Zahraniční mamky. Já žiju v UK

jarca
24. zář 2006

ahojky 🙂 ja ziji v uk 🙂

andy29
3. říj 2006

jarco, moc dekuji za informace. Ja tady nepracuji, takze zamestnavatele na vyplaceni materske nemam, ale vzdy je lepsi se zeptat co a jak.. 😉
Drzim moc palecky, aby tentokrat bylo s mimi vse v poradku 🙂
Ja zatim mela dva ultrazvuky (mela jsem mit jen jeden, ale doktorka me neposlouchala a poslala me na ultrazvuku, ktery mel byt ve 12tt moc brzy a tak jsem si to pak zopakovala), na dalsi jdu nekdy kolem 18tt a pak uz ani nevim, jak to bude... 🙂

janus
4. říj 2006

JArco neboj...oni si davaj vetsi pozor, jestli uz jsi jednou tehotna byla a prisla o mimi...neboj vse bude v poradku...musis verit... 🙂

caira
9. říj 2006

Ahoj holky, ja jsem ted taky v Uk a po novem roce planujeme zacit "pracovat" na mimcu, ale kdyz jste tu ted mluvili o tech ultrazvucich atd..to jsem nevedela, ze je delaji jen tak malo..boze ja bych nejradeji jeden kazdy tyden..abych mela klid.. Jarca, jak je to tu prosim te s pridavkama atd? vubec nemam prehled jestli mam na neco narok atd...chceme se brat urcite jeste pred tim, nez by se mimi narodilo..planujeme to urcite na pristi rok, ale i tam nevim, jestli budu mit na neco narok, nebo kolik to dela..Jestli muzes nejak poradit, tak bych byla vdecna, Diky Petra

paula
10. říj 2006

ahoj holky!
Ja si teda na peci v nemecku nemuzu stezovat, mam tehotenskou prukazku, do ktere me zapisuji vsechny prohlidky a porad mi berou krev na ruzne testy. Janus: taky jsem byla jednou v nemocnici na pohotovosti s krecema v brise, taky me tam nechali docela dlouho cekat a lezet a kdyz pak prisel doktor, rekl mi, ze je vse v poradku, ze pry ale to bricho tak boli, jak se roztahuje deloha. Taky jsem mela tak trochu pocit, ze me tam maji za hysterku, ale pritom mi bylo fakt dost spatne, ale fakt je, ze kdyz jsem se uklidnila, ze je s mimi vse v poradku, tak mi bylo hned lip.

holky vy se mate, ze jezdite domu. Ja to mam do ceska 1000km a ted v tehotenstvi teda nejedu, je to dost narocne a taky setrime na miminko 😉 . Je me ale smutno.

janus
10. říj 2006

Pauli...v tom to prave je, ja mela bolesti (pri roztahovani delohy) jine, to byly tlaky, ktere opravdu signalizovaly, ze neco neni v poradku, bylo dobre, ze jsem tam jela...ale uz se nemuzu dockat na ceskeho pana doktora...kde se nemusim objednavat 3 roky dopredu.... 😒

evaj
12. říj 2006

Ahoj holky, ja bydlim v Anglii a taky se snazime o mimco. Zatim neuspesne, ale nevzdavame to. 🙂

Jarco - to jsem netusila, ze kdyz bydlim v zahranici mohla bych pobirat ceske pridavky/porodne. Muzes prosim o tom napsat vic nebo dat nejaky odkaz na stranky? Tady ta pulrocni materska je silena, planuji byt doma minimalne rok, ale nevim jak bychom to zvladli financne. Diky
Jinak z anglickych doktoru taky nemam moc dobry pocit, sice (zatim) nemam zadnou spatnou zkusenost, ale slysela jsem ledaccos.

jarca
autor
12. říj 2006

evaj no ja zadne odkazy k pobirani pridavku/porodneho v cesku nemam, ale byla jsem na socialce v cesku a tam mi to potvrdili. Musis vsak mit pro dite cesky rodny list a mit trvaly pobyv v ceske republice. Jinak ja o porodne nezadala neb jsem to zjistla pozde a s temi pridavky na dite je to sila. Daji ti vyplnit jeden formular ktery ti ma potrvdit socialka tady v anglii ale ja stele neprisla na to kam to poslat a tak jsme si rekla na za to dlabu 😉

evaj
15. říj 2006

Ahoj Jarco, trosku jsem patrala na strankach ministerstva soc. veci a neco takoveho tam pisou. Teda ne primo pokud bydlis v zahranici, ale kdyz ma dite cesky rodny list a ty mas trv. pobyt v CR. Jeste to musim prozkoumat 🙂
Co tam presne potrebuji potvrdit? Nevedeli by to na ceske ambasade v Londyne?
Mej se, at miminko hezky roste! A uzij si to doma! Ja jsem taky z Moravy 🙂 , jen trochu vic na jih - od Prostejova.

paula
16. říj 2006

Holky a jak je to s tim porodnym, kdyz neni trvaly pobyt v CR? Ja myslela, ze staci cesky rodny list a obcanstvi - ze to dostane kazde ceske dite, jedno kde se narodi, ale to s tim trvalym pobytem je pro me nove. Kde se o tom muzu presneji informovat??

dasha
16. říj 2006

Ahoj Paulo: tak tady je odkaz na porodne, kde je to vse prehledne vysvetleno. Je to pravda, ze pozaduji trvaly pobyt na uzemi CR opravnene osoby, coz by jsi byla zrejme ty. Odkaz: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/_s.1...

