Zemřelo mi dítě před porodem

pentagras
5. kvě 2012

Ahoj maminky, zemřelo mi miminko v 38+5 před porodem, první dítě, jsem neštastá a každej den je utrpení, pokud tu je některá ze stejným problémem, napište ☹

pentagras
autor
18. kvě 2012

@denousek děkuju....

denousek
18. kvě 2012

@teufelchen panebože..!!no to je šílený!jeste že si to vycítila ze neco není ok... proboha..

teufelchen
18. kvě 2012

@denousek ...představ si že 2x...i prvni porod byl takovy... 😖

nektarine
18. kvě 2012

@pentagras no soustřeď se na to, že musíš být zdravá a odpočinutá a v pohodě, aby jsi mohla otěhotnět. Děláš to i pro Valentýnku (aby viděla z nebíčka, že je máma silná) i pro budoucího sourozence (aby vědět, že se na něj těšíš a že ho chceš...) Držím pěsti a jdu spát, dobrou noc a hodněsil.

pentagras
autor
18. kvě 2012

@nektarine děkuju

pentagras
autor
18. kvě 2012

@teufelchen no to si děláš srandu, ale co se divím, koukám že jsou všichni stejní ☹

teufelchen
18. kvě 2012

@pentagras Zlato je to tak...jen hold někdo má to štěstí že i přes debilního gyndaře se mimčo podaří zachránit a někdo ne ☹ já i první těhu ukončila císařem 3 hodinovém..na sál mě brali v 9 ráno a malýho vytáhli až 11:45 nemohli ho vyndat..měl pupeční šůru 3x kolem krku..a jak ho tahali.tak do dusili a pak ho museli oživovat ☹

pentagras
autor
18. kvě 2012

@teufelchen hlavně že to dobře dopadlo..já se poseru strachy až budu znova vtom, myslím že to teprv budou nervy, prožívat ten stres od začátku ☹ ☹

teufelchen
18. kvě 2012

@pentagras Nebudes na to myslet..i kdyz to bude kuwa tezky...ale nemuzes si to pripoustet..budes se tesit z kazdeho dne...i kdyz to bude opravdu narocne..ale ted to neres...budes to resit az to prijde 😉

denousek
19. kvě 2012

@pentagras uz se ti to nestane!!!ja jsem si říkala at se deje co se deje strachem to stejne neovlivnim!akorat naopak!bude zase dobre uvidis...vim ze strach mit budeš ale snaž se ho minimalizovat a říkej si že tobude dobré a že to stejne neovlivníš myšlenkama.drž se!

luznicarka
19. kvě 2012

@nektarine Takhle sem to měla na dovče i já ale nějak mi to nevadilo jen sem jim děti záviděla a hlavně oni ráno přišli na snídani a pak až na večeři jinak byli dost pryč takže mi to tak nevadilo mě spíš přišlo že v Praze a tady v Mirošovicích chodí mamky s kočárama a já nic a ještě mi připadalo že na mě koukaj jako na tu neschopnou co neporodila živý dítě ( síla sugesce) , u mě je to už 4 roky a už tolik není čas vzpomínat se dvouma pacholkama doma, ale i tak si vzpomenu a obě děti vedí že starší ségra je andělíček a hlídá je .
@pentagras pude to neboj a strach budeš mít nejen z těhu ale i pak jak se narodí vlastně už nadosmrti to je úděl matek mít strach o potomstvo , a já to měla tak že dokud sem nebyla ve 35 tt tak sem strach neměla ale pak sem se bála a když se malej nehejbal třeba 2 hodiny taks em panikařila, ale ve 37 tt mě zavřeli do porodky a hlídali a ve 39 vyvolali porod . Prostě příště budou hlídat víc a uvidíš že to bude v pořádku smůlu máš vybranou tak na 150 let dopředu 😉

nektarine
21. kvě 2012

@luznicarka jo, s těma kočárkama, co jsem potkávala to bylo taky tak. Znojmo je malý město a holky co jsme chodili do předporodních kurzů společně potkáš ve městě každou chvilku... Oni je měli u sebe a já ne. Vidím na těch jejich dětech jak trostou a vím, že by tak měl růst i Patrik.... Jak máš děti od sebe? Přemýšlíme na druhým, že by jsme na to vlítli zhruba až bude Klaudii rok. Ale mám trochu strach, jestli to zvládnu.Já jsem měla obě těhotenství dost náročný. Nejdřív půl roku zvracení a pak šílenej strach. A hlavně celou dobu píchám každej den injekce. Bojím se toho, abych zvládala naráz bejt těhotná a starat se o malou.
@pentagras hlavně se od doktorů nesmíš nechat odbít. Na mě se pořád díali, co bych jako po nich chtěla. A každýmu doktorovi jsem musela opakovat proč potřebuju nějaký to vyšetření a pak vždycky souhlasili. Nevím, jestli je to tak jen u nás, ale kromě mojí gynekoložky nikdo z doktorů nebral jako pádnej důvod o důslenejší kontroly konec předešlýho těhotenství.
Když se ti prostě nebude něco zdát, tak jdi na vyšetření a nekoukej na to, co si doktor myslí, že jseš vyplašená. Ať už teď nebo v příštím těhu. Raději je otravovat zbytečně často, než přijít pozdě...

