Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

copa
15. kvě 2012

ahoj holky,
tak já včera vypustila Jill, než jsem to tu trošičku poklidila, bylo 23h15 a to už jsem umírala 😝
nemáte holky tip, čím zdravým nahradit v receptech na moučník cukr? zkusila jsem stevii, nahradila jsem jí jen část cukru, ale stejně je tam ta stevie strašně znát 😝 cukr teda používám jen třtinový, ale asi i itak nic moc, co?

@kimm88 já jsem taky trpaslík, mám jen o 1-2cm víc (měří mi to jak kdy 😀 ) ale kil mám taky víc 😀
prosím tě, co děláš na netu v 2h ráno?? 😨

kimm88
15. kvě 2012

@markimac To je pravda, samozřejmě, kdyby to dolů nešlo, tak se střílet nepůjdu 😀 Ale cítila jsem se nejlépe, když jsem měla těch 52-53kg, tak bych toho ráda zase docílila a byla se sebou opět spokojená 🙂

kimm88
15. kvě 2012

@copa Kojím, děvče, kojím 😀 A když kojím, tak je to jediná chvíle, kdy je klid a kdy mám možnost jednou rukou pomrkat, co je nového 😉 Jindy tak nějak nemám možnost se k netu dostat, jelikož jak malá usne, letim dohánět vaření a uklízení..

cabalkova
15. kvě 2012

markimac 84,1kg, ubytek -0,1kg, celkem -0,9kg
copa 61,7kg, úbytek -0,4kg, celkem -0,3kg
zahradnicka 79,5 kg, úbytek -2kg, celkem -6, 5 kg
cabalkova 95,3 kg, ubytek -1 kg, celkem -12,2 kg
kimm88 57kg

@kimm88 Jen pojd k nam, at je nas vic. 🙂
@copa Pristi tyden budu koncit treti mesic hubnuti, takze kdyz se to zprumeruje, jedu tak to kilco za tyden. Na zacatku jsem dala i dve, ted se mi to zase na ctrnact dni zastavilo, ale celkove jsem spokojena... jeste me teda ceka tak aspon dvacet kilo, teda to by byl muj plan, ale i tak uz jsem ve tretine, tak je to super... jsem zvedava, jak mi to pujde dal... myslim, ze to bude asi cim dal pomalejsi ubytek, protoze prece jen telo uz vazi min, tak ma i nizsi bazalni metabolismus, takze pokud bych chtela dal hubnout stejnym tempem, musela bych znovu omezit porce a to se mi teda nechce... takze pojedu takhle dal a dal a treba do toho noveho roku, kdy bychom se chteli zacit snazit o druhatko, na tech petasedmdesati budu. 🙂 I tohle je pro me pokrok, prvniho pul roku po porodu jsem jenom skuhrala, jak jsem tlusta. Jsem stastna, ze jsem s tim zacala neco delat!!!

cabalkova
15. kvě 2012

@copa Jo a pokud jde o pohyb, sazim na dlouhe prochazky, vcera zhruba desitka, dneska dam tak tech pet az sest, zitra taky tu kratsi variantu...ve ct mame plavco a v pa bych mohla zase tu dlouhou, uvidim, jakou budu mit na to naladu.... tak snad ty kilaky se mnou neco udelaji... ale je fakt, ze to pomaha na nohy a na zadek a bricho mam furt jak v pulce tehotenstvi... aspon teda uz ne jako pred porodem, takze to je taky pokrok. 🙂

kimm88
19. kvě 2012

Tak jak to jde, holky? To už tu nikdo nehubne ? 😉

zahradnicka
20. kvě 2012

@kimm88 Ahoj, jde to, ale je fakt, že tenhle týden jsem to až tak moc neřešila, tak jsem zvědavá na zítřejší vážení. Jím pořád zdravě, ale sem tam něco uzobnu 🙂 Včera jsem mazala jednohubky a pekla štrůdl pro návštěvu, tak jsem si taky trochu dala. Ale dnes už si to zas budu hlídat.

cabalkova
20. kvě 2012

@zahradnicka
@kimm88 Holky, tak ja vcera teda hresila, nas Tondasek mel krtiny, takze k obedu svickova se trema kdedlajzema a k veceri jsem to korunovala palacinkou s lesnim ovocem a zmrzlinou... no, proste jsem si rekla, ze kdyz se uz tri mesice snazim, tak se proste jednou rozsoupnu... a navic jsem to vcera rano poprve od porodu dostala, je to teda docela mazec, tak ani nevim, jestli na tu vahu zitra polezu, moc se mi nechce, protoze kolem ms jsem vzdycky mela treba i o dve kila vic...a trochu se bojim, aby me to v kombinaci s tou svickovou nedemoralizovalo... takze mozna jedno vazeni vynecham... uvidim, v jake budu rano nalade, kazdopadne jedu dal... 🙂

