Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

kimm88
11. kvě 2012

@petapete Tak už sem je sehnala, jen mně zajímá - to množství masa je za syrova? Nebo upravené? Já to mám podobně, za tři týdny mám nahoře 2 kila, ale u mně to je nejspíš tím plácáním a přejídáním. Něco mi v tom jídelníčku chybí, tak to nahrazuju hloupostma ☹ Jakým zkůsobem hubneš, taky podle talířků nebo se jen omezuješ? Možná je to tu někde psáno, ale než bych přelouskala celou diskusi...🙂 Každopádně, přeji ať se daří, hlavně to chce pevnou vůli a vydržet🙂

markimac
11. kvě 2012

@petapete No tak s tim uplnkem to je jasny, deti prej na nej reaguji citlive. I Vojta ma nekdy kolem uplnku blbe spani. No a ted tim tuplem, lezou mu navic stolicky, ma teploty, no hruza. U nas to posledni tri noci vypada tak, ze usne pekne, parkrat se vzbudi nez jdeme spat, ale hned usne a pak kolem treti se vzbudi a nemuze zabrat, takze se prevaluje a samozrejme place, protoze chce spat a nejde mu to. ☹ Nevite, jak dlouho se klubou stolicky? Nam uz to trva tyden a nevypada, ze by to chtelo skoncit ☹

petapete
11. kvě 2012

@kimm88 myslím, že to maso je za syrova, pokud tam není uvedená jiná úprava😉. No momentálně hubnu spíš jen tím, že se snažím jíst pravidelně a omezit ty sladkosti, hlavně na večer...ale abych byla upřímná, tak s tím zatím dost bojuju a nějak se nemůžu "nakopnout", ta únava prostě dělá svoje a můžu mít stokrát nějaký představy a snahy, ale je to prostě silnější😀. Takže zatím se spíš plácám a nedaří se...ale chci fakt zas začít a asi najedu na talířky právě...jen si nastavím ten vyšší počet talířků na den (tuším je to těch 16-17) kvůli tomu kojení, aby to nebylo moc prudký...protože před těhu jsem jedla ten nižší počet talířků, kolem těch 5000kJ a u kojení by mělo být kvůli tomu kojení ca o 1600-2000kJ víc, tak ať to nejde na úkor mlíčka, to bych nerada, to budu raději dýl tlustá, ale ať má Fífa, co potřebuje...on totiž zatím sveřepě odmítá příkrmy (teda včera snědl asi lžičku dýně, hodně naředěné odstříkaným MM😀), takže mi nezbývá než plně kojit...

@markimac no Filip právě na úplněk reaguje úplně příšerně...od Lukáše to neznám, ten byl výborný spáč, Fífa si to vynahrazuje...Ale jako začínám být těžce alergická na takový ty rádoby vtipný řeči, kdy po neprospané noci mi tady někdo řekne - "no aspoň víš, že ho máš" (obvykle švagrová nebo M. sestřenice a teta...sestřenice má dva kluky, strašně zničená z nespáčů...jenže má za prdelkou maminku, která ji střídala a obden si kluky brala (přitom nespali nijak děsně, jen blbě večer usínali) a na noc s nimi byla, aby se chudál Lenka vyspala...já jsem na to sama, jen teda s podporou a pomocí M., ale prostě po některých nocích fakt padám na hubu, ale nejsem prostě zvyklá ze sebe dělat chudinku a litovat se, nějak to překlepu...ale když mi to někde řekne (např. ta švagrová - standardní připomínky typu - no jak vy jste si zasloužili, že máte tak hodný děti, to chudák Lenka...), tak mám fakt chuť ji poslat do míst, kde slunce nesvítí😀

copa
11. kvě 2012

ahoj holky,
tak pořád pokračuju s Jill, konečně se mi ráno podařilo nastavit věk, výšku atd. v naší váze a procentu tuku mě zděsilo... skoro 33% ☹ a to tak před 6lety mě někde na veletrhu měřili a to jsem měla polovinu ☹ 😠 po dlouhé době jsem si změřila i BMI a podle něj mám nadváhu, to mi snad už konečně otevře oči a vrhnu se pořádně hlavně na to moje jídlo... manžel si včera v 22h smažil hranolky, no ukradla jsme mu jen 1 😎
dorazilo mi zrní z Mixitu, zkusila jsem i rýžovou kaši, ale tam je cukr 😒

na sleváku jsem dneska narazila na slevu na měření na přístroji InBody, tak jsem si to koupila a jsem zvědavá, co se tam ukáže

