Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

cabalkova
13. dub 2012

@markimac Taky se chystam na 5km prochajdu, ale to chodim docela cast a kila dolu nesla. 🙂 Dnes mi snad mm smontuje porouchany orbitrek, tak budu moct parkrat v tydnu pridat jeste hodku na orbiku a to by bylo, aby to neslo dolu!!

petapete
13. dub 2012

Ahoj holky, já se v tom plácám😀. Jak nejsem vyspaná, tak je to prostě děs běs a vůle chybí😀. Vždy po ránu je to fajn, tělo odpočatý, tak to funguje, ale jak večer uložím Fifina, tak veškerá předsevzetí končí😀 a vždy něco smlsnu...zas si můžu započítat pohyb, každý den ujdu min. 6km dopoledne s kočárem, hodně i do kopce, odpoledne pak většinou vyrazíme ještě i s Lucišem, takže taky tak kilák, dva dáme...ale že by to mělo nějaký efekt, to se obávám, že ani ne😀. Nicméně aspoň nekupuju zákusky (tady v obchodě mají výborný😀), tak to je pozitivum a musím se za to pochválit😀. Jinak jídelníček - dnes ráno chleba, máslo, pažitka, svačina ořechový šnek (byli jsme nakupovat a nebylo moc co vybírat...), oběd kuře na paprice s těstovinama (úplně dietní - kuřecí prsíčka, dělaný bez kůže, zahuštěný celozrnnou špaldovou moukou, zjemněný jen bílým jogurtem, žádná smetana, nic takovýho...), na sváču dnes moc nevím, musím něco vymyslet...a na večeři asi zbytek omáčky s trochou těstovin nebo chleba s něčím a mám tam zbytek zeleninovýho salátu od včera...Zítra budu na snídani dělat plněná vajíčka (musím zlikvidovat zbytky z velikonoc🙂), tak si je dám jen se zeleninou a možná kouskem chleba kvůli sacharidům, na oběd musím zítra ještě něco vymyslet, nahoďte tipy, co vaříte?

markimac
14. dub 2012

Ahojky,

@petapete s tim nevyspanim to znam moc dobre, jak je clovek unaveny, tak se tezko premysli o jidelnicku a bojuje s chutema. Ja se poradne nevyspala uz skoro rok 🙂 Jenze ja jsem spac a chybi mi to dost, takze jsem casto vyrizena uz dopoledne ☹
Ale mas to fajn s tema prochazkama, nachodis toho dost. A ze odolas tem zakuskum, taky klobouk dolu 🙂
Ja dnes rano mela jogurt s musli, svaca tvaroh a banan, na obed jeste maso od vcera a k tomu ryzi, zeleninovou polevku s pohankou. Na druhou svacu asi kefir a kedlubny a vecer musim snist uzenou makrelu, uz tam konci doba trvanlivosti, k tomu domaci chleba a kopec zeleniny. No a snad dneska vyjde bud prochazka nebo orbitrek. Pekny vikend holky 🙂

petapete
14. dub 2012

@markimac já se dnes vyspala do půl desáté 😵. I Fífa spal docela slušně...sice jsem s ním byla v noci docela dost vzhůru (spát jsem šla o půl desáté po Výměně manželek - mmch hustýýý😀), o půl jedenácté mě vzbudil M., jak došel z práce a chystal si večeři... v jedenáct už prudil Fifuš na kojení, pak spal do tří, zas kojení - to byl dost vzhůru, tak jsem ho zkusmo šoupla ještě do postýlky, tak asi půl hodiny jsme uspávali, takže jsem usnula kolem čtvrté, v pět už se zas budil (to většinou už vstáváme😖), tak jsem ho zkusila vrazit k sobě, ještě mu dala prso, tak usnul a vstával až v šest, to jsem ho dala M., ať má službu, že se musím dospat😀 a lehla a budili mě o té půl desáté ke kojení😀). Pak mi volala mamka, že budu v prosinci teta, bráchovi a švagrovce se zadařilo a jsou těhotní 😵, tak to mi udělala mega radost, se těším na miminko 😵. Dopoledne jsme si tu s klukama zařádili, jsem pustila na notebooku po dlouhé době písničky (bon joviho 😵, M. je v lese na dřevě, tak můžu😀) a blbli jsme tu, já se sedmikilovou zátěží, takže pohybu celkem dost😀 a teď Fífa usínal už u mě v náručí, tak jsem ho šoupla do postýlky, spí a máme s Lucišem volno, ten hraje výbuch sopky a konec dinosaurů😀). K obědu bude teda nedietní smažený sýr (ale bez smažení, v troubě, tak to není tak hrozný😀, akorát k tomu hranolky, tak těch si dám jen pár🙂), na večeři chci udělat konečně ty plněný vajíčka...a po obědě asi vyrazíme ven 😵

markimac
16. dub 2012

Ahojky vsem 🙂

@petapete Jee, tak to zavidim. Me taky manza necha nekdy o vikendu dospat. Ale ja bych potrebovala tak tyden v kuse, abych dohnala ten spankovy deficit 😀
A gratuluji k tetickovani, ja uz bych taky chtela byt teta. Pochovat si miminko a pak ho zase pekne vratit 😀 😀

