Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

zvirka
7. kvě 2012

@copa Tak už jsem Ti to poslala. No já radostí neskáču, ze začátku to jde vždycky líp, pak se mi to zastaví a je konec, většinou to vzdám. Ale tentokrát chci vydržet, ty talířky jsou fajn, člověk nemá hlad.

markimac
7. kvě 2012

@copa Ja se taky zmerila az dnes, je to po 5 dnech cviceni, ale jineho nez cvici @zahradnicka. Ale dnes zacinam totez, co ona. Jinak to mereni bylo dnes zhruba po mesici a teda nejaky ubytky uz jsem zaznamenala. V pase mam -9cm, pres prsa -4cm (tady zas tak hubnout nepotrebuju 😀 ), pres boky -2cm. Pak jeste merim "spodni spek", jak ja tomu rikam, to je ta pneumatika mezi pasem a boky a tam mam -1cm a pres stehna je to stejny. Takze jsem celkem spokojena 🙂

jahudka80
autor
7. kvě 2012

Holky omlouvám se že jsem nechodím , jako zakladatelka 😀 , ale stěhujeme se a hubnu teď tak nějak sama, jim nepravidelně, když je zrovna čas, a i sladké dost a přitom hubnu. Asi nervíky a fyz.námaha. Jina všem přeji rychlý návrat ke své váze 🙂

petapete
7. kvě 2012

Ahoj holky, koukám, že tu cvičíte Jill - já už ji mám taky stáhnutou a pořád se odhodlávám se do toho pustit...tak pojedu pár dnů za vámi🙂. Já hlásím dnešní váhu 81,5kg, takže úbytek půl kilča za minulý týden, to jsem celkem spokojená, na to, že se až tak nedržím a nehlídám si nestěžuju😀

cabalkova
7. kvě 2012

@markimac Pane jo, devet centimetru v pase, to uz musi byt fakt videt, to jsi sikovna!!!

copa
8. kvě 2012

ahoj holky,
tak včera jsem prvně cvičila s Jill a pro mě teda záhul jako blázen, hlavně kliky - já na rukou asi nemám vůbec žádné svaly, jen sádlíčko 😒 cvičila jsem teda až pozdě večer, před 23h, když obě děti zalehly, bohužel jindy mi čas nevyšel
holky, nemáte některá zkušenost s balančníma bota - třeba Reebok EasyTone? přemýšlím, že bych šla do nich místo těch inlajnů, dávala bych v nich svižnější procházky s kočárkem

@markimac tvůj úbytek v pase, to je luxus 😵

zahradnicka
9. kvě 2012

Ahoj holky, děkuji za podporu. No když jsem to číslo na váze viděla, tak se přiznám, že mi to bylo strašně líto, protože se v jídle opravdu držím a cvičím denně. Ale pak jsem si uvědomila, že je vlastně jedno kolik mám na váze, protože já se cítím skvěle a začínám se sama sobě zase líbit, tak o to mi jde. Zatím jsem se neměřila, ale já pozoruju největší úbytek přes prsa ☹ Dnes jsem se vážila zas, protože ve středu zapisuju na stob a už mám o 300 g míň, tak teď do pondělí na váhu radši stoupat nebudu a pak se uvidí.
@copa Mě to přijde opravdu už lehce znát. Nejvíc asi ruce, to poznám i na oblečení, mám dvě tuniky, kde mě rukávy docela škrtily, tak teď už je mám volný a i se tam pomalu něco rýsuje. Jsou to hodně pidi pokroky, ale já je vidím, tak mě to motivuje, abych s tím nepřestávala. V sobotu už začínám level 2, tak už se těším na změnu.

cabalkova
9. kvě 2012

@zahradnicka O vaze mi ani nemluv, ja koza na ni dneska vlezla a mam zpatky kilo... a to jsem nijak zvlast nehresila, docela si myslim, ze se drzim, ale najednou kilo zpatky. Taky jsem dneska teda faaaakt otravena. :( A to se mi to celkem zastavilo i minuly tyden, takze v podstate za posledni dva tydny jsem neshodila nai deko. To by se clovek fakt vzteknul. :(

copa
9. kvě 2012

tak já si teď objednala nějaké to zdravé zobání z Mixitu 🙂

holky, ta Jill, to se má cvičit každý den bez přestávky? já po prvním cvičení OK, přes den o sobě svaly nedaly vědět, ale pak večer při druhém cvičení s prvním klikem jsem věděla o všech svalech a myslela, že to ani celé nezvládnu 😝 dneska cítím hlavně záda a ramena jakoby zepředu

@zahradnicka hlavně, že se sama cítíš líp, o to nám všem přeci jde 😵 😉
já se taky ještě nestihla změřit, jen pas a to jsem se teda hodně zhrozila... 😔 😔

copa
9. kvě 2012

@cabalkova hlavu vzhůru, však ono to zase půjde 😉

zvirka
9. kvě 2012

@copa Ahoj, doufám, že mail dorazil, nedalas vědět, kdyžtak můžu poslat znovu.

