Zdravé hubnutí, podpořme se navzájem

jahudka80
31. bře 2012

Milé slečny, ženy, maminky zahajuji společné hubnutí. Na této diskuzi se budeme podporovat a psát své poznatky co na nás funguje a co ne. Co jsou naše slabosti. Navrhuji skupinku nás udělat si tabulečku a do ní jméno (přezdívku věk, výška, váha a třeba váhu před porodem a tu které bychom alespoň chtěli dosáhnout 🙂 Možná si někdo řekne jéééé tahle to nepotřebuje já vážím tolik a tolik a tolik jsem tlustá, ale omyl můžete mít nadváhu a cítit se špatně já i při těch pár kg polovinu věcí (tedy kalhot s šatníku neobleču a nechci si kupovat o číslo větší velikost. Zatím jsem na začátku a mám pouhé 1kg dole 😀 ale i za něj jsem ráda, týden se otužuji ráno večer vlažná sprcha začínám se cítit lépe. Ale chtělo by to něco víc, a času na nějaké cvičení... běhání tedy moc není . Tak holky pojďme společně do toho ať jsme krásné nejen pro sebe, ale i naše drahé polovičky 😉

estrela113
31. bře 2012

Ahojky, budu vás maminky podporovat. I já se dala v pondělí na hubnutí, už jsem se na sebe nemohla v zrcadle koukat, mám spoustu krásného oblečení, do kterého se nevlezu. Od pondělí -2 kg. Dělená strava, dlouhé vycházky s kočárkem a rotoped. Uvidíme, jak to půjde dál. Hlavní problém ovšem vidím v tom, tu váhu pak udržet a nepřibrat ☹ . Ale společně to určitě zvládneme.

jahudka80
autor
31. bře 2012

@estrela113 Ahoj 2kg od pondělí je až moc, pozor na rychlé hubnutí 😉 ideální váhový úbytek je cca 0,5kg týdně. Tak se docílí trvalejšího výsledku. Když je žena těhu.tak to nebere za 6-8měsíců (mě bylo do 12tt zle tak jsem zhubla) a tak nemůže chtít zhubnout to co nabírala 8měs. za 2měsíce zhubnout. Jasné když má někdo jen 3kg navíc 😀 tak to jde, ale 10, 15...20kg za 2 mesíce nedoporučuji 🙂 Jinak až nás bude víc udělala bych tabulku nějak takhle 🙂

jahudka80 31.3.2012 (31let, 165cm/68,5/67kg, 58kg (60kg) ) -1,5kg

estrela113
31. bře 2012

@jahudka80 Neboj, já vím, že je to rychle, ale myslím, že je to jenom počáteční voda 😀 😀 😀. Teď už to tak rychle nepůjde, to je mi jasné a s tím taky počítám. V 15 letech jsem zhubla za 3 měsíce 11 kg (ze 71 na 60kg). Pak jsem v prváku na výšce přibrala zase na 65kg, tak jsem opět hubla na 59 kg. A nyní jdu do toho opět. Chci se vrátit na původní váhu než opět otěhotním, aby se mi kg nenabalovaly. V těhu jsem přibrala 11 kg, 4 kg nechala v porodnici, 4 kg vykojilo miminko a zbytek mi zůstal 😖. U mě je problém váhu udržet, s tím teda bojuju, je to klišé, ale máme obezitu v rodině (mamka 160cm/125kg a než otěhotněla poprvé, měla jenom 70 kg, tatínek 180cm/145kg), tak si to musím zatraceně hlídat.

