Zemřelo mi dítě před porodem

pentagras
5. kvě 2012

Ahoj maminky, zemřelo mi miminko v 38+5 před porodem, první dítě, jsem neštastá a každej den je utrpení, pokud tu je některá ze stejným problémem, napište ☹

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka no já se dozvěděla že byla ošklivá placenta, což v pitevní správě nebylo, ruka ruku meje, navíc od utz což bylo v tu sobotu 10 den malá nabrala jen 130gramů, říkám ted už je to jedno ale mrzí mě že jsme nenařídili soudní pitvu, ted už je pozdě, bohužel, malý by to stejně život nevrátilo ale já bych měla zadostiučinění, prostě jsme o tom přesvědčená že to bylo právě tou placentou..

fiallinka
10. kvě 2012

@pentagras no, možná to být mohlo, když to i říkali ☹, ale věř mi, že stejně bys nic nevysoudila (sama jsem právník, docela se orientuju, a sama jsem chvíli zkoušela s nemocnicí bojovat a vzdala jsem to, neměla bych šanci).

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka ale jak říkám, člověj je zoufalí a ted už je to jedno, malou mi to nevrátí, a ta tromboza pupečníku to znamená ucpaný???

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka ty jsi podala trestní oznámení a byla soudní pitva? Já to měla udělat, ted mě to hrozně mrzí...

pet.s
10. kvě 2012

@pentagras já vím, jak je to strašně těžké, ale musíš!! prostě si naplánuj tvrdě na každý den kousek. Nechtěj to předělat zrazu naráz.
My když jsme leželi v porodnici, tak tam za tou jednou moji kamarádkou chodila holka(něco přes 30). Nemohli mít dítě, tak si požádali o adopci. Když jsem rodila, tak si jeli pro malou holčičku. Hned na to přirozeně samovolně otěhotněla. Hrozně jsem ji to jako máma adopčátek přála. Často jsem na ni myslívala jak asi těhotní, jak si užívá malé. Pak jsme měli sraz mamin z porodnice a tam jsem se dozvěděla, že ta ženská zemřela i s miminkem týden před porodem. Prý embolie.
Táta zůstal s tou malou adoptovanou holčičkou sám, a vůbec něvděl, co bude, protože soudní jednání o adopci ještě nebylo rozhodnuto a nevěděl, jestli mu jako samootci to dítě nechají.
Dnes po dvou letech vím, že mu ji naštěstí nechali. On si našel nějakou paní, co nemůže mít děti vůbec a malou miluje až za hrob.Takže happyend, ale stejně ..život je někdy pes.-((

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka ale tak je to všechno ted jedno, spíš jak se ztoho dostat, jak to přijmout, mám pocit že každej den mám za trest ☹ ta bolest a beznaděj je hrozná, nejradši bych něco rozbila to jsou ty návaly vzteku co se střídají s bezmocí ☹

pentagras
autor
10. kvě 2012

@pet.s to je hrozný ☹

ined77
10. kvě 2012

@pentagras ..já jsem třeba začala v 37tt krvácet, uprostřed noci...hned jsme jeli do porodnice, tam natočili monitor, udělali utz, přes noc a ještě další den jsem tam zůstala a propouštěli mě se slovy...papíry si tu už necháme, mohla jste rodit, nechcete, tak brzy nashle....a za dva týdny ... ☹ .
pořád si říkám, že kdyby se tomášek narodil tenkrát,...... že tu prostě s námi mohl být ☹ ...
na otázky proč a jak se to mohlo stát jsem stále slyšela, že se to prostě stává a nejde s tím nic dělat ☹ .
pravda je, že se vše kolem našeho případu až podezřele rychle "zametalo", ale to už je jedno 😔 .
a to si představ, že můj tatínek tehdy ještě chtěl volat tv nova!!!....člověk místo aby se z toho nějak zdrchal, tak řešil ještě takovéto a podobné nápady 😅 ...žaloby, trestní oznámení atd......jenže co z toho, vrátil by nám tomáška někdo?? ☹

ined77
10. kvě 2012

@pet.s ..tak to je opravdu hrozné 😢 .

pentagras
autor
10. kvě 2012

@ined77 přesně a proto jsem do toho nešla, ale dnes mě to mrzí, taky se vše rychle u nás zametlo a rychle malá spálila, nejvíc mě utvrdilo to když jsem si vyžádala zdravotní dokumentaci z nemocnice a všichni se mě ptali a na co to potřebujete, jako co jim je do toho, potřebuju, protože mě už zajímá i kvůli dálšímu dítěti jestli pochybil dr nebo prostě se stalo a na utz jsou zapsané hodnoty a můj nový dr to vše chce vidět, ten den jsme čekala že snad i uklízečka se přijde zeptat ☹ ☹ ted už jen vyjadřuju pocity jinak chci jít dál ale moc mi to nejde

ined77
10. kvě 2012

@pentagras ...a tvůj přítel...je s tebou doma, nebo chodí do práce? teda jestli nevadí, že se ptám.pořád si říkám, že by vám možná chvilková změna prostředí udělala dobře...nemyslím tím utíkat, před tímhle stejně není kam utéct, ale ta "volnost" mezi naprosto cizími lidmi byla aspoń pro mě docela "příjemná", jde-li teda nazvat z té doby nějakou část příjemnou 😔 .