Jinak já jsem dnes mrtvá, malý vstával ve 4, teď sice spí, ale já si nemohla jít lehnout, protože nám přišli měnit vodoměr 😠 a teď už musím jít vařit.

Jinak s jídlem se držím, kupodivu i se sladkým, jak jím celý den pravidelně, tak mě ani (moc 😀 ) nechytají večerní chutě. Teda včera jsem si dala čtvereček hořké čokolády, to se přiznám.

Taky asi zkusím nějaké to cvičení, ale až tak za měsíc, teď toho mám strašně moc.

No nic, letím vařit, samozřejmě zdravě 😀 , holky držte se!!!

markimac
9. kvě 2012

@cabalkova No, ja ten ubytek vidim, ale ostatni zatim nic. Je fakt, ze pred tim mesicem jsem byla extremne nafoukla, mela jsem pred MS, tak asi proto takovy rozdil. Ted jak tech 6 dni cvicim, tak mi splasklo asi nejvic.
Nic si z toho nedelej, treba jsou za tim kilem jen hormony, treba ti prijde MS, ja to taky tak mam, ze pred MS mam i dve kila hore. Pristi tyden to uz urcite bude Ok, tak nezoufej 😉

@copa Jj, tak Jill se ma cvicit kazdy den. Ja ale vcera vynechala, tak jedu znova. Ja ale zacla predevcirem, tak to takova ztrata casu nebude. S temi botami zkusenost nemam a ani neznam nikoho, kdo by je mel

@zahradnicka Ja se taky dneska vazila (sice mimo plan), protoze jsem taky byla trochu zklamana z pondelni vahy a ono ejhle, o celych 1,3kg mene nez v pondeli!! To je sila, jak to skace. Nebo mam blbou vahu 😀
Kazdopadne jsem rada

@zvirka Tu unavu znam moc dobre, maly do ted vstaval pravidelne v pet, pul seste max. Nekdy i v pul pate. Jen ted posledni dva dny to tahne do sedmi, to by mu mohlo zustat.

zvirka
9. kvě 2012

@markimac Tak to musí být hrůza. Náš teda normálně vstává mezi 7 a 8, ale není to tak skvělé, jak to vypadá, protože chodí spát nejdřív v 21 a někdy i ve 23. Hlavně jak se změnil čas, tak se nám to posunulo, dřív to bylo 6-7 a 22 nejpozději. Tak doufám, že to nechce měnit, protože nám to tak vyhovuje, manža chodí do práce až na 9, tak by malého ani večer neviděl, protože chodí až v 19.

A ta Jillian to je nějaké DVD? Dá se to stáhnout? A je to i pro nemehla (tedy i pro mě 😀 )? Něco bych potřebovala jak sůl, tak bych si to nachystala a od června začnu, jak se mi to trochu ukidní v práci i ve škole.

copa
9. kvě 2012

@zvirka email dorazil, díky 🙂 jen to nechápu, jako jeden talířek = 1 porce, co by měla být na snídani/oběd atd.?
jillian se dá stáhnout z netu, nebo je to i na youtube, na předešlé stránce nahoře nechávala zahradnicka odkaz
co zdravého si vařila?
já si v knihovně půjčila knížku od Havlíčka a budu tam teď čerpat inspiraci
ty stíháš práci, školu, prcka a ještě hubnout??