Estrela113 31.3.2012 (28 let; 170/63,1/61,3; 58 kg) - 2kg

petapete
31. bře 2012

Tak jsem tu🙂

petapete (31let, 174cm/82kg před otěhu 78kg, chci 68kg), zatím jsem nezačala hubnout🙂

Já potřebuju hlavně "nakopnout", abych začala jíst tak, jak se má - vím, jak, umím to, jen mi nějak teď chybí ta vůle...před otěhu jsem zhubla pěkně skoro 10kg za tři měsíce, po porodu jsem se dostala díky zdravotním problémům až k 77kg a pak mi zas začlo být dobře a jsem bohužel ten typ, který při kojení nehubne, ale naopak...takže i když se nijak extra nepřejídám, tak mám za toho půl roku kojení už zas +5-6kg a to teda není dobrý😖. Takže chci nad sebou bič a zvládnout si najet na zdravou životosprávu a držet se toho🙂

kakie
1. dub 2012

Ahoj holky 🙂

se mnou je to těžký, na jídlo nemám pořádně čas, takže se přes den odbejvám, dojídám po starším dítku a večer mě pak chytne taková ta záchvatová žravost, kdy strašně tláskám. Potřebuju tomu dát nějakej řád 😅 Taky se konečně dokopat k nějakému pohybu, protože u mně to po tom druhém porodu všechno tak nějak vysí 😝 a ráda bych ve svých věcech vypadala lidsky, ne jako dobře utažená peřinka. Na kontrole v šestinedělí jsme navážili 54kg, teď jsem na 55kg 😠

kakie (27let, 160/55, před prvním těhotenstvím 48kg, před druhým 50kg, chci 50kg)

jahudka80
autor
1. dub 2012

jahudka80 31.3.2012 (31let, 165cm/68,5/67kg, 58kg (60kg) ) -1,5kg
Estrela113 31.3.2012 (28 let; 170/63,1/61,3; 58 kg) - 2kg
petapete 31.3.2012 (31let, 174cm/82kg před otěhu 78kg, chci 68kg)
kakie (27let, 160/55, před prvním těhotenstvím 48kg, před druhým 50kg, chci 50kg)

jahudka80
autor
1. dub 2012

@estrela113
@petapete
@kakie
Holky zjistila jsem že je nejdůležitější se nepřejídat (jinak jim vše, i kousek koláče..) a hlavně jíst pravidelně. Tak se snažím 5x denně, občas vynechám dopolední svačinu (prostě z dětma nestíhám) . Jím hodněkrát ve stresu a rychle, furt spěchám a to jsem na dovolené 😀 jak to někteří nazvali (zřejmně ty co vědí prd o starosti a práce okolo dětí), mám někdy pocit, že lítám jen okolo dětí, domáctnosti a pro sebe nemám skoro žádný čas. A když děti zalezou a spinkají tak luxuji lednici .... 😖 jsem na sebe naštvaná sice nepřibírám od porodu mám furt o 1,5kg méně a drží to, ale když bych něco dělala tak si říkám už jsem mohla mít jen 60kg a né 67kg 😠 . A nechci aby to tak zůstalo, sama sobě se nelíbím. Bříško by ještě šlo to zatáhnu 😀 , ale ty stehna a zadek fůůůj 😀

estrela113
1. dub 2012

@jahudka80
@kakie
@petapete To je jasné ... přejídání. Mám to taky tak. Takže mě dala řád dělenka. Po dítěti nedojídám, pač nemůžu kombinovat. Při vaření neujídám, protože manželovy dobroty také nemůžu a sobě vařím malinké porce. Když ujím tak nejím 😀 😀 😀 A taky hodně hodně vody pít. Ne při jídle ale před jídlem. To taky zaplní nenasytný žaludek. Uvidíme, kam se nakonec dostanu. Já vypadám jaduhko taky od pasu nahoru dobře, ale to co vidím dole ... 😝 😝 😝 a holky za chvíli jdeme do plavek. Chce to jenom silnou vůli a my to dáme. Jak často budeme tabulku aktualizovat? jednou týdně?

petapete
1. dub 2012

@jahudka80 jj, naprostý základ je pravidelnost a častost jídla, pak mizí ta potřeba "luxovat lednici". Já před otěhu zhubla fakt krásně, aniž bych se výrazně omezovala jen díky tomu, že jsem jedla (cokoli, bez omezení) v porcích pětkrát denně podle Talířků od STOBu - to je parádní brožurka, zas ji musím vytáhnout a začít se tím řídit....