@petapete u nás domácnost taky trpí a to si na spaní dětí nemůžu moc stěžovat, ale jak večer oba ulehnou, tak jsem ráda, že je chvilku klid a ticho a nechce se mi uklízet 😝 no a teď po té 22h cvičím Jill 😀

markimac
11. kvě 2012

@petapete Jj, tyto reci me taky dokazou vytocit. Ale jednim uchem tam a druhym ven.
@copa Ty vahy nejsou zas az tak presny, pokud na nich nemas ty drzadla do rukou. Pokud je nemas, meri ti to jen spodni cast tela, takze celkove procento muze byt jine, nez kdyby ses zmerila uplne cela. Ja bych si zasla asi do nejakeho fitcentra, kde maji ty pristroje, nebo ten Inbody (sice nevim, co to presne je, ale asi to bude lepsi nez vaha) a podle toho se ridila. Ja mela na zacatku hubnuti podle BMI dokonce mirnou obezitu, ted uz mam nadvahu 🙂 A teda klobouk dolu, cvicit Jill po 22h. To uz bych nedala, ja musim pres den

kimm88
11. kvě 2012

Přesně tak, to radši budu chodit oplácaná než aby malé něco chybělo. Žádné velké omezování při kojení nemá smysl, v tuhle dobu čím pomaleji ty kila půjdou, tím lépe, hlavně ať jsou dítka spokojená 🙂 Nejlepší bude (alespoň pro mně) naučit se poskládat správně jídelníček a na to ty talířky budou fajn. Dnes s nimi začínám, zkouším těch 16-17 talířků, jak píšeš, hlad tedy nemám, tak zatím super..jen budu muset splašit tiskárnu, mám to vše v PC a hrozně špatně se v tom orientuje ☹

zvirka
11. kvě 2012

Ahoj, zdravím všechny. Dnes mám fofr, ráno jsem se po prvním týdnu dokonce zapomněla zvážit, tak musím zítra. Taky dnes teda strašně jím, ráno jsem měla zkoušku, tak jsem do sebe nasoukala jen půlku toho, co mám jíst, byla jsem nervózní. Odpoledne jsem pekla koláče, tak jsem jeden ochutnala, takže dnes teda nic moc. Navíc manžel místo 30% sýra koupil 45%, tak jsem měla taky radost.

Holky, co kojíte, opatrně. Já jsem radši vůbec nic během kojení nezkoušela, aby měl malý mlíčko v pohodě. I když asi dostatečný počet talířků je lepší, než to, jak jsem jedla při kojení já.

Zítra nahlásím váhu po týdnu talířků, něco šlo dolů, hodně byla asi i voda. Taky jsem zjistila, že už jsem si odvykla sladké, jak jsem měla odpoledne ten koláček, tak mi to úplně stačí, vůbec nemám na nic chuť.

kimm88
12. kvě 2012

@zvirka Ahojda, jestli můžu..co se týče toho kojení, jak jsi psala. Já si pořád říkám, že je lepší dát malé přes mlíčko dostatek zdravé stravy než jí dávat ty "prasečinky,"kterýma se teď cpu 🙂 Zkouším začínat na těch 16-17talířcích, tak myslím, že by to s kojením nemělo nadělat žádnou neplechu, ale musím ten počet talířků vychytat, chtěla bych dosáhnout toho, aby šlo kilo, dvě měsíčně dolů a malá při tom měla mlíčka dostatek, to by bylo supeeer 🙂 Jinak se možná drze zeptám, jak ty jsi spokojená s hubnutím s talířky? Kolik jich máš denně?
Díky za odpověď.
Jinak, když už jsem vám sem tak vpadla měla bych se také zeptat, nebude vadit, když se tu mezi vás tak trošku zapojím? Byla by to pro mně taková motivace, podporovat se a sledovat úspěchy druhých..

