Vzpomínky na těhotenství a ...

karotky
18. pro 2007

Ahoj maminky!
Taky máte někdy pocit,že jste na všechno zapomněly a určité fáze v těhotenství si nemůžete vybavit,ať chcete,jak chcete?
Já např.když jsem se s Ádou vrátila z porodnice,ani jsem nebyla schopná si vybavit porod a tak jsem vzala za vděk tomu,že mi manžel pár snímků zaznamenal na kameru.
Teď už je to o něco lepší,ale stějně mám v hodně věcech "okno". 😅
Jak ste na tom Vy? 😀

zuzidr
18. pro 2007

ja si tiež na kopu vecí nespomínam ani z tehotenstva ani z pôrodu,neviem prečo 😒

sstefi
18. pro 2007

áno, ale ja mám balkónové dvere aj na tehu aj na pôrod. 😕 😅 😀 😀

hedunecka
18. pro 2007

😀 😀 😀 ja si nastastie pamatam este vsetko 😀 😀

melory
18. pro 2007

teraz v tomto obdobi
som mala brusisko, piekla som, zrala som, a ledva sa drzala na nohach.....

denousek
18. pro 2007

no presne..ja mam teda ted porod pred sebou ale sestra rodila pred 4 mesici a uz hned po porodu mi nebyla schopna popsat jaky to bylo....proste okno...ale asi je to lepsi aspon mi o tom nic nerekla a nevim co mam cekat,lepsi nevedet ne..

sue
18. pro 2007

...tehulkovo som sa snažila zapisovať si - aspoň raz za dva týždne nejaký zápis... ale teraz som už tri nenapísala nič 🙄

sstefi
18. pro 2007

ale ešte musím dodať, že tehu som mala super ukážkové, bolo to krásne obdobie. Aj na pôrod spomínam len v dobrom. Len mám výpadky a dosť veľké. 😅 😀

hedunecka
18. pro 2007

inak to asi ta bolest sposobuje ze mame vymetene a ze ryxlo zabudneme..mna nebolelo nic a pamatam si vsetko 😀

bihan
18. pro 2007

Ja so si nedávno pozerala fotky s pupkom a nechcela som veriť, že naozaj bolo obdobie, keď som vyzerala ako veleryba 😀 Tehotenstvo som dosť blbo niesla psychicky (liezlo mi to na mozog), takže mi ani taknevedí, že si toho veľa nepamútám.. pamätám si, ako som cítila pohyby a ako ma v posledom mesiaci všetko bolelo 😅
Z pôrodu si toho pamätám celkom dosť, lebo máme fotky, krátky film a hlavne som si hneď po pôrode všetko podrobne zapísala - nechcem zabudnúť 😀
Ale len tak z hlavy by som už asi detaily veľmi nevytiahla 😅 Je to sranda, lebo s drobcami prichádzajú úplne nové problémy a všetko ostátné ide z hlavy 😀

pipi1211
18. pro 2007

joj baby tak toto je vdacna tema lebo ja na tehu myslim kazdy den 😵 neviem oreco ale strasne mi chyba brusko ten neuveritelny kontakt co sme s malou mali,to ze som sa hned zadychcala ked som presla par metrov,to ze som si nemohla normalne obud topanky,to ze ma brucho neuveritelne skrabalo a kopec inych veci na ktore sa tehulky stazuju a ja im ich prudko zavidim... hned ako sa bude dat urcite chcem druhe mimi 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

viona
18. pro 2007

Strašně ráda vzpomínám na těhotenství,asi je to i proto,že jsem ho měla pohodové a neměla jsem žádný problémy.Taky se mi občas zasteskne po bříšku,hlavně první měsíce po porodu,už si snad ani nevybavim,jaký to bylo,když do mě malý v bříšku kopal,nedávno jsem koukala na fotky a když jsem viděla to těhu břicho,přišlo mi to neskutečný.
Jinak jsem si zhruba těhotenství a porod celý sepsala,na památku,protože člověk strašně rychle zapomíná a já nechci zapomenout na nic,taky jsem Vítkovi koupila tu knížku,jak se do ní zapisuje průběh prvních pěti let a lepí fotky a poctivě zapisuju 😵

vesi
18. pro 2007

presne v tomto období som bola na rizikovom v nemocnici a dúfala, že ma na Vianoce pustia domov... 😅

karotky
autor
18. pro 2007

Jééééééééééé ...........holky,tak to jste mě uklidnily,že v tom nejsem sama. 😀
Mě třeba vadí,že už si nedokážu představit,jaké to bylo,když se mi hýbal v břiše a jaký pocit jsem měla z toho,když jsem ho poprvé viděla. 😢
Všechno jsem si zapsala,dokud jsem to měla v paměti a jsem za to ráda. 🙂
Protože bych jinak neměla jak na to vzpomínat. 😅