@estrela113 no já se právě nepřejídám nijak extra. Spíš jen jím nepravidelně a pak se (ale normálně, ne do přežrání) najím večer. Po dítěti jsem nedojídala nikdy, resp. pokud počítám, že po něm budu dojídat, tak si dám na talíř míŇ pro sebe, takže sním stejně jen tu svou porci, v tom to není. Dělenka by mi nevyhovovala, jsem typ, co to musí mít vyvážený - maso i kytičky, jinak mám pocit, že se moc omezuju a nevydržím to dlouho. Mě fakt vyhovuje jíst "správně", v podstatě tak, jak radí v Jste to, co jíte...jen s těma dětma se do toho člověk nějak hůř dostává a ten dril moc neudrží...Při těhu cukrovce v těhu jsem neměla sebemenší problém držet intervaly i druhy jídel, bez sladkýho,...protože šlo o zdraví prcka, to nebyl problém. Bych tu disciplínu teď nějak potřebovala najít zpět😀

kosticka32
1. dub 2012

Ahoj holky,tak koukám budu tady mít asi nejvíc práce 😒 čekám jen až skončí 6nedělko a vrhám se,opatrně,na cvíčo,prý se to při kojení nemá přehánět,nevím co je na tom pravdy ☹ takže raději pomalu takže je mi 32let,178cm,před těhu 94kilo,v den porodu 102kilo a nyní 90kilo,a můj vysněný cíl je min.70kilo 😲

petapete
1. dub 2012

@kosticka32 je to pravda - u kojení by se mělo cvičit spíš opatrně a kdyžtak raději spíš jen aerobní aktivity, při anaerobním cvičení totiž tělo produkuje kys.mléčnou a ta "kazí" chuť mléka a může i negativně ovlivnit jeho množství, takže mimi pak nemusí ochotně pít, příp. nemá dost mlíčka..takže se spíš doporučuje jen zlehounka - spíš výraznější procházky s kočárkem ostřejším tempem, plavání, maličko posilování spíš tak jen pro tvarování postavy...každý to má jinak, takže to chce vyzkoušet...já mám s tím pohybem celkem problém, doma se nedonutím a při kojení mám možnosti někam vyrazit velmi omezené, jsme z vesnice, tady nic není a mimo se prostě nedostanu...na procházce se moc k ostřejšímu tempu nedostanu, chodí s námi většinou i starší syn a toho k tomu prostě nedonutím😀. Jinak jsme na tom skoro dost podobně, já mám jen o pár kilo míň, ale zas o nějaký kilo míň i cíl😉.

Jsem na sebe docela naštvaná, protože po porodu a komplikovaným šestinedělí(což teda bylo blbý samozřejmě) jsem měla už pěkně našlápnuto...jenže já i po prvním porodu při kojení přibírala, máme s mamkou takový zakletý metabolismus, ona při kojení přibrala za půl roku 20 (!) kilo, já taky přibírám i když nejím nijak děsně...prostě tělo vydává, tak střádá asi vše, co dostane...tak bych ráda, když se během příštích ještě pár měsíců zvládnu držet tak nějak kolem té osmdesátky a víc se do toho budu moct opřít až po kojení...ale jako víc hlídat to začnu už teď, už jsem vytáhla ty Talířky, tak budu vážit...

kosticka32
1. dub 2012

@petapete no myslela jsem spíš procházky a mám doma orbitrack to je jako chůze to by šlo ne?a cviky na tu pneumatiku to by snad taky nemuselo vadit co myslíš?No já nejím sladké ,kupuji si ty rýžové s jogurtovou polevou nebo corny tyčinku,nejím pečivo,piju vodu,koj.čaj a fenyklovej,a furt 90!Ale i u kluka mi to trvalo dýl než se to rozhýbalo a pak za 2měsíce 15kilo ani jsem nevěděla,ale zase jsem to kjáva dožrala ach jo se nenávidím za to že jsem to nechala dojít tak daleko 😠

petapete
1. dub 2012

@kosticka32 jj, to je v pohodě, to bych řekla, že je právě ideální😉. Tak než corny tyčinku, to bych si teda raději dala kousek čokolády - jsem minule koukala v obchodě na energ.údaje na nich a je to děsně sladký, narvaný strašně cukrem pod dojmem toho, že je to "zdravý", takže na to bacha😉