zvirka
12. kvě 2012

@kimm88 Ahoj, právě tak jsem to myslela, lepší dostatečné množství talířků, než moje strava u kojení. Jen to prostě hlídat, jestli mimčo prospívá 😉

Určitě se zeptat můžeš, drzé to není 😀 Od toho je tahle diskuze. Já jedu talířky teprv týden, začala jsem na minimu, tedy 12, ale šlo to dost rychle dolů, tak jsem radši jeden přidala. Já jsem spokojená moc, za týden mám dole -2,2 kg. Nemám hlad a ani večerní chutě, teda určitě ne v takové míře, jako dřív. Problém mi dělá snídat tak moc a syrová zelenina, nedělá mi dobře. Tak dávám víc vařené, jak mi tu někdo poradil. No a každý večer nebo ráno si musím sednout a naplánovat jídelníček, během dne nestíhám.

kimm88
12. kvě 2012

@zvirka Tak to je paráda, za týden 2,2kg dole, docela tě obdivuji, já bych se 13 nebo dokonce se 12 talířky nepřežila a nejspíš s tím hned první den sekla 🙂 Dnes mám 15 talířků a koukám, co bych ještě slupla, budu si muset malinko přidat. Ono to kojení asi taky dělá svoje..To plánování je pro mně nejhorší, než vymyslím jak vše poskládat, už mi dítko ječí na celý barák 🙂 Ale je fakt, že oproti tomu jak jsem jedla ještě před pár dny, je to obrat o 100%..zjistila jsem, že jsem jedla asi tak 2x tolik pečiva, než bych měla, ups 😅

zvirka
12. kvě 2012

@kimm88 Mě to stačí. Určitě dělá hodně to kojení. Já měla problém spíš s přílohami, těstoviny, rýže, brambory... Jedla jsem 3-4x tolik a masa asi půlku, co teď. Pečivo mi stačí, to já jsem ani normálně moc nejedla, takže ho jen snídám. A až tak vymýšlení neřeším, třeba dnes jsem dělala vepřové na houbách, tak jsem si prostě jen dala váhu podle talířků a k tomu zeleninu, rřži to samé. Ale něco extra bych si nevařila. Kuřecí jím přes týden, kdy bych si stejně něco dělala, protože malému se ještě snažím nesolit, když nejí s námi, tak mu vařím zvlášť.

petapete
12. kvě 2012

@zvirka já už teda musím přiznat, že to kojení k dietě až tak zásadně neřeším - ve smyslu, že bych se bála, že by prtěti něco chybělo...on už má zas 7měsíců, není to úplný mimino, tak si "nějak poradí" a nehodlám zas nijak hladovět, ale prostě jíst tak, jak by se jíst mělo, tzn. vyváženě, v průběhu celýho dne...určitě nehodlám jíst pod 5000kJ, takže to si myslím, že se na mlíku nijak zásadně neprojeví, spíš naopak - může to jen prospět, protože vyvážená strava s rozumným počtem kJ je vhodnější, než přešvihnutý sladkosti, tučný,...Já mám ale bohužel tu smůlu, že po mamce mám zděděný metabolismus, kdy se při kojení nehubne, ale právě naopak -takže mám plíživě každý měsíc kojení ca kilo nahoře, aniž bych se fakt nějak extra přežírala...a to jsem na tom ještě dobře (relativně se držím), mamka za 7měsíců, co kojila bráchu (já byla na UM, neuměla jsem pít z prsa) přibrala 20kg...