@markimac já bych taky řekla, že ta váha se mi mění skokově, takže si zakazuju lézt na váhu častěji než 1x týdně; váha ti určitě funguje správně 😉

petapete
9. kvě 2012

@markimac
@zvirka holky, o únavě mi ani nemluvte...Já od porodu spím průměrně takových 6hodin denně v lepších dobách...teď už tři dny vypadá můj "spánek" tak, že zalehnu kolem půl desáté-desáté, do hodiny se Fifin probudí na kojení a pak spí stylem, že usne, dvacet minut-půlhodiny spí a řev...musím vstát, dát mu dudlíka nebo v horším případě, kdy to nepomůže, prso a nakojit, uložím a znovu do dvaceti minut řev...takhle až do rána...teda do ca pěti, kdy vstáváme definitivně...dnes se ještě navíc bonusově zadařilo, že zrovna v jediný delší (hodinový😖) úsek, co Fífa spal, se vzbudil Lukáš s tím, že se mu zdál škaredý sen, že jsem ho chtěla píchnout nůžkama, aby se proměnil v hada☹. Takže hodinový uspávání Lukáše...no usnul, já lehla a asi za minutu řev - Fífa...fakt "noc snů"☹. Takže ač jsem dnes chtěla začít cvičit Jill, tak to nedávám ani náhodou, jen projdu maily atd. a jdu zalehnout...

@copa jestli řešíš ty talířky od STOBu, tak tam 1talířek = množství dané potraviny, které obsahuje 400kJ...a skládáš si to tak, že na snídani máš mít tuším 3-4talířky (tzn. 1200-1600kJ), na svačinu 1-2talířky, na oběd 4-5talířků,...prostě máš rozmezí kJ při redukčním jídelníčku a na to množství energie rozpočítaný počet talířků k jednotlivým denním jídlům...+ je tam "povídání" o tom, jak to množství sestavit správně - tzn. aby tam byly talířky patřící do skupiny bílkovinových, sacharidových,...a aby to tam bylo zastoupeno ve správným poměru, tzn. že není správně sníst na snídani např. jeden a půl koblihu, což by sice odpovídalo energií té doporučené energii, ale jsou to samý sacharidy + tuky, žádná bílkovina, zelenina...takže to není ok, zatímco když si dáš např. (teď plácám) 50g chleba, cottage sýr a papriku, tak máš složení tak, jak má být...prostě takový "výcuc", jak to dělat správně...

cabalkova
9. kvě 2012

@markimac No, pokud by to b\lo tim, ze se mi chysta ms, tak by to teda byla prvni od porodu... zatim jsem bez cyklu. Ale nezlobila bych se, aspon bych vedela, ze funguju. Spis si myslim, ze se telo proste na chvili zastavilo, plus jsme si teda dali o vikendu suche sampanske, odevzdala jsem preklad dalsi knizky, co jsem na nem delala od porodu, takze jsme to holt oslavili, no. Tak to mam za to.

zvirka
9. kvě 2012

@petapete Tak to je šílené, to bych nezvládala. U nás je tohle naštěstí výjimka, navíc už dlouho nekojím, malý má skoro 20 měsíců. No ale pamatuju si na tyhle noci, kdy chtěl pít co tři hodiny, při tom 3/4 pil a hodinu jsem ho uspávala.... Naštěstí u nás fungoval a funguje tatínek, takže si můžu třeba zdřímnout v sobotu ráno nebo i odpoledne 🙂

@copa Už vysvětlila @petapete, máš to všechno v těch skenech, stačí si to celé přečíst, je tam kolik a jakých talířků kdy jíst.

@cabalkova Jé, Ty jsi překladatelka? Můžu se zeptat z jakého jazyka? Já mám taky dva vystudované, ale na víc než na učitelku si netroufám 🙂

Holky, mám na hroznou chuť na něco sladkého, měla jsem dnes o talířek míň, odpoledne jsem měla hroznou honičku, tak jsem nestíhala. Snad to přejde 😒

copa
9. kvě 2012

tak mám za sebou 3.večer s Jil a jsem zpocená jak vrata od chlíva

@zvirka no tak já až teď zjistila, že tam není v příloze jen 1 sken, ale že je jich tam víc 😀 😔 se mi to zdálo divný, že je tam pár jogurtů a jak z toho můžeš vyžít... no nic, asi kojící demence, já si to prostuduju, dík 😉
tatínek u nás taky takhle o víkendových ránech funguje a je to příjemný 🙂

@cabalkova jé překladetelka, tak to mě taky zajímá, já jsem do jazyků blázen 🙂

@petapete tak takový noci nezávidím ☹

cabalkova
10. kvě 2012

@zvirka
@copa Tak nas tatinek nastesti o vikendech taky funguje, takze obvykly scenar je, ze kdyz se Tonik kolem te seste rano probudi, tak mu ho predam a jdu to jeste na dve hodky do pokoje pro hosty zalomit.... obvykle vstanu a je uklizene nadobi z mycky, Tonda nakrmenej a tata spokojenej. 🙂 Takze super!!