kosticka32
1. dub 2012

@petapete no tak já právě čokošku nemusím,tyhle musli mi moc chutnaj teda,proto to i jím,takže to asi jíst nebudu:( sladké vypustím uplně:(Já se v tomhle právě vůbec nevyznám:(

petapete
1. dub 2012

@kosticka32 ony jsou právě ty tyčinky fakt hodně doslazované, obzvlášt pokud je to ještě omáčený v čokoládě nebo té jogurtové polevě, tak je to pak opravdu kalorická bomba a nemá to už se zdravou stravou nic moc společného - teda jediný pozitivum tam zůstává vláknina. I ty kupovaný musli směsi se moc nedoporučují, zas je v tom tuna cukru😖. To si kdyžtak raději vyrobit své musli směsi doma...Jako asi kdybys snědla jednu tu tyčinku třeba za týden v rámci "mlsku", tak se nic nestane, ale určitě to nejíst denně jako něco zdravého...Já teda sladký úplně vypouštět nebudu, aspoň ne ze začátku, protože to mi nedělá dobře v tom smyslu, že na to pak mám děsnou chuť a trápím se, že to NESMÍM. Ale jak najedu na tu pravidelnost a slušnou skladbu jídelníčku, tak pak vím, že to jíst nebudu, protože to nebude potřeba a není na to chuť - to jsem si ověřila za poslední rok a trochu rovnou dvakrát, jednou před těhu, když jsem hubla a podruhé pak v těhu s těhu cukrovkou, kdy jsem fakt dodržovala přísně tu dia dietu a tam je taky základ právě ta pravidelnost a pravidelné zastoupení těch dlouhých sacharidů (mouka, škrob - takže pečivo, přílohy,...) v určeném množství a tím se zamezuje kolísání cukru v krvi (kdy prudký pokles a kolísání hladiny právě způsobuje ty vlčí chutě a touhy po sladkým, mastným,...prostě po rychlým zdroji energie) a člověk se netrápí chutěma...

kosticka32
1. dub 2012

@petapete oujé to hubnutí je teda věda:(

jahudka80
autor
1. dub 2012

@estrela113 No jednou týdně 😀 ale né abyste se tím stresovaly 😀 Já prostě ujíždím na sladkém 😢
@petapete No já třeba ani moc neluxuji ale snědla jsem třeba včera 8 chery rajčat a asi 2cm a kousek nivy, + jeden toust.chleba 😀 a jeden kousek koláče 😀 a tedy spát jsem šla až v 00:30 páč jsme koukali s manželem na bastardy 😀 hustej film 😀

jahudka80 31.3.2012 (31let, 165cm/68,5/67kg, 58kg (60kg) ) -1,5kg
Estrela113 31.3.2012 (28 let; 170/63,1/61,3; 58 kg) - 2kg
petapete 31.3.2012 (31let, 174cm/82kg před otěhu 78kg, chci 68kg)
kakie (27let, 160/55, před prvním těhotenstvím 48kg, před druhým 50kg, chci 50kg)
kosticka32 (32let,178cm/ 90kg před těhu.94kg, chci 70kg )

@kosticka32 ani není 😉 věda jukni sem tam na jste to co jíte 😉 já jsem dobrej teoretik vím přesně co a jak, a není to o dietě ani dělené stravě a ani žádné koktejly, sice jsem měla nutkání si zas od mamky nějaký koupit 😀 , ale řekla jsem si ne půjde to i bez něj.

Hlavně žádné velké omezování myslím tím že jsou lidé co přestanou jíst maso, nebo dělenou stravu ženou do extrému, a mají strach že stloustnou když projdou kolem cukrárny 😀 Rozhodně z jednoho zákusku na oslavě babičiných 80tin nepřiberem, ale je to dlouhodobé nabírání, nesprávnou stravou, no za dnešek bych si dala 4- 😀 a to jen proto že jsem dodržela 5 porcí, ale co to tedy na hubnutí moc není.
@petapete souhlas nejlepší je v odpoledních hodinách kdy je pokles cukru sníst třeba banán 🙂