luznicarka
21. kvě 2012

@nektarine Mám je od sebe 2 roky a 5 měsíců a je to tak akorát 🙂 I když mladej je poslední dobou na zabití začal bejt zlej jak na sestru tak na ostatní děti . Potřeboval by jít do školky ale nevzali mi ho právě proto že sem s Yvet doma a příští rok mi s naprostou určitostí nevemou zase Yvetku takže asi budu muset vyřešit to kam je dám nechci je dávat každýho jinam. Je to na palici teď

nektarine
22. kvě 2012

@luznicarka tak to jsi mě docela potěšila, když si ten odstup chválíš. Tak u nás to zatím vypadá, že zkusíme zhruba ty 2 roky. Uvidíme. Hlavně, aby jsme se toho dalšího prďouska dočkali pořádku... Snad jo 🙂

luznicarka
22. kvě 2012

@nektarine To víš že jo budeš zase hlídaná a smůlu máš vybranou na hodně dlouho 😉

nektarine
22. kvě 2012

@luznicarka to jsem si taky myslela, když jsme v červenci 2010 přišli o Patrika, v listopadu měl manžel hodně těžkej pracovní úraz. A když jsem se dovolala do nemocnice, kam ho převážel vrtulník, řekli mi že nevijou, jestli to přežije. To jsem byla asi měsíc těhotná s Klaudii. No, ale zvládli jsme to, hejbe se, chodí a je vpodstatě uplně zdravej. Práci už má jinou. Ale tenkrát to bylo blbý. Já jsem do toho měla zkouškový, psala diplomku a vyřizovala hypotéku na domek a stěhování. Manžel mi ležel doma na posteli a sám se nemohl ani napít a do toho jsem od ráno do večera zvracela 🙂

luznicarka
22. kvě 2012

@nektarine koukám sis to vybrala taky hezky. Já při Vítkovi cca v 11 tt začla špinit a konstatovali že je to sindrom zanikajícího dvojčete a dostala sem neschopenku a chodila k Apolináři do rizikovky takže mě hlídali jako blázen od 34 tt na monitory a od 37 tt v porodnici zavřená a jak sem ukončila 39tt tak hned malýho vyvolávali asi 20 UTZ od začátku do konce, ale sem za to fakt vděčná ještě bych za takovejch 4-5 let chtěla jednoho cvrčka, ale nevim nevim jak se bude manžel tvářit.

nektarine
22. kvě 2012

@luznicarka no tak to já bych řekla, že mi ty 3 porody budou bohatě stačit 😀 Tojo, to je dobře, že si tě ohlídali, já jsem se na všechny vyšetření musela řipomínat. Jen moje gynekoložka to brala fakt vážně, jinak ve Znojemský nemocnici prostě další kus... Nechápala jsem to, na průkazce hned na první stránce napsáno, co se stalo, a ti doktoři si to ani nepřečetli! Až když jsem se vnucovala a vysvětlovala, tak teprve uznali, že opravdu je potřeba udělat další vyšetření a častěji. Byl to boj a hlavně před porodem, když jsem nastoupila na vyvolání. Naštěstí to šlo pak docela rychle, jinak by mě fakt hráblo!

luznicarka
22. kvě 2012

@nektarine Víš ono de o to že mě tu prostě jedno dítě vnitřně chybí jedno dítě eště můj sen je mít tu 3 děti a to teĎ fyzicky tady není 😀

luznicarka
24. kvě 2012

Tak je mi zase dneska nějak ouzko všechno na mě zase padlo to sou šílený stavy i když mám doma už dvě zdravý děti tak prostě někdy přijde taková šílená depka a smutek a todle mě zrovna přepadne dneska když manžel odjíždí až do sobotního rána na team building do Krkonoš ☹

gabtcha
24. kvě 2012

@luznicarka 🤐 at ti ti dva, co mas u sebe, udelaji dneska nejakou vyjimecnou radost a svoji mamince pomuzou preklonout tuto depku...