Tak jak se vam darilo drzet se o vikendu? Me celkem jakz takz, nejaka cokoladka byla, ale uz toho nebylo takove mnozstvi. A v sobotu jsem byla na 5km prochazce a vcera 60 min orbitrek.
Dnes budu na obed delat segedin se spoustou zeli a zahusteny celozrnnou moukou s domacim chlebikem, mnam uz se tesim. Jen na svaciny a veceri nevim, neco vymyslim za pochodu. Dneska je u nas hnusne, tak se mi nechce ani premyslet ☹ Nalada je na nule
Preji pekny zacatek noveho tydne

petapete
16. dub 2012

@markimac no tak týden v kuse by mi taky prospěl😀. Včera jsem zapadla spát už v osm večer, byla jsem KO a místo, abych se dospala, tak Fífa měl celkem výživnou noc, takže vzhůru v jedenáct, pak v jednu kojení a o půl čtvrté zas vzhůru, to jsem ho vzala do postele k sobě, nakojila vleže, tak usnul, ale od pěti už vzhůru...
O víkendu to celkem šlo. Já nemám problém s chozením, to nachodím denně těch 5km minimálně na procházkách, ale ostatní pohyb je na nule😖. My máme dnes hovězí alá ražniči (se slaninou a cibulí, ale pečený v pekáči, nenapichovaný), k tomu brambory vařený, tak to bude dobrotka 😵. U nás dnes taky hnusně, musím teď vyrazit s obouma klukama do školky, M. má ranní, takže musím celý týden tahat Fífu sebou - ráno i v poledne...takže docela fajn zábava...obzvlášt v dešti☹

cabalkova
16. dub 2012

Tak mne mm o vikendu konecne dal dohromady Orbitrek, sice nejak divne vrze, ale mam pocit, ze to vrzal uz tehdy, jen jsem to za ten rok a ctvrt zapomnela, takze se na nej chystam... o vikendu jsem se nedrzela tak prisne jako pres tyden, prece jen s chlapem po boku, ktery si da co se mu zachce a kolik se mu toho zachce, je tezky to uplne ukrotit, ale dobry, kilo zase dole, takze od zacatku hubnuti hlasim uz -8,5 kg dole, tak jsem spokojena a jedu dal. 🙂 Jinak prochazky mam taky rada a chodim vsechny dny, kdy je na to pocasi... no, dneska budu mit asi absenci, ze. 🙂 Ale jsem spokojena, mm v sobotu vecer pohnojil travnik, tak se to do dneska fakt krasne zalije a trava dostane poradny jarni impuls. Krom toho aspon odpol stihnu nejakou praci, Tonik je ochotny spat v kocaru jen kdyz se drnca, takze takove to spani na terase, na ktere jsem se tesila, teda vubec nefunguje, ale aspon mam teda pohyb a kdyz je hnusne, spi holt doma. 🙂

copa
16. dub 2012

ahoj holky,
ještě doplním údaje o mě
33let, 156cm/62kg, před 2.těhu 55kg, až do 1.těhu kolem 50kg, chci zpátky alespoň těch 55kg 😉

v kuchyni už visí moje plavková fotka z hubenějších let, včerejšek byl asi první den úplně bez sladkého, ale mamka večer dovezla domácí škvarky, takže jsem zase hřešila jinak
manžel se mojí vystavené fotce jen směje...
můj problém jíst pravidelně a hlavně né při sledování TV nebo PC... a udělat si při 2 dětech čas na pohyb, mám doma mraky DVD se cvičením, tak jen se k tomu dokopat

@kakie s tím maratonem vás s manželem obdivuju, to bych teda asi nedala, ale jako motivace a cíl super
taky jsem si koupila zásobu mrkve a jablek 😎

@jahudka80 s tím nekupováním sladkostí a brambůrek souhlasím - co není doma, to se nesní 😀 😉

@cabalkova my začnem s malým plavat "naštěstí" až v září, tak do té doby doufám budu čuprmaminka, ať se za mě malý nestydí 😉 jinak jsme pro koledníky nakoupili šílený zásoby sladkého, ale přišlo jich jen pár, takže toho hodně zbylo a s mojí nulovou vůlí to dělá šílený věci
jak děláš tu pohanku se žampiony?