Hlavně pamatujte na jedno jak se všude říká musíme se mít rádi 😀 já vím zní to vtipně já když juknu do zrcadla a řeknu jsi jsem hezká jsem hezká tak dostanu záchuvat smíchu 😀 řeknu fuj a jdu od něj . Manžel dodá seš prdlá po dvou dětech co bys chtěla . To je fakt prostě zapojíme hlavinky aby znás byly štíhlé holčenky 🙂

estrela113
1. dub 2012

Tak jsem teď "zhlatala" všechny příspěvky a koukám, že všechny víme co a kdy jíst či nejíst, jak a kdy se hýbat ... tak sakra nechápu, proč už nejsme dávno štíhle 😀 😀 😀
@kosticka32 Já jsem začala cvičit, jak měl malý 2 měsíce - zumba a rotopet, hlídala jsem si aerobní zónu a o mlíko jsem nepřišla a malému vždycky chutnalo. Ale byla jsem pak tak vyčerpaná, že jsem byla ráda, když jsem 1 x týdně zašla na zumbu a rotoped sloužil jako věšák (jak jinak) 😀 ale už jsem ho opět oprášila.
Holky, co já budu dělat s tou chutí na sladké 🙄 😖 ☹ Asi manželovi zakážu ty margotky 🤐

jahudka80
autor
1. dub 2012

SNÍDANĚ 7-8h (měla by být do 1h po probuzení)
celozrný chléb, sýr 30% nebo šunka 96%masa, hrst zeleniny (rajče, paprika, kedlubna, okurka....) juice
PŘESNÍDÁVKA 10-11h
jeden kus jablko, pomeranč, broskev, nektarinka, velká hrst třešní, švestek, borůvek POZOR NE BANÁN ANI HR.VÍNO!!!
zelenina množství bez omezení (asi nikdo nesní 1kg mrkve 😀 ) mrkev, kedluben, rajče, okorka...
OBĚD12-13h (do oběda vypít alespoň 1,5l vody - stím bojuji)
odměřovat na šálek 250ml
polévka, brambory, rýže, těstoviny, br.kaše, čočka...
houskový a br.knedlík jen ojediněle a pouze 2-3ks (záleží kolik normálně jíte měli byste jíst o jeden méně - já tedy pouze 1ks)
k tomu vždy zelenina, zeleninové saláty,kys. zelí, čer.řepa
maso: krůtí, kuřecí, rybí, hovězí, vepřové jen někdy a pouze libové!
Sladké obědy raději ne palačinky, žemlovka, rýž.nákyp.
SVAČINA15-16h
ovoce stejné jako dopoledne a můžeme i banán nebo hrst hr.vína
zelenina stejné jako dopoledne
zel.salát s natvrdo vařeným vejcem, nebo kuř.plátkem, jogurt, tvaroh vše neslazené pouze slazené čerstvým ovocem
bez pečiva nebo pouze 1-2 knekrbrot, nebo půl celozrného rohlíku
VEČEŘE 18-19h (nejpozději 2h před tím než jdeme spát)
celozrný chléb, sýr 30% nebo šunka 96%masa, hrst zeleniny (rajče, paprika, kedlubna, okurka....) juice/ neslazený čaj
SLADKOSTI: čokoláda s obsahem min.70% kakaa 2 kostičky vychutnáváme pomalinku
ZAKÁZANÉ: Chipsy, slané oříšky, dorty, zmrzlina, hranolky.
tvrdý alkohol, pivo vyjímečně i vinný střik. Alkohol = brzda hubnutí!!!

Snad vám to k něčemu bude 🙂

jahudka80
autor
1. dub 2012

@estrela113 to je právě to!!! Manža má o 20kg víc než když jsme se poznali a můžu prej za to já že dobře vařím 😀 já mám o 9kg víc než jsme se poznali a to jsem odrodila dvě děti 😀 Oni se cpou a dělají nám, chutě 😠 ale nemusíš se vzdát sladkého pamatuji si když jsem pracovala v květinářství jen na 3-2,5h denně a svačina byly koláče a šátečky tak jsem za 3,5měs.aniž bych něco dělala jinak (jedla všechno bůček, pila sladký čaj) zhubla 4kg. A bylo to tím, že jsem chodila 30minut pěšky do a 30minut z práce to je 1h chůze v práci stála na nohou a večer uklízela kytky a lítala po schodech počítala jsem, že jich nachodím cca 60-80, a doma bydlím ve 4 patře bez výtahu 😉 takže bych řekla že musí být přímá úměra baštím sladké musím víc sportovat, nesportuji nesmím baštit sladké 😀

