se začlo líbit zvedání a mírné vyhazování nad hlavu,nebo když si ho "převaluji" na rukách,sedí mi na noze a ťapká si, nebo při přebalování h jemně koušu do bříška a papám mu ručičky a nožičky... prostě si s ní vždychvilku pohraj a pak snad vydrží chvilku sama . Jo a ty zoubky to můžou být také ,prostě se snaž přijít na to,co chce a co potřebuje. Já bydlím taky v domku a sem na malého sama,takže taky ho musím nechat chvíli samotného,když jdu zatopit nebo přiložit nebo pro dřevo do krbu,tak chápu jak na tom si 😉

snezenka123
autor
17. led 2009

Hlky moc děkuji,no já právě tu postýlku co mám dole jsem pojala jako na hraní,má tam hračky,kde si hraje(pokud se jí chce a z postýlky na m vidí,pokud třeba sedím na gouči,nebo přikládám do krbu,a když vařím,dám ji do lehátka a vysvětluji ji,co všechno dělám,chvilku to třeba zabere,ale poku už má tu svoji náladu-nenáladu tak ani to nezabere. každý podvečer dávám na zem deky,na která si s polu lehneme a hrajeme si,lehtám jí dávám na bříško,na záda,cvičím s nožičkama,děláme blbinky,ale pak jdu třeb ana záchod a stejě spustí 😒
Dám nad ní třeba ohrádku,ale dá mi jasně najevo,že to není to,co ONA CHCE 🙂
Jsem ráda a uklidnili jste mě,že je to normální. je to můj mazel,samou láskou bych ji snědla,když se na to snažím koukat jejím pohledem mě by se taky nelíbilo,kdyby se se mnou někdo mazlil a pusikoval a já bya u něj a najednou bych byla sma v postýlce... ☹

valka
17. led 2009

snazenka, a co keby si vyskusala satku alebo nejaky nosic?
my lucku nosime od narodenia a teraz, ked sa sama nechce hrat, tak ju uviazem na chrbat a ona krasne pozera, co robim a je spokojna... 😉 kukni vo volnej diskusiii - noseni deti 😉

magimary
17. led 2009

náš Malý robí presne to isté, čo Tvoja babuľka... akoby si o ňom písala... ale teším sa z toho, lebo (teraz už)viem, že je to prejav jeho zdravia a vitality... často sa smejeme a hovoríme si, že je to náš malý závisláčik... 😅
nechce byť skrátka sám... no niekedy to inak nejde (a najmä, keď si v rovnakú chvíľu vyžaduje moju pozornosť aj Najmenší...), vetyd si aj poplače... trocha plaču mu určite neuškodí... 😉 najmä, ke&ď vie, že hneď ako budem môcť, som tu opäť preňho...
vieš, bábo, takto aj skúša a vie, že jeho plač je úžasne komunikatívny, že nám jednoznačne dá najavo, že mu niečo chýba... no, myslím si, že treba aj včas odhadnúť, kedy nezareagovať na jeho volanie, aby rodič nebol dieťatku otrokom... ideálnym príkladom je Tvoja chvíľočka na WC-ku... skrátka, hoci za tú chvíľu malá spustí krik, akoby sa jej stala najhoršia vec v živote, v skutočnosti sa jej za tú chvíľku plaču určite nič nestane... 😅
ale keď sa dá, je fajn byť dieťatku k dispozícii (napr, aj pri varení, keď je mimi v babyvaku a sleduje všetko z maminej perspektívy).. 😉

snezenka123
autor
17. led 2009

valka děkuji moc za tip-no já nevím,jestli už není na nošení pozdě,přeci jen jí bude půl rou,za chvilku začne lozit,tak snad už bude více zkoumat svět ze země a ne z máminé náruče🙂

magimary-závisláček-tak my naší říkáme taky🙂
Je to naše sluníčko a je moc společenská,třeba ted se vzbudila,dala jsme jí napít (kojím)když sje jí dala do postýlky tak se vzbudila,koukla na mě,usmála se,a já jsem jí dala pusinku taky se usmála...koukala na mě jak jdu ke dveřím,usmívala se na mě,já na ní taky,zhasla jsem a odešla-nepláče(naštestí-tuk tuk tuk)v noci je to príma-to v postýlce nebrečí

