Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

zahradnicka
28. kvě 2012

@markimac Moooc gratuluju 🙂

kimm88
28. kvě 2012

Ahojda holky, mockrát gratuluji k úbytkům a hlavně @markimac k miminku v bříšku 🙂 Těhu docela závidím, já ho měla v pohodě a i když je fakt, že není nic hezčího než už držet mimi v náručí..táák se mi stýská po bříšku (myslím těhu bříšku, ne po tom, co mi pak zůstalo 😀 )
Jinak, já to teď plácám, že bych si nejradši nařezala 😖 Dnešek už byl lepší, dokonce jsem byla 40min na orbitreku, tak se snad zase vzpamatuju 😀
Ráda bych si ke snídani dala nějakou zdravou kaši, třeba ovesnou nebo tak. Neporadí někdo? Nějakou kupovanou nebo je lepší ji udělat doma? Ale jak?

cabalkova
28. kvě 2012

@markimac Moc gratuluju,koukala jsem, ze Vojtik je jeste docela maly, tak to budes mit peknej zahul a kilca pujdou po tehu dolu sama... tak hlavne drzim palce, aby ti bylo dobre, miminko krasne prospivalo a vsechno vam dopadlo co nejlip.

@kimm88 Kasi urcite ne kupovanou, tam je vzdycky spousta cukru. Ja si delam ovesnou nebo ryzovou, odvazim si kolem 25 gramu suche ryze nebo vlocek, vezmu 2 dcl mleka, naredim trochu vodou a dam varit na mirnou teplotu a proste varim a prilivam vodu, dokud nejsou ryze nebo vlocky uvarene, delam to casto i z ryze basmati, ta je uvarena do deseti minut, tak u toho clovek nestravi mladi. Pak uz jen posypu trochou skorice, vyborny je do ni taky pomeranc a je hotovo!!

Jinak my jsme tenhle tyden na dovolene, zahajovali jsme u kamaradu v sobotu kachnou, tak se obavam, ze tenhle tyden teda nejen ze nezhubnu, ale bude tam i nekolik kilo navrch... no, rozhodla jsem se, ze to ted proste nebudu resit a po navratu budu pokracovat v zabehnutych kolejich... ale uz to vidim, ze se mi pristi pondeli teda vuuuubec nebude chtit na vahu a obavam se, ze se k tomu mozna ani nedonutim. :( Ale rozhodne vas neopustim, jen proste nebudu mit zaznam v tabulce. 🙂

copa
31. kvě 2012

ahoj holky,
já se byla dneska měřit na tom InBody - váhu jako takovou nám sice v normě, ale chybí mi 1,5kg svalů a přebývá 7,8kg tuku 😔 😠 moje ideální váha je 53kg, takže mám co dělat, podle BMI taky v normě, ale poměr svaly a tuk už ukazujou slušně zakulacenou postavičku 😠 a poměr pas-boky je taky nad normou; nejvíc tuku kolem břicha a boků
dostala jsem brožurku s obecnýma radama, tak to pročtu a za pár měsíců se zajdu přeměřit
obecné doporučení - vypít 3litry vody, když ještě kojím, a víc pohybu - nejlepší je chůze, kolo, orbitrek, plavání nebo aerobik + posilování břicha
no balanční boty jsou už objednané, udělám doma prostor pro kolo a začnu se hýbat 😉

@kimm88 já dělala ovesné kaše kdysi dávno, taková rychlovka v mikrovlně, ovesné vločky zalité mlíkem a hotové během chvilky 😉 nedávno jsem si koupila přes mixit rýžovou kaši, ale moc mě nenadchla 😝

@cabalkova pěkně si užívejte dovču 🙂
zrovna jsem četla upoutávku na dnešní Jste to ,co jíte - 2 kamarádky, jedna, co je pohodářka nad věcí, druhá to dost hrotí a té první jde to hubnutí líp 😉 takže tvoje neřešení je správná cesta 😎 😉

zahradnicka
31. kvě 2012

@copa A kde jsi byla na tom měření? To bych taky potřebovala, i když se obávám, že by ty výsledky byly příšerný. Váha jde dolů, ale to neznamená, že dělám všechno dobře.