kakie
1. dub 2012

@jahudka80 jooooo 😀 teoretik to já jsem taky, naprosto přesně vím, jak by to mělo vypadat a co dělám špatně, ale i přes to to dělám nějak obráceně 😅
Tak třeba snídaně hodinu po probuzení nehrozí, něž to všechno oblíknu, nakrmím - zlikviduju jogurt po stěnách, podlaze a z dítěte a nakojím, tak snídám v lepším případě v době přesnídávky nebo oběda, obědvám většinou když dětska spinkají po O nebo stlačím rohlík cestou na procházce. Večeřim zrovna teď 😅 což je teda zvěrstvo!!

Jinak jsme si s manželem slíbili, že začnem trénovat na maraton a příští rok poběžíme, tak jsem na to zvědavá (taky se nám začal trochu zakulacovat 😀).
Jinak s Babu jsem absolvovala několik zumba maratonů a jumping a papala normálně. 🙂 Chvilku jsem chodila i do posilky a běhat. Je fakt, že mně prostě chybí pohyb, jakmile se hýbu a jím pravidelně, tak jde váha dolů.

petapete
2. dub 2012

@estrela113
@jahudka80 teoretik jsem dokonalý, to vím přesně co a jak..jen ta praxe pokulhává😀. Ale ono to není ojedinělý - koneckonců mě moc pobavila Cajthamlová z Jste to, co jíte, když všem tvrdí, že zdravá životospráva a to pravidelný jídlo není nijak obtížné a dá se provádět i při stresové zátěži, v pracovním nasazení,...a sama během natáčení přibrala x kg a jako argument měla, že je v přílišném pracovním nasazení a ve stresu a nemá čas jíst tak, jak by bylo potřeba😀. Takže taky teorie fajn a praxe pokulhávala😀.

@jahudka80 - já právě taky moc neluxuju, ale je to typický znak toho nesprávnýho rozložení sacharidů během dne😉

@kakie tak já snídani hodinu po probuzení nedodržím, protože budík mám nejpozději kolem páté ráno s malým satánkem a to teda se ho všemožně snažím min. tu hodinu držet v posteli, aby nebudil staršího...takže strkám prso, pokládám si ho na sebe, tulíme se...a neletím na snídaně...nicméně do hodiny po vstanutí už snídani mám - lezu z postele kolem šesté (to už se budí i starší, tomu pustím Animáčka) a mlaďoška strčím buď do postýlky pod kolotoč (je na to celkem naučený a tu půlhodinku tam vydrží) nebo ho nechám se starším na gauči, ať ho Luciš "hlídá" a jdu nachystat snídaně - udělám si kafe, snídani pro Luciše i pro sebe a fakt se nasnídám...to jsem se naučila právě v těhu s tou těhu cukrovkou, kdy se musí snídat brzy proto, aby se dorovnala hladina cukru...

ono vůbec by mi asi stačilo dokopat se "jen" k tomu, držet to, co jsem se naučila v těhu a držet si tu cukrovkovou dietu, tam mi víceméně nic nechybělo, bylo to fajn...s tím, že bych teď nemusela až tak přísně a klidně bych si k snídani dala třeba koláč místo pečiva s šunkou...Já při těhu přibrala 7kg do 28.tt, než jsem zjistila cukrovku, pak dietou zhubla 2kg a do konce nabrala zpět do těch sedmi kilo, celkový přírůstek za těhu jsem měla asi 8kg a to měl Filip 3490g...Jen to zvládnout držet i po porodu no...ale včera jsem se zvážila večer a @jahudka80 - zjistila, že ne 82, ale 83kg a to teda nee😖. Takže mi prosím do té tabulky tu váhu uprav, ať mám pěkně bič a fakt začínám...