mywiel
17. led 2009

snezenka pozri si temu Kazdé dieta sa vie naucit spat, myslim, ze ta kniha ti pomoze a tvoj problém vyriesi, ona uz dobre pochopila, ze ked sa jej spat nechce a dost place, ze mama nakoniec pride a vezme ma na ruky, cvici s tebou, moja to robila presne takto isto a uz neplace... 😅

mywiel
17. led 2009

Neviem ci som to dobre pochopila pytas sa ze nevydrzi v postielke a ma spat alebo chces aby sa v nej len hrala a vydrzala sa zabavit sama?

mywiel
17. led 2009

Moja je tiez zvedava a nestaci jej na mna sa divat z kresielka, niekedy chce vidiet az do hrncov co varim, vsetko ju zaujima 😀 tak si ju dam do satky a nosim ju ako kenguria matka. 😀 😵

snezenka123
autor
17. led 2009

Mylsím že nechce být v postýlce a hrát si,v noci naštěstí spinká-třeba ted se vzbudila-nakojila jsme jí a když jsme jí dávala do postýlky tak se vzbudila,koukla na mě usmála se já na ní dala jsme jí pusinku a šla ke dveřím.celou dobu na mě koukala a pak jsme s ještě na ni usmála a on ana mě a zhasla jsme a odešla a nepláče-prostě v noci to je super,akorát přes den si nechce hrát,nebo nevydrží sama v postýlce
je taky zvědavá ale prostě musím být s ní 🙂

3558
18. led 2009

babetka by mali byt v postielke iba ked spia.
aj moj maly ked ho dam sa hrat na zem place. chvilku sa vydrzi hrat aj sam, ale ked mu pride smutno, tak place o zivot. vtedy varenie ide bokom a hram sa s nim. bud ho mam na rukach, alebo lezim vedla neho na zemi.
snezenka babetko ta potrebuje aj citit a byt pri tebe. ja mojho maleho sameho nenechavam. bud sa s nim hram ja, alebo manzel. a ked obcas musim spravit nieco dolezite /vyvesat pradlo/ tak musi tych 5 minut pockat, alebo ja pockam az kym nezaspi.
my skor mame problem ze maly chce byt len na rukach a nevie sa hrat sam. potrebuje stale niekoho pri sebe kto by mu vymyslal nove a nove srandicky. takze uz pomalicky predlzujeme cas ktory sa hra sam, ale stale som v tej miestnosti aby ma videl. 🙂

katzi
18. led 2009

ahoj Snezenko, my máme něco podobného. U nás všechno záleží na tom, jak je Adeli vyspaná. Ráno, když je pěkně vyspaná z noci, vydrží sama pod hrazdičkou třeba až hodinu (ale taky teda jak kdy 😉 . Potom v průběhu dne jak už tolik nespí se její samostatnost omezuje tak na půl hoďky, nebo jen třeba 10 minut 🙂 A jak padne tak ta zhruba 17h odpoledne tak už taky většinou jen chováme, měníme aktivity, chodíme po bytě a bavíme ji do těch 18.30h kdy je koupačka a v 19h jde spát 🙂

kacka.va
18. led 2009

my máme postýlku jen na spaní, myslím, že když nespí, tak by mi v postýlce nevydržela (možná tak ty první 3 měsíce), chce se prostě hýbat.

ladunka
18. led 2009

Sněženko, myslím že je Stázinka ještě velmi malinká na to, aby si mohla srovnat, že máma ze rohem = bezpečí. Asi bych na Tvém místě zauvažovala o nějakém nosítku, šátku nebo pomalu už třeba i Ergu nebo Manduce (=taková vychytaná pohodlná nosítka s vysokou nosností, která se snadno zapínají), a v podvečerním čase ji měla při domácích pracech u sebe na těle. Když máš dítě v nosítku, máš volné ruce, dá se tak toho celkem dost udělat.