cabalkova
13. kvě 2012

@petapete Tak ja jsem po nastupu na dietku mlicko trosku ztratila, jako ne ze bych o nej prisla, ale proste ho ubylo, ale nasadila jsem homeopatika a kojo caj a mnozstvi se zase stavilizovalo, plus Tondik zaroven prechazel na prikrmy, takze se to tak seslo a kojim tak dvakrat pres den a pak vecer a v noci a je to v pohode, i kdyz jedu dietku uz skoro tri mesice, takze u me bylo to kojeni dlouho vymluva, proc jako nemuzu najet na redukcni rezim... jak se ukazalo, tak to zas tak moc nevadilo, rozhodne ma ted Tondas lepsi slozeni a mnohem vic zivin, nez mel puvodne, kdy jsem jedla jako prasatko... takze priste uz se rozhodne upravy jidelnicku pri kojeni bat nebudu, naopak!!

Jo a jinak se teda drzim, akorat vcera vecer jsem se utrhla a po veceri (delala jsem provensalskou polevku, mnaaam) jsem se utrhla, protoze mm prinesl cerstve pecivo, koupil mi celozrnne bulky a jak byly cerstve, tak to byla takova dobrota, ze jsem si pak jeste jednu se zerve dala... takze zitra zadne zvlastni ubytky necekal, ale housticka teda byla super!!! Porad valcim s tim Orbitrekem, melu o tom pantem a furt jsem na nem nebyla... tak snad uz to fakt dam. 🙂

markimac
14. kvě 2012

Ahojky, tak ja se hlasim s dnesni vahou, opet nastvana, protoze mam 84,1kg 😠 Ve stredu takove krasne cislo, a dneska 😠 😠 Ale cekam kazdym dnem MS, jsem nafoukla jak balon, tak to svadim na tohle.
@kimm88 Vitej mezi nami, cim vic nas tady bude, tim lip 🙂 Ja taky zezacatku jela podle tech talirku, ale pak jsem presla na sebekoucink a je to pro me mnohem lepsi. S talirkama jsem mela mnohem vetsi chute na sladke nez ted.
@petapete Ja si taky myslim, ze zdrava strava a neprejidani se muze mimcu jedine prospet a ze to hodne lidi pouziva jako vymluvu proc nehubne (jako treba ja jeste nedavno, ze?). Jinak s tim metabolismem to mate blby.

@cabalkova Tys jeste na ten orbitrek nevlezla? Tytyty!!! 😉 No ale ja si taky rikala, ze budu cvicit tu Jillian kazdy den a uz jsem podruhe vynechala, takze mam co mluvit 😅
Ja dneska budu varit cocku, mam na ni chut uz dlouho a prej pomaha na PMS, ktery mam teda od porodu cim dal horsi. Dneska jsme meli vstavacku o pul pate, ted me jeste ta vaha rozladila, tak nalada je v haji. Asi si budu muset jit zacvicit, at se mi zlepsi. To je pokrok, normalne bych si dala tabulku cokolady, tak snad mi ty zdrave navyky prechazeji do krve

kimm88
14. kvě 2012

@markimac Ahojda, děkuji za přivítání, v partě to jde mnohem líp 🙂 Já abych řekla pravdu od včera taky přešla na Sebekoučink, přesně z toho důvodu, co ty..talířků jsem měla 15-16, takže ne málo, celý den paráda a večer mně přepadly neskutečný chutě..samozřejmě jsem odolávala, až sem podlehla 😀 Od včera ale jedu podle toho koučinku, do tabulky si to připravuju den dopředu, na odpolko si zakompenzuju nějakou sladkůstku a zatím ok 🙂 Paradoxně mi i to plánování přijde rychlejší než s talířky a to jsem myslela, že to bude naopak.Tak ať se daří 🙂 Už máš nějaké výsledky? 😉