paula
17. říj 2006

diiiiiiiiiik... i kdyz jsi mi moc radost neudelala. Ja trvaly pobyt v cr nemam.

dasha
17. říj 2006

Paulo: no to je mi lito, ale treba by to jeste slo vyresit a tady se zpetne prihlasit. ☹

paula
17. říj 2006

to ne, nemam uz kam 😀 Jsem uz doma v Nemecku... to nevadi, zvladnem to i bez porodneho. Skoda, ze tady zadne neni, no ale jsou tady zase jine veci, ze..

kacatel
24. říj 2006

AHOJ JSEM V ANGLII UZ 3 ROKY A PRISTI ROK SI PLANUJI MIMINKO.PRACUJI VICE NEZ 1 ROK ALE MUJ ZAMESTAVATEL JE Z PAKISTANU A S NIMA JSOU PORAD NEJAKE PROBLEMY A TAK NEVIM, AZ BUDU TEHOTNA JESTLI BUDU MIT NAROK NA PLACENOU MATERSKOU.A TAKY PROSIM MUZETE MNE NEKDO PORADIT KAM SE OBRATIT NA PRIDAVKY NA DETI V ANGLII A KOLIK TO ASI DJE.DEKUJU MOC ZA JAKOUKOLIV ODPOVED

kacatel
24. říj 2006

AHOJ HOLKY JE TU NEKDO Z LONDYNA?

evaj
26. říj 2006

Ahoj Kacatel, na materskou narok mas, pokud ti nic nebude vyplacet zamestnavatel, tak od statu bys mela dostat cca £100 tydne, nic moc. Ale myslim prvni 4 tydny ti plati zamestnavatel bud plny plat nebo 80-90% platu, ted jsem to zapomnela. Zkusim najit nejake odkazy.
Jinak bydlim v Coventry :o)

kacakub
15. lis 2006

ahojky, ja jsem take v londyne. podobna story jako ty🙂

kocurek
23. lis 2006

Ahoj tehulky, vcera jsme se prihlasila a tak i ja vas vsechny zdravim ze Spanelska. Zalozila jsme si tema: maminky v zahranici, pokud byste se chtely pridat. Jak je videt i vy, ktere zijete v jine zemi, jak CR, muzete srovnat rozdily. Ja mam to stesti, ze jsme registrovana, jak v CR, tak zde v Madridu. Vidim velke rozdily. jsem ve 24tt a zde mi delali zatim jen 1 ultrazvuk a v CR uz 4, tak si rikam-zlate ceske zdravotnictvi.tak pa pa

jarca
autor
26. lis 2006

Ahoj kocurek, vitam te 🙂 Jak casto jezdis domu? Ja si u nas v CR taky nechavam delat prohlidku a utrazvuk kdyz tam jsme. Nejsem tak sice registrovana, ale mam super doktora a vzdy mi to udela za dobrou cenu. No ale je pravda ze tam az tak casto nejezdim. 🙂

evaj
26. lis 2006

Ahoj Jarco, kolik takova prohlidka stoji? Taky o tom premyslim jestli se nenechat prekontrolovat moji doktorkou az to bude treba. Dik

jarca
autor
26. lis 2006

No tem muj mi delal prohlikdku a utz a vzal si 400Kc coz myslim neni spatne

evaj
26. lis 2006

Tak to je dobre, za ten klid to urcite stoji. Ja jdu vzdycky na kontrolu, kdyz jsem doma. Teda preventivni kontrolu, porad snazilkujeme :o))

jarca
autor
26. lis 2006

No ja na to nejak vzdycky stvala, ale v lete mne situace donutila si tam zajit. Prodelala jsme zamlkly potrat zrovna v dobe kdyz jsem byla u nasich na dovolence a od te doby jsme si rekla ze pro klid duse to stoji za. Ona ta pece je u nas v CR je lespi a vic na te jako tehulku dohlizeji.

evaj
26. lis 2006

Jo jo zlati cesti doktori. Tady se kazdy musi hlidat sam!

evaj
26. lis 2006

Jinak drzim palce at je ted vse v poradku!

jarca
autor
26. lis 2006

Diky moc, zatim je vse ok tak snad to tak i zustane 🙂

kocurek
27. lis 2006

Ahoj Jarco, ja kdysi jezdivala do CR 4x do roka a to vzdy skoro na mesic. Jeste ke vsemu jsem delala v cestovnim ruchu, takze se pohybovala po STREDNI EVROPE DOST CASTO. Ted jezdim co mesic a pul a ted uz zustanu po vanocich az do porodu. Snad to bez meho pritele vydrzim. Vubec si nedovedu predstavit porod zde ve Spanelsku. papa

krisztina
19. črc 2007

Ahojky, dívám se, že tu konečně nekdo žije také v UK, já tak napůl taky. Jaké máte zkušennosti s malými mimi v UK? Ja prožívám těhotenství v ČR kvůli nemoci,ale od října budeme žít půl napůl tam a tady... 🙂

denisan
1. lis 2007

ahoj ja bydlim v severnim irsku ale chtely bychom se prestehovat do newcastlu bydli tam nekdo potrebovala bych se zeptat na par veci muze mi tu nektera pomoct prosiiim

charlotte2810
8. pro 2011

@paula a @jesterka3103 - ahoj holky, obavam se, ze tahle diskuse je davno promlcena, ale pro priprad ze byste ciste nahodou jeste nekdy zabloudily na konika, zkousim napsat. Ja jsem taky v Nemecku a marne na MK hledam nekoho dalsiho...jste tu jeste porad, nebo uz jste se vratily zpet do CR?