Teď koukám, že už to navrhovala valka. No z mé zkušenosti doba nošení hodně záleží na hmotnosti dítěte 🙂 Mám holčičku starou dva a čtvrt roku a nosím doteď, ale ona má maximálně dvanáct kilo, tak se to pořád ještě dá, vzhledem k tomu, že už většinou štráduje po svých. Šátek či jiné nosítko je super i při jiných příležitostech než jen doma - venku do mhd či v přírodě na výlety.

A ještě mě napadlo, jestli by stazince teda nevyhovovalo nějaké lehátko, ve kterém bys ji mohla přenášet po domě, tak aby na Tebe viděla..

artuse
18. led 2009

taky doporučuju šátek na nošení nebo manducu či ergo, střídat s prostorem na hraní na zemi, s lehátkem, prostě vše střídat během dne...já dělala s dítětem v šátku různé domácí práce, manžel také 🙂 teď když je větší tak máme manducu, uspávám ji v ní, vždy se v ní zklidní...v postýlce nebo ohrádce také nikdy přes den nechtěla být, ani se moc nevidím, jsou tam trošku uvěznění, celý den v postýlce a ještě máma mimo dohled 😉

stvura
18. led 2009

Nas maly nechce byt absolutne v postielke, jedine ked pozera a pocuva kolotoc. Na hybanie je mu najlepsia hrazdicka a velky gauc...

kubaka
18. led 2009

Od třech měsíců už může být na zemi aby měla volnost a motivaci - v postýlce už nemá co dělat - natož půlroční dítě.

cherries
18. led 2009

Tak moj mali vydrzi v postielke max. 15 minut a to tiez len preto ze uz vstava na nohy a chodi okolo postielky 😀 inak je na zemi na dekach , hracej deke , na manzelskej posteli alebo v stolicke na jedenie a tak podobne jednoducho zive dieta a predtym vobec nechcel byt v postielke 😉

cherries
18. led 2009

no ano a dobry je aj babyvak alebo šatka na nosenie , alebo do vajicka a hojdat a tak podobne , ja teraz uspavam aj na fitlopte a tak podobne

vieruna
18. led 2009

Necitala som vsetky reakcie, ale vacsina deti je k veceru viac umrncana. Nasi krpci jak padnu styri poo tak by sa len nosili a klebetili. No a vysvetli im, ze ked som s nimi sama, tak sa to tak uplne stopro neda 😝

petka80
18. led 2009

ahoj, souhlasím s kubakou, dala bych ji na zem na deku, pokud to je u vás technicky možné (třeba jestli nemáte moc velkou zimu nebo tak....). To je to nejlepší, co pro ni můžeš udělat i z hlediska rozvoje. A hodně ji dávej na bříško, za chvíli se začne plazit, pak lézt a hned se líp zabaví a vydrží dýl sama 😉

vikinka27
18. led 2009

snezenko, nestiham citat vsetky odpovede, ale:
dieta cca do 2 rokov si neuvedomuje, ze ked odides (napr. na WC), ze sa vratis.... ona si mysli, ze si z jej zivota zmizla nastalo. toto bude este napr. vyraznejsie ked bude stat...
moze vidiet, ze ides napr. hore, alebo sa zavries na ten zachod, ale bude plakat aj tak.
jedna z moznosti je zaobstarat je nosit ju vsade tam, kde ides... ano, aj na WC. my sme napr. pri starsom synovi mavali otvorene dvere do cca 2 rokov... (nielen my, viacero rodin naokolo - deti plakavali za dverami)
pri pracach je mozne napr. si kupit satku/babyvak, a nosit ju pri tom a ukazovat (neda sa vsetko, ale ked velmi place, niektore veci sa daju urobit s nou)

ja som to pri starsom riesila tak, ze sme mali pri kuchyni (kde som bola vacsinu casu) postielku - u nas to bolo v centre bytu, tak, aby ma videl z kazdej strany (ked som ho nenosila) kde som chodila....

