Vzpomínky na těhotenství a ...

karotky
18. pro 2007

Ahoj maminky!
Taky máte někdy pocit,že jste na všechno zapomněly a určité fáze v těhotenství si nemůžete vybavit,ať chcete,jak chcete?
Já např.když jsem se s Ádou vrátila z porodnice,ani jsem nebyla schopná si vybavit porod a tak jsem vzala za vděk tomu,že mi manžel pár snímků zaznamenal na kameru.
Teď už je to o něco lepší,ale stějně mám v hodně věcech "okno". 😅
Jak ste na tom Vy? 😀

lenadka
21. pro 2007

cavte, mne nebyvalo zle ani raz som nevracala cele tehu. Obcas mi bolo na ble vecer ale potom som zistila ze je to od hladu a ked sa najem ten pocit prejde 🙂 Pamatam si brusko, kopanceky, ako som ju steklila na nozicku ked sa s nou zaprela a mala som kopec na bruchu a ako na to steklenie reagovala 😀 😀 😀 hned nozicku odtiahla, ako vecer pri telke dala som na brucho ovladac a ona do neho kopala a nadskakoval, kym na bruchu nebol-nekopala 😀
v noci mi jej kopkanie nevadilo, ona vzdy ked som si lahla vyvadzala, nadskakovala ale len chvilu. Zle sa mi spavalo posledne 3 mesiace ale nie kvoli jej kopaniu ale bola som VELKA, zle sa mi dychalo, vsetko ma bolelo, hlavne bedrove klby a branica a trochu aj rebra co mi do nich tlacilo a ked kopla posledny mesiac tak WC-ko bolo isle tak ako aj behanie nan v noci zo 4x 😅
porod si cely pamatam, vsetko, vybavuju sa mi obrazy s neho a vone 😵 /ta nemocnicna nic moc, ale patri to k tej spomienke-hned zacitim aj vonu/...mala ako ju dr. drzal za jednu nohu modro fialovo krvavu...ked som kusok toho cuda uvidela bola som NAJSTASTNEJSIA za cely svoj zivot a chcelo sa mi plakat ale nedalo sa unavou a bolo to take ze usmev na tvari od ucha k uchu a ten pocit na plac 😀 a ked som v noci v porodnici nespala a len som cumela na tu zvrastenu tvaricku a neskor uz anjelikovsku ako si chrapka 😵 😵 😵

lenadka
21. pro 2007

tiez sa mi najviac pacili mesiace tehu od toho cca 3-6 😉 citila som sa super, mala som pocit ze som krasna /neviem preco ale aj sexi😀 😀 😀 / aj ked pupkata a veeelmi stastna a spokojna 😵 😀 😀 😀

cermonca
21. pro 2007

Skvele tema 🙂 🙂
Ja na tehotenstvi a i na porod rada vzpominam 🙂 Bylo to krasne obdobi a hodne jsem si to uzivala jelikoz jsem nechodila do prace a nemela jsem sebemensi komplikaci 😉
Z tehotenstvi mam dulezite veci zapsane v tehu prukazce treba jako prvni pohyby a mam schovane fotky z ultrazvuku.No a na porod si take docela pamatuji,byl to velky zazitek 😅 Po porodu jeste 14 dni mi to porad behalo hlavou co a jak bylo a hodne jsme o tom s mamzou mluvili.Rekl mi to co mi vypadlo 😀 takze take dobre ze tam byl.Kdybych tam byla sama tak toho vim pulku 🙂
Uz se tesum az budu znova tehotna 😀 😀 abych zazila zase ten krasny pocit kdyz se maly tvorecek ve mne vyviji a dam mu zivot 😵
I kdyz si myslim ze to dalsi tehotenstvi uz nebude jako to prvni protoze uz budu mit starosti s Niki a nebude na to cas si to uzit.No jeste si stejne par let pockam 😉

flow111
27. pro 2007

No ja na tehotenstvo myslim casto a na porod este castejsie lebo trval 3 dni 😅 a pamatam si uplne vsetko z porodu a aj to ako som nadavala nejake neprijemnej dr 😎 lebo si myslela ze ked niekto rodi treti den tak je to brnkacka... tehotenstvo bolo uzasne, ale niektore veci by som si teda zopakovat nechcela.... ja dalsie neplanujem nie preto, ze by som sa bala ale proste chcem aby som mohla zabezpecit aspon to jedno, lebo doba je tazka a nechcem aby moje dieta zazivalo to co ja v detsve... 😉

franziska
27. pro 2007

flow ty si predpokladam rodila v septembri, preco sa k nam nepridas? teda aspon som ta v septembrovkach este nevidela.