Prekladam z AJ, mam to vystudovane. Jsem ostuda, mela bych tech jazyku umet poradne vic, ale holt to dopadlo tak, ze jsem lina a proste si s tou AJ vystacim. Umim jeste relativne aktivne NJ, ale tim poradne koncim. Moje pokusy o F a S vzdycky odumrely v zarodku. 🙂

martinka255
10. kvě 2012

@jahudka80 Dobrý den, snažím se dodržovat zásady správného stravování, ale po dětech se mně i tak nedařilo zhubnout tak jak jsem chtěla. Tak jsem se rozhodla zkusit nějaký z hubnoucích preparátů a zatím mi pomohl XLS Medical Vázání kalorií z tuků s vitamíny.Mám 5 kg dole, pohlcuje tuk, díky řadě vitamínů, srovnává trávení a vyprazdňování, mírní hlad a chuť, stabilizuje váhu při běžném stravovacím režimu.Tento produkt bych doporucila ,protoze doopravdy funguje.Preji vsem hodne zdravi.

markimac
10. kvě 2012

@cabalkova Tak ty prekladas pri materske, klobouk dolu. Ja jeste v druhaku na VS byla presvedcena, ze budu taky prekladat, ale nejak uz me to nebavi. Pritom to byl vzdycky muj sen. No ale mam ted jiny. A ty prekladas romany? To mas teda luxus o vikendech, muj manzel taky obcas vstane (pokud nebyl minuly vecer na pivko), ale ze by neco uklidil, to ne, spis je po nich jeste vetsi bordel, nez predtim. No ale hlavne, ze si pospim 🙂

@petapete Teda, to mate vyzivne noci. My si tim taky prosli kdyz mel Vojta asi 7, 8 mesicu, to bylo nejhorsi obdobi. Ted uz je to lepsi, ale budi se porad minimalne jednou. Ted mu rostou stolicky, dneska ve tri rano se vzbudil a skoro hodku nemohl zabrat, furt se prevaloval, malem kotrmelce delal a ne a ne usnout. Pak to jeste s jednim probuzenim dotahl do pul osme, coz je jeho dosavadni rekord 😀

kakie
10. kvě 2012

Ahoj hoky 🙂 páni, nestíhám vás dočítat, času nějak výrazně ubylo, jen hlásím, že jsme začali s treninkem, stali se z nás s manželem podvečerní běžci, sice jsme dětem malinko protáhli večerku, ale je to bomba 😉 za poslední dobu z nás mám opravdu radost: běh, kolo a brusle. Jsem zvědavá, jestli ten maraton příští rok opravdu dáme 😉 Také jsme z jídelníčku vyřadili bílý cukr a za tichého boje s tchýní se snažím rodinnu vést ke zdravé stravě 😅 😀

zahradnicka
10. kvě 2012

Ahoj, tak jsem nevydržela a dnes jsem se změřila a co jsem začla cvičit Jill, tak mám téměř všude o 1cm míň, akorát stehna mám o 1,5 víc, ale je možný, že jsem je změřila minule na jiným místě 🙂 Pročítám diskuzi na stobu o cvičení s Jill a hodně holek tam píše, že ze začátu nic neshodily, někdo i něco přibral, tak mě to uklidnilo, chce to jen vytrvat a uvidí se až to dokončím. Už mě čeká jen jednou level 1 a pak hurá na 2, už se těším na změnu.
S jídlem se taky stále držím, jen mám poslední dny problém vyladit správný složení a nějak mi dochází inspirace na obědy.

kimm88
10. kvě 2012

Zdravím všechny hubnoucí, chtěla bych se zeptat na ty talířky od Stobu. Koukám, že se tu o nich zmiňujete. Podařilo/daří se někomu podle nich hubnout? Kde se to dá sehnat? Já jsem před těhu asi měsíc hubnula zapisováním do Stobkoučinku, ale je to zdlouhavé a teď s malou bych to časově nezvládala..tohle mi přijde rychlejší..Ráda bych dala pozvolna dolů tak 5 kilo, ale vzhledem k tomu, že kojím, tak to s nějakým hubnutím nechci přehánět, spíš by mi pomohlo srovnat jídelníček, děsně se teď přecpávám sladkostma atd.. ☹ Děkuji za každou radu. Krásný den a ať kila padají, přeji 🙂