A s manželem to mám na depresi - on má těžkou fyzickou práci, takže je ve 100% kondici a může sežrat co chce...jednak to spálí v práci a jednak má superrychlý metabolismus (kluci ho mají zřejmě naštěstí po něm), takže u nás v rodině se kulatím tak akorát já😀. Ale tak jsem si říkala, že kdyby to šlo dobře a dala bych dolů v průměru dejme tomu tři kila měsíčně, tak do léta je to docela dobrý😀

estrela113
2. dub 2012

@jahudka80 Ten tvůj rozvrh jídla je super, takhle podobně jsem taky jedla (myslím 😖 ) a nepomohlo ☹ .Ale jak jsem už psala, jsem mlsná a mlsná, takže když byla upečená buchta (pro jednou si můžu dát, ne?), čokoládka (zase mě nasrali v práci, tak projednou) ... a pak je to každý den. Před těhu jsem pravidelně co 2 den běhala, zima nezima, déšť nedéšť. Měla jsem 58-59 kg (ale vypadala jsem úplně jinak, pěkně vysporotovaná pevná a teď? 🙄 ). Svaly fuč a zůstala jen měkká hmota. Přitom nevážím o tolik víc 😢 . Ale na nějaké pravidelné stravování jsem neměla vůbec čas a ani to nešlo při mé práci. Stále na cestách, v autě ... všechno nepravidelně. TeĎ mám čas, jsem doma, tak co bych nemohla najet na správný řežim. Dneska zvěř - snídaně, 2 míchaná vajíčka se 4 plátky šunky a místo chleba čínské zelí. Mňam.

kakie
2. dub 2012

@petapete U nás právě první vstává ta starší, tak kolem té osmé (sem tam to protáhne do 10, ale to je tak jednou do měsíce, třeba když máme poradnu 😀 ) připravím Babu snídani a pustíme kouzelnou školku, u které si krásně připravuji já tu svoji - většinou müsli s bílým jogurtem (není to takové to pražené z krámu, objednáváme přes mixit různé zrní s lyofilizovaným ovocem, super je to, že si to namícháte sami, tak jak vám to chutná jenže já ujíždím na kávových bobech v čokoládě 😅 takže ačkoli je to superzdravá směs, vždycky je v tom mám) a do toho většinou vstane Max, takže rychle převlíknout nakojit (někdy rychle snídám u krmení prcka), pak je po pohádkách nebo malá už nechce být v židličce, takže setřít pod židlí, aby to nerozťapala všude....
Já teda vůbec nechápu, na co jsem si stěžovala, když jsem měla jen Babu 😀 😀 Teď byla, zlatíčko, na víkend u babičky a já stíhala nejen snídani k snídani, ale i pravidelnou stravu celý den, tedy až do včerejšího odpoledne 😅 dojeli jsme pro ni, ochutnali babiččiny ořechové rohlíčky a vyrazili k domovu, abychom se přes všechno ukládání navečeřeli až v 10 🙄 🙄

@estrela113
@jahudka80
@petapete
Holky nevím jak to máte vy, ale pro mně jsou nejhorší ty návštěvy babiček 😝 to je vždycky obžerství 😨 a ještě do toho ty hlášky typu: 'jen si ber, vždyť živíš dva' 😠 a pak poslouchám 'ty ses nám zpravila' 🙄 'tvářičky se ti zakulatily' 🙄 jáááj, to já mám pak vztek. A přitom jsem v obou těhotenstvích přibrala 'malinko' jen 8 a 10 kg S Babu ten zbytek ze začátku dolů vůbec nešel - 54kg po porodu, po půl roce to najednou spadlo snad během měsíce, ale ne že bych držela nějakou dietu, celou dobu jsem cvičila a jedla normálně, ale asi to držela antikoncepce, přestala jsem ji brát a najednou to spadlo na 50 kg, pak jsme to s malou na těch 48 zase vyběhaly, ale se svatbou a tím vším jídlem jsem se zase vypapala na 50 😅