kimm88
20. kvě 2012

@zahradnicka
@cabalkova Tak koukám, že sme na tom podobně. My tu o víkendu měli pouť, takže jsem taky uzobávala a hřešila 😒 Dneska už to ale jde, jen jeden malý hříšek-malá pouťová točená zmrzka, takže jedeme dál 🙂 S váhou zítra nečekám žádné zázraky, snažím se jíst zdravěji, ale žádný extrem. Stačilo by alespoň půl kilečka..ale po tom včerejšku, nevím, nevím, nechám se překvapit 😀 Jednou za čas zhřešit a dát si do nosu určitě neuškodí, možná, že naopak 🙂 První MS od porodu? Ajaj, to určitě dokáže zkazit náladu, ale zase po 8 měsících od porodu-to jde, některé holky ji prý mají už po šestinedělí..doufám, že mezi ně patřit nebudu, ať si ta mrška červená ještě chvíli počká 😀

zahradnicka
20. kvě 2012

@cabalkova
@kimm88 Ono to jednou za čas chce si trošku zahřešit. Důležitý je pak pokračovat v tý zdravý stravě. A obzvlášť když jsou křtiny, tak je potřeba to oslavit. Já teď taky dostala měsíčky, ale zatím si nepřipadám nějak nafouklá, tak snad se to na váze tolik nepodepíše. Jinak už se mě pár lidí ptalo, jestli jsem náhodou nezhubla, tak to mě dost zvedlo náladu a jsem ráda, že to už vidí i okolí.

cabalkova
20. kvě 2012

@zahradnicka Tak ja jsem se teda nafoukla citila a paradne, a citila jsem to i na satech, co jsem mela, ze jsou mi vic fest... dneska uz mam teda pocit, ze je to lepsi, ale stejne na tu vahu asi zitra nepolezu, nechci si kazit naladu. Treba tak ve stredu ci ve ct to mozna napravim, ale zitra teda neee... 🙂 Myslim, ze osm mesicu od porodu je vcelku fajn, do konce sesteho mesice byl Tonik plne kojeny, pak jsme zacali s prikrmy a pres den uz moc nekojime, tak se to dalo cekat, ze ms dorazi, v podstate jsem ji cekala i driv, takze si nestezuju, akorat teda takhle silny jsem to jeste nikdy nemela... ale co se divim, kdyz je to po skoro tri ctvrte roce, ze jo. 🙂 A s tou oslavou, taky si myslim, ze proste clovek si ma oslavu (pokud neni kazdy den) uzit, i si pohresit, aby ho to nemrzelo, a dalsi den proste pokracovat dal, ze to je proste zdravy pristup... protoze si neumim predstavit, ze bych uz dozivotne nejedla svickovou nebo palacinky... akorat si je proste nedam kazdou nedeli, ale myslim, ze po trech mesicich je to fakt v pohode. 🙂

kimm88
21. kvě 2012

@zahradnicka Tak to je super, že si už i okolí všímá, to určitě potěší, zvedne náladu a člověk má hned další motivaci 😉
@cabalkova S tou váhou bych to neřešila, než mít třeba zkažený den, to na ni radši hupni až za týden 😉 ..a pokud tam je už nějaký menší úbyteček teď, o to větší to pak bude příjemné překvapení 🙂

Jinak, já na tu váhu přeci jen vlezla a jsem docela spokojená - 0,5kg dole, po tom hřešícím sobotním dnu je to fajn. Kdyby to tak bylo každý týden, byla by to paráda 🙂

markimac
21. kvě 2012

Ahojky, ja se teda priznam, mela celou druhou pulku tydne "nestandartni". Vlezla na me nejaka viroza, tak jsem jedla, co me napadlo. Sice za dva tri dny jsem byla v pohode, ale pak byl vikend, takze nez jsem se dostala k puvodnimu jidelnicku, tak je pondeli. Taky jsem myslela, ze na vahu nevlezu, ale pak si rikam, ze to budu mit za trest, pokud budu mit vic a ono ne 🙂 Mam 83,8kg, tzn. -0,3kg dole. Jupijou!