Jinak, jelikož ste tu asi všechny maminky, mohli byste mi poradit.. Manžel mi koupil předčasně k narozeninám stepper, nebo orbitrek(co já vím, co to je 😀 ), myslíte, že se při kojení může trošku cvičit? Třeba 2x týdně na půl až třičtvrtě hodinky..? Kamarádka mi právě tvrdí, že dokud kojím, cvičit nesmím, abych neztratila mléko..a to mluvila o pouhém zpevňování bříška. Nevím, mně to spíš přijde jako výmluva, přeci, když denně nachodím X kilometrů s kočárkem, už bych musela být dávno bez mléka..? 😨 😀

zahradnicka
14. kvě 2012

@kimm88 Ahoj, vítej mezi námi. 🙂

Hlásím dnešní váhu 79,5 kg 🙂 Kdybych mohla tak bouchnu šampáňo. Od minule tedy 2kg dole a od začátku 6,5 kg. Jill cvičím zatím poctivě, akorát v sobotu jsem vynechala, měla jsem tu celý den návštěvu, ale prý se doporučuje udělat si jeden den v týdnu pauzu, tak to snad tak nevadí. dnes jsem cvičila dvanáctý den a už to začíná být opravdu znát, hlavně na rukách už mi naskakují svaly 🙂

markimac
14. kvě 2012

@kimm88 Jj, sebekoucink ma fakt neco do sebe. Jen jestli ti muzu poradit, to sladke si radeji naplanuj na dopoledne, at se to stihne pres den jeste spalit, odpoledne uz se ti to zbytecne uklada. K tomu cviceni, pokud to neprehanis, tak cvicit muzes. Ja bych se o mliko nebala. Jen se rika, ze mas kojit tak hodku po odcviceni, protoze se pri intenzivnim cviceni do mleka dostava kyselina mlecna, a to pak detem mlicko nemusi chutnat. Ale neublizi jim, neboj. A hlavne je to az pri intenzivnim cviceni, tak si myslim, ze se nemusis bat🙂
No, vysledky nic moc, hubnu neco pres mesic a dole mam jen jedno kilo, no kdyz prictu to, co jsem jeste mezitim pribrala, tak dve. Z toho jedu dva tydny fakt poctive (sladke si davam jen 2x tydne, sebekoucink jedu v podstate nazeleno), proto me ta vaha tak stve. Clovek dre, snazi se a vysledek nula nula prd

@zahradnicka Krasa, blednu zavisti a samozrejme gratuluji 🙂 Ja Jillian zase vcera vynechala (pokolikate uz?), takze ode dneska jedu znova od zacatku, ted uz to fakt dam. Chci taky videt vysledky, i kdyz bricho mam teda uz mensi 🙂

kimm88
14. kvě 2012

@zahradnicka Děkuji za přivítání a mockrát gratuluji, jsi šikula 😉 Od kdy máš těch 6,5 kg dole? Asi to tu je někde psáno, kdy jsi začala, ale než bych to dolistovala... 🙂 Tu Jill jsem před těhu taky zkoušela a pro mně to byla teda pořádná makačka, vydržela sem jen pár dní 😅
@markimac Jej, to máš pravdu, s tím sladkým mně to vůbec netrklo..ale dnes mám v plánu musli tyčku, tak už to nechám, ta snad odpolko nijak neuškodí. Já si taky myslím, že tím cvičením se nic neskazí, člověk pořád lítá po venku, naběhá spoustu kiláčků a dítko teda nevypadá, že by strádalo..ten stepper bude něco podobného. Tak to docela koukám, že i když už 14dní takle dodržuješ semaforky, že se váha nehýbe..? 😨 Ale zkus tomu dát čas, ono se tělo určitě umoudří.. 😉