flow111
28. pro 2007

franziska jj rodila som v septembri ale castejsie chodim na cz konika... 😉 ale mozno sa pridem pozriet ak mi dovolite 😅

andilek
28. pro 2007

no tak já bych ráda vzpomínala v dobrým, ale trošku mi to komplikuje fakt, že jsem proležela 3 měsíce s nohama zavěšenýma u stropu a hlavou na pružinách nemocniční postele, ale jinak poleženíčko dobrý 😅
zvracení neznám, uchcáváníčka jsem si užila až až, dneska jdu tak max 3x za den, v těhu tak 3x do půl hodiny 😝 , že by se mi stýskalo nevim nevim 😅 pokud bude druhý tak bych si přála trošku pohodovější a fakt bych si ho chtěla užít, chyběly mi prochajdy s pupkem a ty vyhozený prachy za krásný těhu šatičky, co vysej ještě dnes s cenovkou ve skříni, mě taky pěkně dopálily 😝

cherie25
29. pro 2007

ja spomínam na tehu strašne rada, hrozne mi chýba to bruško, tie pohyby aj tie posrané tehotenské cvičenie 😅 skrátka všetko, niekedy mi je z toho fakt hrozne že to už pominulo

karotky
autor
29. pro 2007

Já truchlila po bříšku tak 2 měsíce po porodu,protože Áda tpěl na prdy a koliky,................prostě celé dny probrečel,ať jsem dělala,co jsem mohla. 😖 Sice v bříšku taky pořád nespal,ale alespoň to nebylo tak hlasité. 😅
Teď už je to pohodička a když mám občas dlouhou chvíli,tak zavzpomínám,jaké to bylo(např.před rokem mě začala pálit žáha po celých 24 h.,až do dubna 🙄 😅 )a těším se na další těhotenství.Snad ještě nějaké bude,.........doufám. 😅

slonik
29. pro 2007

ahojky, karotky, dobrý téma 🙂 já jsem si do posledka bříška užívala - každý už funěl od 36. týdne, ať už je to za mnou, a já byla pořád ráda, že to bříško nosím s sebou 😉 Verunka byla v teplíčku, o jídlo postaráno, přebalovat se nemusela, no prostě pohoda 🙂
těhu bylo bezproblémové, do práce jsem chodila, protože jinak by mi to lezlo asi na mozek 😀 a psala jsem si takový malý deníček - do Těhotenského kalendáře, tam bylo místečko ke každému dnu, tak můžu zavzpomínat, co bylo loni touhle dobou 🙂
na další těhu se těším a souhlasím s cermoncou, už to nebude takový veget, jako při prvním 😉

karotky
autor
31. pro 2007

Všechno nejlepší do Nového roku,hóóódně zdraví,štěstí a ať se Vám vyplní všechna tajná přání.To Vám přeje Radka s Adámkem 🙂

marcela22
9. led 2008

Hmm...tak ja si tehu celkom pamätám, bolo krásne, takmer bezproblémové, len malá sa nejako nechcela otočiť dole hlavičkou, čo sa jej prekvapivo podarilo až v 38 týždni a to už mala vyše 3kg.
Horšie je, že si pamätám pôrod až príliš živo, mala som ho veľmi ťažký, rodila som dva dni a nakoniec malú vytiahli vákuovým extraktorom, na čo asi nikdy nezabudnem.
No a zajtra ma čaká tehotenský test, pretože MS nikde, prechádzala som z antikoncepčných náplastí na tabletky a obávam sa, že mi tam niekde vznikla medzera v účinkoch...už teraz sa trasiem z pôrodu, ale epidurál vyrieši každý problém, nie? 😀 A z bábätka by som s aveľmi tešila, aj ked by som mala medzi deťmi rozdiel len niečo cez rok...BLÁZNINEC! 😀 😝 😕