kristi
18. pro 2007

ja tak nejak v kostce vim, rada vzpominam zejmena na porod, mene uz na posledni 3 mesice tehu 😀

vivian
18. pro 2007

Já jsem si celou dobu psala deník 😎

mamacat
18. pro 2007

na tehotenstvo si rada spominam, len skoda ze som musela tolko pracovat a nemala som cas si to tak ozaj vychutnat.. 😒
z porodu si nepamatam vsetko... bol to pre nas s manzelom velmi silny zazitok a casto nan spominame.. este vzdy sa pytam manzela na niektore detaily.. kto co robil kedy, co povedal, atd. este dobre ze tam bol aj on lebo on si pamata viac ako ja... napriklad pred par dnami mi povedal ze hned po porode ho sestricky posadili na stolicku lebo si mysleli ze omdlie.. no na tento detail sa ja nepamatam... a je ich viac takychto malych detailov...

mne sa dost casto sniva o pohyboch v bruchu... a niekedy si chytam to miesto kde posledny mesiac najsilnejsie kopance boli.. 🙂

alcatko.j
18. pro 2007

Ja si teda moooc dobre pamatuju a zive vybavuju to celotehotensky bliti 😅 Jako by to bylo vcera, budicek v 6 do prace, honem do koupelny a prvni blujanec 😀 Oblict, zuby, nakreslit obstojnej oblicej a druhej blujanec 😀 Obout boty a vyrazit na vlak.U prvniho verejnyho osvetleni treti blujanec 😀 😀 😀 Pak prijizdi vlak a ja se modlim, at uz zastavi, pac me tlaci 4. blujanec 😀 😀 Pak jeste 5. po prichodu do prace a sblujanci je pro ten den konec 😀 😀 😀 😀
Pak si zive pamatuju vecery a usinani.vycistit zuby, supky dupky do pyzamka a sipka do lóze 😀 A ejhle, curat se mi chce 😀 Vycuram 4 kapky a opetovna sipka do duchen, 5 minut usinani a naslednej nutkavej pocit, ze se asi pochcim 😅 Tak supky dupky wc a dalsi 3 kapky jdou do misy 😀 😀 😀 Smer postel, 6 minut usinani a opet curani, tentokrat horkotezko vytlaceni 2 kapky 😀 Pak jeste asi 6x a konecne spanek 😀 Pak usnu, po asi 5ti minutach me budi kopanec,nasleduje muj blazenej usmev a hladim brisko a mluvim na Nelusku, na to moje srdicko 😵 Rozloucime se a ja se snazim usnout, Neli se nechce, chce si kopat 😅 trpelive ji domlouvam ona kope dal 😅 Uz jsem nasrana, ona kope dal, chce se mi curat 😀 Opet ulehnu a prijde me navstivit kamaradka žáha 😀 😀 Palí 😀 Jsem nasrana uplne mega 😀 😀 Otacim se s funenim na druhy bok, vzbudim usnuvsi nelusku a ta kope 😀 😀 Zaha palí 😔 Jdu curat 😀
je rano, jdu do koupelny a ten den me ceka prvni blujanec 😀 😀 😀

nikka.vo
18. pro 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - mám dost

olianko
18. pro 2007

ahojky
ja si pamatam na cele tehu 🙂 a aj na porod-na ten asi nikdy nezabudnem 😅 😵
prve tri mesiace som si to vobec neuzivala ale potom...velmi rada na to spominam, na brusko, drobceka ako ma kopala, ako mi nedala spat/ to jej zostalo dodnes 😀 /
viedla som si dennik takze pamatam sa na vseko a tesim sa ked budem zasa tehu 😵

nikka.vo
18. pro 2007

jinak si pamatuju úplně všechno - všetně kontrakcí - když si na to vzpomenu, normálně cítim tlaky podobný začátkům kontrakcí ... 😖 😅
Z těhu si pamatuju taky všechno, včetně toho jaký bylo, když mě Domísek kopal 😵
Jediný co se mi pomalu z paměti vytrácí, tak je ten pocit, který jsem měla asi týden po narození Dominika. ten neskutečně nádhernej pocit z něčeho nového a z toho, že mám prdíska u sebe 😵 😵 😵
Ten pocit mám ještě hluboko v sobě, ale horko-těžko si to vybavim 😔

danii
18. pro 2007

alcatko - dobre! 😉 😅 si si to fakt uzila! 😅

dannynka
18. pro 2007

ahojte 🙂
no ja si na to veru pametam a uz mi to aj chyba,prve mesiace som si vobec neuzila ale potom uz ano.Ako ten cas rychlo leti ved este len teraz sa narodila a uz je z nej 15-nast mesacna slecna 😅 😅 😅 😅
veru a uz by som to aj chcela prezit znova 🙂 😉