@petapete a jak děláš te smažák v troubě? já smažák miluju

cabalkova
16. dub 2012

@copa Taky bych si mohla vystavit nejakou fotku z hubenejsich let, ale to by bylo zbytecny tyrani, do vahy, na ktere bych chtela skoncit, mi zbyva ci spis prebyva v tuto chvili kolem 30 kilo a nevim, jestli by me takova fotka spis nedemoralizovala, jako ze to nikdy nedokazu...

Ja tu pohanku nedelala, mela jsem ji hotovou v krabicce. 🙂 Ale nemuze to byt nic slozityho, proste bych ji namocila a uvarila, udelala vedle na panvi zampiony na cibulce a pak to smichala, tak to aspon chutnalo, takze bych rekla, ze na tom nic nebude.

U nas uz je nastesti vsechno sladke zlikvidovane... pred vikendem jsem si koupila cokoladu se 70 procenty kakaa s tim, ze v nouzi si pripadne dam kousek, ze ji nezvladnu sezrat celou jako treba mlecnou... no omyl, "premohla" jsem se... takze pouceni pro me je, ze nesmim kupovat ani "zdravy" sladkosti... proste jak je to doma, tak to zblajznu... 🙂 Sladky je pro me faaakt mor, s tim asi budu bojovat celozivotne. Je fakt, ze kdyz jim pravidelne, tak ty chute nemam takovy, ale kdyz se vecer rozkydnu u televize, tak mam vzdycky chut na nejakou tu "dobrutku" a mrkev to teda neni. 🙂

kakie
16. dub 2012

@copa Ahoj 😀
no, zatím se není čím chlubit 😉 když jsme se konečně vyzdravili, tak se nám nechce vyběhnout do mokra, takže jsem si včera akorát objednala tepláky z litexu (rozčílila se u měření ovodu pasu) a manžel si koupil boty 😀 jojo, přípravy, na to jsme machři 😅 😅 No a k večeři bylo pečené koleno... 😅

kakie
16. dub 2012

@cabalkova jojo, to mám se sladkým stejně, od porodu bych mohla cukr s cukrem 😠 ale teď mě bolí zuby, takže při jakémkoliv byť jen pomyšlení na čokoládu mě píchne v zubu. Skvělá dieta 😀 😝

petapete
16. dub 2012

@cabalkova tak my byli nakonec na procházce i dnes...sice ne tak velké, ale šli jsme se podívat na čtrnáctidenní miminko kamarádky, máme to ca kilometr, takže ty dva jsme ušli zase🙂. I když jsem po cestě zpátky malinko namokla😀

@copa smažák v troubě je mňam, u nás oblíbenější, než klasická tuková verze - zapékací misku vymažu trochou másla, vysypu strouhankou, nastrouhám do ní sýr, na to dám trochu šunky nakrájené na nudličky, zasypu zas sýrem, zaleju rozšlehaným vajíčkem a posypu navrch trochou strouhanky...hodím do trouby na ca 200st. a peču do zezlátnutí😉

copa
16. dub 2012

@cabalkova tu pohanku zkusím, mám jí doma a světe div, doma jsem objevila i pohankovou kuchařku 😀 😀

@kakie tak přípravy jsou taky důležitý 😀

@petapete děkuji za recept na smažák, vyzkouším 😉

jinak dnes snídaně/svačina kaiserka s lučinou a volským vokem dělaným "zdravě" v mikrovlnce, na oběd kuřecí rolka s bramborama a zbytek šopáku od včera, co bude dál ještě netuším ☹ jinkaj sem teď zahřešila sladkostí 😔

cabalkova
16. dub 2012

Ja mela dneska k obedu testoviny se spenatem, ke svace bude kousek ovoce a k veceri pangas s lilkem a cuketou. 🙂

kakie
16. dub 2012

@copa 😉 jen aby to na nich nezamrzlo 😀 😀

markimac
16. dub 2012

@petapete hm, ten smazak vypada dobre. Ja klasicky smazak nemusim, ale nad timhle budu uvazovat 🙂

