Zemřelo mi dítě před porodem

pentagras
5. kvě 2012

Ahoj maminky, zemřelo mi miminko v 38+5 před porodem, první dítě, jsem neštastá a každej den je utrpení, pokud tu je některá ze stejným problémem, napište ☹

pajiskazemlyna
5. kvě 2012

@pentagras
Ahoj, já si tímto sice neprošlo, ale moc mě to mrzí ..... ☹ ☹
Můžu se zeptat, co se stalo ? ☹
Držím moc moc palečky, aby až se budete snažit o další miminko to vyšlo co nejdříve a narodilo se v pořádku a zdravé ..
Je mi to líto ☹

pentagras
autor
5. kvě 2012

právě že byla malá zdravá, prý si nalehla na pupečník ☹

ined77
5. kvě 2012

@pentagras ...ahoj 🙂 , ....člověk si dlouho říká proč a jestli se tomu nedalo zabránit....
čas ty hrany trošku obrousí, je to pořád hodně čerstvé ☹ .....myslím na tebe!

aninam
5. kvě 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zemrelo-...
tady mas hodne maminek, co prislo o dite. At je to pred porodem, v prubehu jeho, tesne po porodu nebo v prubehu jeho zivota. Vim, jak se citis.... Vse pripravene a zadne dite v naruci. Me se to stalo cca pred 3,5 lety. Jak te nechali rodit? Prirozene nebo jsi podstoupila CS?

pentagras
autor
5. kvě 2012

@aninam rodila jsem přirozeně, ten porod bych ani neřešila spíš ta depka že už není živá malá ☹ ☹ ☹

pentagras
autor
5. kvě 2012

@ined77 ahoj, já vím, naučit se stím žít ☹

pentagras
autor
5. kvě 2012

holky, nejhorší je že už asi okolí seru tím brečením a to není ani 14 dní, lidi jsou zlý, nejhorší je že ted mi ještě rodina nechce vyjít vstříc a nechce mi dovolit dát mallou do společný hrobky, zase řešit jinou variantu, ted ještě můj chlap už chce jít dál, já nechci zapomenout 😠 😠 furt to bude moje dítě a nechci zapomenout

aninam
5. kvě 2012

@pentagras no ted to neresis, ale za par tydnu nastane doba, kdy budes touzit zaplnit tu praznou naruc dalsim ditetem. Nerikam, ze nahradit, jen proste nebyt bez deti. Planovali jste jich snad vice nez jedno ne? A pak je dobre, ze jsi rodila prirozene. Boli to a bude to bolet, casem prijde doba, kdy o Valentynce budes chtit mluvit stale, ale uz to bude i bez slz. Vsichni musite jit dal, ikdyz kazdy jinym zpusobem. Chlapy se taky trapi a jak, jen to nedavaji najevo, jsou to drsnaci. A ty problemy s rodinou musi byt, aby te drzeli nejakym zpusobem te donutili jednat. At je to pri reseni pohrbu do spolecne hrobky ci neco jineho.

ined77
5. kvě 2012

@pentagras ....pro mě bylo každé ráno utrpením....já hodně spala, asi nervy, nevím, vydržela jsem to teda přežít bez nějakých léků, ale každé probuzení pro mě bylo za trest...hop do reality, neúnosné.
a jak jsem ti psala, po osmi týdnech jsem šla do práce a to asi pomohlo nejvíc.sice začátky mezi lidma těžké a nemotorné, ale lepšilo se to rychle.
rodina i nejbližší těžko pochopí jak ti je....tohle je velice individuální...pro tebe to není jen rána na duši, ale i na těle...tohle chce čas.i když jsem měla podobný pocit, že ostatní už si to nějak přežili a já se v tom plácám sama 😔 .
s uložením tomáška jsme to vyřešili pro klid všech kremací a rozptylem na loučce 😔 .
musím už jít...drž se a moc se opatruj!!!

slundo
5. kvě 2012

Moc mě to mrzí :( Přeju hodně moc síly ! Hlavně teď nekoukej na okolí, prostě breč, pokud chceš, mluv o tom pokud to pomáhá. Manžela to taky hodně bolí a asi má jiný způsob jak se s tím vyrovnat. Ale teď byste měli být na stejný vlně, semknout se a podržet jeden druhýho. Pokud se s tím nevyrovnáte, nebudete o tom mluvit a budete se snažit dělat, jako že už je to za vámi, může se stát, že to zas někdy vypluje na povrch a bude to ještě horší. Teď je ještě brzo na to jít dál.... ale čas je nejlepší lékař a co se ti teď zdá jako nemožný, za nějaký ten měsíc bude lepší. A vždy tu jsou psychologové a psychiatři, můžete oba k někomu zajít , pomůže to . Moc na vás myslím a věřím, že jste si to špatné už vybrali a že další miminko pro vás bude obrovský štěstí a síla do života !