@cabalkova Tak koukam, ze s tou MS jsem se trefila 🙂 Ja to dostala 7 mesicu po porodu.
Hm, tvoje hrisky zni lakave, mnam. Taky bych si to nevycitala, o zakazech prece zdravy zivotni styl neni. Pokud je to jednou za cas, tak je to podle me i nutnost, kvuli psychice. Me by taky deptalo, kdybych si uz nikdy nemohla dat treba zmrzku

@zahradnicka Tak to fakt potesi, kdyz te pochvali i okoli. Super motivace 🙂 A jak pokracujes s Jillian? Ja ted zacinam znovu, jak jsem byla nemocna, tak jsem vynechala. Ale myslim, ze ted to pujde lip. A snad uz vydrzim az do konce. Ale do narozenin uz to nestihnu ☹

@kimm88 Super, pul kila za tyden je idealni ubytek. Gratuluji
Takze do tabulky:
markimac 83,8kg, ubytek -0,3kg, celkem -1,2kg

kimm88
21. kvě 2012

@markimac Díky, čím pomaleji to půjde, tím líp. Ale 0,3 kg za týden, když se člověk nehlídá je taky fajn, ne? 🙂

zahradnicka
21. kvě 2012

@markimac Zítra mám poslední den level 2 a pak hurá na 3. Dneska teda mi to vůbec nešlo. Jsem nějaká vysílená, asi ta menstruace. Akorát v posledních dnech nestíhám ještě ten rotoped, tak to mě štve. Přes den nestíhám, protože mám teď hodně práce na zahradě a večer už nemám síly.
Já teda podle očekávání jsem od minulého týdne nezhubla nic, ale čekám, že ve středu už to bude zase lepší.Hlavně že jsem to udržela pod 80 kg doufám, že to už nikdy nepřekročím 🙂
Do tabulky:
79,5 kg, úbytek 0 kg, celkem -6,5 kg

cabalkova
21. kvě 2012

Tak ja na tu vahu nakonec vlezla a i pres svickovou, palacinku a vcera vanilkovy pudink (i manzeluv) a k tomu jeste tu ms hlasim -0,3 kg, takze zadna katastrofa, bala jsem se, ze budu mit treba kilo zpatky... tak dobry, dobry, tukam to na drevo.

zahradnicka 79,5 kg, úbytek 0 kg, celkem -6,5 kg
markimac 83,8kg, ubytek -0,3kg, celkem -1,2 kg
cabalkova 95,0 kg, ubytek -0,3 kg, celkem -12,5 kg

copa
21. kvě 2012

ahoj holky,
já zase hlásím 0,5kg nahoře ☹ 😠 ale nemůžu se divit, jídlo nic moc, o víkendu jídlo vyloženě hrůza a už 3x po sobě jsem nedala Jill, protože už jsme byla večer tak hotová, že bych to fakt nedala ☹ já ávm tu tabulku budu akorát kazit 😢
copa 62,2kg, úbytek +0,5kg, celkem +0,2kg 😠 😠
no nic, snažím se dál, na Jill se budu snažit najít lepší čas než 22h večer a uvidíme příští týden

zahradnicka
22. kvě 2012

@cabalkova Viděla jsem fotky ze křtin a šatičky jsou fakt super, moc ti to tam sluší a Toník je krásnej kluk. 🙂

zahradnicka
22. kvě 2012

@copa Já cvičím Jill téměř vždy ráno, nesmím se moc rozhlížet okolo, jaký tu mám nepořádek a pak to jde. Na večer si nechávám ten rotoped a teď už jsem na něm nebyla tak 5 dní. Potřebovala bych vstávat tak o hodinku dřív než děti, abych to všechno zvládla ráno.

cabalkova
22. kvě 2012

@zahradnicka Prosim te, o fotkach mi nemluv, myslela jsem, ze na nich ten ubytek bude uz trochu videt a je to furt stejne des bes.... a saty taky peklo... no, snad to bude treba na podzim uz trochu lepsi... ja si teda v realu takhle tlusta nepripadam, ale asi jsem, kdyz je to na tech fotkach tak, jak to je. A Tonik je krasavec, sami ho porad obdivujeme, jak se nam povedl, takze dekuju za pochvalu. 🙂

zahradnicka
23. kvě 2012

@cabalkova Důležitý je jak se cítíš ty, ale úplně tě chápu. Já jsem si kolikrát říkala, že to se mnou není tak hrozný a pak jsem se viděla na nějaký fotce a bylo mi do breku. Ale neboj brzy budem kočky hubený 🙂
Já jsem se dnes opět vážila a už jsem na 79 kg, takže od pondělka 0,5 kg dole, tak mám hnedka lepší náladu. Dnes jsem začala cvičit Jill level 3 a jsem vyřízená. Plno cviků jsem nezvládla, tak nevím jestli jsem nějaká vysílená nebo je to tak těžký, měla jsem si dát dnes odpočinek, snad to bude zítra lepší. Je fakt, že teď denně sázím statici, tak mě pak bolí záda a kolena, takže se pak cvičí těžko.