plac je (zatial) jediny sposob ako povedat, ze je nespokojna... pocuvaj aj ju, a hlavne svoje srdce....

eppik.m
19. led 2009

ahojky, je každého věc kde bude vaše dítě přes den, my zatím jsme na zemi kde máme koberec a pěnové puzzle, když odcházím do jiné místnosti Míša nebrečí, pokuď jdu do sprchy beru si ho sebou abych na něj videla a to ho dávám do houpací židličky kde se sám houpe a tím se zabaví, opět nebrečí, taky ho občas dám do postílky, tam si krásně hraje sám a já jsem ve vedlejší místnosti ... zatím nelezeme ani nechodíme, uvažuji o ohrádce do budoucna ...

kacka.va
19. led 2009

vikinka: no nevím, ale všude se uvádí, že dítě si začne uvědomovat, že když odejdeš, tak že někde jsi už mezi 6. - 8. měsícem, takže 2 roky mi přijdou docela přemrštěné.
stvura: bacha na gauč, vím, že plno mamin dává dítě na rozložený gauč, ale už v porodnici nám říkali, že ve výšce nikdy nenechat dítě bez dozoru, že občas může dítě nekontrolovaně např. přetočit a průšvih je na světě. dokonce. mně se to jednou stalo, že i když malá zatím pořád ležela, tak najednou se skoro obrátila, takže to asi fakt může tak být. Já ji měla od mala na zemi na dece a byla jsem klidná, odtud nikam spadnout nemůže.

akejka
19. led 2009

snezenka123:

ak je to možné, dávaj malú na zem. (na nejaké hrubé deky,...). V tomto veku sa už bude pretáčať, začne sa plaziť a v postieľke ju nemotivuje nič k tomu, aby tak robila. Potrebuje viac voľného priestoru okolo seba. Moja malá už mesiac za mňou behá štvornožky po celom byte...kam sa pohnem, tam príde za mnou. predtým vo veku tvojej malej by mi v postieľke nevydržala ani 10 minút. Ona v nej chcela len spať. On narodenia do tých
4-5 mesiacov sa veľa nosila na rukách, sama vydržala len pár minút, keď som šla na WC, alebo do kúpeľne, brávala som ju v sedačke so sebou. Tiež som si moc toho nespravila - varila som, keď spala. Ostatné práce sa dali, ale musela som byť blízko nej, aby na mňa videla, aj to vydržala len pár minút...
Odkedy sa plazí a behá po štyroch, môžem robiť všetko a ľubovoľne dlho, ona si ma v byte nájde...Vydrží sa aj dlho hrať s hocijakými hračkami,...
Uvidíš, keď už sa začne plaziť, loziť (sedieť), bude ju to zabávať na celý deň, lebo bude stále niečo skúmať...Bude to omnoho lepšie. Len vydržte. Zatiaľ sa jej venuj, koľko si vyžaduje, časom bude viac a viac samostatnejšia

l.lara
19. led 2009

moja dcera nikdy nevydrzala v postielke a preto to u nas doma vyzera ako to vyzera.. 😅 ked som chcela navarit, tak bola v ohradke pri mne a ked nechcela byt ani v ohradke tak som varila vecer ked zaspala, alebo ked prisiel muzik domov. teraz je vacsia, uz beha, tak ked si potrebujem nieco spravit, vyhadzuje sufliky a skrinky. to je najvacsia zabava 😀

alon111
19. led 2009

my to mame este o trochu horsie,mame desat mesacnu dceru ktora nie len ze nechce lezat a hrat v postielke ona nam vobec nechce spat,spi najviac dvadsat minut cez den a tri hodiny v noci ,a to mam dalsie dve deti ktore spia najdlhsie do stvrtej rano. 😀 takze ja mam vsetko spravene uz o siedmej rano a to aj s obedom .tak kazdej mamicke prajem vela sil zo svojimi anjelmi ved je u nas vela zien ktore by dali cokolvek zato aby mohli byt na nasom mieste 😉