Zdá se vám někdy, že trpíte na mateřskou demenci?

karotky
23. dub 2009

Zdá se Vám někdy,že na ní trpíte?
Mě ano.Třeba dneska 😀 :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tatolu
24. kvě 2009

no horalka, bude iba horšie 😀 😉

krasuliak
24. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 sranda

este ze sa ma to netyka

renda71
24. kvě 2009

vše co jste tady popisovali je mi velice povědomé 😀 já dnes na našeho psa,je to Labrador,tak místo sedni říkám Cassi hačí 😀 😀

bianca
24. kvě 2009

ahoj.Super tema.Ja to mam doma este komplikovanejsie lebo na manzelovi sa prejavuje asi otcovska demencia My si doma celkom konkurujeme takze Krasuliak bacha na to.

jona74
24. kvě 2009

bianca presne odkedy som nastupila do prace otcovska demencia sa u nas tiez prejavila 😀 Je to fakt sranda momentalne ma nic nenapadne ale tiez zazivame pri tom kopec srandy a akosi nas ten nas zbojnik zblizuje 😵

renda71
24. kvě 2009

taky se vám povedlo,že jste při mytí vlásků nanesly místo šamponu olejíček 😀

bianca
24. kvě 2009

renad nam nie lebo ja malu nemazem olejom ale musela to byt fakt radost 😀

mihanka
24. kvě 2009

😀 fakt som sa super zabavila... 😀
horalka, som si predstavila ako rves ten dudel spiacemu muzovi... 😀

ja som dnes podavala muzovi tricko a nahrnula som si ho v rukach ako ked obliekam tricko Simonke a cakala som pred nim postavena, ze kedy sa necha obliect, pozerali sme na seba, mne doslo prvej co to vlastne vyvadzam... 😅

adulikka
24. kvě 2009

😀 mihanka ,ale som sa zasmiala ...

horalka777
24. kvě 2009

krasuliak, byt tebou, mam sa na pozore, ono sa to moze prejavit az po case, ked to uz nebudes cakat. 😀

renda, aj olejicek miesto samponu uz bol... 🙄 a to vtedy kupal mm, ja som mu dala na ruku. A on ked uz rozotrel na celu hlavku, tak zasa natrcil ruku, ze - daj este, vsak to vobec nepeniiii 😎 😀

magimary
24. kvě 2009

aj ja pridám (hoci monžo to tu niekde už odznelo, ale téma sa mi pzáči, tak prihodím 😀 ):
-nakupujem v obchode a pri pulte s chlebmi rozmýšľam, ktorý vezmem (bežné, nie?!, ale🙂
a pritom intenzívne "kočíkujem" nákupný košík v tom správnom a typickom rytme (dva kroky vpred a jeden vzad 😀 )...
kočík (sorry, košík-samozrejme 😅 ) je prázdny (aj bez dieťaťa, aj bez nákupu)... 😕 😀
to je tak, keď som náhodou po dlhej dobe na nákupe bez detí... 🙂

-večer sa mi často stáva, že bežím k plačúcim deťom ako najatá a napokon zistím, že plač sa ozýva spred okien, no nie je to plač detí, ale mačiek (😝 -ale neskutočne podobný tomu detskému 🙄 😅 )...tak sa aspoň prebehnem...

-mená detí si tiež mýlim často, ale nazvať valstného syna: "maminkou" ( 😨 😀 ), keď ho volám, aby prišiel ku mne, to už je fakt aj na mňa moc...( 😀 )... a to mám ešte stále ďaleko od stareckej demencie... 😅 (aj keď to tak občas nevyzerá...ale sliny mi ešte netečú... 😀 😝 😎 )

mamutka
24. kvě 2009

ja nehojdam len kosik v obchode....nosim maleho v manduce a pohojdavam sa aby sa mu dobre zaspavalo, no a uz sa pohojdavam kdekolvek, bez neho, bez manduce, v sore na urade, vsetko stoji ako pribite a ja sa vlnim, to musi byt strasne trapny pohlad 😀
moj muzik ma demenciu uz tiez, teraz si nespominam co to robieva, nemozem za to, dementniem, ale bavime sa obaja vyborne 😀 😝

horalka777
24. kvě 2009

mamutka 😀

sarinkam
25. kvě 2009

V sobotu jsem byla dopoledne doma uplne sama, varila jsem a tak podobne, a najednou vidim, jak mam rendlik v dlouhym uchem otoceny ven ze sporaku, okamzite ze me vylitlo, bacha, bez pryc, a hrnec jsem otocila. Jenze on doma nikdo nebyl, imo me 😀

A to kyvani se prejde, ja uz se nekyvu, ale mela jsem ho taky az pod kuzi. Jeste jsem se mimodek poplacavala po brise, jako kdybych placala mimi po pline, jak to maj mimina radi..

womenne
25. kvě 2009

Tak sa pridavam k materske demence 😀 som si myslela že mi už preskakuje ale ako vidim nie som sama.
Hojdanie prazdneho kočika,alebo nakupneho vozika bolo umna normalne dlho ale teraz naštasie prestavam kedže maly už v kočiku nie su.