pentagras
autor
6. kvě 2012

holky, je to hrozný, snad osud nebo pprostě příroda, nemůžu se furt probrat, každej den i večer je utrením, živat je svině a já ted nevím jestli budu mít odvahu bojovat někdy dál ☹

aninam
6. kvě 2012

@pentagras budes bojovat neboj. Vim, ze ted se ti nechce a myslenky mas mozna i na nejhorsi, ale bude lepe. Pamatuj si, ze zivot (osud, pan buh - jak chces) cloveku nalozi jen tolik, kolik unese a s cim je schopen se poprat. Ver mi! Velke obejmuti ode me a klidne se vypis, me to hodne pomohlo.

pentagras
autor
6. kvě 2012

@aninam
@slundo
@ined77
holky, nejhorší je že mě nic nebaví, nemám motor, furt jen bulím, snažím se když jsem venku ale doma je depka ☹

mishah
7. kvě 2012

@pentagras to,co prožíváš je normální...já brečím, jen když čtu, co se přihodilo tvému miminku...Přeju Ti moc síly, kamarádce takhle umřela holčička 3 dny po narození (po 3 klukách), měla i pohřeb..bylo to hodně smutné, je to už 3 roky a nedávno se jim narodilo další miminko, myslím, že určitě nejlepší lék je jen a jen čas!!! a brečet je normální.. pokud máš chuť mkrni se na:
http://www.dlouhacesta.cz/phorum.php?action=sho...

Posílám ještě jednou moc sil!!!

jaa
7. kvě 2012

@pentagras Ahoj. Kamarádce od vedle z domu,ted 3 týdny před porodem zemřel chlapeček. A,to ho čekala po 12 letech po prvním..☹ Pět dní necítila pohyby.Bohužel s tím nikam nejela. Kdyby jela hned,dal by se asi dle lékařů zachránit. Stejně,jako tvá malá,si přiškrtil pupečník☹
A,má druhá kamarádka je 35tt a také ted necítila pohyby. jela hned na pohotovost. Dle UTZ a měření průtoků zjistili,že má také přiškrcený pupečník.. Během dvou dnů ji sledovali a situace se srovnala. Každý druhý den jezdí na kontroly.
Věřím,že je to pro tebe hodně těžké a nebude jen tak brzy lépe.. ☹ Ale,až se z toho dostaneš,šla bych hned do dalšího.Přece jen ta starost o dalšího tvorečka,by trošku zahladila tu jizvu po malé...
HODNĚ SIL A MOŘE ŠTĚSTÍ!

pentagras
autor
7. kvě 2012

@mishah
@jaa
holky dík za podporu ale je to šílený, ještě nemáme ani po pohřbu ☹

vera_87
7. kvě 2012

ahoj, my jsme přišli o dítě letos 4.4. sice ne tak pozdě, byla jsem v 26. týdnu, ale taky už jsem dlouho cítila pohyby a skoro na konci druhého trimestru už člověk nepočítá s tím, že by se něco takového mohlo stát. Najednou s podstatě z ničeho nic jsem začala hrozně krvácet a v porodnici řekli, že už se porod nedá zastavit. Příčina je prý nějaká infekce, dnes jsem si šla pro zprávu z rozboru placenty, moc tomu nerozumím, ale je tam spíš jen že tam zánět byl, ale evidentně nezjišťovali jaký konkrétně. Ted nevím, jestli by mě měli ještě přeléčit nebo ta infekce odešla..... Z počátku jsem taky nejradši spala a den byl děsně prázdenej, v podstatě jen čekání na večer bez jakékoli touhy cokoli dělat. Ale už se to dost zlepšilo. Chtěla bych miminko i nechtěla, chtěla bych být těhotná ale jen když bych rovnou skočila do třetího trimestru. Ale taky spíš nechci být těhotná, abych nějakou infekcí nezabila další dítě....... život je svině a vždycky když si říkám, že je zrovna život absolutně skvělej tak se něco posere.