zvirka
10. kvě 2012

@copa To nic, to já znám 😀 Tak to prostuduj, já jsem si vypsala, co jím nejčastěji a vylepila na ledničku, tak to mám v kuchyni po ruce.
@cabalkova Ostuda? To si teda nemyslím, jeden jazyk překládáš, další zvládáš aktivně, to je super. Já jsem sice psala, že jsem dva vystudovala, ale jeden z nich je čeština 😀 . Teď si dodělávám dálkově angličtinu. Němčinu učím jen jednou týdně v jazykovce, takže to až takový záhul není, spíš abych přišla mezi lidi.

@zahradnicka Děláš si těstovinové saláty? Já měla včera s kuřecím masem a kukuřicí, posypaný sýrem a lžičku kečupu na to. Byl výborný a byla jsem pořádně nacpaná, i když jsem jela podle talířků, takže 70 nebo 80 g těstovin, 45 g kukuřice, 100g kuřecích kousků opečených na lžičce oleje a nějakých cca 20 G SÝRA. Tohle si budu dělat častěji, ani jsem neměla pocit, že je to nějaká dieta, právě naopak.

Tak jdu obědvat, už mi to tu vyspává. Mám filé na másle v troubě, brambory a vařenou brokolici, lžičku tatarky.

zahradnicka
10. kvě 2012

@zvirka Děkuju, to bych si mohla zítra udělat. Filé jsem měla včera, to dělám často. Mě to moc chutná a nemá to moc kalorií, občas si dám nějaký kuřecí a jinak jím spíš zeleninový jídla. Ono se dá najít spousta zajímavých receptů, jen mít ten čas u toho sedět.
Už se těším na zítra ☹ Celý den budu chystat pohoštění na večerní oslavu narozenin a nic si nebudu moct dát. Musím si připravit nějaký zdravý mlsání pro sebe, ať to přežiju.
S těma jazykama vás obdivuju, já už bych nebyla schopná říct nic a to jsem z obou jazyků maturovala a výuku na voš jsme měli napůl v němčině.

petapete
10. kvě 2012

@zvirka no ty noci bys zvládla - ono by ti nic jinýho nezbylo😀. Já bývala takový spáč, že jak jsem neměla naspaných 10hodin, tak jsem cítila, že nejsem ok a potřebovala šlofíčka😀, teď když spím osm hodin, tak mám pocit, že jsem trapně přespaná, těch šest-max. sedm mi stačí😀. Ale taky u nás 100% funguje i tatínek, teď ty poslední dny (do včera, noc na dnešek už ok) jsem mu ho vrazila kolem třetí ráno (po-út měl dovolenou, včera šel na ranní, tak vstává o půl páté, tak ho měl aspoń tu hodinku a půl, než vstával do práce) a já se dospala...v ty volný dny mi ho donesl jen kolem páté na kojení a pak jsem vstávala po sedmé, tak jsem něco od těch tří naspala😀. A dnes už ok, byl teda vzhůru párkrát, ale to stačilo dát dudlíka a hned jsme spali dál, kojila jsem jen ve dvě a pak o půl páté a to už v pět jsme teda vstávali...ale šla jsem spát brzy, tak jsem v pohodě😀.

@markimac no u nás viz výše...ale nejspíš jsem včera odhalila důvod - ráno v dobrým ránu byl ředitel pražské hvězdárny a básnil tam o superúplňku, co byl v sobotu - že byl měsíc nejblíž zemi, jak se může dostat (další takový má být až v r.2016:-D)...no a náš Fífa zatím všechny úplŇky děsně prožívá - vždy to obnáší jednu noc (většinou těsně po úplňku), kdy prostě nespí, spí velmi blbě, budí se, uklidní se jen chováním/usnutím a spaním na nás...). TAkže k superúplňku si to super švihnul víc nocí za sebou😀. Jinak normální noci jsou ok, usíná kolem šesté (teď už spí), budí se na kojení většinou mezi jednou-druhou a pak po čtvrté, to ho beru nakojit k sobě a většinou ještě usne, budíček podle toho, jak a jestli usne, mezi půl pátou - šestou hodinou, na což už jsem zvyklá....Tam je problém toho dlouhodobýho málo spaní, že já zvládnu jít spát většinou až tak po desáté, k jedenácté hodině...takže obvykle naspím max. 4hodiny do toho prvního kojení, pak ještě ty dvě do dalšího kojení a to už většinou - jak ho mám u sebe v posteli - neusnu, protože se tam nějak krčím a uhýbám mu...tak jen tak polehávám...kdybych šla spát v osm, tak se vyspím docela dost, ale mě je líto toho času, kdy mám klid a čas pro sebe (už spává i Lukáš, takže pohodička, klídek😀). Jednou za čas to dospím, že jdu dřív (ale většinou má Fífa "radar" na to a vybere si pak horší noc😀), příp. ráno přehodím Fifina na službu M., když má třeba odpolední nebo o víkendu....jediný, co tímhle chronickým nevyspáním + Fífovou nespavostí přes den trpí, tak je domácnost, resp. hlavně úklid...trpím, že je tu binec, ale všechno prostě nezvládnu, takže holt okna jsou špinavý, podlaha vytřená jednou za čas...ale toho si užiju až budou kluci odrostlejší, tak si to vynahradím😀