beruskaveruska
10. kvě 2012

@pentagras ahoj já jsem v tom termínu jako ty přišla v roce 2007 o první miminko chlapečka -- přidušoval se až se udusil - měl i placentární infarkty. Bud silná - chce to čas spoustu času .
Dneska jsem štastná maminka 2leté Karličky, ale na Jindříška myslíme v rodině pořád - nikdy se nedá zapomenout na dítě co jsem nosila pod srdcem.....

jinak žalobu jsme na nikoho nedávali nic - v podstatě se nám přehazoval doktor od doktora a nic se neřešilo - závěr bohužel se to někdy stává...

kamarádka měla trošku jinou situaci po porodu dvojčat nastali komplikace a soudili se 10let--

ined77
10. kvě 2012

@pentagras ..přesně vím o čem mluvíš... taktnost lidí je opravdu fascinující 😠 ...když jsem byla vyřizovat porodné, které ještě tenkrát bylo, tak se jedna úřednice ptala druhé, přede mnou...a kdo že jí umřel? 🙄 ...a takových situací se pak v budoucnu přihodilo ještě povíce...co je smutné i v porodnici při mém posledním porodu..prý budu mít doma velký šrumec se třemi takhle malými dětmi 😔 ...no už jsem to nějak zkousla a nechtělo se mi nic vysvětlovat ...vždyť ani tenkrát, když mi po porodu tomáška opravovali epidurál...unikal mi totiž potom mozkomíšní mok a já se nemohla skoro ani pohnout to tomu anesteziologovi nikdo neřekl a ten si chudák myslel, že brečím proto, že se bojím...pak se byl následně omluvit....holt ta komunikace tam kde by byla potřeba vázne a naopak 😔 .

luznicarka
10. kvě 2012

@ined77 Tak to u mě si naštěstí nidko takový blbý prohlášení ani dedovolil za jednos em tam chodila v obou těhu hned od začátku ( Apolinář riziková poradna) a tudíž to měli v kartě a pak když se ptali PA a já řekla že umřela tak mě hned všechny hladili a říkali to bude dobrý uvidíte teď bude všechno v pořádku 🙂 narozdíl od KRče kde sem byla poprvé a kam už ani s třískou v prstu nevlezu za to chování 🙄 .
@pentagras nám pomohlo taky jet cca za 3 týdny na dovolenou hodně sem se tam srovnala jeli sme last moment a all inclusive . Musela sem tam existovat a dost mě to donutilo kousek popojít , ale fkat nejvíc mě pomohlo jít do práce a prostě musetkaždý ráno vstát najíst se a jít víkendy byly ale trest 😔 😔

fiallinka
10. kvě 2012

@pentagras
u nás to bylo jinak, nebyl žádný problém v nemocnici, kde jsem ležela, nemohli to poznat, tím jsem si jistá (i poté, co jsem načetla, prostě je to situace, kdy se to stává). Ale problém byl už před těhotenstvím na hematologii - poslali mne tam z CAR ještě před otěhotněním, když mi zjistili z krve trombofilní mutace, a hematoložka mi řekla, že je to ok, že to řešit nemusím, takže ani v těhotenství jsem to nikde neměla v papírech... zpětně jsem zjistila, že ta moje mutace je docela závažná, může způsobovat právě úmrtí dítěte ke konci těhu, a že jsem měla celé těhotenství chodit na kontroly a měli mi hlídat krev. V podstatě jsme se pak dopátrali toho, že mi to ta hematoložka zapomněla říct, že mám v těhu chodit na kontroly - ale jak jsem to měla vědět, že? Takže i když ve zprávě od ní opravdu nic nemám, a i když připustila, že s tímto nálezem běžně chodí všichni v těhu na kontroly, tak nemocnice i pojišťovna to uzavřely tak, že sice jsem se kontrolovat měla, ale není jisté, že ani při pravidelných kontrolách a případné medikaci by se to nestalo a tak mi nic nedají - to bohužel koresponduje se současnou judikaturou, pravděpodobně bych nevysoudila nic, a nestálo mi to prostě už za to.

Víš, s tou dobou, kdy se budeš cítit líp - nečekej, že to budou dny nebo týdny. Spíš měsíce, roky ☹. U nás je to už tři a půl roku, za tu dobu se stalo ještě spousta blbých i dobrých věcí, a stejně na to pořád myslím.