nikka.vo
18. pro 2007

Já bych to taky zažila znova nejradši hned 😅 , bojim se že ten pocit budu mít i po druhym těhu a budeme muset mít kupu dětí 😝 😀 , hlavně že ukojim své touhy 😎

michalag
18. pro 2007

ahojte 🙂 ,
ja si na to pamatam perfektne. Bolo to krasne a uzivala som si to od zaciatku tehu, kedze neboli ziadne mi nebyvalo zle, az na 2 pobyty v nemocnici koli tvrdnutiu bruska, ale dalo sa to prezit.
Niekedy tak spominam a chcela by som to opat prezit a citit kopance 😝 😀, ale hadam este aspon jedno bude 🙂

vesi
19. pro 2007

mmiška, tak to ti závidím...prvé 4 mesiace mi bolo zle od rána do večera - a vraj ranné nevoľnosti - prd 😝 celodenné. taká únava, že spať som chodila o 20.00- so sliepkami 😝 najlepší bol 5 a 6 mesiac, cítila som sa výborne, ani som nevedela, že som tehu, keby bábo nekopalo, čo bolo to najkrajšie z celého tehu, cítiť dieťatko ako sa hýbe, ako ma v noci kope, lebo sa jej nepáči poloha v ktorej spím. na nákupoch prvá zastávka na WC, po nákupoch tiež. v noci pravidelne - zácvik na vstávanie po pôrode... posledné 2 mesiace = pre mňa hotové peklo, zdravotné problémy, nemocnica...pôrod, prvý v narkoze, pamätám si hlavne to nenormálne štípanie z dezinfekcie na čerstvo vyholené miesta 😝 druhý pôrod - v spinále, nádherný zážitok, slzy dojatia a na izbe priblblý úsmev na tvári samozrejme od šťastia, ešteže bola noc a všade tma 😀
dnes na pobyt v nemocnici spomína napriek problémom celokm rada, boli tam super baby a preto to bolo znesiteľné.
aj cez všetky komplikácie a množstvo vyšetrení, by som do toho išla znova keby som mohla 😅 pretože ten pocit vidieť a držať prvý krát v náručí svoje dieťatko, pozorovať ho ked spí...to sa nedá opísať, to treba zažiť... 🙂

parybka
19. pro 2007

alcatko 😀 😀 jsi mě pobavila, jako bych četla průběh mých nocí 😀 a ještě přidám ztuhlé kyčle, problém s otáčením.
Krom toho blutí, tak se pod to můžu podepsat. Ale stejně je krásné, když kope 😉 😝
Už ted mi bříško chybí. Pomaličku se začínám smiřovat s tím, že fakt musí ven a že to i bez kopanců a bříška musím zvládnout. Že mě pak bude kopat venku a bude to zas jiné.
Jsem vděčná, že mám v bříšku našeho malého 😵

karotky
autor
19. pro 2007

Alčí..............tak to si teda nemusela! 😝 😀 😀
Měla jsem na mysli jen ty hezké vzpomínky. 😅 Tyhle vzpomínky(velice podobné Tvým 😀 )si dokážu velice dobře oživit. 😀
Ale abych to shrnula...........pro mě bylo nejhezčí období v těhu(kdy jsem si to na 100% užívala 😵 )od 4. do 6.měsíce...........to mě netrápilo vůbec nic. 😉

scarletka
19. pro 2007

alcatko.j............strasne som sa nasmiala na tvojom prispevku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 totiz u mna to bolo uplne rovnake 😀 😀 😀 😀

janazuza
20. pro 2007

ahojte, moje spomienky na tehu si dobre pamätám a aj na porod- cisársky.Tehotenstvo bolo v pohode, vôbec mi nebolo zle, hoci som musela celé tehotenstvo ležať a absolvovať aj pobyt v nemocnici. Na cisársky nemam vôbec dobré spomienky a tie sa mi aj sem- tam vreacajú v snoch. Mala som dosť problémi s dýchaním a pri zobúdzaní som sa dusila.( to preto, že mam astmu)
Ale ten nádherný pocit, ked som prvý krát zbadala náš uzlíček šťastia nikdy nezabudnem 😀 a dúfam , že ho ešte zažijem

vesi
21. pro 2007

janazuza, z prvého cisárskeho som mala nočné mory a kvôli tomu som váhala či sa dať na druhé tehu. ale musím povedať, že na druhý tiež cisársky spomínam veľmi rada, bol to úžasný zážitok a vôbec neľutujem, že som si to zopakovala.
a ešte k tým spomienkam, pamätám si ako cca 2tt pred termínom sa mi moja prvá dcéra otočila v bruchu na KP. čudovala som sa čo to dieťa vyvádza, behalo mi celé brucho, bolo to zábavné 😀 do chvíle ako mi Dr. povedala, že sa otočila na KP a bude cisársky 😝 možno pre tento nečakaný koniec tehu som z toho mala nočné mory 😅