jaa
7. kvě 2012

@pentagras Drž se!
@vera_87 Tuhle infekci měla kamarádka. Také čekala druhé s jiným mužem po 16 letech.Kluk měl nějakého bacila a ona ho chytla také. Napadlo ji to dělohu.Dostala infekci. Naštěstí ji hned poslali do FN,kde se malá o 2měs.dříve narodila. je to drobínek,ale je v pořádku.
Také ti držím palce,at máš brzy u sebe další dětátko..

fiallinka
7. kvě 2012

@pentagras ahoj, taky to znám a myslím na tebe... vydrž a snaž se nějak přežít ty nejhorší začátky, bude líp - i když ne brzo a ne úplně. Zkus jít na diskuzi, kterou už tu někdo psal, nebo na e-mimino do uzavřené diskuze Prázdná náruč... tam ti pomůžou holky... je nás hrozně moc.

pentagras
autor
8. kvě 2012

@vera_87
@jaa
@fiallinka
holky, ono to je asi jedno jestli 26tt nebo skoro 39tt, mimčo už je velký a cítíte ho a ztráta je hrozná, nám se to stalo 21.4. a 22.byl porod, je fakt že člověk se stím stejně musí popasovat sáááám!!!!! Já se snažím chodit ven, jak jsem doma je po mě!!Ted mě opět odvezli do nemocnice na revizi, zase něco bylo špatně,život je zkurvenej a my musíme furt bojovat.Valentýnkami moc chybí a bude mi chybět do konce života, myslím že člověk nikdy nezapomene, to se nedá, jen trochu spíš otupí a trěhotenství, no to ted vůbec nevím, chci se dát do kupy a pak možná, docela mám strach, taky bych to nejradšip řeskočila a měla mimi ale to nejde ☹ tak myslím že pokud budu někdy vtom že to bude depka jako blázen..

jeynna
8. kvě 2012

Ahoj,také jsem jedna z těch co přišla v těhotenství o děťátko ☹ .Stalo se to 24.1.2011.Byla jsem v 34 týdnu když jsem jela do nemocnice,že nemám druhý den pohyby.Stanovily miminko za mrtvé,mě hospitalizovali a vyvolaly uměle porod.Rodila jsem 24,5 hodiny mrtvé mimi nožičkama napřed.Zážitek na který jen tak nezapomenu.Trvalo mi dlouho než jsem se s tím smířila.Pitva prokázala-bez zjevných příčin,prý pravděpodobně stres.Letos 20.1 jsem měla naposledy měsíčky a nyní jsem v 16 týdnu a moc doufám,že bude vše v pořádku.Vy co váháte,nebo jste se ještě ze strátou nevyrovnaly,moc věřím,že bude vše v pořádku a budete šťastné a skvělé maminky.Hodně úspěchů Vám všem. 🙂

pentagras
autor
8. kvě 2012

@jeynna to je dobře, moc ti to přeju, já jsem ve fázi kdy nevím co chci, je to moc čerstvé dva týdny a dva dny, malá mi moc chybí, z pitevní zprávy vím kulový je to latinsky ☹ nejde to přeložit tady na překladačích, tak musím počkat až půjdu k dr.

jeynna
8. kvě 2012

pentagras Děkuji...já jsem se z toho dostávala snad půl roku,ale moc mi pomohla má již skoro 5 letá dcerka.....dala mi reálnou sprchu:"Mami já chci také do nebíčka za Michalkou"To byla taková rána,že jsem začala chápat co svým brečením dělám kolem sebe.Začala jsem chodit hodně s malou ven a pomalu i komunikovat s kamarádkama a když mi po roce dala neteř měsíční mimi do rukou..do 14 dnů jsem otěhotněla,ale musím říct,šílené těhotenství...těhotenská cukrovka k tomu problémy s mléčnýma věcma,ani ovoce a cokoliv co je s cukrama přírodníma nemohu,hned zvracím a bolí mě žaludek.Nyní přišly výsledky krve a v pondělí jedu do ČB na plodovou vodu.Doufám,že bude vše v pořádku. 😉

pentagras
autor
8. kvě 2012

@jeynna určitě bude, musíš doufat, život je svině ale už jsem si vyžrali smůly dost, to dej určitě vedět.