copa
31. kvě 2012

@zahradnicka v Táboře, oni měli 50%slevové kupóny kdesi na sleváku, jinak bych o tom ani nevěděla, tak to stálo 150Kč, což jde 😉 sestavují tam i jídelníčky, ale já to chci zkusit sama, přeci jen ty konzultace nejsou nejlevnější
myslím, že jíst pravidelně, ne úplně prasárničky a pohyb a mohla by být změna znát 😉 optimista, co? 😀 jo teorii já zvládám 😀

zahradnicka
31. kvě 2012

@copa Já právě koukala, že si z Benešovska, tak jsem myslela, jestli třeba někde v Benešově, tam bych to neměla až tak daleko. Ale teď bych stejně neměla kdy, tak až to bude aktuální, tak si najdu nějaký místo buď Příbram, Benešov nebo Praha.

copa
31. kvě 2012

@zahradnicka tihle mají v Táboře jen pobočku, jinak jsou z Prahy a v normálním ceníku to mají za 500Kč 😨 🙄
a když jsem si teď zkusila najít v Praze Bodystat, což je asi to samý, tak to stojí 150Kč... je to otázka asi 15minut 😉

zahradnicka
31. kvě 2012

@copa Děkuju, tak zkusím na to mrknout a někdy si udělám výlet k babičce do Prahy. Sestavit jídelníček bych taky nechtěla. Já si kolikrát i ráno napíšu jídelníček na celý den na stob a pak to měním podle toho na co mám zrovna chuť a přepisuju. To bych dlouho nevydržela jíst podle předepsanýho jídelníčku. Koukala jsme i na ten 60 denní od Havlíčka, ale maximálně bych se mohla trochu inspirovat, rozhodně bych to nedržela přesně.

jahudka80
autor
31. kvě 2012

Hlásím 65kg 🙂 z 68,5 😀

kimm88
1. čer 2012

@copa Díky, včera jsem si ke snídani jednu takovou udělala, vločky zalité mlékem, šup do mikrovlnky, přidala jsem kousek banánu, meruňku, pár rozinek, lžičku medu a trochu tvarohu na bílkoviny..no pohádka 😀

zahradnicka
4. čer 2012

Ahoj, tak sice se mi dnes na váhu po víkendu nechtělo, ale nakonec jsem na ní vlezla a ukázala 76,7 kg. Čekala jsem, že se od minule ani nehne, takže jsem byla mile překvapená. O víkendu jsem pekla kiwi řezy a kousek jsem si taky dala, i jsem měla brambůrky. Ale je fakt, že jsem si zas pak upravila jídelníček po zbytek dne, že jsem si dala odpoledne už jen něco lehčího.
Jinak včera jsem měla naposled cvičit Jillian, ale nebyl čas, takže dnes si dám poslední den, pak pár dní jen rotoped a pak chci zas začít, ale nevím, jestli si mám dát znovu 30 day shread nebo něco jinýho. Jak pokračujete s Jillian vy?
Do tabulky:
zahradnicka 76,7 kg, úbytek -1,3 kg, celkem -9,3 kg

copa
4. čer 2012

já jsem dneska taky vlezla na váhu a zase je tam víc 😠 😠 pořád se motám kolem těch 62-61 😠
prostě to pondělní vážení je u mě vždycky víc než moje středeční, takže já nahlásím až to středeční

@zahradnicka já začala s Jill znovu, první pokus nějak vyšuměl, měla jsem víc absencí než cvičení; dneska mám 7.den, ale jak už jsem to cvičila i párkrát předtím, tak mi to trochu leze krkem, jak už přesně víc, kdy co přijde, co řekne a navíc, pořád jsem se k tomu nedokopala dřív jak v 23h, takže přitom zívám a už myslím na postel... 😒 dneska budu cvičit až děti po obědě usnou a odpoledne dám starší dítko manželovi a jdu na svižnou prochajdu s kočárkem

cabalkova
4. čer 2012

@zahradnicka Pane jo, ty jedes jako draha, to je super ubytek... ja se dneska radsi nevazila, jak jsme byli minuly tyden na dovolene, tak jsem se utrhla a proste vim, ze bych tam nic prijemneho nevidela... takze za tyden, jo? 🙂

cabalkova
4. čer 2012

@copa Ja chtela odpol taky na prochajdu, ale Tondasek je nejakej pristydlej, tak nevim, jestli to nemam dneska radsi vynechat... rano jsme meli mit plavco a taky jsme radsi nesli... takze ja asi pohyb dneska nula nula nic. :/

zvirka
5. čer 2012

Ahoj holky, tak už mám vše hotovo, takže je po výmluvách, že nemám čas cvičit. Chtěla jsem zkusit tu Jilian, ale nemůžu to nikde najít ke stáhnutí. Poradíte? Díky.