petapete
10. kvě 2012

@kimm88 já jsem s talířkama před druhým těhu zhubla za necelý tři měsíce 8kg, takže super, fakt fungují. Teda aspoň na mě to skládání jídla podle toho fungovalo - ale mám tu výhodu, že jsem nikdy nebyla dietářka, takže počítám, že mám nezničený metabolismus a organismus nepostižený různýma jo-jo efektama a chronickým dietněním...takže prostě to, že jsem jedla tak, jak se jíst má (pravidelně, po trochách a správně nakombinovaný jídlo) mělo fakt efekt hodně dobrý🙂. Teď by mi to asi taky fungovalo, jen se pořád nemůžu dokopat k té přísnosti a fakt to držet (jako třeba když včera jsem měla celý den pohoda dobrý a večer tu M. začal jíst čokoládu, tak jsem sežrala 60g čokoládovýho zajíce ještě od velikonoc😀)

kimm88
10. kvě 2012

@petapete Tak to je super, díky za odpověď. Já mám zase zkušenost s tím Stobkoučinkem, tam to člověka naučí jíst zdravě a ještě si může zadat, zda chce přímo hubnout nebo se jen naučit zdravě skládat jídelníček..jenže to zapisování a přemýšlení, kde dohnat sacharidy nebo bílkoviny je pro mně v tuhle chvíli nereálný..snad až malá malinko povyroste. Mám teď právě stejný problém, v porodnici jsem nechala spoustu kil, přijela domů spokojená, ale těmi svými nálety ve velkém na nezdravá jídla, sladkosti, buchty a čokolády se mi ta kila vrací zpět. Nerada bych se vrátila na stejnou váhu jako před porodem 😀 Musím si srovnat jídelníček a pomalounku začít něco dělat. Nevíš náhodou, kde se ty tabulky dají stáhnout nebo objednat? Ráda bych to vyzkoušela, zdá se mi to rozumný..

petapete
10. kvě 2012

@kimm88 já si je kupovala na lekarna.cz...http://www.lekarna.cz/talirky-jide..., mají je pořád v nabídce😉. Já mám tu smůlu, že nepatřím k těm šťastným, co kojením hubnou, ale naopak - fakt musím dávat pozor, co jím, abych naopak nepřibírala...ale genetika se v tomhle nezapře - mamka při kojení přibrala za 7 měsíců 20kg (!), takže tohle mám na houby...po prvním porodu jsem taky byla na předtěhu váze víceméně okamžitě po příchodu z porodnice (přibrala jsem v těhu 14kg) a po roce kojení jsem měla váhu zhruba stejnou jako před porodem - děsný☹. A to jsem fakt nijak extra blbě nejedla, jen prostě tělo mi u kojení jede na nějaký extra-ukládací režim, aby nestrádalo😀. A teď k tomu mám zas náběh - před těhu jsem zhubla těch ca osm kilo, během těhu přibrala jen malinko přes sedm kilo (díky těhu-cukrovce a dietce u ní), po porodu se dostala (i díky zdravotním komplikacím u mě i Fífy) na nějakých 77kg už a za toho půlroku, co jsme se dali dopořádku, tak už se mi zas váha pohybuje kolem 83kg 😠 , teď teda už o ty dvě kila míň 😵. Ale musím to fakt začít řešit, protože nechci vážit víc než M. (ten má kolem 85kg)😀