Najhoršie je pre mna ked v noci hladam malych v posteli cela vylakana budim manžela že kde su maly,prehadzujem periny a on sa na mna diva jak na blazna že ved su v posteliach 😀 alebo ho budim že nech neprilahne malych že su pri nas,pritom oni su vo svojich posteliach 😝

A največši gol je ked som šla sama za manželom do čr vlakom decka mi stražila sestra aja prvy krat bez deti poo 2.5 roku.sadla si ku mne staršia pani a čitala a ja som si vychutnaala ticho zrazu vyhrknem:"aha kravička" 😀 😀 😀 pani na mna čumila kym som si to uvedomila prešlo par sekund a ja cela červena sa jej ospravedlnujem a ona mate deti však??chapem 😀 😀 😀
toto sa mi stava stale ked vidim traktor alebo bager tak zahlasim aha chalani 😎

kozimura
25. kvě 2009

Tak s tím hledáním dítěte pod peřinou se mi to stávalo,než měla Terka svůj pokoj 😀
Ale s tím psem to je u nás to samé.Máme papírové knírače a musíme je česat,takže tento týden byl podobný obrázek i u nás-Terka pořád pobíhala,pes mi chtěl zdrhnout,tak já na psa:"Bene,hačí!" na dítě: "Teri,sedni!",na psa:"Budem dělat česi česi"na dítě:"Zůstaň!" Pozoroval to můj otec a měl záchvaty smíchu.

fatimuska
2. čer 2009

Mala som malých súrodencov o 15 rokov mladších a dosť som sa o nich starala a keď som prechádzala s nimi cez prechod vždy za ruky a usmerňovala som ich....takých 5 rokov som to robila všetkým mojim frajerom🙂

evea80
2. čer 2009

no aj ja som sa zoparkrat pristihla ze hovorim s manzelom tym infantilnym sposobom a zdrobneninami 🙂 ale vidim ze to je iba zaciatok... 😀

marcela79
3. čer 2009

Ahojteeeeeeeee, to som rada, že nie som sama... 😀

maruschka
3. čer 2009

mamutka 😀 😀 😀 😀 akože brušné tance na skrátenie dlhej chvíle na úrade.. 😀 😀 😀 až mi slzy tečú od smiechu... 😀 😀 😀 chcela by som ťa tam vidieť.. 😀

materská demencia...je to moja primárna diagnóza..už sa nad tým ani nepozastavujem, len občas zabúdam rozmýšlať a dopadá to katastroficky...A tak mi to pripomína jeden vtip, čo som čítala:
Že čo sa stane, ak dáte žene v celkom uzatvorenej miestnosti dva okrúhle obrovské kamene..No jeden určite pokazí a druhý stratí... 😀 Toto začalo platiť na mňa..Vždy si hovorím, že odložím tú vec na také miesto, aby som ho tam vždy rýchlo našla...A zaujímavé je, že naozaj všetko takýmto spôsobom stratím, pretože si nikdy nedokážem spomenúť, kde som to dala..A trápnejšie na tom je, že to potom už nikdy ani nenájdem.. 😅 😅 Keď niečo hľadáme a ja poviem manželovi, že: Počkaj, ja som to dala na také miesto....A už prevracia oči a prestáva hľadať, pretože vie, že je to už nadobro a navždy stratená vec.... 😀

safiah
3. čer 2009

tak sem patrim aj ja ..mam dvojcata a ked boli drobcii este tusim mlieckovali tak som ich sla krmit najskor som dala flasku synovi potom som sla urobit pre dceru a schytila opat syna ten si spokojne zacal papat druhu flasu ..muz sa na mna pozera a vravi to coooooooo robis ved teraz si ho krmila..a teraz sa mi stava ze zabudam na veci ktore nesuvisia s detmi.

zuzanocka
3. čer 2009

baby!
dobraaa tema! som sa nasmiala... vacsina "pripadov" sa stava aj mne, teraz nedavno som vybrala z auta kamoskinho psa - yorkiho a ko som ho mala na ruke, isiel okolo traktor, tak jaaaa som sa pekne natocila, havinkovi prihovorila: "aha! traktor! ako vrci traktor?" kamoska curala maggi v kockach 😝

j.a.n.u.s.
3. čer 2009

Stojim ve vecerce a predemnou chlapek a ze chce nudle....rekl jen:"Nudle do polivky...." a ja nahlas:"Prosiiim..." s takovym tim podtonem, jako kdyz to pripominam Elishce....no magor no! 😀

benjik
5. čer 2009

teda tohle je dost dobrý téma.u mě řádí zatím jen těhu dememnce,ale stylem,že jídlo vyhodím do koše a odpadky šoupnu do lednice.a už několikrát jsem šla se špinavým nádobím do pračky

zitaje
5. čer 2009

Hehe, super tema.
Ja nosim malu v satke, takze jej zvyknem spievat, lenze ja si spievam Bambulku a detske pesnicky niekedy aj ked idem sama bez deti po ulici - a ked mi dojde, je mi teda dost trapne...

hasleerka
5. čer 2009

xixi zitaje, toto obdobie som tiež mala, že som sa vonku pristihla ako spievam bambulku ... teraz u nás frčia pesničky čo sa staršia dcéra učí na speváckom

monika0123
5. čer 2009

😀 mna sa dnes mama pytala ze kde je otec a ja ze papka 😀 ale vacsi problem je ze ja stale maleho bozkavam a uz sa mi skoro stalo ze som pobozkala automaticky aj nniekoho ineho 😅

zitaje
5. čer 2009

Monika, ja zas hovorim kadekomu "moja". 😅

pastuska
7. čer 2009

Mamutka, s tým pohupovaním na pošte - to dobre poznám. Tiež malého nosím v Manduce a potom to tak vyzerá 🙂
Alebo bežne oblečiem drobca, seba, posadím do kočíka, všetko poberiem, zamknem a dolu (bývam na druhom poschodí) sa zbadám, že mám papuče - to x-krát sa mi stalo.

Ale ja hovorím, že materská je diagnóza 😀

hupcza
7. čer 2009

sedím u netu a řežu se jak blázen ...já jsem matka teprve 10 a kousek týdne, takže žádné zásadní projevy u nás zatím nejsou ...ale evidentně se mám na co těšit 😀