@cabalkova S tim sladkym to mam uplne stejne. Sezeru cokoliv, co obsahuje cukr 🙂 Takze radeji nic doma nemit. Ale zas me pak chytne depka, ze si nic nemuzu doprat, tak si neco koupim a jedu znova ☹
Jinak super ubytek, gratuluju 🙂 Doufam, ze za chvili budu taky psat takove ubytky. Ja se dnes vazila a mam 85,2. Minule vazeni jsem mela 86kg, takze ubytek tam je 🙂
@kakie Tak me v zrani sladkeho nezabranily ani bolave zuby po porodu ☹

zahradnicka
17. dub 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Je mi 25 let a vážím 86 kg, zhubnout bych chtěla tak 20 kg. Snažím se hubnout teprve od neděle. Budu ráda, když na to nebudu sama 🙂

cabalkova
17. dub 2012

@zahradnicka Ahoj, jen pojd k nam, cim vic, tim lip. 🙂 A jakou jsi teda nasadila metodu hubnuti?

zahradnicka
18. dub 2012

@cabalkova Ahoj, děkuji za přivítání. Změnila jsem ze dne na den úplně jídelníček, předtím jsem třeba snídala dvě housky s marmeládou, teď si dám krajíček žitnýho chleba s gervais a k tomu okurku nebo rajče... Pomáhají mi hlavně stránky flora.cz, píšu si tam co s ním a počítá mi to kolik kJ jsem ten den snědla, kdybych si to měla všechno počítat a psát podle obalů, tak mě to asi dlouho bavit nebude. Zatím jsem se každý den vešla do 6000kJ a hlad jsem neměla. Včera jsem si třeba chtěla k obědu udělat kuřecí maso, lilek a těstoviny, ale než jsem to uvařila, tak jsem si to zadala do toho deníčku a když jsem viděla kolik kJ mají těstoviny, tak jsem si udělala jen maso a lilek a stačilo mi to. A hlavně hodně piju, mě se třeba předtím stávalo, že jsem ve tři odpolede zjistila, že jsem krom kafe nic nepila. Oprášila jsem rotoped a dnes půjdu poprvé od porodu na zumbu. A dohodla jsem se s manželem, že domů budem nakupovat zdravě, aby mě nic nelákalo. Jen doufám, že mi to nadšení dlouho vydrží.

zahradnicka
18. dub 2012

Ještě údaje o mě:
zahradnicka 25 let, 157 cm/86 kg, před těhotenstvím 75kg, chci min. 65 kg

markimac
18. dub 2012

@zahradnicka Ahoj, vitej. Super zmeny v jidelnicku 🙂 Ja si posledni dva dny taky zapisuju jidelnicek, ale na Stobklubu, tam to pocita i spravny pomer sacharidu, tuku a bilkovin, ale vymyslet podle toho jidlo na cely den je docela kumst. Ale zase je to zajimavejsi, daji se tam sbirat body a tak. Tak preji at ti to hubnuti jde hladce.
Ja dnes posnidala celozr. chleba s lucinou a syrem, k tomu jahody a kiwi. Ale jeste netusim, co k obedu. Nemate nejakou inspiraci?
Pekny den

zahradnicka
18. dub 2012

@markimac Ahoj, děkuji, už to chtělo pořádnou změnu. Na tý floře to taky počítá sacharidy ..., ale moc se v tom neorientuju, zkusím mrknout i na ten Stobklub, třeba mi to pomůže. Já si dnes k obědu udělala filé a jako přílohu mrkev, hrášek a kukuřici. Teď se jdu s dětičkama projít, ať mám taky nějaký pohyb a jak přijdem, tak se na to vrhnu 🙂 Ale vymýšlet co si pořád vařit je pro mě taky problém, protože já na nějaký zdravý zeleninový jídla moc zvyklá nejsem ani z domova. Takže teď se snažím hledat inspiraci na netu a přemýšlím, že si nakoupím nějaký kuchařky. Kdyby jste mi nějakou doporučili, tak bych byla moc ráda.

cabalkova
18. dub 2012

@zahradnicka Ja jsem se pokousela na stobklubu tam ta jidla zadavat, ale nez jsem to vsechno naklikala, tak mi dosla trpelivost, takze si tam zadavam jenom kazdy tyden novou vahu a ty denni jidelnicky tam proste nedavam. Jinak ja budu mit dnes k obedu klasicke bolonske spagety, ale teda testovin jen malounko a k veceri cervenou cocku po indicku (=na kari), tak to je oboji dobrota. A tesim se na zitra, k obedu klasicka svickajda, jen teda bez smetany a s celozrnnym knedlem, mnam!