vera_87
8. kvě 2012

@pentagras tak aspon, že jsi v nemocnici a postarají se o tebe, než abys doma vykrvácela se zapomenutým kouskem placenty třeba.... já to včera dostala poprvý od porodu a teda nevěděla sem, že to bude takový masakr. žádná vložka to nepobere, abych pořád jen seděla na záchodě. ještě čekám, že mi začnou padat vlasy. štve mě, že všechny tyhle "radosti" šestinedělí si prožívám s prázdnou náručí. Maminky si můžou říkat, že za tyhle útrapy mají doma miminko a co z toho mám sakra já????? život je fakt svině.

pentagras
autor
8. kvě 2012

@vera_87 vidíš, mě už ty vlasy padaj tedka a to je to dva týdny a dva dny od porodu, to jsi to dostala ale nějak brzy ne???Já teda nevím no ale radši se na to zeptej, jinak neboj, už jsem doma, vykopli mě hned ten den, ale doma je zase o něco líp než v nemocnici.A jak píšeš, to není fér..

vera_87
8. kvě 2012

no mě přijde, že když sem prožila jen dvě třetiny těhotenství tak prostě to šestilnedělí má taky jen dvě třetiny.... Tak to je fajn že si doma

jeynna
9. kvě 2012

Holky návrat do reality po šestinedělí byl tvrdý...vždy se našel někdo kdo mě viděl s bříškem a řekl...tak co máte?Mě by se krve nedořezali a lidi koukali jak kdyby nechápali proč jim nerozumín.Všimla jsem si ,ale,že za poslední dva roky se to pomalu stává pravidlem,že snad každá 5 o mimi přijde.Řekla by jsem,že dřív to tak nebylo.
Uzavřela jsem v těhotenství úrazovku a bohužel se na to nevstahovala...kdyby prý byla uzavřená před otěhotněním..dostala by jsem bolestné a za hospitalizaci.Za pobyt jsem dostala,ale jinak ne.Nyní před měsícem když jsem začala z ničeho nic krvácet,tak jsem jela rychlou sanitou do nemocnice..poležela jsem si tam 11 dní a vím,že pojistka mi vrátí zpět platbu za pobyt, prý ještě něco málo za zdravotní újmu a protože mám místo 100 na den...200 na den,tak na tom vydělám....Miminku se zatím v bříšku daří snad dobře,jen jsem se dozvěděla,že mám nižší nějaký krevní odběr a tak v pondělí jedu do ČB na genetiku,plodovku.Tak snad bude vše v pořádku a jako bonus navíc se dozvím,co čekáme.Jména jsou vybrané,ale co čekáme,stále nevíme,protože mimi na nás vystrkuje záda a bok..

luznicarka
9. kvě 2012

@jeynna ono to není o tom že dřív to tak enbylo že miminka před porodem neumírali , ale spíš je to o tom že se o tom dřív prostě nemluvilo a každá žena to považovla za osobní selhání a nikde to neříkala. Já si tim taky prošla při prvním těhu čekala sem holčičku a díky blbý shodě několika zdravotních problémů ze kterých ten třetí odhalili až při třetím těhu. Eliška prostě umřela protože placenta ve 35 tt přestala pracovat a nikdo neřešil můj vysoký tlak a k mé těhu cukrovce mi bylo řečeno na diabetologii že jako si mám hlídat co jim ale nemám to přehánět vlastně to neni nic hroznýho 😕 a k tomu porucha krevní srážlivosti o které nikdo nevěděl. Prostě neměla šanci když mě nikdo neposlouchal ☹, ale hned po tom co sem se vzpamatovala tak sem věděla že chci další dítě a další těhotenství bylo šíleně stresující strašně sem se bála , ale při těhu s Yvetkou už sem si to i užila sice sem se bála ale bylo to mnohem snesitelnější když sem věděla že mě hlídají a dělají všechno možný aby se děti narodili živý a zdravý 🙂

luciina
9. kvě 2012

@pentagras Ahoj! Je mi velmi líto co se vám rodičům přihodilo. Doporučuji Ti najít opravdu nějakou odbornou pomoc. Je toho na Tebe moc. Ztráta dítěte je jedna věc a pak druhá, že můžeš mít z toho všeho laktační psychozu. Tvou rodinu naprosto nechápu, ale pokd oni nedovolí tak si kup místo v urn.háji (není to zase tak drahé) a budeš moci to "neštěstí" tím ukončit a budeš mít místo, kde bude Valentýnka ... budeš jí tam chodit vyprávět a rozmazlovat kytičkama. Hodně síly!!!!