zahradnicka
5. čer 2012

@copa Taky už mě to štvalo, když jsem dělala už kolikátý den to samý, takže jsem se těšila na začátek dalšího levelu. Teď teda kouknu co dál, já nejvíc potřebuju břicho posilovat, takže si dám asi něco na to. Když budu mít energii tak začnu ještě dnes, ale pochybuju o tom. Kdyby jste měli nějaký tip, tak sem s ním 🙂 Jinak výsledky jsou opravdu znát. Ne že by mi zázračně naskočili všude na těle svaly, ale oproti tomu rosolu, který se mi předtím všude klepal, je to velká změna.
@cabalkova Jedu až se tomu sama divím. A to už to nedodržuju tak jako na začátku. Snažím se teda když zhřeším to nějak napravit, buď cvičením nebo vynechám svačinu apod. Dřív když jsme začla držet dietu a porušila jsem jí, tak jsem si řekla, že už to nemá cenu a začla se zas cpát. Ale po dovolený taky určitě hlásit váhu nebudu 😉 A kde jste byli?

zahradnicka
5. čer 2012

@zvirka Ahoj, koukni na ulozto.cz. Já si stáhla 2 a 3, level 1 jsem pouštěla z youtube, ale možná tam je i ta 1.

cabalkova
5. čer 2012

@zahradnicka Byli jsme v Jiznich Cechach, tady: www.malikovskydvur.cz, a bylo to moc fajn, jela bych hned znovu... jedina negativni vec byla, ze to bylo moc kratke a musela jsem s sebou brat praci, takze si ani moc odpocate nepripadam, ale aspon jsme na chvili vybocili ze stereotypu.

zvirka
5. čer 2012

@zahradnicka Už jsem se tam dívala, ale mrknu znovu, možná jsem něco špatně napsala. Díky!

zahradnicka
5. čer 2012

@zvirka Už jsi to určitě našla, ale kdyby náhodou, tak tady je odkaz.
http://www.ulozto.cz/xtj1nJz/jillian-michaels-3...

@cabalkova Je to tam krásný, moc hezky zařízený. My máme zatím v plánu jen na srpen Šumavu, ale ráda bych ještě někam aspoň na prodloužený víkend, tak to už hledám jen něco levnějšího. Ale dám si odkaz do oblíbených, vypadá to tam opravdu moc hezky.

zvirka
6. čer 2012

@zahradnicka Děkuju moc, ještě ne, neměla jsem doteď čas. Takže jsi mi moc pomohla. A chyba byla ve mně, já psala "Jilian" s jedním L 😀

copa
7. čer 2012

ahoj holky,
tak stredeční váha opět míň než pondělí takže si zakazuju v pondělí na váhu lézt a budu hlásit hodnoty za středy 😎
v úterý jsem se dokopala cvičit Jill už odpoledne, když 1dítko spalo, sice jsem stejně musela párkrát odběhnout k malýmu, ale o tisíc % lepší čas než v noci v 23h 😒 dneska poslední level 1 a zítra konečně změna
na břichu teda pořád megašpek, ale když zatnu svaly, tak je to pod tím špekem znát, to dřív nebylo moc co zatínat 😀 doma už jsou balanční boty, s manželem mám dohodu, že každý den na hoďku zabaví malou a já mám hoďku na svižnou procházku, přeci jen s 2letým prckem se moc svižne jít nedá 😉

@cabalkova ta vaše dovča vypadá moc dobře, moc jsem ten odkaz neprojížděla, ale bylo tam v tom penzionu i něco přímo pro děti - dětský koutek, hřiště atd.?
my máme letos v plánu zatím jen prodloužený víkend na Vysočině, máme to přes slevák a doufám, že příští rok nám vyjde moře 😵

zahradnicka
9. čer 2012

@copa Ahoj, tak jak jde level2? Já začala znovu 1 a to je velká změna oproti začátkům, kdy jsem u toho funěla a všechno mě bolelo. Samozřejmě i teď se u toho zpotím dost, ale zvládám to oproti začátku mnohem líp.