copa
23. kvě 2012

holky, já se dneska ráno taky zvážila - předtím jsem se totiž vážila vždycky ve středu - no a oproti pondělku je 0,8kg dole 😨 😨 nechápu... asi budu od příště hlásit do tabulky středeční hodnoty

dneska bude přes den starší dítko u babičky, tak si zacvičím přes den, sice tu budou řemeslníci, tak si asi řeknou, to blázním, ale co 😝 co jim je do toho, že 😀

markimac
23. kvě 2012

@cabalkova jak rika @zahradnicka, je dulezity jak se citis ty. Ale chapu, ze to zamrzi. Ja mam taky nekdy stavy, ze se citim stihle (v ramci moznosti samozrejme) a staci jeden pohled na fotky nebo do zrcadla a je to pryc. Ale i tak ti to moc slusi na tech fotkach a Toninek je nadherny

@copa To pondeli je nejaky proklety asi 😀 Ja mela taky asi pred 2tydny rozdil pres kilo mezi pondelkem a stredou. Ja se teda dneska nevazila

@zahradnicka Super ubytek, to potesi. Treba to cviceni bude zitra lepsi

zvirka
27. kvě 2012

Ahoj holky, tak vidím, že válčíte naprosto skvěle, gratuluju k úbytkům. Já stále nestíhám, ale už jen jedna zkouška, učím už taky jen dva týdny, tak pak snad troška klidu. Já za tři týdny talířků -2,9, ale teda s tím, že ze začátku to šlo, ale za minulý týden +0,1. A to se fakt hlídám, no chtělo by to víc pohybu, ale fakt není čas, jak malý spí, tak sedím u počítače a něco dělám.

Přes víkend je to vždycky horší, v pátek obvykle peču, tak neodolám a snídám nějakou tu buchtu, jak jsem byla dřív zvyklá. Ale to je tak jediný hříšek, teda ještě včera a v pátek večer kousek melounu, ale ten mi prakticky sežrali chlapi, takže to se ani nepočítá 😀

@cabalkova Viděla jsem fotečky ze křtin, nádhera, moc Ti to slušelo a malému samozřejmě taky 🙂
@zahradnicka Super úbytky, to můžu jen závidět, Tobě to jde fakt skvěle.

A kdo že to mlsal tu palačinku? No to bych si taky dala 🙂

Já jsem si slíbila, že až dosáhnu 60, teda pokud někdy, teď mám 64,6 a připadá mi to nedosažitelné, tak se nechám od manžela pozvat někam na pohár 😀 Tak mám takovou motivaci, ale doufám, že to teda bude ještě letos 😀

Tak se mějte a vydržte, já se snad zas brzo utrhnu a kousek dočtu.

zahradnicka
28. kvě 2012

Ahoj, tak hlásím pondělní váhu 78 kg, takže od minulého pondělí 1,5 kg dole. A to přiznám, že jsem párkrát v týdnu zhřešila. Je fakt, že jsem se vždy vešla do příjmu kalorií podle stobu, ale třeba jsem hodně přesáhla tuky, protože jeden den, jsem pekla sekanou, tak jsem si kousek dala, další den párek a včera jsem měla dvě palačinky (nenamazaný,jen ty placky a bez cukru). Tak jsem dnes až překvapená, že to šlo takhle dolů.
Takže to tabulky :
Zahradnicka 78 kg, úbytek -1,5 kg, celkem , - 8 kg

copa
28. kvě 2012

ahoj holky,
tak já vlezla na váhu dnes ráno a ukázala teda míň než minulé pondělí, ale o trošku víc než ve středu 😎 no nic, hlásím tedy dnešní hodnotu a ve středu se schvalně zvážím taky, jsem na to zvědavá, je to u mě celkem divoký 😀
copa 61,5kg, úbytek -0,7kg, celkem -0,5kg

markimac
28. kvě 2012

Ahoj holky, ja teda dnesni vahu nehlasim, zjistila jsem, ze cekam miminko 🙂 Takze vas na cas opoustim a preji vam, at se vam dari v usili zhubnout minimalne tak dobre, jako doted, nebo jeste lepe 🙂 A ja si jdu vesele kynout, jen doufam, ze nepriberu tolik, co minule. Obcas tu na vas nakouknu, jak vam to jde 😉

zvirka
28. kvě 2012

@markimac Gratuluju moc! A závidím, že nemusíš hubnout 😀

copa
28. kvě 2012

@markimac gratuluju 😵 😵 tak dopřávej miminku ve stravě jen to nejlepší a nejzdravější a ať tě moc nepokouší těhotenské chutě 😉 😉 jinak samozřejmě ať se vám oběma dobře daří 🙂

markimac
28. kvě 2012

@zvirka Dekuji. Ono neni co zavidet, pristi rok toho budu mit na shazovani jeste vic 🙂

@copa Dekuji, chutim se budu snazit nepodlehat. Ale znas to, ze?