Se mnou je to šílený, jsem schopná najet jen na BIO, před 10 lety jsem byla vegetarián, jenže jednou za čas se to zlomí, já mám totiž hrozně ráda takové ty prasárničky 😀 tataráček, kolínko a pivo k tomu. Třeba čokoládu jsem nikdy nemusela, s tou mám potíže až teď, celé těhotenství jsem měla děsivé chutě na sladké, jinak mi fakt stačila sem tam kostička 70% nebo ujíždím na tyčince sladstar. Ale je to děs, manžel vždycky, když uložíme děti přijde s tím, že má ještě na něco chuť a pak to lítá, vyndá tyčinky, chipsy, popcorn nebo čokoládu a my to pak dáme na půl 😅

estrela113
2. dub 2012

@kakie Aaaaaa návštěvy babiček. To je zlé, moc zlé. A zrovna tam jedeme na velikonoce ☹ . Babičkám těžko vysvětluju, že potřebuju nějaké to kilo dolů. Vůbec to nechápou. U našich jsem vyžle vychrtlé (to se dá pochopit vzhledem k jejich obezitě) a tchýně pořád, že kojím tak musím hodně jíst, taky za dva 😅, aby měl Martínek dobré mlíčko, a nevysvětlím a nevysvětlím. Ještě že jsme věřící a v pátek a sobotu se nejí maso 😀 nemusím rodičům svou dělenou stravu vysvětlovat a v neděli to přežiju, projedou.

jahudka80
autor
2. dub 2012

@petapete jojo teorie 😀 v praxi je to pak už horší 😉
@estrela113 to mi povídej o tvrdé svalové hmotě, si představ že jsem ležela na konci těhu 1,5měs. na kapačkách - žádný pohyb 😠 a pozor co já snědla sušenek ovoce (hr.vína snad 10kg....a jiné po kilech) (jejich jídla se žrát nedala tak jsem byla odkázaná na to co mi donesl manžel. Ale pozor dostala jsem se tam na 29tt těhu a vážila 72kg no a když mě na 36tt půstily domů tak jsem vážila 71,3kg 😀 asi mi zůstalo sádlo a svaly se odstěhovaly ☹
@kakie to je nejlepší tyčinky, bramburky - nekupovat!!! Já to jen koupím má-li přijít náštěva, no v sobotu nám to odřekly a kdo myslíte že se cpal udělanými chlebíčky a brambůrky 😀 . Manžel byl vegetarián když mě poznal měl 85kg teď má 103kg 😅 prý jsem ho já vykrmila 😀

A hlavně člověk tedy já pak trpím výčitkama proč jsem to žrala 😠

kakie
2. dub 2012

Jééééé, jsem to ale nezdvořák, zapomněla jsem na @kosticka32 , omlouvám se 😅 takže i tebe jsem chtěla přidat k příspěvku výše 😉

jahudka80
autor
2. dub 2012

@estrela113 jojo a babička řekne dyť si hubená nepotřebuješ zhubnout 😀 a že to vyběhám z dětma - prdlajs. Nejlíp se mi hubne když makám na zahradě 😉 ale na to si ještě musím počkat.

jahudka80
autor
2. dub 2012

jahudka80 31.3.2012 (31let, 165cm/68,5/67kg, 58kg (60kg) ) -1,5kg
Estrela113 31.3.2012 (28 let; 170/63,1/61,3; 58 kg) - 2kg
petapete 31.3.2012 (31let, 174cm/83kg před otěhu 78kg, chci 68kg)
kakie 31.1.2012 (27let, 160/55, prvním těhotenstvím 48kg, před druhým 50kg, chci 50kg)
kosticka32 31.3.2012 (32let,178cm/ 90kg před těhu.94kg, chci 70kg )

kakie
2. dub 2012

@jahudka80 nekupovat, nekupovat, však ne, ale teď co jsme přivezli Maxe z porodnice jezdí nakupovat manžel a to jsou poklady 😉 😉 Navíc on je z domu zvyklý na sladké tečky ..
@estrela113 nás naštěstí čekají jen manželovy rodiče, naši jedou přes velikonoce pryč, ale i tak nafasujeme zase mazance, jidášky, masa a všeho možného pro regiment...