copa
9. čer 2012

@zahradnicka no včera level 2 nic moc, akorát přišel manžel z fotbalu, tak mi do toho kecal, měla jsem přitom buchtu v troubě, kterou jsem odbíhala kontrolovat a byla jsem na boso a pěkně mi to tu podkluzovalo...
teď jdu na level 2 podruhé a alespoň v botech, ale zase nemám karimantku, manžel jí někomu půjčil... 😠 😠
ale byla to příjemná změna po tolika dnech té jedničky 😉

cabalkova
10. čer 2012

@copa Tak v penzionku je herna pro deti uvnitr, na zahrade je urcite piskoviste a myslim, ze jeste houpacky, moc jsem po nich nepatrala, protoze to na nas letos bylo brzy. Kazdopadne tam spolu s nami byla horda osmi maminek prumerne kazda se dvema detmi a jak jsem pochopila, jezdi tam pravidelne kazdy rok a jsou spokojene, takze myslim, ze pro deti je to tam fajn.

Dneska jsem teda vlezla konecne na vahu a potesilo me to, i pres tyden zrani na dovolene mam -1,6 kg, takze spokojenost.

Pro zitrejsi tabulku tedy hlasim:

cabalkova aktualne 93,7 kg, od minule -1,6 kg, celkem -13,8 kg

zvirka
11. čer 2012

Zdravím, tak jsem začala Jillian level 1 a jsem teda totálně mrtvá. Jsem naprostý sportovní antitalent, takže po třech minutách bylo mým jediným cílem přežít. Ale dala jsem to. I když představa, že zítra zas, mě dost děsí.

Jinak hubnutí se mi mrška zastavilo, je fakt, že jsem párkrát něco smlsla a zas pomalu nabíhám do večerního mlsání, protože přes den nejím to, co bych měla. Ale hlídám si aspoň přílohy, no pokusím se to zase zlepšit.

Jak jste na tom, holky, Vy s tou Jillian? Vidíte už výsledky?

zahradnicka
11. čer 2012

@zvirka Ahoj, tak já jsem na tom stejně, tento týden 77 kg, takže od minulého týdne 0,3 kg nahoře. Zkusila jsem teď týden nezapisovat na stobu a nevážit si jídlo a občas jsem taky něco uzobla, tak se nemám čemu divit. Ono jsem si trochu zahřešila i předtím, ale tím jak jsem zapisovala na stob, tak jsem to ohlídala tak, abych se vešla do denního příjmu. Snaž se tu Jillian vydržet, já ty první dny byla taky vyřízená, ale postupně se kondička zlepšuje a teď už dám level 1 v pohodě. Když jsem na začátku měla dělat tu kombinaci cardia, jak je jumping jack a pak ty přeskoky přes švihadlo, tak jsem to nezvládala a teď to odskáču celkem bez problémů 🙂 Ovšem u kliků trpím stále, ale aspoň je už udělám všechny. Na začátku jsem to celý nedala. Pokud chceš můžu ti poslat na mail fotky před a po, sem se mi to moc dávat nechce. Jinak jsem za těch 30 dní shodila 5 cm v pase, 5cm v bocích, přes prsa 9cm ☹ , přes břicho 8 cm.

@cabalkova Super úbytek. Já poprosím do tabulky zapsat:
zahradnicka 77 kg, za týden +0,3 kg, celkem -9kg

zvirka
11. čer 2012

@zahradnicka Tak jestli mi je pošleš, budu moc ráda. Pošlu mail do IP. Já jsem teda kardio dala celé, i když s jazykem na vestě. Ale kliky teda ani omylem, dělám dámské a udělala jsem asi tři. Mám hrozně slabé ruce. A jak to vlastně děláš, když už jsi to celé projela? Jdeš znovu od jedničky? Já se bojím změřit, že bych se sesypala, no snad půjdou nějaké výsledky vidět, nebo si minimálně zlepším kondičku.

Jinak s jídlem u mě bledé, obzvlášť teď, jak začaly melouny. No odpoledne jsem koupila a samozřejmě nevydržím až do zítřka, ale dělila jsem se s chlapama 😀 No ale asi lepší meloun, než půl balíčku sušenek. 😉

zahradnicka
11. čer 2012

@zvirka Jedu znovu, přemýšlela jsem, že začnu něco jinýho, ale chtěla jsem právě i porovnat, jak teď zvládnu to samý. Ale necvičím to úplně každý den, jak to zrovna stihnu.