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka můžu se zeptat co máš za trombofilní mutaci???Ono je jich víc

pentagras
autor
10. kvě 2012

@ined77 ano je ted semnou co se dá, spíš pořád, nezvládám to sama ☹

pentagras
autor
10. kvě 2012

@beruskaveruska to je taky hrozný, nikdy nezapomenu, furt to bude moje první dítě ☹

pentagras
autor
10. kvě 2012

@luznicarka na dovču jedem ale nechce se mi, hned po 6nedělí

luznicarka
10. kvě 2012

@fiallinka hele a nejni ta mutace označovaná písmenama ? Právě to mám i já ale zjistili mi to až u třetího těhotenství. Takže vlstně nebejt při druhym hlídaná tak ani syna nemáme ☹ je to něco jako MTHMRF nebo tak nějak sou tam ty písmena fakt nevim 😕
@pentagras jeĎ pomůže to trochu se odreaguješ a vyčistíš hlavu od toho špatnýho aspoň na chvíli. Zapomenout se nedá ale zmírní se ta bolest časem

pajinka85
10. kvě 2012

Holky,je mi děsně líto co se vám stalo. 😢 😢 😢 o to víc, že můj syn měl tenkrát taky "namále" Já jsme byla v 38 tt na monitoru a měli jsme problém s průtokem kyslíku a živin.Proto mi porod začali okamžitě vyvolávat a pořád malého kontrolovali UTZ i monitorem. Strašně jsem se o něho bála.a porod byl hrozně dlouhej, kvůli stresu jsem se vůbec neotvírala. Ale nám našeho malého naštěstí lékaři zachránili...

Je mi moc smutno že u vás se to nepovedlo. ☹ přeji vám abyste našli smysl života a přišlo vytoužené miminko. Je mi ale jasné, že tyhle miminka v srdíčku zůstanou a budete na ně pořád myslet.

fiallinka
10. kvě 2012

@pentagras těch mutací je víc, já mám MTHFR homozygot (u té můžou být problémy v těhu, ale v naprosté většině spíš na začátku, hlavně potraty), a pak ještě Protrombin II, ta je horší, ta může tyhle problémy ke konci (blbá placenta, úmrtí dítěte) způsobit... podobný je Leiden, ten je asi nejčastější.

To Mthfr samotné má hrozně moc lidí (v heterozygotní formě okolo 40%, v homozygotní kolem 10%), to samo o sobě nic moc není, ale záleží na anamnéze - je dobré si to určitě prošetřit a přece jen radši hlídat.

fiallinka
10. kvě 2012

@pentagras ještě ti chci říct - uvědomuju si, že píšu hodně věcně, ale už prsotě nějak nemám nastavenou hlavu na utěšování, už je to docela daleko za mnou... fakt vím, jak ti je, ale prostě teď už poskytuju spíš informace...

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka prosím tě, ptám se protože mám MTHFR HETEROZYGOT, nikdo to u mě neřešil

pentagras
autor
10. kvě 2012

@pajinka85 bud ráda, jsi měla štestí, myslím že to je i na dr jakou má zkušenost aby poznal z monitoru že něco není ok, jinak děkujem za přání miminek, doufám že se někdy dočkám...ted je to hrozný

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka to info mě zajímá hlavně ohledně dálšího těhu, děkuju

fiallinka
10. kvě 2012

@pentagras to je právě ta mutace, kterou má 40% procent populace a v téhle formě by fakt měla být nepodstatná... tam by problém být opravdu neměl (můžeš mít třeba ještě nějakou jinou, kterou nezjiš´tovali, tyhle jsou jen ty základní). Ony ty mutace znamenají jen vyšší sklon k problémům... naopak i bez mutací ten problém může nastat a vlastně se neví, proč.

fiallinka
10. kvě 2012

@pentagras víš co, jenže oni to poznali měřením průtoků pupečníku, a to se standartně v těhu nedělá, až když jsou problémy...ne každý ultrazvuk to navíc dobře umí...

pentagras
autor
10. kvě 2012

@fiallinka no nechám si ty testy udělat, prý jsem to zdědila po jednom z rodičů

luznicarka
11. kvě 2012

@pentagras Tu mám taky zjištěnou až v těhu s Yvetkou ☹ celý těhu sem píchala do břicha clexan 0,4 a hlídali při krevních testech D-dimery aby nestoupali. Jediný co ti pro příští těhu radím nechat se hned s průkazkou přehodit buť k Apolináři nebo do Podolí do rizikový poradny. Mají tam dostatečné vybavení u těchdle rizik dělají co kontrolu krevní testy a já sem u obou dalších těhu měla snad ob kontrolu UTZ