luznicarka
24. kvě 2012

@gabtcha díky už je zase líp malej mě cestou do Mnichovic rozsek když mi sdělil že kozel dává pivo a basta tak ta depka odešla a začala sem přemýšlet jak to ten kozel dělá aby dával pívo . Mno bude muset o dnu kozla na povinnou exkurzi, aby to už neříkal 😀

pentagras
autor
31. kvě 2012

Ahoj holky, nestíhám sem moc chodit, realita všedního dne mě dohnala, snažím se furt něco dělat, brzy už i nastoupím do práce, tak snad to bude lepší ale je to mazec ☹

luznicarka
1. čer 2012

@pentagras Je dobře že se zaměstnáváš je to potřeba aby ses nezbláznila znám to 😉 zase bude líp. Ne skvěle ne dobře ale líp ano 😉

jeynna
14. črc 2012

Ahoj holky....dlouho jsem tu nebyla.Z odstupem času by jsem řekla,že jsem strátu své malé dcerky již zvládla.Pomohlo mi,že jsem si pořídila psíka ,ale nejvíc mi pomohla má již 5-letá dcerka.Byla stále u mě a pomáhala mi s tím vyrovnat se s tou ztrátou.Aby jsem,ale nepsala jen o smutném....jsem opět těhotná již v 26 týdnu...a doufám,že dobu která se blíží k týdnu co jsem o malou přišla...překonám zdárně a někde pryč mimo domov.Ideální ke kamarádce na výkend,nebo někam kam koliv.Vím,že se nemám otáčet zpátky a trápit se tím...snažím se to nedělat,ale narazila jsem na Koníka díky tomu,že mám těhotenský diabetes a po tom co jsme včera s dcerkou zahřešily na cukry...já se měřila a dcerka chtěla také.Tak jsem jí také měřila cukr...měla 7,7 a tak jsem šla hledat odpovědi než budu příští týden řešit kolik je hladina cukrů u dětí.Vzpoměla jsem si,že tady mám příspěvek a tak jsem se šla kouknout co tu je nového.Holky...vy co jste prožily to co já....držím vám pěstičky,aby jste to zvládli a měli své vysněné miminka doma v náručí.Všem hodně štěstí a zdraví přeji.Ozvu se až budu mít po porodu...zatím všem silné nervy a víru,že bude dobře.Ahoj 😉

jeynna
14. črc 2012

@teufelchen :jejda........tak to je mi moc líto.Na Genetice mi tvrdí,že se mi tato zkušenost už nebude opakovat,že se to 2x stát nemůže a koukám,že Vy jste ten případ co potrvzuje že není žádné jen jednou.Moc Vám,přeji a budu držet pěsti,aby se Vám mimi povedlo a byla jste šťastnou maminkou.

jeynna
14. črc 2012

@pentagras :Tak testy dopadly dobře..jsme zdraví...máme už přez 25 cm a víc než kilo...jsem v 26 týdnu a užívám si to jak to jde.Ano mám strach aby se to neopakovalo,ale jak psík tak malá mě nenechaji jen tak myslet na zlé věci...vždy mě zaměstnaji tak,že večer odpadám jak švěstka ze stromu. 😀

majicek3
22. črc 2012

@pentagras zemrelo mi miminko v39 tt :( take se stim peru kazdy den :( jen u me je rozdil ze uz chlapečka mám tak mi celkem pomaha .

pejullka
22. črc 2012

ahoj, na začátku všem přeju hodně sil. Já o miminko nepřišla, zachránily ho, ale při porodu, díky tomu, že mě nechaly přenášet s cukrovkou, i když věděli, že malej má přes 4 kila, se slovy, to zvládnete. Malej se zasekl ramínkama, doktorka ho tahala všíslou vem, dusil se, protože se mu přiškrtila pupeční šňůra o pánev. Naštěstí ho oživili, i když s ochrnutou polovinou těla. Ale to už teď taky vypadá líp, zůstala mu jen ručička a s tou už taky hejbe.

aktijjitka
3. srp 2012

Ahojky, moc ti držím palce, ať máš sílu.Já měla podobný problém před rokem.Ve 34 týdnu jsem musela na operaci cysty, v deset, než jsem šla na sál mi ještě dělali kontrolu, a malý byl v pořádku. Když jsem se ve 14 hodin probudila z narkosy na jipce, tak jsem se hned začala ptát po malém, asi po půl hodině přišla doktorka a řekla mi, že nastali komplikace, a malý to už nezvládl- V tu chvíli, mi bylo hrozně, ale já nemohla ani brečet, neb jsem dostávala silné léky... a nebyla jsem toho schopná, dolehlo to na mne asi třetí den...je fakt, že před pár dny to byl rok, a já nemám den, kdy bych na to nemyslela, ale je fakt, že má malá 2,5 letá dcerka je zázrak, je to lék, který mne vždy rozveselí. Vzhledem k přetočené děloze mne doporučili otěhotnět až tak za rok a půl, ale to těhotenství, už asi bude plné strachu a obav.. no doufám, že vše vyjde jak vám, tak i nám, držte se, a držím palce, ať vše vyjde, ahojky jitka