petapete
14. kvě 2012

@kimm88 já teda myslím, že s tím cvičením při kojení je to stejný alibismus jako právě s tou dietou (rozuměj racionální stravou s přiměřeným počtem kJ, ne nějaká drastická dieta typu nežrat...) - vůbec ničemu to nevadí. Akorát při opravdu hodně intenzivním cvičení (převážně aerobní aktivitě) tělo spaluje metabolity na kys.mléčnou a ta pak může "okyselit" mléko a mimču to tak nepojede (ale zas jak kterýmu, některýmu to může klidně paradoxně víc chutnat😀). Ale to bys pak nemohla dost jiných věcí, které ovlivňují chuť MM nebo např. třeba při ms se ta chuť taky mění...a drtivá většina dětí to snese bez potíží, takže to ničemu nevadí. A přijít cvičením o mléko si myslím, že jde, ale až při opravdu vrcholným sportu, x-hodinách několika fázovýho tréninku, ne tím, že si půlhodinku denně zašlapeš na steperu nebo projedeš na orbitreku, zaposiluješ,...tohle je podle mě spíš fakt argument pro ty, kterým se nechce nic dělat a házejí to na kojení...Každopádně doporučuju vyzkoušet, ono jakoukoli odchylku poznáš docela rychle a není to zas tak, že by sis jednou zacvičila a dítě se úplně odstavilo nebo úplně vyschlo mlíčko...takže pokud bys zaznamenala negativní dopady, tak není problém s tím cvičením pak přestat, ale spíš si myslím, že taková situace nenastane. Spíš budeš spokojenější ty i mimčo, přeci jen sport = endorfiny😉

copa
14. kvě 2012

ahoj holky,
hlásím za týden mírný úbytek 0,4kg 😵 takže do tabulky, prosím, zapsat -0,3kg, konečně v mínusových hodnotách 😵
docela se divím, protože přes víkend je to děs, u mojí mamky je to s jídlem špatný - nic moc zdravého, za to nezdravého šílený kvanta 😝 a v neděli jsme opět tvořili na domku, takže "oběd" až kolem 16h 😒
ke kojení a stravě a cvičení - já ještě kojím, ale neberu to tak, že jsem teď na "dietě", tzn. že nejím, spíš chci jíst lepší, zdravější jídlo a pravidelněji než dosud, takže to může mimču podle mě jen prospět 😉 třeba tabulka čokolády podle mě nezajistí dost vitamínů, minerálu atd. v mlíčku 😉 a cvičím už týden s Jill a malýmu mlíko chutná pořád, apetit má asi po mě 😀 a ráda bych ještě přidala svižnější procházky, ale to s malou nejde ☹ a mlíka mám i s Jill-cvičením pořád dost a že mi to cvičení dává teda pořád dost zabrat

@markimac ta váha nemá nic do ruky, ale i kdyby měřila jen spodek, tak tam má stejně toho tuku nejvíc, tak by časem - pokud vydržím u cvičení a pravidelné zdravé stravy - mohla taky ukazovat nějaká zlepšení, ne? 😉
mě nic jiného nezbývá, než cvičit až pozdě večer, já ty svoje děti nějak přes den na ráz nezpacifikuju a když už, tak si chci v klidu vychutnat alespoň 1 jídlo 😉

@kimm88 jen pojď mezi nás 🙂

@zahradnicka já Jill taky 1 den vynechala, v pátek po celodenním cestováním v tom šíleném vedru jsem byla totál zničená, že bych při Jill zaručeně umřela, jinak gratuluju k váze, to je hned super pocit, jak se změní ta první číslice, co? 😵

cabalkova
14. kvě 2012

Tak ja hlasim do pondelni tabulky od minuleho pondeli kilo dole, takze aktualni vaha je 95,3 kg (na moje pomery faaakt dobry) a celkovy ubytek 12,2 kg, takze jsem spokojena... holky, napiste tu aktualni vahu v tom puvodnim formatu a ja to teda zkopnu do tabule, posilam priklad.

cabalkova 95,3 kg, ubytek -1 kg, celkem -12,2 kg

kimm88
14. kvě 2012

@copa Díky 😉 Gratuluji k úbytku, mírný úbytek, taky úbytek 🙂
@petapete Přesně takový názor na cvičení při kojení mám taky..nekterý mamči to zavrhujou ještě předtím, než to vůbec zkusí, jen proto, že "jedna bába povídala" 🙂

zahradnicka
14. kvě 2012

@cabalkova
zahradnicka 79,5 kg, úbytek -2kg, celkem -6, 5 kg

zahradnicka
14. kvě 2012

@markimac Děkuji, ono to třeba není na první pohled tak znát, ale já to na sobě pozoruju dost, takže mě to motivuje, abych to vydržela a docvičila až do konce. Už teď přemýšlím čím budu pokračovat 🙂

@kimm88 Je to za 4 týdny, no nepostupuju moc podle ideálního úbytku, doporučuje se max 1 kg týdně, ale mám denně nějaký pohyb, tu Jill a pak se ještě snažím večer půl hodinky na rotopedu, občas zumba, procházky...