markimac
18. dub 2012

@cabalkova Me to teda taky moc nebavi, vydrzim vzdycky par dni, ale treba to ted dotahnu do konce 🙂 Jinak spagety jsem taky dneska vymyslela na obed 🙂, ale budou s tunakem. A cervenou cocku jsem delala vcera malymu. Ja mam chut na tu normalni, tak si ji asi udelam zitra. A svickova mnam 🙂

cabalkova
18. dub 2012

@markimac No, ja mam k hubnuti slusnou motivaci. zaprve uz me nebavi nesnaset svoje telo, chci se zase sama sobe libit, a pak bychom chteli jeste jedno mimi a maly se nam po vedl prave taky pote, co jsem zmenila zivotni styl a zhubnula... plus bych se chtela dostat na nejakou "normalni" vahu, abych pak nemusela na kazdem utz poslouchat, ze vlastne nevedi, jestli je mimi v poradku, protoze na nej kvuli mym spekum poradne nevidi... tak to myslim, ze je slusna motivace... plus bych chtela pristi zimu na hory a nevejdu se do lyzarskeho obleceni, tak i to je duvod... No, nevim, jestli se mi podari dostat se az na tu vahu, co bych si prala, ale kazdy kilo dobry... ale nejak mam pocit, ze bych to tentokrat mohla dokazat, byt je to beh na dlouho trat zvici mnoha mesicu. 🙂

markimac
18. dub 2012

@cabalkova Tak to mame naprosto stejnou motivaci. Taky uz me nebavi se na sebe nenavistne divat a brecet pred skrini, ze si nemuzu nic oblict. No a nejdulezitejsi motivace je mimi. Pomalu planujem druhe a ja jeste nejsem ani na vaze pred prvnim otehotneni. A to uz jsem chtela predtim zhubnout. A naprosto presne si pamatuju ten pocit, kdyz mi doktorka na utz rekla, ze pres ty speky neni nic moc videt.
Jo a taky mam ted ten pocit, ze to dokazu. A ty to dokazes urcite taky 🙂

cabalkova
18. dub 2012

@markimac No, ja bych byla rada, kdyby se nam na druhatko podarilo zadelat nekdy pristi rok, takze snad do te doby skutecne zhubnu. Na vaze jako pred otehu jsem prave ted, a ze to teda nebyla zadna slava, ale zacinala jsem tehdy hubnout z vahy asi o deset kilo vyssi a i tech deset kilo stacilo k tomu, aby se zadarilo, tak to bylo super... ted bych ale rada byla cupr maminka a cupr budouci tehulka, takze kdyby se mi podarilo jeste tak tech 25 kilo, tak bych byla stastna jako blecha... nedelam si iluze, ze bych se dostala pod 70, to jsem mela naposledny nekdy po dvacitce, ale tak mezi 70 a 75 by bylo fajn... rozhodbe by to byla teda velka zmena oproti soucasnemu stavu. 🙂 A to uz mam skoro 9 kilo dole.

markimac
18. dub 2012

@cabalkova Tak to my na druhem, no nerekla bych primo pracujeme, ale nechavame tomu volny prubeh uz ted. Takze kdyz se zadari, samozrejme hubnout nebudu, ale chtela bych si alespon zazit ten zdravy jidelnicek, abych nepribrala tolik a potom v hubnuti pokracovat. Proste uz se nehodlam prezirat, tehotna netehotna. Jestli me chapes.
Jinak ty mas docela realnou sanci dostat se na vahu, jakou chces. Nechces po sobe zazraky a naslapnuto mas taky pekne 🙂

copa
18. dub 2012

ahoj holky, tak ani včerejšek u mě nebyl bez hříšku - manžel totiž donesl domu zákusky... 😔
to se pak nemůžu divit, že po týdnu mi váha neukázala žádnou změnu ☹ 😠 no můžu být ráda, že tam není ještě přírůstek 😝
teď vařím dršťkovou, taky žádný výstřelek zdravé výživy 😔

@petapete ten smažák už jsem vyzkoušela, akorát jsem zapomněla tu mističku vysypat strouhankou 😀 ale i tak moc dobrý 😵

@zahradnicka vítej mezi náma 🙂

zahradnicka
18. dub 2012

@cabalkova Moc děkuju za tip na ten stopklub, já to vůbec neznala a je to tam mnohem lepší než na floře. Nějaký čas to zabere než to všechno zadám, ale snad bych se díky tomu mohla naučit líp poskládat jídelníček.

@copa Ahoj, tak manžel ví, že mi teď domů s ničím takovým nesmí. On se teda pokouší taky trošičku zhubnout, tak by ho to snad nenapadlo, ale každou sobotu chodíme ke tchýni na oběd, tak doufám, že tam se udržím a nic sladkýho si nedám. To bude moje první zkouška a další až přijedou v sobotu večer kamarádi na návštěvu, dáváme si spolu vínečko nebo pivo, ale to bych chtěla teď taky vynechat.