@copa Díky, no to mi povídej. Dostat se pod 80 pro mě byla taková první meta. Teď ještě pokořit tu 70 🙂 Ani se nebojím, že bych to nezvládla, ale už teď se děsím, až se dostanu na nějakou snesitelnou váhu, abych to udržela.

Mám holky dotaz? Snažím se vymyslet nějaký pití pro Terezku, ona není zrovna hubeňour a nechci aby furt pila šťávy a čas s cukrem apod., ale nevím co do ní dostat. Samotnou vodu mi nevypije. Já mám sestřenice a v 10 letech má 54 kg, tak bych nerada aby takhle taky dopadla.

zahradnicka
14. kvě 2012

@cabalkova Gratuluju k úbytku, 12 kg je fakt super. 🙂

cabalkova
14. kvě 2012

zahradnicka 79,5 kg, úbytek -2kg, celkem -6, 5 kg
cabalkova 95,3 kg, ubytek -1 kg, celkem -12,2 kg

@zahradnicka No a proc ji ten caj davas slazeny? Prece jsou dobre detske caje, ktere jsou fajn i bez cukru, taky na nej Tonika navykam, ten cukr je tam fakt zbytecnej, tak pokud ti pije caj, tak bych ji ho proste davala a cukr postupne snizovala, az by to nebylo slazeny vubec. A stavy teda jedine hooodne redeny a jenom obcas, to je taky samej cukr, ne?

No a s tim udrzenim dosazene vahy jsem na sebe taky zvedava, ale snad to dame, byla by skoda si to pak zase pokazit a dopustit, aby to nase usili prislo vnivec. 🙂

copa
14. kvě 2012

@cabalkova do tabulky
copa 61,7kg, úbytek 0,4kg, celkem 0,3kg... 😎
tvůj úbytek je super, za jak dlouho si tohle zvládla?

@zahradnicka naše toho podle mě taky moc nevypije, střídáme to - ovocný čaj, čistá voda, rooibos s karamelem, čokoládový... ale nic jí nesladím

zahradnicka
14. kvě 2012

@cabalkova Jako zase aby jste si nemysleli, že do ní cpu litry přeslazený šťávy, to zas ne, má to hodně naředěný, ale vodu bez šťávy nebo čaj bez cukru mi odmítá. Chtěla bych to odbourat úplně, tak se právě ptám, jestli máte nějaký tip jak ten cukr úplně vynechat, aby jí to chutnalo. No tak budu zkoušet ty čajíky, třeba se u nějakýho chytí, zatím jsme s nima moc úspěch neměli.

kimm88
15. kvě 2012

@cabalkova Můžu už taky do tabulky, i když teprv začínám? 😉
kimm88 57kg (neděste se, jsem trpaslíček, mám pouhých 155cm 😀 ), úbytek nahlásím za týden, teď by to bylo možná nějaké to deko a to zatím nestojí za řeč 😒 🙂 Ráda bych dolů tak pět kilo..ať jsem zase jako dřív 😵

markimac
15. kvě 2012

@copa Tak zlepseni ti to urcite ukaze, ja jen, ze to celkove procento bude zkreslene. Ale pokud ti jde jenom o tu spodni cast, tak ti to staci 🙂
Do tabulky:
markimac 84,1kg, ubytek -0,1kg, celkem -0,9kg
@kimm88 ono ani tak nejde o to kolik vazis, ale jak se se svou vahou citis. Ja bych treba s tvym pomerem vyska/vaha byla naprosto spokojena 😉